Dočio viešas atsakymas Barborai iš Beržėnų

Ačiū už man adresuotą gromatą. Šiais epistoliarinio žanro nususimo laikais gauti laišką į Alksnynus – ypatingas džiaugsmas, juoba kad žmonės dabartės viešai susirašinėti vengia ir bijo, nes paštininkai pastebimai susmalsėjo, kaip sovietizmo laikais.

Sukaupiau paskutinius drąsos likučius ir, kaip esu pažadėjęs, pamėginsiu išsklaidyti Jūsų nuogąstavimus ir suprantamą nerimą.

Laiško pradžioje nupasakojate neįtikėtiną trilerio pradžios situaciją (narkomanas, ginklo vagystė, pabėgimas, antrankių atsisegimo mįslė), kuri stumtelėjo sniego gniūžtę nuo kalno. Šis pirmasis segmentas yra iš fantastikos žanro, todėl sveikas protas priešinasi tokį suprasti. Manau, kad ši žiniasklaidos paskleista versija, kurią jūs kartojate, su tikrove mažai ką turi bendra.

Visų pirma, pasvarstykime, kas yra versijos, kurią jūs pateikiate, šaltinis, kas ją papasakojo. Niekas kitas, tik tie du policininkai, kurie ginklą, galima sakyti, „įteikė“ vargšui narkomanui. Suprantama, pasiaiškindami jie turėjo staigiai sukurti kažkokią versiją, kaip viskas atsitiko. Kad neatrodytų ypatingi žiopliai, savo pasiteisinimui jie pasitelkė vaizdinius iš matytų trilerių, kur dažniausiai nusikaltėlis būna neeilinių sugebėjimų. Juk neprisipažinsi, kad esi grybų grybas. Nemanau, kad tas vargšiukas buvo surakintas antrankiais ir šokinėjo per tvoras, jei galėjo paprasčiausiai išeiti per vartus, pro kuriuos ir buvo atvežtas.

Kaip ten bebūtų , viršininkėliai, išklausę dviejų policininkų pasakėlės, jas priėmė už gryną pinigą. O kas jiems liko daryti, kai laikas padus svilina? Geriau jau patikėti, negu nepatikėti (neduok Dieve, jei tas žmogeliukas iš tikro supermenas, turintis dar nežinia kokių patologinių kėslų ir sumanymų). Taip susiklosčius aplinkybėms, (o siaubo akys didelės), be abejo, papildomai suveikė ir pastarųjų dienų Paryžiaus žudynių kontekstai bei asociacijos – galima įsivaizduoti psichologinę būseną, kurioje atsidūrė visa Vidaus reikalų sistemos piramidė.

Turint galvoje tai, kaip susidėliojo užuomazgos situacija, ta neproporcingai maštabiška gaudynių akcija man atrodo visai pateisinama. Geriau jau didesnė negu per maža, nepakankama. Žvelgiant iš Alksnynų, suma sumarum – akcija juk sėkminga. Nusikaltėlis „supermenas“ pagautas, žuvusių ar sužeistų nėra, ginklas atgautas. Antrankius galima ir nurašyti – kaip nekokybiškus. Gal tai buvo tik antrankių muliažas, VRM įsigytas sekso reikmenų parduotuvėje… Bet tai jau būtų atskira istorija, komedijos žanro trileriui.

Versija, kurią čia išdėsčiau apie pradžios situaciją labai banali. Jei rašyčiau scenarijų kraują stingdančiam trileriui (kokio išlepintas kino žiūrovas lauktų), tokią užuomazgą atmesčiau iš karto kaip nuobodžią ir neturinčią dramaturginės perspektyvos. Joje nėra sąmokslo kvapo. Tradiciškai istorija turėtų prasidėti viskas kitaip. Pvz., mafijos aštuonkojis, suaugęs su aukščiausiais valdžios pareigūnais, siekiantis išversti iš balno ant kulnų lipantį nepaperkamą komisarą Katanį (Skvernelį), surengia elegantišką provokaciją. Jie paperka du policijos sistemos tarnautojus, kad tie taip mulkiškai pasielgtų ir mestų šešėlį ant visos sistemos bei atsakingo už ją vadovo.

Deja, tikrovėje tokio aukšto pilotažo iš mūsų mafijos ir aukščiausios valdžios vargu ar galima būtų tikėtis. Valdžioje juk labai panašūs į tuos du „pilicininkus“ – daugiau vieno ėjimo į priekį nepramato. Ypač specifinės mūsų moteriškės, kurių sprendimai dažniausiai kyla iš emocinių reakcijų, o ne iš paskaičiavimo ar sveikos nuovokos.

Faktiškai šioje vietoje galima būtų ir baigti šiek tiek tragikomiško epizodo aptarimą. Tokių buvo ir bus, ir jie nesulaukia jokio rezonanso, jei aukštesnei valdžiukei nenaudingi. Būtų pakakę vieno kito skambučio iš pagrindinio telefono kam reikia, ir žinotume apie jį tik tiek, kad mieste kaukė sirenos ir buvo kažkas repetuojama.

Bet mūsų „elitas“ ne toks. Ne iš kelmo spirtas. Nepasinaudoti tokiu ministro, kurio reitingai auga kaip ant mielių, liapsusu būtų nedovanotinas dalykas. Juoba kad tiesiog į rankas įkrito proga išmesti iš barščių ministrą, kuris pirmosioms mūsų ponioms kaip kokia ašaka yra įstrigusi gerklėj. Ir štai dabar veiksmas persikelia į politinę plotmę. Matėme jau kelias nesėkmingus Prezidentės atakas, nusitaikius į S. Skvirnelio asmenį, kur ji liko it musę kandusi – tai pirma. Žinome, ką apie Seimo pirmininkės nusišnekėjimus viešai yra pasakęs ministras – antra. Mažiau nei už metų – Seimo rinkimai – trečia. Ministras dabar lyg menkai apgintas bokštas, atsidūręs vidury šachmatų lentos, ir beveik nėra kur trauktis, nes visai neaišku, ar ryšis pastovėti už jį bestuburis premjeras. Tas papurkštaus papurkštaus iš ryto, o vakare padarys, kaip liepiama. Ir kas jam tas ministras – ne jo partijos bičiulis, ir dar visai neaišku, ar nepaleis STT skalikų daryti kratų Barboros Radvilaitės gatvėj ir nepakedens plunksnų į skandalus skęstančios partijos bičiulių versliukuose.

Beje, ir Prezidentės bastione – TS–KD stovykloje – panašaus nerimo ne mažiau turėtų tvyroti: ar nepradės knaisiotis VRM struktūrų vyriokai po Austėjos Landsbergienės darželių bizniuko popierius?.. Siūlai gali toli nuvesti. Yra tikrai negerai toks nesukalbamas ministras tokioje jautrioje vietoje prieš būsimus rinkimus. Tikrai negerai, Barbora, turėtumėt suprasti situacijos delikatumą.

Skambūūūtyyys, – prisimenam, kaip mėgdavo sušukti Sigutis Jačėnas, kai lošime iškrisdavo laimingas skaičių derinys. L. Graužinienei ministras nesiteikia išaiškinti, kaip sekasi operacija. Koks nevalyvas storžievis! Premjeras žino, Prezidentė – žino, o ji – ne… Iš isteriškos reakcijos galim nujausti – kažkur toli pasiuntė, nes tikriausiai buvo ir svarbesnių skambučių iš vykdomos operacijos vietų. Ministras nėra tiesiogiai subordinuotas šiai poniai. Tokių paaiškinimų ji galėtų reikalauti Seime per vyriausybės valandą ar Valstybės Gynybos Tarybos posėdyje, kurių Prezidentė dėl tik jai žinomų priežasčių jau kadų kadės nebesukviečia.

Tai dabar ir svarstykit, gerbiama Barbora, kodėl Prezidentės kaltinamuosiuose ministrą argumentuose nematome kaltinimų dėl prarasto Kalašnikovo ar nevykusiai, neproporcingai vykdomos operacijos? O matome ką? Kaltinimą politinės kultūros stoka. Matyt, supranta, kad pareigūnų prarastas automatas ir antrankiai per menka kliautis iš posto pastumti populiarų ministrą. Bet kad ministras chamiškai elgiasi su puikybėje skendinčiomis moterimis – to jau per daug. Nieko nepadarysi, taip joms atrodo, nors jų pačių politinė kultūra aristokratizmu toli gražu nedvelkia.

Žinot, Barbora, o manęs šįvakar kažkodėl neapleidžia šuniška nuojauta, kad pagaliau subraškės Loretos kėdė. Pagrindinis krėslas nebraškėjo ir nebraškės, bet dėl reitingų nebūčiau toks tikras. Nors jei ten ir būtų kokių susvyravimų, Vladas Gaidys stabilizuos. O kas rytoj atsitiks su ministru ir kaip dėliosis nauji pasiansai, nežinau ir nespėliosiu.
Pagyvensim, pamatysim.

Alksnynai jau sumigę, tai ir aš jau prigulsiu liūlia liūlia. Saldžių sapnų.

Pagarbiai –

Dočys iš Alksnynų

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Barbora - Dočiui

Dėkoju už labai išsamų atsakymą. Jei būtų mano valia, rekomenduočiau Tamstą į VSD vadovo postą.

Dočys

Postai žmogų gadina. Siūlykit, gerbiamoji, ką nors kitą.

šoferis Ožislovas

Antra žąsies vogimo stadija.
Trečia prasidės kai nusikaltėlis bus pagautas.
Ji baigsis lupimu.
Tiek triukšmo dėl žąsies taukų?
Kam, kokiu tikslu?
Kad pašmeruoti horizontalius turėklus?
Vedančius kur?
Juk ne į Rio gi.
Nebent į Moršanską, pas velionę bobutę.
Ech, kaip gera turėt automobilį, bet…
Paklausčiau katino mirusio-
Kuo taukai nuo margarino skiriasi- kas pasakys man?

policininkas

Svarbiausia, kad policijai pavyko apsaugoti malūnsparnį, kad jo tas narkomanas nepavogtų. O dabar toks triukšmas dėl kažkokio kalašnikėlio. Gėda, piliečiai.

to Barbora

Tai Jus norite,kad visos xxxL bobikes butu pastatytos prie sienos?VSD postas maziukam?Idomu.

stasys

čia kaip ir tema : noriu kavos tik niekas nesiūlo .. ir kodėl tie irokėzai sugriovė Roma . ! geros dienelės .

pasakos mažiems...

kadrų politiką vykdo Kremlius.
taip buvo, yra ir dar ilgai ilgai bus…

mama iš kaimo

Gal gerbiamas Dočys galėtų nuraminti ir mane. Aš to narkomano tai nebijau, bijau kitko. Policininkai, gavę Kalašnikovus, pradėjo treniruotis, šaudydami į benamius. Aš ne benamė, bet rengiuosi „Ponių laimėje”, kirpyklai neturiu pinigų, tai maža kuo galiu būti palaikyta.
O jeigu Kalašnikovais apginkluoti visi 3000 policininkų, tai gatvėje pasirodyti labai baisu. Gal žinot, gal ne visi? Ar gal ne kasdien? Ar galį moteris, tegul ir benames, nešaudo? Ar priešingai – jos iš baimės sustingsta, taigi pataikyt lengviau?

Pasakoms mažam

Labai jau patogiai nori pasitaisyti klausimą. Kas benutiktų, visur kaltas Kremlius. jet jei kas nors turi minčių tam Kremliui pasipriešinti (kokie nors kadrai), tas irgi Kremliaus, tik lošia dvigubą žaidimą anot tamstos. Tai kur tu siūlai važiuoti su tokiu politikos matymu, pasakoriau?

Dočys poniai, kuri rengiasi "ponių laimėj"

Jei bijote būti nušauta, nebeikite į „ponių laimę” ir kirpkitės namuose žirklėmis avims kirpti. Tos bus pagal paskirtį.

mama iš kaimo>Dočys

Širdingai dėkoju. Va, ką reiškia protingas žmogus. Iš visur išeitį randa,ir ne tik randa, o ir kvailiui parodo.

Nu Dočy

Esi tamsta molodec.

Apie antrankius

Jei rankos surakintos delnais viena į kitą, paėmus geležiuką, bet kas atsirakintų. Jei surakintų delnais į išorę, tada ko gero reikėtų būti magu arba pagalbos su geležiuku iš šono. Tai antrankių šioje istorijoje geriau neminėti, nes jokios čia atrakinimo sensacijos negali būti.

SSaulius

Gerai kad neišdalino policininkams granatsvaidžių,-benamius būtų pakėlę į orą su visu namu,o Igariokas būtų privertęs evakuoti Vilnių ir prašyti Rusijos pagalbos,nes NATO neturėtų laiko,bo treniruojasi pratybose

SSauliui ir kai kuriems kitiems

Kažkaip dauguma čia užsiciklinę ties neįtikėtina pabėgimo versija, kuri dabar jau nulio vertės. Folkloras, taip sakant. Esmė juk visai kitur. Kaip pasikeis politinis laukas, koks prasidės Skvirnelio viliotinis, nes tokį tikrai visi norės rinkimams turėti savo partiniame sąraše. Man atrodo, kad jei Skvirnelis skaičiuotų, tai neidamas su jokia partija per rinkimus turėtų pirmą reitingą Lietuvoje. Va kokį galvosūkį dabar sprendžia mūsų amžinųjų partijų nupušėliai.

Susirašinėjimą tarp Barboros ir Dočio

surijau kaip gardų kasnelį. Ar bus daugiau?

Nebus

Nes minciu neliko.

Dočyį

va, ir nepataikei. Taikinys ir yra kėdė (kad „subraškėtų” kėdė) ir liktų pagarbinta šachmatų karalienė. Toks žaidimas – „nuvagiant” figūras – negarbingas. Manyčiau, kad nesupranti žaidimo esmės.

Barbora

Tai sakote,kad šioje šachmatų partijoje karalienė laimėjo vandens patrankas vietoje 1963 metų kalašnikovų. O karalius -raudoną kilimą į Seimą ?

Dočys to Nebus

Matyt, norėtum, kad nebūtų. Vien todėl, kad taip to nori, bus tiek, kad tau mažai nepasirodys.

Nu Dočy

tu man labai, labai patikai, o, bet, tačiau dabar jaaauuu abejoju.Dabar man jau Skvernelis labiau patinka. Nu fainas ir nors tu ką, dar su ta uniforma ir dideliais reitingais. Nepyk, bėgu prie teliko, negaliu, vis junginėju kanalus ir žiūriu, žiūriu.

Barbora

Žiūrėkit klausykit. Istorinis momentas – naujas gelbėtojas užgimsta.

Holmsas

Dzentelmenai,nuleiskite gara.Skvernelis yra tik pacanas ,verkiantis vakarais ,skaitydamas gerbeju laiskus.Na,dar suorganizavo taikiu Garliavos ziurovu sumusima valstybes vardu.
Dzentelmenai,tai joks Bokstas.Tai tik Pestinikas su maskaradu.

Dočys Barborai ir Holmsui

Gal pakvieskit vienas kitą į vakarušką Beržėnuose ir sutrypkit kokią polką su ragučiais. Bet žinot, aš jums akordeonu negrosiu. Man labiau prie širdies kita muzika. Kažkaip nesugebat išnirti iš pirmojo segmento siužete į politikos paradigmą. Komentatorius „Nu Dočy” mintį pagavo.

Agotas

Sveikas gyvas Dočy. Smagu vėl veizėt Tave žvalų krutant. Jeigu jau rokauti apie gelbėtojus, tai raik pastebėt jog ans, senasis, kurį mum projektavo naglai, tas atrodo supelijo(?) ir apyvartai nelabai tinkamas. Iki demokratijos triumfo šventės liko mažiau nei metai, taigi tuščia vieta likt negalėjo. Visuomenės nuomonės formuotojai, įmyžo specialistai pagamino ir pateikė leudžiai naują produktą. Gliancu žėrinti pakuotė, populiariais ingredijentais praturtintas ir iškvėpintas glamūrinis Produktas -kušajte na zdarovije. Kol buvęs Kapitonas liūdnai žvelgia į suskilusią geldą ir beviltiškai dairosi į ūkanose nutolusį horizontą, naujasis Šrdžių komisaras matuojasi laurų vainiką ir ilajaus togą. Išrinks. Rinkimų naktį, dar tretiems gaidžiams nesugiedojus bus paimtas į devintą dangų ir plevenant palmių šakelėms iš tų aukštybių ateis minių valdyti. Taip sako tevelizorius ir paštinykė. Ufffff,… Skaityti daugiau »

Agotas prie to paties ale biškį ne visai

Taigi, gerb. Dočy, kol vieni naujokai dalyvauja žiurkių lenktynėse, o senbuviai brudauskina antilopes kilimandžaruose- musyse kyla įvairių neramių minčių dėl ateities. Matot, Tamsta, gal pastebėjot, vaikštinėjant tarp laisvės alėjos Soboro ir Noterdamodepari ar Monmartre apokaliptinių svieto pabaigos ženklų? Man pastaruoju metu vis užkliūna itin pagausėję pranašystės. Būktai, kitąmet, mažne balandy, vienžo pavadarį bus pasaulinis karas ir mūsų europų nebeliks. Pranašaujama svieto pabaiga šitai svieto daliai. Nu, ką delpai rašo ar elenką šneka, tai aš neimu į galvą. Ale gerb. Letas sako irgi panašiai. Sako kad greitai. Bus. Nu, ans yr žmogus labai mokytas. Ką lig šiol sakė, viskas pildoisi su palūkanom. Ale, Letas nesako datos. O datą būt gerai žinot. Matot, jeigu bus svieto pabaiga, tada geriasu kad valstybės galvoje… Skaityti daugiau »

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top