Diskusija: Vaikų ir jaunimo klubų ateitis

Šį rudenį daugiausia aistrų Vilniaus savivaldybėje keliantis klausimas yra vaikų ir jaunimo centrų likimas. 12 biudžetinių įstaigų, teikiančių neformalaus švietimo paslaugas planuojama likviduoti, vietoje jų įsteigti šešis viešosios įstaigos „Hobiverse“ filialus.

Tuos 12 klubų lanko apie 6000 vaikų. Lanko pigiai, patogiose jiems vietose, pas patinkančius vadovus, laimi tarptautinius prizus ir yra gerai vertinami pačios savivaldybės. Bet nutarta reorganizuoti puikiai veikiantį darinį. Kam? Mėnesį klausausi, bet neišgirstu.

Galimai bus kažkas sutaupyta. Bet tai pati bukiausia kaštų ir naudos analizė, kai skaičiuojamos tik tiesioginės išlaidos. Skaičiuoti reikia ir spūstis, važinėjant į tolimus būrelius, ir vaikų užimtumą, ir išardytus žmogiškus ryšius ir daug kitų dalykų. Apie visa tai kalbėjome kameriniame teatre vykusioje diskusijoje.

Jaunimo centrai ir juos lankančių tėvai stojo į tikrai rimtą kovą ir, atrodo, kad turi šansą laimėti – valdantieji jau rodo atsitraukimo ženklus, kalba apie kompromisus, apie kuriuos pradžioje nė žodžio nebuvo. Bet visa reforma atrodo beprasmė ir jos tiesiog nereikia. Tą ir pasakiau vakar pakviestas kalbėti šia tema.

Viso renginio nuoroda ČIA (atsiprašau, garsas prastas). Ačiū mokytojams ir tėvams, kad kovoja. Gražiuoju nieko nebus.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigis Kaipgis

Tie pionierių rūmai egzistuoja tik postsovietinėse šalyse. O kaip tas „neformalus švietimas“ (nieformalnoje obrazovanije) veikia kitose šalyse?

blue yellow zov marinie

…pokalbiai kameroje akivaizdziai beprasmiai.

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top