Dienos klausimas: ar teisinga mokėti už nieko nedarymą?

Žinių radijas

Suomijos socialinio draudimo valdyba neseniai pranešė apie revoliucinius planus keisti šalies socialinės rūpybos modelį – kiekvienam Suomijos piliečiui valstybė kas mėnesį mokėtų 800 eurų išmoką, tačiau visų socialinių ir kitų lengvatų būtų atsisakyta.

Šveicarijoje 2016 m. birželio mėnesį bus surengtas pirmas toks pasaulyje referendumas, kuomet gyventojų bus klausiama, ar skirti kiekvienam po 2500 frankų (2250 eurų) per mėnesį, nepriklausomai ar jis dirba, ar yra bedarbis. Jei šalies piliečiai pritars siūlymui, Šveicarija taps pirmąja šalimi pasaulyje, kur kiekvienas suaugęs gaus išmoką „pragyvenimui“, o vaikams teks mokėti po 625 frankus.

Vieno didžiausių Nyderlandų miesto Utrechto miesto valdžia sprendžia mokėti po 900 eurų žmonėms bazines algas, o jau žmogus turi pats nuspręsti, jis nori dirbti ar ne. Utrechto savivaldybė sako, kad to tikslas išvengti skurdo spąstų, nes manoma, kad geriau mokėti tiesioginius pinigus skurstantiems nei išlaikyti didžiule biurokratiją. Kita vertus, tikima, kad tai paskatins vartojimą ir pagyvins ekonomiką.

Ar toks socializmas yra teisingas? Iki kokio laipsnio valstybė turėtų garantuoti piliečiams orų atlyginimą, socialinę apsaugą, ar tai paties piliečio atsakomybė? Kokios šio modelio socialinės ir ekonominės pasekmės? Ar toks modelis tiktų Lietuvai?

Laidoje dalyvauja: Kauno technologijos universiteto dėstytojas Gediminas Merkys, ekonomistas Raimondas Kuodis, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Laidą rengia Aurimas Perednis.

Laidos įrašo galima pasiklausyti ČIA.

ziniuradijas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

Tai yra subjektyvu, ir kadangi priestarauja gamtos desniams ir zmogaus prigimciai, laikina.
Ismintingas ir kilnus zmogus apskritai neims tu pinigu, net jei jie bus jam paskirti.
Kaip kad auksas,kiti kilnieji metalai ar legiruotas plienas nepriima rudziu.

OPINIA

„Ar toks socializmas yra teisingas? Iki kokio laipsnio valstybė turėtų garantuoti piliečiams orų atlyginimą, socialinę apsaugą, ar tai paties piliečio atsakomybė?”
.
Kas per kvailas klausimas. Ką ta valstybė „duoda”, ko neatėmė? Pirma atima, po to duoda tik trupinius…
Šitaip išsivysčius technologijoms, kuomet daugumą darbų atlieka mašinos, dalintis rezultatais tiesiog būtina. Pats laikas pereit prie Markso žadėto komunistinio rytojaus kada VISIEMS PAGAL POREIKIUS, IŠ KIEKVIENO PAGAL GEBĖJIMUS.
Kai žmogus dirbs ne iš baimės dėl išgyvenimo, jis dirbs daug kartų kūrybingiau.
.
Netiesa, kad bado baimė verčia dirbti net už grašius.
Tik viską praradę bomžos nieko nedirba.
Milijnieriai nesėdi pilvus išvertę.

Runkelis

Panašaus tipo komunizmas jau buvo sukurtas viename kolūkyje prie Kapsuko.Ir gyvavo… neet du mėnesius.Per tą laiką kolūkis nusmuko žemiau negu žemas lygis.Daugiau tokių „eksperimentų”nesiryžo niekas daryti visame sojuze.

Pritariu

Kuodžio mintims.Žinoma,kad geriausia investuoti į žmogų,kad jis jaustųsi saugus.Tada darbas tampa kūrybiškas,o pinigai bus metami į rinką.Ir filosofija tokia,kad kuo mažiau baimės,daugiau kūrybos.Bus visokių ,kurie tik praleis alkoholiui,bet ir dabar jie praleidžia ir žino,kad bus biurokratas,kuris jo pasigailės,o tada jau nebus tokio biurokrato,gal bus tik pagalbininkas.O ir ta suma nebus labai didelė,tik minimalaus pragyvenimo lygio.

Mūsų visuomenė tiek įbauginta,kad

kad priešinsis ir šiai gerai idėjai.Nebus kaip tada vaidinti aukas.Bet čia jau gilios psichologinės -socialinės ligos požymis.

stasys

Žmogaus moralinio nuopolio ribų nebūna , būna tik jo pačio fantazijos trukumas kaip čia dar labiau save pamaloninus. Kas baisiausia,.. kad visi tie eksperimentai visada daromi tik daugumos vardu prisidengiant vis tais pačiais teigiamais moraliniais aspektais .Sveikos visuomenės santvarkos modelis negali turėti įteisintu išlaikytiniu , taip kaip tai veda į prastesni jos genofonda . Mūsų pačiu socialinė ekonominė raida, gali tik praplėsti to genofondo įvairove pasiūlant tiems išgyvenimo formas tiems,.. kuriuos seniau buvo priimta netoleruoti ir atmesti ..Bet mielieji, dikaduonystė, kaip oraus gyvenimo būdas, siūlo tik parazitavimą sąskaita tu kuriems veikla yra gyvenimo prasmės išraiška ,..iki to momento kol pastarieji nutars kad viso to jau gana. Jei nėra pusiausvyros tarp tu vis. sluoksniu tik laiko klausimas kada ta visuomenė, su… Skaityti daugiau »

Antanas

Labai manau teisinga mokėti už nieko nedarymą, nes nepagamini broko ir niekas tavęs nekeikia.

Kas nedirba,tai ir dabar nedirba,o

kas dirba,tai jei ir gaus pinigų,tai vis tiek dirbs.

Taip dirba

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo kai kurios teisėjų atrankos kolegijos, pažiūri kad kasacinis skundas per sunkus jų smegenėlėms, parašo du trafaretinius sakinius be jokių argumentų ir motyvų, COPY PASTE ir kasacinis skundas užblokuojanas, t.y.nepasiekia kasacinio nagrinėjimo. Ir taip jie gyvena dainas dainuodami ir riebias algas gaudami už nieko nedarymą. Gyvenk ir žvenk, nes lietuviai to net nepastebi, kaip yra maustomi ir apiplėšinėjami „teisingumo rūmuose”

LAT teisėjų atrankos kolegijos

Na taip

Jeigu valstybe nesugeba duoti darbo ir normalu uzdarbi privalo skirti kiekvienam ismokas pragyvenimui.Nes kitaip zmones skursta,pyksta,badauja,kerstauja,nebemyli nei saves nei savo seimos zodziu zmogus suzlugdo pats save del valstybes abwjingumo zmogui.Apie Lietuva neverta net kalbeti….zmones is skurdo geria ir zudosi!!!

ruta

Na , dauguma politiku Lietuvoje ir taip gauna puikius atlyginimus , auto , ‘koncerliarinem prekem ‘ ..uz nieka , ir net uz valstybes zlugdyma , ka ir matome per 26 metus Nepriklausomos Lietuvos .

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top