Dominykas Vanhara. Jei bus priversti patylėti advokatai, vadinasi, gerokai iki tol bus užtilę ir visi kiti

Ok, planavau kažkaip praslįsti nepakalbėjęs apie dramblį kambaryje, nes tema jautri, o ir be manęs buvo daug pasisakiusių, bet kai jau net PM žinutės pradėjo ateidinėti, iš serijos „O kur tavo komentaras?“, matau, kad išsisukti nepakalbėjus apie Advokatų tarybos pirmininko p. Igno Vėgėlės kalbą nepavyks.

Mano asmenine nuomone, p. Igno Vėgelės kalboje buvo labai svarbių bei ypač reikšmingų klausimų apie žmogaus teises dabartiniu laikotarpiu, bet šie ypač svarbūs klausimai buvo truputį niveliuoti įvairiais teiginiais (pvz., apie „pasaulinę sveikatos apsaugos ministeriją“), kurie labiau tiktų kito formato kalboms. Todėl pritariu didžiajai daliai kalbos, bet ne visai. Na, tiesiog nereikėjo tų teiginių apie pasaulinę sveikatos apsaugos ministeriją ar apie big pharma (ar kaip ji ten buvo pavadinta).

Antra vertus, turiu pagirti gerbiamą pirmininką už drąsą kelti tokius klausimus iš anksto žinant, kokios reakcijos bus sulaukta. Bet, gerbiamieji, čia ir yra advokatūros sistemos esmė. Yra labai lengva ginti klientą, kuris visuomenėje yra vertinamas palankiai, yra labai lengva kelti klausimus, kurie palankiai bus sutikti valdžios sluoksniuose. Bet tikrasis advokato pašaukimas atsiskleidžia tuomet, kai advokatas imasi ginti ir atstovauti tiems, kurių negina niekas kitas. Kelti klausimus, kurių nedrįsta kelti kiti. Čia ir yra visos advokatūros sistemos esmė ir prasmė. Ne veltui Konstitucijoje viena iš pamatinių teisių yra įtvirtinta teisė į advokato pagalbą. Nes ten, kur užtikrinama efektyvi teisė į advokato pagalbą, labai tikėtina, kad bus užtikrintos ir kitos teisės.

Todėl labai pagarbiai žiūriu į tuos Kolegas, kurie, nesutikdami su pono pirmininko kalba, parašė savo pozicijas, kuriose teisiniais argumentais oponavo p. Vėgelei. Deja, tačiau atsirado ir tokių Kolegų, kurie drįso išreikšti tokią nuomonę, kad pirmininkui apskritai reikėjo patylėti. Gerbiamieji, ar Jūs patys suprantate, ką sakote? Nes jei bus priversti patylėti advokatai, vadinasi, gerokai iki tol bus užtilę ir visi kiti.

Savo ruožtu, man sunkiai sekasi suprasti ir žiniasklaidos vaidmenį šioje situacijoje. Pirmą parą po to, kai gerbiamas pirmininkas pasakė šią kalbą, apie ją pranešė tik vienas portalas (TV3). Tačiau kai ši pirmininko kalba sukėlė sprogstamąjį efektą – ją kiek daugiau ne per parą peržiūrėjo 650 tūkst. kartų (spėju, kad tai beveik Lietuvos rekordas), tik tada ir prasidėjo reakcijos: net ne pranešimai apie šią kalbą, o iškart bandymai ją sumenkinti. Pvz., apie pačią kalbą dar nebuvo pranešta, bet konkrečių ministrų reakcija buvo ištransliuota. Arba oponuojančių advokatų reakcija.

Kas dar mane stebina – tai, kad žiniasklaidą stebina, jog advokatai gali vienas kitam nepritarti. Nes advokatūra nėra statybos inžinierių asociacija, kur egzistuoja pamatiniai fizikos mokslo dėsniai ir kur, jei yra žinoma, kad pusės metro storio gelžbetoninė pertvara atlaiko X apkrovimus, vadinasi, ji tokius apkrovimus ir atlaiko. Savo ruožtu, į tą pačią teismo salę gali ateiti advokatas su visais įmanomais moksliniais ir akademiniais laipsniais, ir į tą pačią teismo salę ateis kitas advokatas, kuris su pirmuoju nesutiks dėl visko: tiek dėl faktinių aplinkybių, tiek dėl jų traktavimo, tiek dėl byloje esančių įrodymų bei jų vertinimo, tiek dėl byloje taikytinos teisės. Tai vadinasi rungimosi principu ir jis yra daugumos advokatų kraujyje. Todėl tikrai nereikėtų stebėtis, kad advokatai vienu ar kitu klausimu vienas su kitu nesutinka. Tuo labiau – to pranešinėti kaip tam tikros sensacijos. Manau, didesnė sensacija būtų tuomet, kai priešingose pusėse esantys advokatai vienas su kitu sutiktų.

Ir pabaigai – pono pirmininko kalba ne veltui sukėlė ypač skausmingas reakcijas dabartinės valdžios ir jos simpatikų gretose. Nes ponas Vėgelė yra ir teisės profesorius, ir advokatas, ir Advokatų tarybos pirmininkas, o tai reiškia, jog nelabai atitinka dabartinės valdžios ir jos simpatikų formuojamus šios valdžios oponentų stereotipus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ylos

maiše nepaslėpsi. Tiesos melu neuždengsi. Pagarba p. I. Vėgėlei.

taip

geras ir labai korektiskas komentars

Vanhara prieštarauja sau

„… šie ypač svarbūs klausimai buvo truputį niveliuoti įvairiais teiginiais (pvz., apie „pasaulinę sveikatos apsaugos ministeriją“), kurie labiau tiktų kito formato kalboms…”
„…Deja, tačiau atsirado ir tokių Kolegų, kurie drįso išreikšti tokią nuomonę, kad pirmininkui apskritai reikėjo patylėti…”
Tai anot Vanharos, apie kažką reikia patylėti visgi, a? 🙂

advokatai labai reikalingi

jie kupranugariai
didelius ir sunkius otkatus neša nuo kliento iki teisėjų, prokurorų

kiek žmonių, tiek nuomonių

Labai gerai, kad pradėjo būtent nuo PSO. Vieša paslaptis, kad tie Lietuvą laikinai administruojantys asmenys neriasi iš kailio, kad jai įtikti.

trydžio kuzia

ritoj parašisiū sterajpsny, kat tas atvokadas yra bambalynis alkašas, mūša žmoną yr vaikūs.
vot padarisiu paxmiela ir parašisiu.

va tokie

Drasus žmonės kaip I.Vėgėlė turėtu valdyti lietuva, o ne anūkai ir KGB parsidavėliai Švabo pažadėtiems milijardams.Dar lietuva neturėjo tokios padugniu viriausybės.

stasys

Buves KT teismo pirmininkas Žalimas irgi rado tai kalbai kritikos . Deja ,deja
išminčiai reikia laiko subrandinti o tie kurie skuba peikti ar girti, ta I.Vėgėlės kalba, savais argumentais galvoja apie save o ne visus .Ta tenka ir sau priminti dažnai .

Tenka abejoti

Prieš savaite buvo PSO konferencija, kur viena vedančioji pasake viską apie vakcinas ir patarinėjo visiems persirasyti ta video, nes facebook’kas juos trina, blokuoja ir neleidzia pasisakyti. Ten buvo trise ir visi kalbėjo. Kadangi nemoku persirasineti, tai neliko nieko, nes jau neberadau niekur, nors ir padauginau.Stai ką daro sorosiniai pinigai.

>stasys       2021-08-25 5:45

правильно, станислав николаевич, но главное – мух отгоняй.

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top