Dominykas Vanhara. Dabartinė valdžia griauna Lietuvą. Ir šį kartą, deja, jau tikrai nebe perkeltine prasme. Tiesiogine

Autorius yra teisininkas, advokatas.

Gerai, gerbiamieji, pakalbėkime apie liūdnesnius dalykus – apie tai, kaip geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai – dabartinė valdžia griauna Lietuvą. Ir šį kartą, deja, jau tikrai nebe perkeltine prasme. Tiesiogine.

Jau kuris laikas į viešumą prasisunkdavo pavienės istorijos, kaip, neapsikentę iš viršaus stumiamos dabar jau buvusios švietimo, mokslo ir sporto ministrės Šiugždinienės reformos, iš darbo išeidinėja mokytojai. Kaip viešumoje pasakojo patys pedagogai, situacija dabar yra tokia, kad nuo naujų mokslo metų pedagogai turi pradėti dirbti pagal naujas programas, kurioms vadovėlių nėra, kaip dirbti – neaišku.

Todėl, neapsikentę tokios situacijos, iš darbo išeidinėja tiek jauni pedagogai, tiek ir pedagogai, turintys ilgametę darbo patirtį. Dar daugiau, švietimo ekspertai jau kuris laikas skambina pavojaus varpais, kad švietimo sistema iš viso gali būti užlaužta, kai dalies vaikų paprasčiausiai iš viso nebus kam mokyti, nes nebus atitinkamų dalykų pedagogų, o tie, kurie dar bus, iš viso nežinos, kaip reikės dirbti naujoje sistemoje. Ir čia dar neįvertinus to, kad ir iki šiol Lietuvos mokinių akademiniai pasiekimai didelio susižavėjimo nekėlė.

Aišku, ta aplinkybė, kad pagrindinės valdančiosios partijos pirmininko šeima yra privataus švietimo oligarchai, yra visiškai grynas sutapimas ir jokio priežastinio ryšio su aptariama istorija neturi.

Gerai, švietimas švietimu, nes tai, ką pridirbo dabartinė valdžia, nauja valdžia sukeltus gaisrus bent jau turės galimybę „apgesinti“, priėmus atitinkamus politinius sprendimus. Pavyzdžiui, mokykloje nesant atitinkamo dalyko mokytojo, problemą iš dalies būtų galima išspręsti laikinai pakvietus dirbti atitinkamo dalyko specialistą, neturintį pedagoginio išsilavinimo, jei politinė valdžia priimtų sprendimus, kad tokia priemonė laikinai yra galima. Pavyzdžiui, nesant fizikos mokytojo mokykloje ir nesant kam vaikų mokyti fizikos, laikinai mokytoju galėtų būti priimtas dirbti, pvz. VU fiziką baigęs specialistas. Taip, toks specialistas, neturėdamas pedagoginio išsilavinimo, gal nemokės dirbti su vaikais, bet specialių fizikos žinių jis tikrai turės, kaip ir galės jas perteikinėti vaikams. Nemokantis su vaikais dirbti dalyko specialistas vis tiek yra geriau, nei iš viso jokio specialisto.

Tačiau per paskutines savaites visu smarkumu įsipliekė daugybiniai gaisrai kitame bare, ir irgi dėl dabartinės valdžios stumiamų taip vadinamų „reformų“. Konkrečiai – sveikatos apsaugos srityje. Vilniaus Žalgirio klinika, Zarasų ligoninė ir Zarasų pirminės sveikatos priežiūros centras, Vilniaus centro poliklinika. Ir čia tik ryškiausi atvejai ir tik per paskutines kelias savaites, kur dėl SAM ministro Dulkio (o tiksliau – jo viceministrės Danguolės Jankauskienės) stumiamų reformų iš darbo išėjo didžiuliai kiekiai medikų, o paminėtų įstaigų veikla dėl medikų stygiaus tapo paralyžuota. Trumpai tariant – pacientai nebegauna visų ar dalies medicininių paslaugų, kurias valstybė mokesčius mokantiems piliečiams yra įsipareigojusi suteikti.

O va čia yra situacija, kurios gali nebesugebėti ištaisyti ir nauja valdžia, kad ir kokia gera ji būtų ir kad ir kaip stengtųsi tą padaryti. Ir kurios pasekmės gali būti jau letalinės. Kai žmonės nebegaus jiems reikalingų medicinių paslaugų, dalis jų gali ir iškeliauti į geresnį pasaulį, kur jokios antižmogiškos konservatorių valdžios nebus.

Taip pat, skirtingai aukščiau paminėtai situacijai su švietimu, nesant kam dirbti sveikatos priežiūros įstaigose, kai dabar ten dirbantys medikai masiškai išeina iš darbo, nebebus jokių galimybių tokių gaisrų bent jau prigesinti. Nes gydytojo darbą gali dirbti tik gydytojas. O šeimos gydytojas yra paruošiamas mažiausiai per 9 metus (su sąlyga, kad nepaimamos akademinės atostogos), o gydytojas specialistas – mažiausiai per 10-12 metų (taip pat su sąlyga, kad nepaimamos akademinės atostogos).

SAM ministras Dulkys, už kurį, priminsiu, asmeniškai laidavo premjerė Ingrida Šimonytė, visiškai nieko nesupranta ir visiškai nieko nesusigaudo srityje, už kurią jis, kaip ministras, yra atsakingas. Todėl ir negali padaryti nieko, kad gelbėtų situaciją.

Aukščiau paminėti atvejai yra tik labiausiai iliustratyvūs ir smarkiausiai pasireiškiantys. Bet sąrašą galima ir pratęsti: narkotikų epidemija Lietuvos mokyklose, už kurios stovi viena labai konkreti valdančioji partija; vėl augantis nusikalstamumas, įskaitant ir sunkias ar labai sunkias nusikalstamas veikas; viena didžiausių infliacijų Eurozonoje ir vieni prasčiausių ekonominių rodiklių ES. Viskas, prie ko prisiliečia dabartinė valdžia, virsta atitinkama substancija, kuria ūkininkai tręšia laukus. Viskas.

Aišku, lygiai kaip iš ožio negalima reikalauti, kad jis nesmirdėtų, lygiai taip pat ir iš šios valdžios, kurios atstovai teisiami politinės korupcijos byloje, kurios atstovas teisiamas pedofilijos byloje, kurios atstovai patys pripažįsta, kad vartoja narkotikus, negalima reikalauti, kad ji neveiktų priešingai Lietuvos ir jos žmonių interesams. O už dabartinę situaciją, kuri kuo toliau, tuo labiau virsta į nekontroliuojamą, yra atsakingi politiniai influenceriai, apsimetę žurnalistais, kurie visokeriopai šlovino dabartinę valdžią ir skleidė propagandą apie jos konkurentus, rinkėjai, išrinkę dabartinę valdžią, nors buvo akivaizdu, prie ko balsavimas už dabartinę valdžią prives, o taip pat ir Prezidentas Gitanas Nausėda, apie kurį pakalbėkime plačiau.

Esmė tokia, kad Gitanas Nausėda, kaip Respublikos Prezidentas, yra tas pats, kas nieko. Ir nereikia sakyti, kad Prezidentas galių neturi. Prezidentas turi net labai daug galių, jei žino, moka ir drįsta jomis naudotis. Prašau – byra sveikatos apsaugos sistema, už kurią yra atsakingas ministras Dulkys, o už kurį asmeniškai laidavo Ingrida Šimonytė.

Net ir lokalus sveikatos apsaugos sistemos subyrėjimas kelia tiesioginę grėsmę Konstitucijoje įtvirtintam teisiniam gėriui – žmonių sveikatai. Ministras Dulkys daugiau nei aiškiai pademonstravo, kad jis nei žino, nei moka, nei gali šią problemą užkardyti, nei iš viso kažką sistemoje, už kurią yra atsakingas, supranta. Todėl dabar Prezidento tiesioginė pareiga yra eiti į viešumą bei pareikšti, kad per artimiausias kelias dienas jam ant stalo, visų pirma, turi būti padėtas arba paties Dulkio pareiškimas apie atsistatydinimą, arba Šimonytės teikimas dėl Dulkio atstatydinimo, o taip pat per kelias artimiausias dienas pas jį ant stalo turi atsidurti Šimonytės teikimas dėl naujo SAM ministro paskyrimo, kuris būtų ir specialistas, ir turintis medikų bendruomenės pasitikėjimą. To nepadarius per kelias artimiausias dienas, Prezidentas pareikš asmeninį nepasitikėjimą Ministre pirmininke.

Bet esu įsitikinęs, kad nieko panašaus neįvyks. Geriausiu atveju, Prezidentas kažką aptakiai pakalbės iš serijos, kad, maždaug, pats Dulkys turėtų pagalvoti, ar jis gali užtikrinti sklandų sveikatos apsaugos sistemos funkcionavimą. Ir tuo viskas pasibaigs. Nes, visų pirma, Prezidentas, turėdamas karčią patirtį, bijo pyktis su premjerais.

Visų antra, bijo sukelti politinę krizę, kurios išsprendimas bus tiesioginė konstitucinė jo pareiga, o kaip išspręsti politinę krizę JE nei žino, nei moka, nei tam turi autoritetą. Visų trečia, bijo pyktis ir su konservatoriais, nes konservatorių rinkėjų balsų jam labai gali prireikti kitų metų gegužę vyksiančių Prezidento rinkimų II ture.

Taigi, turim tai, ką turim…

4.6 37 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
53 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tomas Jakutis

Balsuokim už
tuos, kurie neprikiaulino.
Rinkimuose nedalyvaujantys rinkėjai blogesni už konservatorius.

Sakai

balsuokime už tuos, kurie prikiaulins, nes blogesni už konservatorius nebalsuojantieji nesuteikė jiems galimybės prikiaulinti. Protingai mastai Jakuti!

Idomu

Kas uz pedopartija blogiau gali buti? Tu narkotikus vartoji?

Dzeikas

Tautinis atgimimas pagal Jakuti:
Po rinkimu tautisku tonton makutu burys , mazdaug po 3-4 zmones vsiksto po butus ir reikalauja parodyti biuleteniu sakneles.Neturi ? Reiskis tautos priesas. Isvilkai i kiema, pora kart snukin pistoleto rankena, po to nusovei ir palikai.
Tvarka bus.Bslsuoti eis visi.
Desninga t.v. vdlstybes pabaiga.
As jau 15 metu nebslsuoju. Nematau rrikalo balsuot uz primatus nesuvokiancius zodziu „teise”, „pareiga” reiksmes.

Al.

Jei ,,blogesni už konservatorius” tau reiškia iššaudymą, tai ką esi paruošęs ,,konservatoriams” ?

blue yellow zov marinie

..daug veriofkiu su kilpa gale…kybos ant dar neispjautu medziu kekemis.Bus grazu.

Dzeikas

Cia buvo sarkazmas i Jakucio tipo patriotu idiotu pastangas padaryti balsavima privaloma,mat pasak ji kalti tie, kurie nebalsuoja.
O kas tie konservantoriai man gyliai dzyn – tokie pat p…dukai kaip visas lietuviskas establishmentas.

Šiaip

(c) „Rinkimuose nedalyvaujantys rinkėjai blogesni už konservatorius”. Argi?
Modeliuojame situaciją. Atėjau į restoraną, skaitau meniu: pica, cica, lazanija… Nepatinka man tie euro-itališki patiekalai! Tai, pasak p. Tomo, vis tiek privalau gromuluoti tai, ką anys man bruka? Juk absurdas, tiesa?! 🙂

Taigis Kaipgis

Man irgi nepatinka tie itališki valgiai. Beje, risotto yra viso labo ryžių košė su prieskoniais.

blue yellow zov marinie

…as tai edu raviolius….,t.y. koldunus..pasirodo,esu italiano vero,kad ji kur paraliai…mano mama ne nenujaute,kad pagimdys…itala..

Tomas Jakutis

Nepatinka valgiai – nustoji valgyti..?
Ir kokia staigmena! Net šikpopierio pirkt nereikia. Po mėnesio parašyk kiek sutaupei.

Šiaip

Rašai, p. Tomai, kaip „nesupratęs” reikalo trolis!
Berods, aiškiau nebūna: brukamas m.e.n.i.u netinka „Ir vėl veidai tie patys, ir vėl tos pačios dainos kaip vakar vakare” … 🙂

blue yellow zov marinie

..balsuokim uz Celofano parcyja,tuoj iregistruos.Pamatysim daug ka kalejime.Bus smagu.

blue yellow zov marinie

na va,du mazafakeriai lenzbletkistai prisistate….

Epoch TV
Jules

Antilietuviai visur ir viskame griauna mus. Antilituanizmas premijuojamas, visais įmanomais būdais skatinamas – mes keičiami kitais pagal agresyvių konspiratorių planą.

nes

inteligentijos nėra. Sunaikinta komunistų, inteligentija neatsigavo. Retos išimtys tą tik patvirtina.

blue yellow zov marinie

…jo,is zmoniu pavirtom i zmoooooogas…

ak, ir vėl griauna ir drasko

mūsų gražią tarybų LT, su galinga tarybine pramone ir klestinčiais kolūkiais. Nuo Brežnevo laikų Sovietijoje geriausiai dirba tas kas nieko nekeičia. Iniciatyva baudžiama. Tą patyrė ir Gorbačiovas, ir Jelcinas Rusijoje ir Landsbergis (db jau antras) Lietuvoje. O Putinas , pašaldęs Rusiją, laikosi štai 23 metai. To norime ir pas save? Ką gi, priešrinkiminė agitacija komunistų naudai Lietuvoje vyksta pilnu tempu.

Paul Casimir

Labas, durniau! (C)

Al.

Durniai su iniciatyva yra būtent tai, ko reikia galutinai pribaigti bolševikų nualintą šalį.

blue yellow zov marinie

..dibile mazafakeri…tarybu lt….ale ir liezuvis apsivercia…ohoho….atsivesink laptevu jurej,dibile bla

ne, tikrai

Kokia reforma Lietuvoje per 33 metus įvyko su komunistų vadovaujamos retrogradiškos tautos daugumos pritarimu ir palaikymu? Nebent palaikoma jų pradžia, veidmainiškai iš anksto vykdytojus apkraunant fantastiškomis viltimis. O paskui atitinkamai laužiant stuburą prakilniu nusivylimu: štai ir vėl, o juk taip tikėjome, laukėme…

kuris

prezidentas dirbo Lietuvos naudai, kuris buvo tikras, o ne popierinis Lietuvos patriotas?

DIENAS KOMENTARS jau ir feisbuke

visi prezidentai kgbiatos. Net Paksius.

Dzeikas

Stulginskis is tokiu padoresniu.

nuomonė

Gerai, kad bent valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas A.Valotka, manau, gina valstybinę lietuvių kalbą Lietuvoje.
„Dėl lenkiškų vietovardžių pavadinimų Vilniaus rajone Valotka kategoriškas: tai žymi istorinę lenkų okupacinę teritoriją … Viktorija Smirnovaitė, ELTA 2023 m. liepos 20 d. 09:30…-delfi.lt/news/daily/lithuania/del-lenkisku-vietovardziu-pavadinimu-vilniaus-rajone-valotka-kategoriskas-tai-zymi-istorine-lenku-okupacine-teritorija.d?id=93978131#cxrecs_s

vis mes tik žmonės

Ir kolūkietis, ir mokytojas ir gydytojas ir buvęs karys . Ir visi mes nemėgstame valdžios vykdomų reformų. Kurių vaisiai subręs gal po 10 metų. O dabar šit kiek vargo per tuos ministrų išsigalvojimus. Ir visi, bent jau stipri dauguma, palaiko tuos politikus kurie, prasidėjus permainoms, išmeta demaskuojantį neišmanėliškų valdžios veiksmų vertinimą: „reikėjo daryti kitaip”. Ir aiškus daiktas , laimi kitus rinkimus ir aišku, stengiasi patys nebedaryti jokių reformų . Tesą sakant visi politikai tą žino nuo galingos tarybinės pramonės ir klestinčių kolūkių griovimo laikų. Visi tą žino ir pasidaro išvadas. Konservatoriai ,kad reformas vis tik reikia daryti, o jų priešininkai – o kokio velnio mums tas vargas? Yra konservai tegul ir vykdo, jei jiems taip niežti.

blue yellow zov marinie

..tau jau viskas pasakyta,zmoga..

blue yellow zov marinie

Чюлпк шудина биби, шудинас гандоне !!!

fungicidas

30 metų refermuoja tiek švietimą, tiek sveikatos sistemą.. Kol kas abi sistemos laikosi tuoj išeisiančių į pensiją pervargusių žmonių sąskaita. Išgyvenę kantriai laukia reformų rezultatų, kai tik sutvarkys švietimą bei sveikatos apsaugą, tai ir gimdyti pradės – po tiek metų laukimo.

Šiaip

(c) „… vaisiai subręs gal po 10 metų…” To nebus, žmogau! Vaisiai tik užuomazgoje bus nudraskyti!
Juk paprasta: per dešimtmetį pasikeis trys Seimai, kiekvienas jų padarys bent po vieną (jei ne porą) švietimo reformą. Kaltininkai – reformatoriai lėšas „įsisavins” ir kaip jau būdavo iki šiol – situacija prastės sulig kiekviena pro-forma atlikta „reforma”…
Pvz., pavardiname buvusius veiksmus (reliktinį veiksmo žodį): švietė (Švietimo misterija); auklėjo (darželio ar klasės auklėtoja); mokino (mokykla, mokinys); dabar jau ugdo… Kažin, kaip mama ateityje sakys vaikučiui: nepavėluok į u.g.d.y.k.l.ą… 🙂

blue yellow zov marinie

…WANTED……Vilcinskai.Sekmes jiems nebut pagautiems.

fungicidas

Žirgių Vyriausybė į savo veiklos rezultatus nežiūri, tik pirmyn

po 1992 rinkimų visi politikai žino

labiausiai Lietuvos piliečiai nekenčia valdžioje reformatorių . Net ir tarybinė palikta tvarka daugumai pasirodė buvusi geresnė už bet kokius bankrutavusios komunistinės tvarkos pakeitimus. Nes, matote, reikėjo kitaip daryti… Labai paprasta, ar ne? Reikėjo kitaip daryti ir būtume iš karto tapę be 5 minučių švedais.

Al.

Ar čia šnekam apie tokias reformas kaip įstatymų priderinimas prie Stambulo konvencijos ir Komunistų partijos manifesto ? Ar elektros pirkimo varžytinių tvarka, liepianti pirkti pagal didžiausią pasiūlytą kainą ?

blaivus

Stambulas yra tarptautinis projektas, Lietuva neturi tiek jėgų jam priešintis. Ir be to, projektas daugiau nukreiptas į moterį pamygusias Islamo valstybes. O elektros kainos tvarkomos darbo tvarka, čia per skambus žodis reforma..

Al.

Tai kokias reformas dar vykdo dabartinė valdžia ? Ir ką reiškia ,,tarptautinis projektas” ? Kad be šalių valios kažkas priima sprendimus už jas ? Kas ?

gyvename pasaulyje ne vieni

galime atsisakyti Stambulo, bet kainuos

Al.

Kiek ?

Paul Casimir

Labas, durniau! (C)

tet tep

korporacizacija.

Marius

Be abejo griauna, bet tas griovimas prasidėjo dar prieš 20-25 metus. Dėl mokytojų, autorius, turbūt nežino, bet dar prieš kokius 20 metų buvo priimtas sprendimas kad visi dirbantys pedagoginį darbą privalo turėti pedagoginį išsilavinimą. Todėl, pvz., fiziką baigęs žmogus dirbantis mokykloje įstodavo į universitetą ir baigdavo pedagoginius kursus. Tai kaip dabar, viską nubraukti? Vaikai šiais laikais yra sudėtingi, pvz., chemijos specialistas atėjęs dirbti mokytoju gali ir nesusitvarkyti, nes jis neturės mokymo metodikos pagrindų. Vienu žodžiu, autorius šauna pro šalį. Norima, kad netrūktų mokytojų ir gydytojų? Kelkite algas iki tokių kokias gauna mokytojai ir gydytojai Norvegijoje. Netrūks.

tep tep

didinkit mokesčius ir kelkit biudžetininkams algas

Marius

O va taip nesakiau. Lietuvoje mokesčiai ir taip per dideli, ir pinigų išties yra. Krūvos pinigų išvaistoma niekais, beprasmybėms, menko atsiperkamumo arba gigantomaniškiems projektams, kurie tik neša nuostolius. Tai va, provincijoje žinau, kad prisiviliotų gydytojų, moko 5000 eurų.Taip čia Lietuvoje, primoka savivaldybė. Europinis atlyginimas, žinau gydytoją kuri net persikraustė iš Vilniaus. Mokyklų direktoriai gauna 3000 eurų ant popieriaus, tai gal laikas pakelti ir mokytojų algas?

Paskutinį kartą redagavo 2 mėnesių prieš Marius
blue yellow zov marinie

…mareeeeuuu,tau su texto suvokimu visuomet kyla problemeliu…..kur tau bandyt gydytis tiesiog neismanau….

blue yellow zov marinie

Чюлпк шудина биби, шудинас гандоне !!!

Marius

Argumentų nėra, šūdmarinai. Ačiū už pripažinimą. Jei nebūtų tavo reakcijos, tai sakyčiau mano mintys bevertės, o dabar reaguojate. Tai gerai.

Paskutinį kartą redagavo 2 mėnesių prieš Marius
Paul Casimir

Nauja tarpinė pakopa link dugno: Čmyłė už Stambulo konvenciją, tačiau prieš atskirą valstybinį registrą nusikaltėliams prieš vaikus (=pedofilams). Girdėjau savo ausimis per ėlėrtė. Sudėjo abu dalyku į keletą sakinių, akivaizdžiai pagrindiniai jai dalykai politikoje.

Birutė

Kažkas rašė , balsuokime už tuos , kurie neprisidirbę . Parodykite tuos .

Kazimieras

(2023-07-21 18:33:21)
(2a00:1fa0:aaf:753b:0:68:4f0e:1301) Parašė:
Na, mėlynai geltoni lt. debilai, esat pisami per subinę, paskutinioji atėjo neužaugos žyderos Zelenskio banditams :))))

Nijolė

Ši valdžia – panaikino laisvą konkurenciją. Nuo nepriklausomybės atkūrimo (1990 m kovo 11d.) visi trimitavo kad ruošiant darbininkiškas profesijas, svarbiausias akcentas – reali praktika veikiančiose įmonėse, su realia gamyba, didelę patirtį turinčiais realiais – praktinių darbų vadovais gamybininkais. Teorija dėstančiais inžinieriais su ilgamete patirti turintys ilgametę patirtį ir turintys pedagoginės veiklos pažymėjimus. Na ir ką, jau metai kaip UŽT nesiunčia norinčių mokytis. Siunčia tik į valstybinius, kuriose mokymo kaštai išauga iki milžiniškos sumos!? Gamybiniuose mokymo centruose Valstybei mokymas nekainuotų nei c e n t o ! Bet Vyriausybė juos ignoruoja. Lietuva kol kas rami šalis, bet darbdaviai – pinigų vergai, ignoruoja savus ir turintys priėjimą prie Vyriausybės, vis veža, veža pigius kitataučius… Skurdas egzistuoja, ne del to, kad nesugebame aprūpinti… Skaityti daugiau »

53
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top