Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Kol Kremliaus pradėtas karas Ukrainoje, kaip sakoma, einasi „šiaip sau“, Kremlius vieną po kitos skina diplomatines pergales.

Kazachstanas Putinui atvirai į veidą sako, kad nepripažįsta jokių pseudorespublikų Ukrainoje, kad, nepaisant ilgalaikių santykių su Rusija, Kazachstanas turi ilgametę draugystę ir su Ukraina, kurios teritorinį vientisumą Kazachstanas gerbia, palaiko ir pripažįsta. Sklinda gandas, kad Kazachstanas planuoja trauktis iš Kremliaus „Kolektyvinio saugumo organizacijos“, ar kaip ten jos pavadinimas.

Dar dvi šalys, minėtai organizacijai priklausančios, t.y. Kirgizija ir Tadžikija, praeitą savaitę pradėjo pliektis viena su kita. Kol kas viskas apsiribojo tik pasienio susišaudymais, bet akivaizdu, kad Kremlius autoriteto ir ten nebeturi. Ką papildomai pademonstravo ir Kirgizijos prezidentas praeitą savaitę, privertęs Putiną laukti jo susitikime.

Dar prieš dvi savaites Azerbaidžanas užpuolė Armėnijos pajėgas, o Kremlius liko kurčias Armėnijos maldavimams ją gelbėti. Armėnija minėtai organizacijai irgi priklauso. Išgelbėjo Armėniją JAV. Jerevane susirinko tūkstantinis mitingas, kurio metu buvo reikalaujama, kad Armėnija irgi išstotų iš tos organizacijos, o mitingo metu plevėsavo Ukrainos ir JAV vėliavos.

Na o dar viena diplomatinė pergalė nutiko šiandien, kai Šiaurės Korėja viešai pareiškė, kad jokių ginklų ar sviedinių ji Rusijai netiekė, kaip JAV buvo paskelbusi anksčiau, o ir neplanuoja jų tiekti ateityje. Prie to paties Šiaurės Korėja pareiškė, kad įspėjo JAV, reikalaudama, kad JAV nutrauktų melagingų gandų apie Šiaurės Korėją skleidimą, kurių tikslas yra Šiaurės Korėjos įvaizdžio pasaulyje juodinimas.

Tai trumpai reziumuojant pastarojo pusmečio Kremliaus diplomatines pergales, rezultatai yra tokie: iš viduriniosios Azijos liko gaaal vienas Tadžikistanas, o ir tas su dideliu klaustuku; iš Kaukazo, panašu, kad nebeliko nieko; šiandien nuo Rusijos viešai atsižegnojo net ir Šiaurės Korėja. Tai kas Rusijai lieka? Vienintelis Lukašenka, o ir tas pats raitosi kaip sliekas ant keptuvės, bandydamas visaip išlaviruoti tarp įvairių pusių.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

Vagiu kalba snekant Lukasenka bando „soskochitj”, paraidziui nusokti, is esmes pasitraukti nuo toksisko sebro ar nusikalstamos veiklos kai kastai virsyja zadama pelna.

Zmoniu kalba

is visu pusiu,sikantys ruskiai apsisiko patys galutinai,negriztamai ir amziams.Bus zaliavu duobe.Gyventojai sudziai,kuriu vengs visas svietas.Negaila ju visai.Eina jie visi naxui.Bulgakovai,dostojevskiai praeitis,visas ruskas myras teprasmenga.Caikovskiai irgi.Apsieisim be ju.

Kaip ten bebūtų su Rusija

bet manau, kad Lietuvoje rinkimus laimės Bliatkevičiūtė.

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top