Dėl pedofilijos prisipažinusiam Algimantui Liaudaičiui – išnaudotų vaikų ieškiniai

Lukas Pileckas | 15min.lt

Trečiadienį Jurbarko r. apylinkės teismas vėl atvertė dėl pedofilijos prisipažinusio buvusio Viešvilės vaikų globos namų direktoriaus Algimanto Liaudaičio bylą. Tik prasidėjęs posėdis netrukus buvo atidėtas, nes pilnametystės sulaukęs nukentėjusysis pateikė 10 tūkst. eurų civilinį ieškinį. Tokia suma vaikinas įvertino dėl A. Liaudaičio veiksmų patirtus savo išgyvenimus.

A.Liaudaitis kaltinamas jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimu, seksualiniu priekabiavimu, pornografinio turinio dalyko demonstravimu bei vaiko įtraukimu girtauti.

„Jurbarko šviesos“ redakcijos žiniomis, tokius pačius ieškinius gali būti pateikę visi penki nukentėjusieji, todėl bendra civilinių ieškinių suma A. Liaudaičio byloje gali siekti 50 tūkst. eurų.

„Pateiktas civilinis ieškinys, su kuriuo atsakovas turi teisę susipažinti. Todėl posėdis nukeltas mėnesiui“, – sakė bylą nagrinėjanti teisėja Jūratė Lukšienė.

Kiek atviresnė buvo Jurbarko r. savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė. Specialistė patvirtino, kad trečiadienį ieškinį pateikė tik vienas, pilnametystės sulaukęs, globos namų auklėtinis. Kitų nepilnamečių ieškiniai jau pateikti anksčiau.

„Svarbiausia tai, kad vaikams buvo suteikta pagalba, jie atsigauna, gyvenimas normalėja. Vaikų globos namuose gyvenimas grįžo į senas vagas. Daugiau detalių atskleisti negaliu, nes vaikų interesai tikrai svarbesni už visuomenės interesą žinoti smulkmenas“, – sakė L.Gardauskienė.

Pedofilijos skandalas Viešvilėje kilo kovo mėnesį, kai paaiškėjo, kad teisėsaugos institucijas jau anksčiau pasiekė anoniminis skundas apie paauglių lytinį išnaudojimą šio miestelio vaikų globos įstaigoje. Skunde buvo minimi keli 13–16 metų vaikinų tvirkinimo atvejai 2014 metais, nurodyti nepilnamečių vardai ir pavardės. Į teisėsaugą neapsikentę direktoriaus elgesio ir surinkę įrodymus kreipėsi patys vaikų globos namų darbuotojai.

15min.lt

* * *

Daugiau apie vaikų seksualinį išnaudojimą vaikų globos namuose skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Lietuviškos Temidės grimasos: Viešvilės globos namų direktoriui prokurorų malonė

Prezidentė D. Grybauskaitė visuomenės dėmesį nuo Švėkšnos kreipia į Norvegiją

Nusikaltimus slėpęs psichiatras L. Slušnys: „Man buvo iškilusi didelė moralinė problema“

Linas Slušnys: Dėl vaikų patiriamos seksualinės prievartos negalėjau niekur kreiptis

Teisėsauga dvejus metus dangstė Švėkšnoje vykusią prekybą vaikais

Pedofilija Viešvilės vaikų namuose: pagrindinis įtariamasis – direktorius Algimantas Liaudaitis

D.Grybauskaitė: „Vaikų globos įstaigų kontrolė yra apgailėtina – mes nesugebame nei bandyti ją pertvarkyti, nei galutinai reformuoti“

Pedofilija vaikų namuose viešviliečiams metų metus buvo vieša paslaptis (video)

Viešvilės vaikų globos namų direktoriaus Algimanto Liaudaičio byla perduota teismui: kaltinamasis savo kaltę pripažįsta

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top