Dėl trejetą metų trukusios seksualinės prievartos Švėkšnos specialiojo ugdymo centre bus teisiami aštuoni asmenys

Kaip ketvirtadienį žurnalistams sakė Klaipėdos prokuroras Ruslanas Ušinskas, 2014 metų gruodį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl seksualinio išnaudojimo Švėkšnos specialiojo ugdymo centre baigtas.

Byla, kurioje kaltinami aštuoni asmenys – keturios buvusios centro auklėtinės ir keturi vyrai, pirkę nepilnametes seksualiniam išnaudojimui – keliauja į teismą. Jiems pareikšti kaltinimai lytinės aistros tenkinimu pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę, dėl vaiko pirkimo arba pardavimo, dėl nepilnamečių seksualinio išnaudojimo bei pelnymosi iš nepilnamečio asmens prostitucijos, praneša BNS.

„Šiame ikiteisminiame tyrime buvo nustatytos 36 nusikalstamos veikos, susijusios su minėtais nusikaltimais. Į teismą perduodami aštuoni kaltinamieji – iš jų keturios merginos, tai yra, Švėkšnos Diemedžio ugdymo centro buvusios auklėtinės, kurios pelnėsi iš nepilnamečių prostitucijos bei pardavinėjo savo bendraamžes seksualiniam išnaudojimui. Taip pat į teismą perduodami keturi asmenys, vyrai, kurie naudojosi nepilnamečių seksualinėmis paslaugomis“, – sakė prokuroras.

Prokuroro teigimu, nepilnamečių seksualines paslaugas pirkę vyrai policijai buvo žinomi, jie buvo teisti anksčiau, tačiau ne už panašaus pobūdžio nusikaltimus. Nukentėjusiosiomis pripažintos šešios nepilnametės – nusikaltimo padarymo metu joms buvo nuo 14 iki 17 metų.

„Kaip buvo nustatyta tyrimo, nepilnametės buvo pardavinėjamos suaugusiems vyrams, kuriuos rasdavo sąvadautojos per internetinius puslapius. Jos pačios talpindavo skelbimus minėtuose internetiniuose puslapiuose apie tai, kad merginos gali suteikti seksualines paslaugas, taip pat buvo įvardijama, kad gali suteikti ne viena, bet kelios iš karto“, – pasakojo R.Ušinskas.

Internete platinamuosiuose skelbimuose nebuvo nurodoma, jog tai – nepilnametės, tačiau vyrai, atvažiuodavę pas merginas į Švėkšną, žinojo, kad jos nepilnametės. Panašaus amžiaus buvo ir jas pardavinėjusios merginos.

Seksualinių paslaugų kainos svyravo nuo 15 iki 60 eurų, kartais buvo atsiskaitoma ir maistu, alkoholiniais gėrimais ar cigaretėmis.

„Kiekvienu atveju, kai merginos suteikdavo seksualines paslaugas ir kuomet buvo sumokama, visais atvejais jos pinigus perduodavo sąvadautojoms. Tie pinigai vėliau buvo naudojami tiek pačių sąvadautojų, tiek išnaudotų merginų reikmėms – perkami maisto produktai, alkoholiniai gėrimai, cigaretės, telefoninės kortelės“, – sakė prokuroras.

Pasak jo, išnaudojamos nepilnametės fizinės prievartos nepatyrė – jos leidosi išnaudojamos, nes norėjo pritapti prie jas pardavinėjusių merginų, palaikyti su jomis gerus santykius.

R.Ušinsko teigimu, daugumai išnaudotų merginų diagnozuoti įvairūs elgesio sutrikimai. „Tokiu savo pažeidžiamumu jos iš esmės neturėjo pasirinkimo laisvės kitaip elgtis, todėl jos buvo įtrauktos į šitą nusikalstamą veiką, į seksualinių paslaugų teikimą“, – sakė prokuroras.

Švėkšnos specialiojo ugdymo centras yra pagrindinės mokyklos tipo specialiojo ugdymo centras elgesio ir emocijų sutrikimų turintiems mokiniams.

Nustatyta, jog seksualinis nepilnamečių išnaudojimas šiame centre tęsėsi apie trejus metus, tačiau tik šių metų birželį dvejus metus slėpti skandalingi faktai tapo žinomi ir visuomenei.

Daugiau apie vaikų seksualinį išnaudojimą vaikų globos namuose skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Prezidentė D. Grybauskaitė visuomenės dėmesį nuo Švėkšnos kreipia į Norvegiją

Nusikaltimus slėpęs psichiatras L. Slušnys: „Man buvo iškilusi didelė moralinė problema“

Linas Slušnys: Dėl vaikų patiriamos seksualinės prievartos negalėjau niekur kreiptis

Teisėsauga dvejus metus dangstė Švėkšnoje vykusią prekybą vaikais

Edita Žiobienė susirūpino Švėkšnoje pardavinėtų vaikų maisto kokybe

Tyrimo rezultatai: Švėkšnos ugdymo centre vaikai slopinti medikamentais, darbuotojai savivaliavo, pareigas vykdė atmestinai ir netinkamai

Pedofilija Viešvilės vaikų namuose: pagrindinis įtariamasis – direktorius Algimantas Liaudaitis

D.Grybauskaitė: „Vaikų globos įstaigų kontrolė yra apgailėtina – mes nesugebame nei bandyti ją pertvarkyti, nei galutinai reformuoti“

Antrąją kadenciją prezidentė nustebo: „Tai vaikų luošinimo verslas“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
SKAITYKITE

Skaitykite portale laisvaslaikrastis.lt V.Antonovo straipsnį – SNORAS – GRYBAUSKAITĖS ir konservatorių sąmokslas.

šestiorkes nuteis

o bosai tik juoksis

teisiami tik

pirkejai ir pardavejai, o kur tie tarpininki, taip ilgai leide isnaudoti- direktorius, aukletojai ir kt. vaiku nmu personalas – kur buvo jie, kai vyko toks siaubingas isnaudojimas?! Gal „posedziaudavo”, kaip ir Usas su savo chebra?

sos

Kur dingo seimo nariai ,kodel jie nelieciami .Prezidente aiskiai pasake ,kad I Sveksnos vaiku namus vaziavo kai kurie seimo nariai . Ir vel slepiami elitiniai pedofilai . Atsakykite prokuroriuksciai ar kartais ir jus nevaziavote….

deja

Vėl eilinė užglaistyta pedofilų byla. Dar šlykštusis Slušnys ar ne 2008 m. ten dirbo ir girdėjo ištvirkusiais dėdėmis besiskundžiandžius vaikus. O dabar bus teisiamos tik nepilnametės sąvadautojos?

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top