Dmitrijus Bykovas. Nesusitikimas

Iš 2014 m. birželio 6 dienos žiniasklaidos pranešimų:

„Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Prancūzijoje neformalioje aplinkoje susitiko su išrinktuoju Ukrainos prezidentu Petro Porošenka. Skelbiama, jog susitikimas vyko renginių, skirtų sąjungininkų išsilaipinimui Normandijoje 70-osios metinėms, užkulisiuose“ (news.liga.net).

„Trumpas susitikimas įvyko po to, kai pasaulio lyderiai susirinko bendrai nuotraukai. Po to dauguma lyderių patraukė į kaimyninį pastatą, kur buvo patiekti pietūs. Tačiau V. Putinas, P. Porošenka ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel liko už durų ir trise trumpai pasikalbėjo“ (Associated Press).

Žinomas rusų rašytojas, poetas ir žurnalistas Dmitrijus Bykovas savo Veidaknygės puslapyje pateikia įsivaizduojamą dviejų prezidentų pirmojo susitikimo dialogą.

facebook.com

Dabartinėje europinėje situacijoje aš nenorėčiau būti Vladimiru Putinu, Angela Merkel ar Piotru Porošenka, ir šioje situacijoje vienam su kitu susitikti dar labiau nenorėčiau. Tačiau jeigu aš būčiau Europa, man tektų norom nenorom švęsti sąjungininkų Išsilaipinimo 70-metį – šiuolaikinės rusų istoriografijos požiūriu, abejotiną šventę. Bet kur dėsies, juk išsilaipino. Sunku net ir įsivaizduoti, koks galėjo būti penkiolika minučių trukęs Putino ir Porošenkos dialogas. Pamėginsiu jį rekonstruoti, įsivaizduodamas vienu metu esąs visais trim dalyviais.

Daugelis sako, kad nesvarbu, apie ką jie ten kalbėjosi. Svarbus tik faktas, jog Putinas apskritai maloningai sutiko pabendrauti su Porošenka tuo pačiu pripažindamas jo legitimumą. Tuomet, žinoma, pokalbio turinys jau tikrai nėra toks svarbus. Bet juk jiems reikėjo kažkokiomis replikomis užpildyti tą ketvirtį valandos!

Putinas: Na štai. Aš su juo susitikau. Ko dar reikia?

Merkel: Paspauskite vienas kitam rankas.

Putinas: Nespausiu.

Porošenka: Aš sutinku, tik išveskite savuosius iš pietryčių.

Putinas: Aš jų ten nesiunčiau.

Porošenka: Vadinasi, jūs jų nekontroliuojate?

Putinas: Aš šito nesakiau.

Porošenka: Tarp kitko, neišspręstas Krymo klausimas.

Putinas (greitai): Krymas mūsų.

Merkel (nervingai): Krymas jūsų, jūsų! Piotrai, Krymas jo!

Porošenka: Tuomet dujos po 350.

Putinas: Dujos mūsų.

Porošenka: Tuomet aš apskritai nesuprantu, kam…

Putinas: Aš taip pat nesuprantu, tačiau jie nori.

Merkel: Piotrai! Vladimirai!

Porošenka (taikingai): Vladimirai Vladimirovičiau, padarykime taip. Na jau gana, juk liejamas kraujas. Mes nenorim, jūs nenorit…

Putinas (greitai): Mes norim.

Porošenka: Na gerai, vadinasi, jūs norit, mes nenorim. Mums nereikia. Juk jūs pats sakėte, kad mano rankos nesuteptos krauju. Imkime ir kažkaip susitarkime. Aš ne chunta, aš ne šiais klausimais. Šokoladas, kakao. Sutarkim: jūs anuos išvesite, o mes dujas po 350…

Putinas: Aš negaliu anuos! Tu supranti, kad aš negaliu? Tu supranti, ką man pasakys? Man pasakys, kad aš išdaviau ir palikau! O jeigu jie ten ir toliau liks, tuomet sankcijos!

Merkel (nugirdusi pažįstamą žodį): Sankcijos, ja, ja.

Putinas: Girdėjai? Ir kur aš juos dėsiu? Jie pabandė, jiems patiko, jie dabar gali bet kur surengti tą savo rekonstrukciją… (aliuzija į viena iš rusų diversantų Ukrainoje vadų, teroristinės organizacijos Donecko Liaudies Respublika „karo ministrą“ Igorį Girkiną-Strelkovą, buvusį aktyvų karo istorijos rekonstruktorių klubo narį – Tiesos.lt)

Porošenka: Tada aš galiu juos išmesti!

Putinas: Tu ką! Negalima.

Porošenka: Jums ką, gaila?

Putinas: Prie ko čia gaila! Mes pragmatikai. Bet taip negalima. Tai gėda superderžavai, ir apskritai, ten yra gerų žmonių. Aš nesiunčiau, bet žinau.

Porošenka: Tuomet aš nesuprantu, kaip jūs norite.

Putinas: Aš kol kas pats nelabai suprantu. Todėl kad viskas greitai keičiasi. Bet apskritai noriu taip: Krymas mūsų, dujos po 380, o pietryčiuose tegul kaip dabar. Be to, tu – prezidentas, ir kai susitinkame, mes pasisveikiname.

Porošenka: Bet juk aš ir taip prezidentas…

Putinas: Kas? Tu?

Merkel (rusiškai): Berniukai, nesipykite. Eikim, nusifotkinkim.

Putinas: Prezidentas ne tas, kurį išrinko, o tas, kurį paskyrė. Aš tavęs kol kas nepaskyriau.

Porošenka: Palaukite, bet juk taip negalima! Jūs negalite išvesti, aš negaliu išmesti…

Merkel: Aš negaliu išvesti…

Putinas: Kadyrovas gali išvesti. Įeis ir paims.

Porošenka: Jei Kadyrovas įeis, tai neišeis.

Putinas: Užtat tvarka. Padarykime taip: pietryčiuose Kadyrovas, Krymas mūsų, dujos po 380.

Porošenka: Atsiprašau, o Čečėnija?

Putinas (greitai): Čečėnija jūsų.

Trumpai apie autorių. Dmitrijus Bykovas (Дмитрий Львович Быков, gim.1967 m. Maskvoje) – rusų rašytojas ir poetas, žurnalistas, kino kritikas, scenaristas. Boriso Pasternako, Bulato Okudžavos ir Vladimiro Majakovskio biografas. Kartu su aktoriumi Michailu Jefremovu rengia reguliarias literatūrines vaidybines laidas pagal projektus „Pilietis poetas“ („Гражданин поэт“) ir „Ponas gerasis“ („Господин хороший“).

facebook.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pagalvojau

Šis jumoras tikrai skamba tik rusiškai ir talentingų aktorių lūpose, beje šiam gabalui incenizuoti reikia ne tik talentingų, bet ir bebaimių demokratijos ir laisvės mylėtojų.

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top