Veidaknygė
Kaip visuotinai žinoma, dauguma šios valdžios ištikimiausių gerbėjų labai myli ir buvusią šalies vadovę – Prezidentę Dalią Grybauskaitę. Ir nieko čia nuostabaus, nes ji nuolatos rėmė tiek Ingridą, tiek konservatorius. Kartais rėmė tiek atvirai, kad net, sakyčiau, nelabai su Konstitucija suderintai.
Ir taip, spėkite, kur buvo vienas paskutinesnių Dalios Grybauskaitės užsienio vizitų? Būgnai… dar būgnai…. dar būgnai…. O dabar – trumpa reklaminė pertraukėlė. Sveiki sugrįžę po reklamos. Taigi, vienas iš paskutinių Dalios Grybauskaitės, kaip Respublikos Prezidentės, užsienio vizitų buvo į Kiniją. Ne, ne į Taivaną, bet į Kiniją.
Pacituosiu pranešimą spaudai: „Pirmadienis, spalio 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kinijos Prezidento Xi Jinpingo ir šios šalies vyriausybės kvietimu lapkričio 2 d. vyksta darbo vizito į Šanchajų. Didžiausiame Kinijos ir septintame pagal dydį pasaulio mieste numatytas Lietuvos ir Kinijos Prezidentųsusitikimas. Valstybių vadovai aptars dvišalius ryšius, naujas eksporto galimybes mūsų gamintojams milijardinėje Kinijos rinkoje. Daug dėmesio bus skirta Kinijos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimui, klimato kaitos ir globalios prekybos klausimams, tarptautinės bendruomenės pastangoms užtikrinti taiką ir stabilumą pasaulyje.(…) Prezidentė taip pat atidarys vieną iš trijų pagrindinių parodos forumų – „Prekybos ir investicijų“ forumą ir sakys kalbą specialiai finansinių technologijų „Fintech“ plėtrai skirtame renginyje. (…) Pirmą kartą aukščiausiu lygiu rengiama tarptautinė Kinijos importo paroda pradeda naują prekybos etapą – didžiausia eksportuotoja pasaulyje Kinija dabar imasi konkrečių veiksmų atverti savo rinką produkcijai iš kitų šalių. Tai naujos galimybės ir lietuviškų prekių eksportui bei Lietuvos verslo plėtrai. Mūsų gamintojai jau įrodė galintys sėkmingai konkuruoti Kinijos rinkoje. Čia yra įsitvirtinę Lietuvos lazerių gamintojai – 12 proc. viso šalies lazerių eksporto atitenka Kinijai. Trys lazerius gaminančius įmonės yra įsteigusios savo atstovybes šioje šalyje. Jau dabar labai sėkmingai vyksta Lietuvos prekyba su Kinija. Tai pagrindinė mūsų prekybos partnerė Azijoje. Dvišalės prekybos apyvarta pernai siekė milijardą eurų, sparčiai auga Lietuvos eksportas – vien per praėjusius metus mūsų šalies eksportas išsaugo 50 procentų. Parodoje savo gaminius pristatys 130 pasaulio valstybių ir daugiau nei 2800 įmonių. Paroda Šanchajuje atveria naujų galimybių ir Lietuvos „Fintech“ sektoriui. Prezidentė sakys kalbą specialiai finansinių technologijų plėtrai skirtame renginyje, kuriame dalyvaus 50 bendradarbiavimu su Lietuva ir ES besidominčių Kinijos įmonių.”
Citatos pabaiga. Taigi, klausimas: kas pasikeitė nuo 2018 m. pabaigos? Taivanas labiau nepriklausomybę paskelbė, ar Kinijoje uigūrų koncentracijos stovyklų padaugėjo? O gal ne visai nepagrįstos yra sklandančios sąmokslo teorijos, kad Taivano lobistai yra vieni lobistiškiausių pasaulyje? Kurie moka prieiti prie sprendimo priėmėjų ir juos atitinkamai paveikti? Įvairiomis priemonėmis? Tai gal kas nors turėtų pasidomėti, ar kartais kas nors iš mūsų sprendimų priėmėjų neturi kokių nors asmeninių ar šeimos interesų Taivane?