Dominykas Vanhara. Aižėjanti valdžios piramidė

Kaip žinia, nušurmuliavo dar vieni rinkimai. Spėju, kad daugelis į juos neatkreipė dėmesio, nes rinkimai šį kartą buvo ganėtinai silpni, t.y. įvyko priešlaikiniai Seimo nario rinkimai Raseinių – Kėdainių vienmandatėje apygardoje. Priešlaikinių rinkimų reikėjo dėl to, kad šioje vienmandatinėje apygardoje išrinktas Seimo narys iš LVŽS partijos – A. Nekrošius prieš tai vykusiuose savivaldos rinkimuose buvo išrinktas Raseinių meru.

Nepaisant to, kad vakar vykę rinkimai buvo tik dėl vieno Seimo nario, tačiau jie vis tiek yra įdomūs paanalizuoti, kadangi geriausios sociologinės apklausos, kurios geriausiai pamatuoja politinę temperatūrą, yra būtent rinkimai. Net jei tie rinkimai ir tik dėl vieno Seimo nario.

Vakar vykusiuose rinkimuose varžėsi į II turą patekęs konservatorius A. Bautronis (prieš tai buvęs Raseinių meru) ir socdemas M. Skamarakas. Ganėtinai dideliu skirtumu (daugiau kaip 10 proc. balsų) laimėjo socdemas M. Skamarakas.

Visų pirma, panašu, kad socdemai tikrai kyla. Vakar vykę rinkimai tą aplinkybę patvirtina.

Visų antra, vakar vykę rinkimai patvirtina tai, dėl ko labai rimtai turėtų išsigąsti visi TS-LKD politikai. Nes vėl visa jėga įsigali balsavimas prieš TS-LKD politikus. Po pirmo turo konservatorius A. Bautronis gana solidžiai pirmavo prieš socdemą M. Skamaraką, tačiau II ture sugebėjo gauti papildomai tik apie 1000 balsų, kai konservatoriaus varžovas II ture gavo papildomai daugiau kaip 3000 balsų. To ir užteko jo pergalei labai solidžiu skirtumu. Tai reiškia, kad beveik visi rinkėjai, kurių kandidatai į II rinkimų turą nepateko, savo balsus atidavė už konservatoriaus varžovą (net nesvarbu, kas jis toks), ir tik labai maža dalis savo balsus atidavė už konservatorių.

Įdomu tai, kad konservatorius A. Bautronis vietos rinkėjams yra puikiai žinomas politikas, kadangi prieš tai keturis metus buvo Raseinių meru. Savo ruožtu, laimėtojas M. Skamarakas rinkėjams buvo žinomas tik dėl to, kad jis yra rajone garsios Skamarakų šeimos atstovas. Jei neklystu, iš šios šeimos ar giminės jau yra buvusių Seimo narių. Tęsiant dar toliau, tas faktas, kad A. Bautronis prieš tai buvo išrinktas Raseinių meru, liudytų tą faktą, kad konservatoriai šiame rajone yra stiprūs (gal tiksliau – buvo stiprūs). Kas dar įdomu, TS-LKD atstovas A. Bautronis išgarsėjo žiemos pabaigoje, kai bandė savivaldos rinkimų kampanijoje atsiriboti nuo partijos centrinės valdžios vykdomos politikos. Maždaug, kad ten, Vilniuje, TS-LKD gal ir už partnerystes bei narkotikus, tačiau čia rajone visi TS-LKD atstovai yra tikrai konservatyvūs. Negelbėjo.

O jei sugretintumėme vakar vykusius rinkimus su prieš pusmetį vykusiais savivaldos rinkimais, pamatytumėme, kad „balsavimas prieš“ TS-LKD visa jėga veikia beveik visoje Lietuvoje, gal tik išskyrus Vilnių. Nors net ir Vilniuje A. Zuokas, būdamas visiškai raiša antimi, laimėjo beveik pusėje apylinkių. To dėka TS-LKD dabar beturi tik 4 merus visoje Lietuvoje. Neatsimenu, kad jie kada nors būtų turėję tiek mažai. Nėra merų – nėra galios, įtakos ir administracinio resurso regionuose. O tai reiškia aižėjančią valdžios piramidę.

Be jokios abejonės, TS-LKD regioniniai skyriai bei partijos vienmandatininkai supranta, prie ko tai prives. Ir griebiasi už galvų dėl partijos vadovybės vykdomos politikos. A. Bautronis buvo tas, kuris viską išsakė viešai, bet galit neabejoti, tyliai manančių taip pat yra labai daug.

Todėl dabar už galvos griebiasi partijos vienmandatininkai, ypač tie, kurie išrinkti ne Vilniuje, o taip pat ir tie, kurie pateko į Seimą per partijos sąrašą. Nes kuo daugiau partija turi išrinktų vienmandatininkų, tuo daugiau yra patenkančių ir per sąrašą, kadangi vienmandatėje išrinktas Seimo narys užleidžia vietą sąraše po jo einančiam. Trumpai tariant, dabar ramūs gali būti tik tie TS-LKD Seimo nariai, kurie žino, kad gaus sąrašo numerį pirmame dešimtuke. Visiems kitiems verta sunerimti dėl galimybės būti perrinktais.

Spėju, kad būtent dėl to ir kyla visokios „Respublikonų bendrijos“ steigimo iniciatyvos, kadangi šios bendrijos steigimo iniciatoriai (Ažubalis ir Rakutis) supranta, kad partijos vadovybė jiems gero „praeinamo“ numerio sąraše neduos. Todėl būtina telkti šalininkus partijos viduje, kad būtų galima pakovoti dėl geresnių numerių. Gal net pirmame dešimtuke, nes tik toks numeris dabar leidžia tikėtis perrinkimo.

Įdomu vienok, ar TS-LKD partijos neištiks ir daugiau turbulencijų. Nes atsiribojimą nuo partijos vykdomos centrinės politikos jau turim, bandymus burti visokias bendrijas turim, pyktį ir susiskaldymą partijos viduje – taip pat. Aukščiau išdėstytos aplinkybės yra žinomos ir suprantamos daugeliui. Ir kad tęsiant dabartinę politiką, po kitų metų Seimo rinkimų iš TS-LKD vėl gali belikti tik „vieno lifto frakcija“.

5 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ar čia visi totalūs idiotai?!

Dominykai Vanhara, tavo aižėjanti galvelė niekaip neįsisavina kad jokių konservatorių seniai nebėra !!!

Gal tave paduoti į teismą(!!!) už melo skleidimą(?!), tuo pačiu būtų gera pamoka ir kitiems žurnaliūgoms, a?!

Kokiais keismais tave išdėti, kad į tavo makaulę prasiskverbtų elementarus suvokimas? Nes normalūs argumentai neveikia. O gal esi su spec zadanija, tokio varianto irgi neatmesčiau.

KODĖL NS LEIDŽIA TOKIUS KLIEDESIUS IR BRUTALŲ MELĄ ?!!
Kodėl NS man turėtų būti sekama žvaigžde.

P.S. Gal vėl užblokuosit… Nesikuklinkit…
Kad mažiau būtų abejonių, tiesos.lt pavadinsiu melų veisykla.

blue yellow zov marinie

..ligoni,buvai apsigydes,bet vel priepuoliai prasidejo…..Nepamirsk laiku gert vaistus.

pagal tave nemirtingi tik komunistai?

ką gi, visai gali būti

Ar čia visi totalūs idiotai?!

Nu, pizdiec.
Aš be amo, be žado, kvapą užėmė…
Nu, blet (nesikeikiant).
Kur mano aštriam komentare paminėti ar bent kaip kitaip užslėpta mintis apie komunistus ar nemirtingus komunistus
Kaip galima kalbėti apie tai ko net kvapo nėra.
Dar man prikaišioja nervingumą, piktumą ir…
Suprantu, nori paerzinti, pasityčioti…
Atlieki speczadaniją…
Ar tiesiog esi glušas nuo gimimo…
Supratau !!!
Tu ir tokie minusuotojai be argumentų, be logikos esate MURLOKAI – bijantys šviesos, tiesos ir mėgaujatės kanibalizmu.
Nors fantastinių filmų, bet vistiek autoriai, scenaristai, režisieriai savo kūriniuose tokius murlokus šaudo be skrupulų, ir tokį naikinimą, pateikia kaip vienintelę priemonę išlikti dar nepraradusiems sveiko proto.

blue yellow zov marinie

…tarp keiksmu ir prakeiksmu tirados,netycia pasakei sventa tiesa apie kanibaliska meile/pomegi,sakyciau/…savo valstybei….tai maita,kuria baisiai megsta maitwanagiai…visokios vanagaitytes,ivaskewiciai,sabalai…turim cia toki toma kakuti….nu kaip smaguriauja tuo lavonu,pro dvokiancius dantis keikdamas Marcinkeviciu….o maita kad myli,kad myli,savo pasvinkusia smegenine,kad jis ne myli,o megsta dveseliena……nesuprasdamas.

Paul Casimir

Ale kaip bjauriai liežuviu plaka Vanguarda… Piktai dar plaka 😏 Gal teisingai, belieka tikėtis…!

blue yellow zov marinie

..labas,durniau.

Paul Casimir

Kvaily, intelekto požymis yra gebėjimas suvokti ironiją. Labas, durniau! (C)

blue yellow zov marinie

…labas,kvaily

blue yellow zov marinie

..akivaizdu,kad rinkimu sistema,kur yra skyle patekt pagal sarasus….keistina.Kas ja galetu pakeist…nezinia.Turetu buti tik vienmandate.Ji koncerwams butu mirtis,ka ir matom is skamarako pavyzdzio….bet kas,tik ne koncerwantas.Aisku,sasaldomkratai negeresni,bet nors moraliai smagiau…kratytis bletkeriu uzingridu…kaip kokiu uteliu,fui.

DDD

Taip, socialdemokratai negeresni. Tad nėra ko džiaugtis, kad vienmandatėse jie karaliaus tik jiems dabar palankios mažoritarinės sistemos dėka.

Tuštukė

Naivuolis kvadartu, vasaros nematė, kada visos avys ganosi ir beee daro.

blue yellow zov marinie

…kvadartu…..ne veltui tavo toks nickas……tai gal da ir ledu tau nupirkt…

Ar čia visi totalūs idiotai?!

Labai, labai atsiprašau kad bandžiau jus sugretinti su idiotais. Jūs nesate idiotai. Jūs esate VISIŠKI debilai, daunai, protiniai invalidai !!! Mano argumentai. 1. Dabar 2023 metai (eina į pabaigą). Bevei ketvirtis amžiaus, o šitie proto vargetos vis; ,,du tūkstanti…” Kas tada esate jeigu per nepilnus 24(!) metus taip ir neišmokote suvokti ir pasakyti ‘du tūkstančiai…’ Nereikia būti psichologu, psichiatru ar psichoterapeutu kad suvoktum jog šita padermė yra beviltiškų skystapročių gauja… 2. Lietuvos konservatoriai. Google ieškome ‘Lietuvos politinės partijos’. Giliai nelendant Wikipedia siūlo … ‘Išregistruotos politinės partijos’. Galutinis konservatorių sulėlydis 2008-06-26. Bet koks kalbėjimas apie dabartinius konservatorius yra melas !!! Nebent, ,,konservatoriai” (kabutėse), arba ‘koncervai’ (paniekinančiai). 3. Dešinieji konservatoriai. Advokatas prof. I. Vėgėlė jų NEvadina konservatoriais (tv laida su E. Jakilaičiu).… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…dvasios ir proto varguoli,ko cia skeryciojies,jei tik tokios bedos butu ant liewawos..ka reiskia konservatoriai zino kiekvienas,bent kiek nenugluses…sakoma,nes nereik tart visos tskp tirados,net Celofanyjus savo partijele vadina tikraisiais konservatoriais.Patsai nesilaikai logikos savo tiradoj….tai saukiesi cenzuros,tai ja keiki,mol,tuoj tave uzbanins….,bent jau malonek but nuoseklus,gerk laiku vaistus nuo psixopatijos…ir isgyvensi.Nenori,mesk ta wc iswalytojo profesija ir vel tapk stiklu valytuvu….Ko cia keikies kaip wezikas/cia ne apie vezius/.

rinkėjas vis tas pats - be kompaso

Lietuvoje yra iš Sąjūdžio kilę Konservatoriai ir partijų rinkinys, kilęs iš subyrėjusios Komunistų partijos.. O kad mūsų rinkėjas neturi kompaso ir laisvai gali balsuoti už tuos ir tuos, dažniausiai pakaitomis, – tą žinome dar iš1992 metų

Ar čia visi totalūs idiotai?!

Beveik tobulai.
Tik ,,Lietuvoje yra iš Sąjūdžio kilę Konservatoriai” yra baisus melas žodyje ‘yra’.
Turi būti ‘Lietuvoje BUVO iš Sąjūdžio kilę Konservatoriai’, kurie greitai prarado visa kas konservatoriška !!!

tauta sukomunistėjo ir užsikonservavo

Konservatorių partijos idėjinė ašis buvo ne konservatizmas, bet antikomunizmas. Užtai konservatoriai prarado pasitikėjimą savimi po pralaimėtų 1992 Seimo rinkimų. Per 50 metų įvykęs tautos prisitaikymas prie komunistinės tvarkos juos išmušė iš vėžių. Faktiškai konservatorių partija turėjo likviduotis ir netrukdyti tautai, vėl išmintingai komunistų vadovaujamai, žygiuoti į ateitį kartu su broliška Baltarusija

konservatoriai rinkėjų nebijo

Jei konservatoriai patenka prie valdžios, kaip taisyklė, su koalicijos partneriais, jie vykdo partijos programą, žinodami kad populistiškai derintis prie komunistuojančios rinkėjų daugumos beviltiškas reikalas. Bet šį kartą koalicijos parneriai kartais atrodo per daug įtakingi.

Ar čia visi totalūs idiotai?!

Intelektualini kveivaproti, pasikark ant savo paistalų.
Ar tu neskaitei straipsnio čia tiesoje, kur aiškiai buvo išdėstyta kad tie ,,konservatoriai” nera nekaltos avelės kaip daugumai atrodo. Neretai koncervai pranoksta net savus koalicijos partnerius…
Ar tau šūdaproti, su teksto suvokimu misija ,,Neįmanoma”.
Ne, tokius murlokus šaudyti netinka, tokiu reikia uždaužyti su kuntapliu…
Juk už vieną muštą duoda dešimt nemuštų.

blue yellow zov marinie

…patiko….sudaproti……tokio epiteto ir as nesugalvociau.tEISRADAU….LANZBLETKERIS SU BLETKERIUKAIS….xa xa xa

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Jau 8 paskutinieji seimai – antikonstituciniai (n_e_l_i_g_i_t_i_m_ū_s), kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu, kai sąrašinių negali būti seime.
__________________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų nelegitimaus (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2023 rugsėjo 19

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

(su pataisymu)
Jau 8 paskutinieji seimai – antikonstituciniai (n_e_l_e_g_i_t_i_m_ū_s), kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu, kai sąrašinių negali būti seime.
__________________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų nelegitimaus (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2023 rugsėjo 19

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top