Dočys. Grybutkevičiaus vidiniai karai

Dočio patarimas skaitytojams, kaip skaityti ir suprasti pasirodžiusį tekstą – ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus interviu Edmundui Jakilaičiui LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“: „Premjeras: „Jei ministras melavo, su juo atsisveikinsime“

Patarimas pirmas. Šį tekstą (visiems tik gero linkėdamas) patariu skaityti ramiai ir saugant savo fizinę bei psichinę sveikatą, neleisti įsiplieksti nereikalingoms emocijoms. Būtų labai gerai, jei skaitytojui saviįtaigos pagalba pavyktų save įtikinti, kad tai tik „dvaro“ rietenos, kokių jau esame ne vieną turėję.

Patarimas antras. Nereikia piktintis, kad komunistai meluoja. Jie visados melavo ir jokia nuodėme ar silpnybe melavimo nelaikė. Ar Prezidentė melavo, kai siuntė kitų valstybių prezidentams ir Vokietijos kanclerei žinią, kad jos skirta Vyriausybė yra korumpuota. Pasakė tikriausią tiesą. Tačiau toks tiesos pasakymas, išvertus į politinę kalbą, yra ne kas kita kaip valstybės išdavimas ir, pasikeitus politinėms aplinkybėms, turėtų virsti pačiu rimčiausiu teisiniu procesu. Tai ne Rolando Pakso nusikaltimas, perspėjus Jurijų Borisovą, kad yra pasiklausomas. Kodėl Prezidentė menkino savo valstybę mūsų potencialiausių partnerių akyse? Gal tikėdamasi pagalbos, kad A. Merkel ar Baltijos sesės padės mums kovoje su butkevičine–bernatoniškai–olekiška korupcija? Nieko panašaus. Mano liaudiškam protui tai labiau panašu į pasiųstą žinią aukščiausiu lygiu, kad su mumis geriau jokių reikalų nereikia turėti. Pozityviai žiūrint į negatyvą, juk šitai galima perskaityti kaip valstybės suvereniteto siekį. Kai niekas su mumis nebenorės turėti jokių reikalų, būsime nuo tų reikalų visiškai laisvi. Beveik kaip Kuba.

Pastebėjimas pirmas. Drąsus žmogus tas mūsų premjeras. Kitas jau būtų išsigandęs ir palūžęs. Leidęs kaip į kilimėlį batus nusivalyti, kaip atsitiko ir buvo kalbama apie A. Kubilių po FNTT skandalo. O šitas nebijo, nes turi gerą partinį užsigrūdinimą ir greičiausiai rankovėje turi pasislėpęs juodai dienai ne vieną kozirį. Na kad ir tokią smulkmenėlę – LDDP archyvuose nepavyksta aptikti LKP narės Dalios Grybauskaitės pareiškimo išstoti iš LKP ir įstoti jau į „nebenusikalstamą“ organizaciją LDDP. Partija geriau nei VSD žino ir kitas Prezidentės biografijos nutylėtas peripetijas.

Kol buvo ramiai sugyvenama, nebuvo jokios prasmės tų smulkmenų iš rankovės traukti. O kas gali paneigti, kad tokia prasmė ims ir atsiras?

Pastebėjimas antras. Nepamirškime, kad A. Butkevičius mielaširdingai nekandidatavo Prezidento rinkimuose ir taip be kovos „dovanojo“ D.Grybauskaitei antrąją kadenciją. Galima spėti, kad buvo ir kokių nors nerašytų susitarimų, kurie mūsų akyse laužomi.

Patarimas trečias. Taupydami brangų laiką galite praleisti ištisas pastraipas apie Vijūnėlės dvaro detektyvą, apsimelavusį ministrą ar Druskininkų merą. Tos smulkmenėlės tik nuveda į šoną, nukreipiant visuomenės dėmesį aiškintis nereikšmingas detales: kas ką pasakė, kas kaip suprato, o kaip nesuprato.

Patarimas ketvirtas. Skaitydami tekstą džiaukimės. Iš metafizinės perspektyvos žvelgiant, prasideda simbolinė misterija „Gyvatė ryja savo uodegą“. Įsitverkite kėdės atlošų. Misterija gali būti kvapą gniaužianti. Linkiu tad įdomaus pasiskaitymo.

Šaltinis: delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top