DELFI stebisi vyskupu J. Kaunecku, vyskupas – prezidente ir premjeru

Mindaugas Jackevičius | Delfi.lt

Referendume dėl žemės pardavimo užsieniečiams šmėžavo ir Panevėžio vyskupo emerito Jono Kaunecko atvaizdas. Vyskupas aiškina bažnyčioje neagitavęs, o tik kaip pilietis išreiškęs savo poziciją.

J. Kauneckas kartu su kitais 25 žinomais Lietuvos žmonėmis pasirašė raginimą eiti į referendumą, taip pat išsakė savo nuomonę žiniasklaidoje.

Panevėžietis Alfonsas Vytautas Augulis nustebo J. Kaunecko atvaizdą išvydęs vietoje „Vakaro žinių“ išleistame agitaciniame numeryje „Referendumas birželio 29“.

Šis 100 tūkst. egzempliorių tiražu išleistas leidinys masiškai buvo dalijamas per Jonines ir pristatomas į namus.

„Tikrai mane apstulbino buvusio vyskupo J. Kaunecko nuotrauka ir parašyti žodžiai: „Aš būsiu referendume birželio 29d. Sveikinu, kad pagaliau pabudo žmonių pilietiškumo jausmas“, – socialiniame tinkle „Facebook“ stebėjosi panevėžietis.

A.V. Augulis spėjo, kad minėtame leidinyje minimi garbingi žmonės, kurie dalyvavimą referendume patvirtino parašais, galėjo būti suklaidinti.

J. Kauneckas: bažnyčioje apie tai nekalbėjau

„Bažnyčioje aš nuomonės nereiškiau, o gyvenime esu kaip ir visi piliečiai. Aš tame leidinyje nieko nepareiškiau, tik anksčiau, kai buvo renkami prašai, pasirašiau kartu su kitais 25 įžymiais Lietuvos žmonėmis. Matyt, įdėjo į leidinius“, – DELFI sakė J. Kauneckas.

Vyskupą nustebino prezidentės Dalios Grybauskaitės ir premjero Algirdo Butkevičiaus pozicija referendumo atžvilgiu: esą jie skatino neiti balsuoti, tačiau patys balsuoti ėjo.

„Aš debatuose ir kalbėjau, kad Lietuvos žmonėms trūksta pilietiškumo, tai ar jie tokiu būdu skatina pilietiškumą? Aš tarybiniais laikais nesu nė karto buvęs rinkimuose, nes tai buvo okupantų valdžia, šešerius su puse metų gyvenau Telšiuose ir net nežinojau, kur žmonėms balsuoti. O dabar vėl skelbia, tarsi neiti, tarsi okupantų čia“, – stebėjosi vyskupas emeritas.

Dėl to J. Kauneckas ir ėjo balsuoti. Ji džiaugėsi, kad bent dalis žmonių buvo pilietiški.

Ar vyskupas gali reikšti savo nuomonę politiniais klausimais? „Bažnyčia kištųsi, jei tai būtų kalbama bažnyčioje, o gyvenime tiek vyskupai, tiek kunigai – visi piliečiai, vienodas teises turi“, – kalbėjo J. Kauneckas.

Bažnyčia dėl referendumo nuomonės nereiškė

„Bendrai Lietuvos vyskupai daug kartų yra pasisakę prieš vienus ar kitus rinkimus, pasisakė, kai buvo referendumas stojant į Europos Sąjungą, manau, kiekvienu atveju vyskupai sprendžia, kaip, kur reikia, kur nereikia. Negalima sakyti, kad vyskupai visai neturi teisės savo tikintiesiems priminti, pavyzdžiui, pareigą dalyvauti rinkimuose arba jeigu koks svarbus klausimas visuomenei pasitarnaus kaip gėris, irgi gali paraginti“, – aiškina Lietuvos vyskupų konferencijos (LVK) pirmininkas, Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius. Tuo metu žmonės elgiasi taip, kaip jų sąžinė ir išmintis liepia.

Dažniausiai vyskupai dėl pozicijos svarbiais klausimais sutaria tarpusavyje. Dėl šio referendumo vyskupai nekalbėjo: „Buvo daugiau kaip aišku, kad referendumas neįvyks“.

Dėl to, sako S. Tamkevičius, šiuo atveju LVK nematė reikalo šnekėti.

Delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vilniete

Stai kur tikras,DIEVO palaimintas zmogus.

pilietis

Nors vienas tikras Ganytojas. Pagarba J. Kauneckui.

ar jiems skauda dėl Lietuvos?

Didžiulė pagarba Vyskupui J. Kauneckui. O arkivyskupas metropolitas S. Tamkevičius, būdamas prezidentūroje, ragino viešai neiti į referendumą.

nesmagu

Šiek tiek nesmagu dėl arkivyskupo Sigito nesmagaus elgesio. Pavargo bažnyčios herojai. Kaip beviltiškai nutolo nuo Daukšos, Mackevičiaus, Maironio, Vaižganto, Borisevičiaus…

Tiesa

O ką pasakytų prisikėlęs kunigas Mykolas Krupavičius?

kyla klausimų

Pagarba vyskupui J.Kauneckui mylinčiam savo šalį,jos žmones ir saugančiam savo valstybės valstybingumą.Tokia jo dora,pilietiška,tikrai europietiška pozicija.Tik nesupratau arkivyskupo Tomkevičiaus, išėjęs iš prezidentės ar nepareiškė boikotuoti referendumą?Ar ne apie tai buvo rašyta spaudoje?
Meilė konservatoriams ar reiškia meilę ir savo Tautai ir valstybingumui?
Konservatoriai savo Tautai meilę neišreiškia,niekinimą -taip.

Iškilus žmogus.

Jo žodis turi svorį ir labai užkliuvo valdžios fariziejams.Krenkščia iš nepasitenkinimo ir ieško priekabių.Tokie žmonės,kaip vyskupas kieti,kaip uola.Jie turi Evangelijų pamatus.

Kazimiras

raudonieji klastūnai savo juodiems tikslams nepasidrovėjo pasinaudoti net vyskupu. Kur ten jau suderinsi skeltanagius ir moralę.

Lietuve

Pagarba vyskupui Kauneckui!

To Kazimiras       2014-07-4 0:02

Šalia yra straipsnis „„National Geographic“: Afrikai į savas žemes įsileidus užsienio korporacijas, vietos gyventojai paliekami be nieko”
Tu nori būti, gyventi tokioje šalyje? Čia analogija kas gali būti, jei mūsų žemes nupirks svetimšaliai. Kada glušpetriai ir Kazimirai supras pagaliau? Ar smegenų neliko galutinai?
Pagarba vyskupui J. Kauneckui.

palanga Sąjūdis1988m.

Didelė pagarba Jums, vyskupe Jonai. Esate TIKRAS Lietuvos pilietis. Boikotuotojams anuometinis Sąjūdis (1988 -1989 metų) garsiai sušuktų ” Gėda!gėda! Gėda”. Boikotuotojai yra kosmopolitiniai stručiai. Gyvuokite, Vyskupe emerite.

Argus

Caro valdžia smaugė, korė ir trėmė kunigus, ejusius kartu su tauta. Tą patį tik kol kas žodžiais daro dabartinė Lietuvos valdžia. Išvada: mūsų valdžia yra mūsų okupantai.

Česlowas to >To Kazimiras

Norėčiau nuorodos, nes jūs, raudonieji – vien melu gyvi.

Mindaugas

Pagarba vyskupui Jonui Kauneckui už Lietuvos lietuviškumo palaikymą!

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top