Iš Delfi.lt politikos aktualijų žurnalistės Dalios Plikūnės interviu su pirmąja šalies ponia „Diana Nausėdienė: kodėl mes išskiriame moteris – pakalbėkime, ką patiria vyrai“.
„Keliaujant per rinkimus ir po jų po tyliąją Lietuvą vienas didžiųjų dalykų buvo pažadas būti su žmonėmis, šalia jų. Dabar yra tas etapas, kai aš toliau keliauju per Lietuvą – arba organizuoju konferencijas, arba vykdau veiklą, kuri skirta būtent tyliajai Lietuvai.
Manau, kad labai svarbu mobilizuoti tą tyliąją Lietuvą. Nes ji yra dirbanti, veikianti, tik nėra labai garsi, ji nekalba dideliais šūkiais, bet tyliai dirba, tyliai daro. (Svarbu) mobilizuoti tą tyliąją Lietuvą ir mažinti skurdą arba spręsti bet kurias kitas iškylančias problemas.
Mano pagrindinis tikslas yra skatinti bendruomeniškumą, sukurti terpę, kurioje visos visuomenės grupės kalbasi, bendradarbiauja ir ieško bendrų kompleksinių sprendimų. Tuomet mes nepastatome vieno prieš kitą nei lyties, nei ekonominiu požiūriu. (…) Kad dėl valstybės, kuri turi žydėti, klestėti, kurioje mums visiems turėtų būti gera gyventi, mes susitelktume ir spręstume visas problemas.
Tyliosios Lietuvos mobilizavimas, įkvėpimas, sujungimas, kvietimas prisijungti, man yra nepaprastai svarbus. Aš nuoširdžiai kviečiu visus įsijungti tiek į savanorystės, tiek į labdaros, tiek į kokią nors savo profesinių sričių konkrečią veiklą.
Tarkime, yra labai graži odontologų asociacijos iniciatyva, kai žmonės skiria savo laiką, lėšas, profesines kompetencijas, gydydami senolius nemokamai. […] Jei tai būtų moralinis kodeksas – kad aš profesijos srityje daug nuveikęs, esu daug pasiekęs ir galiu padėti konkrečiam žmogui šalia, skirti dalį laiko, dalį savo kompetencijos, tai yra mano asmeninis sprendimas, aš turiu jį padaryti. Jeigu aš padėsiu nors vienam kenčiančiam seneliui, tai būtų tikrai apčiuopiama ir nuoširdi parama.
Čia yra tik pavyzdys. Jeigu mes ugdytume tokią socialinę kultūrą bet kurioje gyvenimo srityje, jeigu mūsų mentalitete atsirastų suvokimas, kad esu ne tik aš, bet ir kenčiantis žmogus šalia, kuriam galbūt ne taip pasisekė socialiai, galbūt gyvenimas nesusiklostė, galbūt kokia nors krizė ištiko, ir tam žmogui reikia paramos, jeigu tą bendruomeninę energiją akumuliuotume ir mažiau kariautume tarpusavyje, daugiau kalbėtume vienas su kitu, žiūrėtume į akis vienas kitam ir ieškotume sprendimų bendromis jėgomis, tai mano visuomeninis balsas ir tas visuomeninis balsas, kurį norėčiau sutelkti būtent į humanizmo pagrindus, būtų didžiulis darbas. […]
Jeigu analizuosime smurtą kaip reiškinį, kyla klausimas, ar mes turime diferencijuoti vyrus ir moteris? Ar turime atskirti smurtą pagal lytis? Galbūt mes kelkime klausimą apskritai, kad smurtas yra nepriimtina gyvenimo forma, ir turime padaryti, kad bet kas – vaikas, vyras, moteris – nepatirtų smurto artimoje aplinkoje. Remdamiesi šituo pamatiniu principu, konstruokime savo teisinę sistemą, kad nė vienas žmogus Lietuvoje nepatirtų smurto.[…]
Iš esmės, jei kalbame apie žmogaus teisių užtikrinimą, turime rūpintis visomis socialinėmis grupėmis. Jeigu mes pradedame nuo to, kad netoleruojame smurto artimoje aplinkoje, jeigu mes tai užtikriname, jeigu mūsų teisinė, pilietinė, visuomeninė sistemos tai užtikrins, taip mes pažabosime smurtą. Bet jokiu būdu nesureguliuosime to teisiniais aktais ir baudimo sistema. Aš visiškai netikiu nei persekiojimo, nei baudimo sistema, nei kokiais nors prievartos organais. Aš tikiu žmogiška ir pilietiška atjauta, parama, kultūra ir jos ugdymu visuomenėje. Tai yra pagrindinis dalykas, nes kitų kelių tiesiog nėra. […]“
Visą interviu skaitykite DELFI.lt portale ČIA
aš tai patiriu orgazmą,
bet tik kai viduriuoju
ar jis turi teisę į savo uždirbtą atlyginimą.Atrodo,kad bankai tai jau nusavina.Laikas kurti lietuvišką banką,iš kurio žmonės galėtų gauti pinigus ir grynais.Gal valdžia taip patarnaus savo žmonėms-įkurs banką?Tai ir orumo klausimas.
Klausiausi Prezidentienės , Jei vis dar sunku viešai kalbėti , bet po truputi reikalai taisosi .Jos asmenybė atradimas visuomenei su labai dideliu skirtumu to ka esame įpratę matyti ekranuose .. Tie skirtumai labiausiai ir žavį . Įprastu būdu į valdžia papuolusios moterys jau buna praradusios to kerinčio moteriškumo aura. Tenka pritarti ‘štaziui’ jam yra dėl ko jaudintis .:)
ei dėl žmogaus teisių,tai 2019-11-21 9:13 > tam kad grinais pasiimti iš saskaitos nereikia kurti savo nuosavo valstybės banko . Vyriausybė gali investuoti į paštą ir jame pastatyti po valstybini bankomatą .:) Vienok tai ne problemos sprendimas .
praėjusią savaitę VDI gauti pranešimai apie atvejus (spalio-lapkričio mėnesis), kai įvykių darbe metu buvo sunkiai sužaloti 4 darbuotojai ir vienas žuvo. visi vyrai.
D.Nausėdienė,tik gaila,kad išsisuko nuo klausimo apie Sveikatos apsaugą.Tylioji Lietuva irgi nori gydytis,nes dabar gydymas nuo jos tolsta ir dėl atstumo ,ir dėl eilių,ir dėl kokybės.Patarimas pasidomėti Vokietijos sveikatos apsaugos sistema,kai Vokietijos rajonuose geros ,modernios ligoninės ir išvažiavę iš Lietuvos medikai noriai jose dirba.Kodėl jie taip negalėtų dirbti Lietuvos rajonuose,juk 3 didžiosios miestų ligoninės nesutalpins kiekvienais metais šimtais baigiančių medikų.O kur dar valstybės lėšų švaistymas valstybės lėšomis rengti medikus užsieniui.Ar prezidentui tai neįdomu?Ar mes tokie turtingi,kad ruošti medikus Vokietijai,Anglijai,Norvegijai?
paprasti pezalai…nuvyle jie mus
Kauno klinikų lobistinės įtakos prezidentas ir prezidentienė vengs Sveikatos apsaugos temų?
Ponas Niekas įjungė dar etiketo žinovę žmoną, kurios kalbos gal ir tinkamos ponių draugijoje prie arbatėles ir kavutės, bet ką tai turi bendro su gyvenimu ?
Vien gerovės žodžiai apie gerovės valstybę …
priartėtume prie smetoninės Lietuvos kultūros, kai už gerą darbą buvo atsilyginama ne kyšiu, o kitu geru darbu, bet tik ne tam, kuriam „jaučiamės skolingi”, o tam, kuriam mūsų supratimu padėti reikia.
Esu moteris,taciau visa gyvenima palaikau tik vyrus.Siuolaikines damos (ne visos),yra akiplesos,tyciojasi is vyru,zemina juos.Privercia neadekvaciai joms tarnauti.Visur turi buti vienas kitam jauciama pagarba.Kaiminysteje gyveno kelios damos,kurios visais imanomais budais tyciodavosi is vaikinu.As sunaus nuo paauglystes klausdavau,ar noretum salia saves tureti tokia akiplesa????Rodydavau pvz.kaip mergos elgiasi.Issirinko vaikinas dora zmona,mylincia,gerbencia,protinga.Visi esame laimingi.
Jie yra atitrūkę nuo tos tyliosios Lietuvos. Gyvena lyg paraleliniame pasaulyje.Ir tos kalbos, tos jų mintys… kaip iš fantastinio filmo.
tikrai protingai ir dalykiskai sudeliojo savo matyma.Kiek mumyse prisikaupe sielose ir sirdyse dumblo, nepasitikejimo ir pykcio.Nesugebam isgirsti ir isijausti i teisngas ir logiskas mintis.Verta prisiminti, kad esame savo minciu vergai.Kaip mastome, ta ir patyriame.
Prezidente 2019-11-21 17:26 > teisingai Tamstos pažymėta . Negatyvas kaip nepasitenkinimo išraiškai labai tinka dumblo pavadinimas. Kapstaisi po ta dumblą , kaip ir nieko tam žmogui daugiau nereikia. Žemiausias emocinis laiptelis .
šeimos variklis pagarba; kai nėra pagarbos iki psicholiginio smurto, fizinio smurto ne taip ir toli. Ir šiaip pagarba vienas iš pamatinių gerovės akmenų. Na o moterys pamiršta savo teisę būti silpnom, moteriškom. Tikiuosi kad būtent ši moteris padės susivokti tikrose vertybėse lemiančiose santykių gerovę.
pirmoji ponia sako: valstybė turi sužydėti. Mums reikia daugiau žydų ir žydaičių, kad kad šalis sužydėtų ir suklęstėtų.
Labai jau stiprus buvai jos įsčiose(the womb) ir kai gimei – bliovei nesustodamas ir buvai absoliučiu bejėgiu, tad nebesimaivyk čia apie stiprybes.
Nuotrauką galėjote gražesnę parinkti. 🙂
Gerbiama ponia Diana Nausėdienė rašo:”Manau, kad labai svarbu mobilizuoti tą tyliąją Lietuvą. Nes ji yra dirbanti, veikianti, tik nėra labai garsi, ji nekalba dideliais šūkiais, bet tyliai dirba, tyliai daro. (Svarbu) mobilizuoti tą tyliąją Lietuvą ir mažinti skurdą arba spręsti bet kurias kitas iškylančias problemas”. Taip, iš tikrųjų, ji yra dirbanti ir ne tik dirbanti, bet ir kenčianti. Nuo ko ji kenčia? Jos kančios priežastis yra tik viena: valstybiniai pinigai yra iššvaistomi ir jie atitenka kitiems. Kam? Tiems, kurių atsakomybės ir sąžinės jausmai liko užuomazgos lygyje, bet neišsivystė. O tai reiškia, kad sąžiningesni, doresni Lietuvos piliečiai kenčia skurdą ir nepriteklių. Tuo tarpu chamai, savanaudžiai, egoistai ir netgi kriminalai, gyvena puikiai, ir jų sąžinė nei kiek negraužia, kad jie gyvena apiplėšdami… Skaityti daugiau »