Dominykas Vanhara. Kodėl nesėdo Masiulis?

Šešerius metus Lietuvą drebinusi MG Baltic ir buvusio liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio korupcijos byla sulaukė išteisinančio nuosprendžio Vilniaus apygardos teisme.

Kaltinamieji teigia, kad tokį sprendimą lėmė prastas prokurorų darbas, teisėja sako, jog pagal pateiktus kaltinimus kitokio sprendimo priimti negalėjo. Lietuvos teismų asociacija palaiko teisėjos sprendimą ir vertina tai kaip teismų brandą bei atsparumą politiniam spaudimui.

Kas lėmė tokį teismo sprendimą? Prokurorų klaidos, kaltinamųjų gynyba, o gal spragos įstatymų srityje? Kokios bylos atomazgos galime tikėtis aukštesnės instancijos teisme, kaip ši byla keičia Lietuvos įstatymus ir kokių pokyčių, susijusių su šia byla dar galime tikėtis ateityje? Apie visą tai kalbamės su advokatu Dominyku Vanhara.

Pokalbio temos:

0:00 Intro

0:55 Kodėl pašnekovui buvo sunku patikėti teismo sprendimu?

4:22 Teisėja teigė, kad byla yra aiški visuomenei, bet ne pačiam teismui. Ar buvo padarytos klaidos teisminio tyrimo metu?

11:05 Ar prokurorai bandė „pritempti“ priežastį kodėl buvo mokamas kyšis?

17:37 Kodėl smulkioje korupcijoje teismam kaltės įrodymų pakanka, o stambesnės korupcijos atvejais – ne?

20:15 Lietuvos teismai teigia, kad šis sprendimas parodo teismų atsparumą politiniam spaudimui. Kaip tokią poziciją vertina D.Vanhara?

23:24 Kokio sprendimo galime tikėtis aukštesnės instancijos teisme?

25:00 Kaip ši byla paveikė Lietuvos teisėkūrą?

27:59 Kodėl Lietuvoje niekada nenubaudžiami korumpuoti politikai?

31:25 Ši byla paskatino valdančiuosius svarstyti apie atsiskaitymo grynaisiais pinigais ribojimus. Ką apie tai galvoja advokatas?

35:17 Ar Lietuvos partijų rėmimo įstatymas yra pernelyg griežtas? Ar tai kuria terpę neitesėtiems veiksmams?

38:03 Pasitikėjimas teismais po šio sprendimo dar labiau krenta. Ką derėtų daryti teisėjams, kad teismais Lietuvoje būtų labiau pasitikima?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
todėl

todėl kad melo civilizaija

stasys

Du skirtingi pasauliai vertybiniai o juos bando apjungti teismai ,teisėsauga ir politikai . Pamirštama esminė sąlyga teisingumo , teisingumas reikalingas ne teismams , prokurorams ar politikams , teisingumas reikalingas visuomenei .Visuomenė vertina pastarųjų darbą ir rezultatus todėl tokias bylas privalo vertinti visuomenės atstovai teismuose , kuriu visa dar nėra . Lietuvos teismu asociacija kaip barometras parodo jog sistema teismu tiek politizuota jog pati vertina kada kas ja spaudžia ir nuo ko ji ginasi . Ar vėluojantis laikrodis gali save pataisyti ?ar to laikrodžio funkcijos yra skirtos tam laikui slenkančiam apskaičiuoti ar vystyk žmogui ? Žinot , kai besisukantis sraigteliai mechanizmo tampa reikšmingesni tos paslaugos kuriai jie buvo sukurti veikti , tenka labai atidžiai pasižiūrėti kas valdo ta valstybe ir joje… Skaityti daugiau »

Oberpedofilšteinas laimingas juokiasi

Mes niekada nesėsime !!
Nes mes teisūs !!
Sės visokie violetiniai, patriotai-idiotai, kedofilai ir t.t.
(nes mus remia Maskva – VOT !!!)

Sveiki, komunistai liberalai pedofilai

tai net III Velykų sekmadienį per Motinos dieną vaikus prievartavote, ką ? paaiškėjo, kad net liberalų sąjūdžiui priklausantis psichologas Medininkų pabėgėlių centre prievartavo migrantų vaikus ! ką galėtų mums paaiškinti Seimo bei liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Viktorovna Čmil ?! o ką paaiškintų mums visiems E.Masiulio mokytojas liberastas Eugenijus Gentvilas, dar vadinamas Žora 5 procentai ?
Skaitykite apie brudus pedofilus – “ Seksualine prievarta prieš migrantus įtariamas psichologas nušalintas, pasitraukė iš partijos”.

Visiškas dugnas

Šių metų balandžio 19 d. – korupcijos įteisinimo Lietuvoje diena. Vilniaus apygardos teismas išteisino kyšininką E.Masiulį ir visą jų gaują. Stipru. Damušė pasitikėjimą valstybe galutinai. Dabar net paskutiniai likę idealistai tikrai turėtų susivokti, kur gyvename.

Užvaldyta valstybė

MG Baltic koncerno savininkas Darius Mockus visada dirbo su spec.tarnybų vyrukais. Nenustebsiu jog pastarieji turi net savo kontrolinę dalį akcijų koncerno verslo valdyme. Ko norėt iš tokių teismo sprendimų dėl kyšininkų Masiulio ir Kurlianskio išteisinimo??? Lietuvą valdo buvę KGBėšninkai ir dabartiniai VSDėšninksi. Šlovė Landsbergiui “Dėdulei” dar 75 metams užslaptinusiam 2000 buvusių KGBėšninkų ir spec.tarnybų bendradarbius!

Šiaip klausiu

O mūsų pensininkė Tulpė čia “ne prie ko” ?

Valius

Lietuvos žlugimas prasidėjo, kai prezidentu tapo amerikietis Valdas Adamkus. Vėliau visi Lietuvai pelną atnešę objektai buvo parduoti arba privatizuoti, išvogti, uždaryti. Žlugo žemės ūkis, pramonė, medicina, švietimas. Sužlugdyti lietuviški bankai. Šiandien jie niokoja ir plėšia viską, kas dar liko Lietuvoje… Tai daro Lietuvos valdžia…

Kuprius - mafijos galva

Man atrodo Konservai yra grynai senio Landsbergio mafijine, ekstremistine ir teroristine organizacija, kuriai rupi prisivogt kuo daugiau Lietuvos turto – Bražuolė, Arbomavičius, Pociūnas, Mažeikių nafta, Kiesai, Lubys, Dujų terminalas, Snoras, Ūkio bankas, Telekomas, Avialinijos, Lietuvos kuras, Taupomasis bankas. Ar dar vardinti, ponai ?

Redas

Baisu pagalvoti kaip Dėdulė naikina jam nepatikusius žmones ir jų verslus. Kada nelabasis išsives jį patį ??

Išgamos!

Padla Šimonytė kartu su Kubiliumi prie Seimo 2009 metu sausyje šaudė į žmones guminėmis kulkomis! Būkit prakeikti išgamos!

Grybsuskaitė ir Šimonytė

Viena baisesnė už kitą, tik pirmai pavyko kažkiek laiko bent jau atrodyti kaip normaliam žmogui, nors po to išlindo visame gražume, kita gi tokia chamė, kad net nesislapsto, tik buvo smarkiai užpudruota lietuviškos propagandos ir įtakotukų.

Kokio teisingumo tikitės?

Tulpės dešimtmetis grąžino Lietuvon tarybų Lietuvos teisingumą – telefoninę teisę, klusnumą KGB partškolininkams ir partinės nomenklatūros kastai. Kol bus įslaptinti KGBistai, tol Lietuva neatsikels.Ne veltui konservai kryžium gula už KGBistų apsaugą.

O kodėl

O kodėl Tulpių pašto vedėja Dalia Polikarpovna nebuvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn amžiaus korupcijos byloje???

Regimantas

Jeigu, pasak Masiulio, yra Lietuvoje teisingumas, tai Vilniaus apeliacinis teismas turėtų šiandien dėl įrodymų trūkumo išteisinti ir A.Paleckį. Ar slabo teisėjams???

Stiklo valytuvas

Ar dėl TS-LKD dirbančios priešingai nei Tautos Atgimimo Sąjūdis. Ar dėl Laisvės partijos neteisėto patekimo į Lietuvos Seimą. Ar dėl Liberalų sąjūdžio „įdomybių“. . Ar Lietuviškai patriotinė tauta, politiškai atsibudusi ir pakilusi Lietuva išėjo į gatves – NE. Ką šiuo atveju reiškia žmonių „tylėjimas“ – nusivylimą, abejingumą, visišką tautos klūpėjimą, absoliutų susitaikymą, ar FAKTĄ kad tautos elitas, eruditai, potencialūs tautos vairutojai į tautos sąmoningumą ir tautos poreikį nebutaforiniam valstybingumui 32 metus ir ypač dabar sėdintys sudėję rankas yra patys didžiausi tautos BUDELIAI..! . 1. Už antitautinę ir antivalstybinę veiklą tarnaujant mankurtiškam globalizmui ištisus dešimtmečius, bei nusikalstamą koaliciją Lietuvos Seime su neteisėtai į Lietuvos Seimą patekusia Laisvės partija ir garbės neturinčiu Liberalų sąjūdžiu, bei su visom iš to sekančiom pasėkmėm, nuteisti… Skaityti daugiau »

Darijus

Tik karu konservatoriai gali pridengti Lietuvos ekonominę katastrofą, pandemija nepasiteisino.

LRS šeimyninė ranga

Metes tarnyste tevelis europerlamente per ruko namolio ir puole statyti juru uosta Šventojoje.Mat ju šaikos atamanas išpleše ministro portfelį.Ir ka jus manote tevelis tik geografijos mokytojas ,ne turintis juru uosto statybos išsimiklinimo,bet juru uosta Šventojoje pastate.Truko tik numatytu milijonu ,bet šaikos vadas masiulka milijonais gaivino.Nuostabu šiandien į Šventosios uosta gali užsukti ir Amerikos karo laivai.Sūnus jo rūpesčiu bus statomas miškas juroje elektros generatoriu, kurie duos žalia energija visai šaliai.Kaip nesidźiaugti seiminine ranga seime.Ta proga seimas prieme įstatyma kad nuo 21m.piliečiai gales dirbti seime,šeiminines rangos principu?

Šiaip baisu.

Lietuvoje sparčiai daugėja ne tik ukronacikų, bet ir NATO kareivių

va kodėl

Mūsų utėlyno pasiekimai vaizdžiai:

liaudiesmenas.livejournal.com

bjaurybės:(

Celofaną pasodino greitai , o Masiulį ,pagautą už rankos , vos ne šventuoju išeina….

Algirdas Paleckis

Byla yra tuščia, nes teismas taip ir nepadėjo ant stalo tai, ką konkretaus aš „prišnipinėjau“. – kur konkretūs duomenys, failai, diskai, popieriai?… Juk tai, liaudiškai tariant, bespredelas. – būtent todėl visas kaltinimas paremtas dviem „šaltiniais“ – pedofilo „parodymais“ ir VSD pažymomis. Tai juokingi „šaltiniai“ teisės prasme. – pasirodo, „užuotis A. Paleckiui duodavo nenustatytas užsienio žvalgybininkas“… – ši „byla“ tampa didžiulė gėda visai Lietuvos teisėsaugai – ir visai valstybei. – landsbergių klanas bijo „Teisingumo Aušros“ – kaip vienintelės realios opozicijos. – bijo, nes sakiau tiesą apie sausio 13, apie socialinę nelygybę ir apie savižudišką iš JAV vairuojamą Lietuvos užsienio politiką. – kalėjimas man – tai kerštas už tai, kad sakiau tiesą apie sausio 13. Kad rašiau knygą apie sausio 13-ąją. O… Skaityti daugiau »

Per ilgas

pokalbis

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top