Dešiniųjų populistų pergalė ES rinkimuose Prancūzijoje ir Austrijoje, E. Macronas paleidžia parlamentą, o AfD Vokietijoje užima antrąją vietą

Dešiniųjų pergalės visoje Europoje, tačiau bene daugiausia dėmesio skiriama Prancūzijai, kurioje Emmanuelis Macronas po katastrofiško savo partijos pralaimėjimo paskelbė naujus rinkimus.

Prancūzijos Nacionalinis ralis su 31 proc. balsų išsiveržė į pirmąją vietą, triuškinamai aplenkdamas Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono partiją, surinkusią mažiau nei 14 proc. balsų.

Po šių katastrofiškų rezultatų E. Macronas paskelbė, kad paleis parlamentą ir surengs naujus rinkimus. M. Le Pen į šią šokiruojančią naujieną atsakė pareiškimu, kad jos partija laimės artėjančius rinkimus.

„Respublikos prezidentas ką tik paskelbė, kad po kelių savaičių paleis Nacionalinę asamblėją. Mes esame tam pasirengę. Raginu prancūzus ateiti ir prisijungti prie mūsų, kad suformuotume daugumą aplink RN, tarnaujančią vieninteliam mūsų žingsnius vedančiam tikslui: Prancūzija“, – rašė ji platformoje X.

Stiprus Nacionalinio ralio pasirodymas buvo akivaizdus visoje šalyje, o rinkimų žemėlapyje pažymėta, kur jos partija užėmė pirmąją vietą.

Pirmasis Prancūzijos parlamento rinkimų turas vyks birželio 30 d., o antrasis turas numatytas liepos 7 d.

Austrija

Austrijos dešinioji Laisvės partija (FPÖ) taip pat įsirašė į istoriją, pasiekusi pirmąją pergalę nacionaliniuose rinkimuose. Išėjimo apklausos rodo, kad dešinieji populistai sekmadienį vykusiuose Europos Parlamento rinkimuose išsiveržė į pirmąją vietą, surinkę daugiau kaip 26 proc. balsų.

Partijos lyderis Herbertas Kicklas, kalbėdamas po pergalės šventės surengtame vakarėlyje, sakė: “Esame nuolankūs ir dėkingi už didžiulį pasitikėjimą, kurį šiandien, sekmadienį, per ES rinkimus mums suteikė laisvės žmonės. Šis rinkimų rezultatas reiškia ne ką kita, kaip tai, kad austrai šiandien įsirašė į istoriją. Nes šis stiprus balsavimas už mus, laisvės žmones, su Haraldu Vilimskiu ir jo komanda buvo įmanomas tik solidarizuojantis su gyventojais.”

“Kiekvienas balsas už FPÖ yra balsas už tautinių valstybių stiprinimą”, – sakė žemės pirmininko pavaduotojas Manfredas Haimbuchneris. “FPÖ pasisako už Europą, kurią sudaro apsisprendusios tėvynės. Dabar kartu turime nustatyti kryptį, kad ES grįžtų prie politikos, kuri teisingai atitinka žmonių gyvenimo poreikius ir realijas.”

Vokietija

Nors Vokietijos “Alternatyva Vokietijai” (AfD) pasiekė prastesnį rezultatą nei FPÖ, ji vis tiek tapo antra pagal dydį partija Vokietijoje, surinkusi mažiausiai 16 proc. balsų.

Partija geriau sekėsi Vokietijos rytuose, kur ji dabar yra populiariausia. Taip pat ji gerokai pasistūmėjo jaunimo rinkėjų gretose – dabar užima pirmąją vietą tarp 24 metų ir jaunesnių rinkėjų kartu su krikščionimis demokratais (CDU), abi partijos turi po 17 proc. šio jaunimo rinkėjų bloko balsų.

Pagrindinis kandidatas, Europos Parlamento narys Maximilianas Krahas, pasidžiaugė AfD rinkimų rezultatais ir parašė: „Esu labai dėkingas visiems rinkėjams ir rėmėjams. Antra pagal stiprumą jėga Vokietijoje, stipriausia jėga Rytuose ir geriausias visų laikų AfD rezultatas – nuostabu! Tačiau labiausiai džiaugiuosi rezultatu tarp jaunų rinkėjų: plius 12 proc. apskritai stipriausia jėga tarp jaunesnių nei 24 metų žmonių – ten, kur norėjau būti; ir tai tik pradžia. Nepaisant visų šmeižto kampanijų, mes atvėrėme visiškai naujas patriotinės politikos galimybes.“

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top