Dominykas Vanhara. Kandidatų į Vilniaus mero postą debatai

Beje, pažiūrėjus vakar LRT transliuotus kandidatų į Vilniaus miesto merus debatus, ar čia tik man susidarė toks įspūdis, kad vienas iš kandidatų favoritų – Mykolas Majauskas iš viso nieko neišmano, nieko nežino ir nieko nesupranta? Yra tiesiog iškalęs kelias atsitiktines mintis, kurias kartoja kiekviena proga. Pvz. klausimas debatų dalyviams: „Pastaruoju metu Vilniuje įvyko nusikaltimai, susiję su nepilnamečiais. Išprievartauta paauglė, kitos nepilnametės buvo užpultos. Ką darytumėte, kad sostinė būtų saugesnė?“. M. Majausko atsakymai – labiau apšviestos gatvės (tas dar ok, sakykim, bent kažkiek į temą), didinamas vaikų fizinis aktyvumas, nes sportuojančių ir fizine veikla užsiimančių vaikų skaičius yra labai mažas pagal ES standartus (WHAT?!), ir trečias dalykas, kuris yra labai svarbus – tai psichinės sveikatos stiprinimas ir užtikrinimas žmonėms pagalbos gavimą, atpažinti galimos savižudybės ženklus (ok…).

Žodžiu, rinkiminių debatų žanras yra toks, kad joks šių debatų dalyvis nežino (ar bent jau neturėtų žinoti) klausimų, kuriuos vedėjas debatų metu užduos. Ir tokių debatų metu kandidatas turėtų gebėti pademonstruoti įsigilinimą į klausimus, kuriuos jis turėtų spręsti, jei būtų išrinktas, taip pat turėtų pademonstruoti gebėjimą greitai ir suprantamai pateikti atsakymus į jam užduodamus klausimus.

O ką daryti kandidatui, kuris nė velnio neišmano apie tą poziciją, į kurią kandidatuoja? Tada jis prieš debatus susirašo kažkokias tezes, kažkokius teiginius, kurie skambėtų protingai, gal net kažkokią statistiką susiranda. Ir tuomet, jau debatų metu, yra labai svarbu nutaisyti savimi pasitikinčią pozą ir viską žinančią bei išmanančią veido miną, o tuomet jau galima atkartoti tas iki tol mintinai iškaltas tezes ar frazes, net jei jos su aptariamu klausimu niekaip nesusijusios. O tada eilinis tos laidos žiūrovas, išgirdęs kandidato atsakymus, gali pagalvoti, kad man čia kažkas nesusiriša, bet kas aš toks, kad spręsčiau? Va, kandidatas, didelis ponas, rimtu veidu ir savimi pasitikinčiai sako, kad nusikalstamumas Vilniuje būtų užkardomas didinant vaikų fizinį aktyvumą bei laiku pastebint savižudybių ženklus, todėl kas aš toks, kad čia ką spręsčiau, kandidatas, matomai, geriau žino… Ir va taip buvo su kiekvienu M. Majausko atsakymu.

Man čia kažkuo priminė tokio pono Naglio Puteikio pasirodymą Prezidento rinkimų debatų metu. Ponas Puteikis, jei kas atsimena, buvo gerai iškalęs kelias tezes, susijusias su korupcija. Laidos vedėja užduoda klausimą: „Senjorai Lietuvoje patiria skurdo riziką. Kaip mažinsite senjorų skurdo riziką ir kaip didinsite pensijas?“. N. Puteikis: „Taip, senjorai Lietuvoje labai skursta. Šiuo metu pensijos Lietuvoje labai mažos. Bet jūs pasižiūrėkit, kokia korupcija Lietuvoje! Vien per viešuosius pirkimus kas metus iš biudžeto pavagiama 4 milijardai eurų! Aš užkardysiu korupciją, vogimą iš biudžeto per viešuosius pirkimus, o iš šių pinigų bus didinamos pensijos senjorams!”.

Analogiška situacija buvo ir su kandidatu T. V. Raskevičiumi. Į tą patį aukščiau minėtą klausimą jis atsakė, kad būtina stiprinti vaikų lytinį švietimą ir psichoaktyvių medžiagų (narkotikų – aut. past.) politikos keitimą. Va jeigu mokyklose būtų normaliai mokama lytinio švietimo, kaip galima pasikeisti lytį, ir jei kur nors legaliai būtų pardavinėjamos žolės suktinės, tai jokios paauglės išprievartautos ar apiplėštos nebūtų. Ironija, aišku, bet jau tokia beveik per ašaras. Apie T.V. Raskevičiaus gebėjimus ir situacijos išmanymą geriausiai šiandien apibūdino Šarūnas Jasiukevičius, geriau žinomas kaip “Praeities žvalgas”. Skirtumas T. V. Raskevičiaus nuo M. Majausko gal tik toks, kad M. Majauskas, bent jau, pagarbiai ir mandagiai debatų metu elgėsi. T.V. Raskevičius įžeidinėjo už jį keliom galvom aukščiau pasikausčiusius kandidatus.

Aišku, aš gal ir šališkas, nes kandidatas į Vilniaus merus Vytautas Sinica, vakar taip pat debatuose dalyvavęs, yra mano draugas. Bet V. Sinica vakar buvo vienintelis debatų dalyvis, kuris atsakinėjo į klausimus tiesiai, ne per savo anksčiau iškaltas tezes, pateikė daugybę gerų idėjų, demonstravo didelį įsigilinimą bei išmanymą, o ir šiaip, dviem galvom už visus kitus geriau pasirodė. Tame tarpe ir už tuos du kandidatus, kuriuos spauda laiko “rinkimų favoritais”. Bet čia ne tik mano nuomonė. Mano kolegos, kurie V. Sinicos nepažįsta ir iki šiol jokia meile partijai Nacionalinis susivienijimas nepasižymėjo, irgi sakė, kad V. Sinica galva aukščiau už kitus per debatus atrodė. Tik jie nepritaria kai kurioms Nacionalinio susivienijimo programos nuostatoms, todėl pasižiūrės ir likusių kandidatų debatus, gal tarp jų atsiras, kas už V. Sinicą geriau pasirodys.

Long story short – kandidatas į Vilniaus merus –tik dr. Vytautas Sinica. Partija – tik Nacionalinis susivienijimas. Sąrašo Nr. 17. Tegul būna politinė reklama.

Debatų įrašą galite pažiūrėti čia: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000258041/kandidatu-i-vilniaus-miesto-merus-debatai-su-vertimu-i-gestu-k

4.7 13 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Al.

,,Long story short” – kaip čia turėtų padėti minčiai toks pasakymas, Dominykai? Ar ir tu kaip Majauskas turi pasiruošęs kelias angliškas frazes ir kiši jas visur, kur tik pajėgi ? Ir tai laikai parama Sinicai ?

Ayn Rand

Jis taip rašo FB savo paskyroje kaip privatus asmuo, jei teisingai supratau. Problema ta, kad čia niekas jo tekstų neredaguoja ir nepritaiko paskelbimui.

Al.

FB paskyroj privatus žmogus juk neprivalo būti snobas ?

Ayn Rand

Neprivalo, tačiau gali būti savimi, įskaitant stiliaus dalykus. Aš kažkada, kai jaunesnė buvau, irgi pasidarkydavau taip. Pasikeičiau. Jis irgi pasikeis. Ne esmė.

Al.

Jei į viską žiūrėsim labai apibendrintai, tai esmės ir išvis galim neįžvelgti. Žmonės gimsta, gyvena ir numiršta.

Ciekwskis

Puteikis buvo teisus.

Pamastymas

…zinau tvirtai,patys durniausi rinkejai yra vilnieciai..Bukit ramus,pagal savo suvokima jie ir issirinks.Normalus zmones po ‘pliazo’ deliriumo ta mera i gabalus sudraskytu.Bet ne vilnieciai.Taigi…..Sinicos sansai menki.

Ayn Rand

Kiek galiu spręsti pagal savo aplinką, tai didžioji dalis jo buvusių rinkėjų praregėjo ir tikrai nebebalsuos už jį. Per pastaruosius ketverius metus jis visiškai atitrūko nuo tikrovės (skubėjo vykdyt sorošinį algoritmą kaip ir kiti kaimyninių sostinių merai, nes bandė užsidirbti sinekūrą arba paramą tolesniam parazitavimui sistemoje). Jo (ir Raskevičiaus) elektoratas dabar – tik nesusitupėję amžini jaunuoliai, net jei ir su barzdomis.

Pamastymas

..sutinku,bet kalbejau abstrakciai,anys rinks bile ka,kad tik kuo kvailiau/turiu omeny koncervus/..

habilitâs

Laiko gaišimas ir tiek. Tiek klausimai apie vėją, tiek atsakymai priešventinis pasišpygavimas.   Įsijungiau TV pažiūrėti Vėliavų pakėlimo ceremoniją, o jedinstvininkai kala, mala, gręžia, jie ant mūsų švenčių deda skersą, o diena juk valstybės šventė.  Yra paprastų dalykų, kurie gali palengvinti kasdienį gyvenimą ir kurie nieko nekainuoja, tik reikia žmogaus, kuris turėtų smegenų ir suprastų tai.  Kai nebereikia eiti į darbą, supranti tikrąjį gyvenimo „malonumą“ daugiabutyje, nes name vyksta niekada nesibaigiantis remontas: vienas atsikraustęs remontuoja, kitas prieš parduodamas bando pakelti vertę, o pensininkai ir tėvai su mažais vaikais kenčia, ypač rudenį ir žiemą, kai nėra kur pabėgti.   O juk galėtų koks nors pretendentas į merus pasiūlyti reglamentą, kada ir kaip remontuoti nekilnojamą turtą daugiabutyje, pav. tik vasarą, tik darbo… Skaityti daugiau »

Pamastymas

..sutikciau,nes kaip tik kaimynas emesi sienu grezimo,bet,zinodamas tavo poziuri i sventus dalykus,renkuosi runkeli mankurta kaimyna,bet ne tavo apsimestini sventuoliskuma.Parodei savo tikraji veida/snuki/ savo kalbelem apie Ozola ir partizanus.Terleckas isejo,gali dziaugtis ir sveeeest,nenaudeli.

stasys

Papildau .. o kodėl neuždrausti baliavoti savaitgaliais ? na raskime tam viena diena darbo kaip penktadienį vakare į psio :)) visas likusias dienas savaitgalio skirti poilsiui ir tylai . Dar viena idėja įpareigoti daugiabučio pirmininkus sukurti ‘draugovininku komandas’ kurie sektu kad būtų laikomasį draudimo rūkyti balkonuose .:))) tokiu ‘geru įdėju ‘ aš Jums galiu visa ‘sietka’ prikrauti ..jus tik gerinkite ta savo gyvenimo kokybę daugiabutyje :))))

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top