Didelis dalykas, kuris laimei nepraėjo tylomis

Vakar Lietuvos žurnalistų sąjunga kreipėsi į Vilniaus universitetą dėl to, kad LRT direktorė Garbačiauskaitė-Budrienė organizuoja komunikacijos fakulteto dėstytojos Jolantos Mažylės mobingą. Vadinčiau tiesiog persekiojimu.

Taigi doc. Mažylė nuėjo pristatyti savo išleistą knygą į OpTV laidą „Sengirė“. Už tai Garbačiauskaitė per VU priežiūros institucijas kelia klausimą, ar Mažylė yra tinkama ir gali dėstyti universitete. Esą nuėjimas į fake news garsėjantį šališką kanalą diskredituoja ją kaip dėstytoją, ypač komunikacijos fakultete.

Taip, nueita į Janutienės TV laidą. Ar tai geras TV ir geras sprendimas? Mano nuomone ne. Aš į Janutienės laidas neinu, vietoje to esu jose nuolatos šmeižiamas. Jolanta Mažylė nuėjo. Ar kas nors turi teisę dėl to daryti ką nors daugiau, negu pasakyti savo nuomonę, kad tai nėra geras sprendimas? Ne, niekas neturi jokios teisės nieko daryti. Sunku ir išvardyti, kiek įvairaus lygmens teisės aktų ir garantuotų teisių pažeidžiama pačiu bandymu pasakyti, kur žmogus gali ar negali eiti. Pripažinimas teisės kam nors aiškinti, kur galima ar negalima reikštis asmeniui (ypač dėstytojui, ypač žurnalistui) būtų siaubingos Pandoros skrynios atvėrimas.

Ta skrynia vadinasi cancel culture ir ji jau įvairiais pjūviais atidaryta, prigręžiota skylių, nulaužtas kampas, gal tik dangtis dar neatkeltas. Cancelinimo (pašalinimo) atvejai jau reguliarūs ir Lietuvoje, nors visuomenė labai lėta juos pastebėti. Jeigu bus priimta norma, kad mokslo įstaigos ar apskritai pašaliniai (kitas medijas atstovaujantys?) asmenys gali kištis aiškindami, kam KUR kalbėti, o po to ir KĄ kalbėti (pastarasis dalykas jau vyksta tame pačiame LRT štai dabar, kai skaitote šį įrašą), diskusijų Lietuvos viešojoje erdvėje – kiek jos dar apskritai egzistuoja – tiesiog nebeliks. Na, nebent tik pensininkai galės sau leisti jose dalyvauti su neteisinga nuomone.

Doc. Mažylė labai patyrusi ir nusipelniusi srities specialistė, ką gal geriausiai rodo jos dabartinis priklausymas daugybei nacionalinio lygmens žiniasklaidos reguliavimo ir priežiūros organų, komitetų, komisijų, tarybų. Ji autoriteto hierarchijos viršuje, net jeigu sėdmaišių kartai taip neatrodo. Susidorojimo su ja bandymas yra didelis įvykis, kuris neturėtų praplaukti jūsų sąmonės paribiuose. Turėtų užsidegti raudonas pavojaus signalas. Ypač jei patys kada nors komentuojate jautrias temas viešumoje.

Plačiau konkrečiai apie doc. Mažylės persekiojimo istoriją – DELFI nuorodoje apačioje, o plačiau apie patį cancel culture reiškinį – mano verstoje ir ką tik išleistoje Beno Shapiro knygoje „Autoritarinis momentas“. Apsiskaitęs žmogus yra pasiruošęs žmogus.

Nuoroda: https://www.delfi.lt/m360/naujausi-straipsniai/lietuvos-zurnalistu-sajungos-valdyba-kreipesi-i-vilniaus-universiteta-del-monikos-garbaciauskaites-budrienes-taikomo-mobingo-destytojos-atzvilgiu.d?id=92781593

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Birutė Rutkauskaitė iš Šiaulių

Kada ponia Garb-budrienė bus IŠKONKURSINTA iš LRT ?!…Laukiu…laukiu…laukiu

123

baisiau nei baisu….

b.p.

Viskas taip, tik atsiprašau: straipsnelio autoriau, jei jau kalbate nuo pirmojo asmens – „Mano nuomone ne. Aš į Janutienės laidas neinu, vietoje to esu jose nuolatos šmeižiamas.” Tai malonėkite straipsnelį ir pasirašyti, o ne slėptis už „Tiesos.lt redakcijos” …

ona

Lojalūs vargšai.Ateitis juos teis. Kokį mokslinį laipsnį turi ponia Budrienė?

Pastabus

…pataisymas…..tavarisc budriene…/tokios poniomis nevadintinos/.

Anonimas

Nu, zdarov. Tu ir čia spėji? Žiūriu, kaip ir xuj paimioš, už ką eini? Beje, kaip biznis, dzūkeli?

Pastabus

…ononime,aik salin,as tavys bijau…

Pastabus

…nera bendrineje kalboje zodziu,kuriais galima apibudint sita asaba ir jos darbelius/su visu VU ‘komitetu ir niekseliais studentais/ taip,kaip ji nusipelno…Yra begale riuzzku neformalios leksikos zodeliu…,juos visus ir skiriu siai komsomolskai nieksei ir slykstuunei,brrrrrr turet reikalu su tokiom zmogom.Palaikau gerb.doc.Mazyle,vargse,net susirgo nuo tu isgamu ir iszmogu puolimo.Sveikatos jai,manau visi normalus zmones ja palaiko….

Pastabus

p.s.slykstumu grazdankai bbb udr ienei teprilygsta abu VU rektoriai,kiti,kitos..tik tu slykstuuunu seseliai,nuliai,pakalikai ir atmatos.Beje,dabar VU TINKAMIAUSIAS NOMENAS BUTU…. atmatu kiemas/…fe

Paul Casimir

Kas tas pirmo laipsnio rašeiva? Negerbia redakcija skaitytojų taip anoniminę rašliavą skelbdama.

Neskanu

Panašu, kad „Autorius/Tiesos redakcija” neina į Janutienės laidas, nes ‘Aurtorius/Tiesos redakcija” yra šmeižiama Janutienės. Čia eina kalba apie UAB ar ką.

Pastabus

…nesupratau jusu abieju…

Paul Casimir

Teiravausi kas surašė šitą straipsnelį? Parašytas pirmuoju asmeniu („pirmu laispniu”).

Pastabus

..aaa,supratau.Ale,koks gi skirtumas..Gali but bet kas,vienas is NS nariu,nebutinai redakcijos,taigi…

Pastabus

…labai simptomiska,kad apie si slykstu stalinistu siausma nekomentuoja visokie ‘patrydiotai hab hab bei ‘skaitytojas’,……anys nemato reikalo kalbet,nes jiems visa tai yra ‘normalu’….Tyli kiaula gilia sakni knisa…

Antanina

Taip jau atsitinka, kai į aukštas pareigas paskiriama žemo lygio
persona (budrienė), ji negali susitaikyti su kitokia nuomone, su protingesniais
už save

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top