Dominykas Vanhara. Russia delenta est

Manot, kad tai, ką šiuo metu Rusijos armija išdarinėja Ukrainoje, yra tik Putino kaltė? Vaikų žudymas, gyvenamųjų rajonų sąmoningas ir tikslingas bombardavimas, bėgančių nuo karo civilių apšaudymas, kankinimas, moterų prievartavimas? Visą tai tik Putinas daro?

Deja, toks yra šios šalies kariavimo būdas nuo senų senovės. Šiandien Sigitas Babilius savo sienoje patalpino knygos ištrauką, kurioj aprašyta, kaip rusai 1655 metais Vilnių užiminėjo ir kaip išžudė visus bažnyčioje susirinkusius mišių dalyvius, įskaitant kunigą. Tęsiant toliau, rusų taip garbinamas generolas Suvorovas 1794 m. sukilimo metu Varšuvos Prahos priemiestyje (nemaišyti su Čekijos sostine) išskerdė visus iki vieno ten buvusius, o vėliau juos vienmarškinius suguldė ant Vyslos kranto, kad Varšuva pasiduotų. Varšuva ir pasidavė. Šiame Prahos priemiestyje žuvo ir mūsų nacionalinis didvyris – Jokūbas Jasinskis.

Sąrašą galime tęsti ir toliau: iš naujausiųjų laikų – Afganistanas, Čečėnija, Sirija. Kai civiliai, įskaitant vaikus, buvo ne šiaip žudomi, bet tiesiog skerdžiami ir cheminiu ginklu nuodijami.

Kaip jau esu minėjęs, profesorius Vytautas Radžvilas yra labai taikliai apibūdinęs Rusiją, kaip Čingischano imperijos tęsėją. Arba tiksliau – XIII amžiaus barbarai (nes Čingischanas buvo barbaras net pagal XIII amžiaus suvokimą), perkelti į XXI amžių. Kuriems čia tikrai ne vieta.

Todėl tokios šalies, kaip Rusijos Federacija, turi nelikti. Tačiau ką daryti, kai, didžiulei nelaimei, ši Čingischano imperijos know-how tęsėja turi branduolinį ginklą? Akivaizdu, kad tiesioginis karinis Rusijos problemos sprendimas nėra įmanomas.

Tačiau išeitis yra. Jau daug kartų cituotas legendinis kinų karvedys Sun Tzu savo „Karo mene“ yra parašęs, kad būtina išsiaiškinti silpnąsias priešo puses ir jas išnaudoti. Rusijos silpnoji pusė yra tai, ką kai kas laiko jos stipriąja puse: Rusija yra labai didelė. Tačiau, būdama tokia didelė, ji apima daugybę tautų. Ir nemaža dalis tų tautų jau senai nėra patenkintos buvimu Rusijos Federacijos sudėtyje.

Dar daugiau, Rusijoje jos naudingųjų iškasenų telkiniai yra daugiausiai Sibire ar Tolimuosiuose rytuose, kur gyvena kitos tautos, ne rusai. O va visos pajamos, gautos iš naudingųjų iškasenų, daugiausiai nusėda Maskvoje, dar šiek tiek – Peterburge. Tuose regionuose, kur naudingosios iškasenos išgaunamos, jiems tokių pajamų tenka vos trupiniai arba iš viso netenka nieko. Todėl Maskva visą laiką „maudėsi šokolade“, o regionuose, ypač – Sibire, gyvenimo sąlygos yra tokios, kad kai kur net nėra kelių ar tokių civilizacijos elementų, kaip ligoninė ar bent poliklinika. O jei yra – ji atrodo taip, kad ten nors siaubo filmą filmuok.

Apie tai, kad ten rusų jau senai nekenčia, o populiariausias ten posakis – „Chvatit kormit Moskvu“ (rus. užteks šerti Maskvą), jau daug prirašyta. Bet iki šiol tų regionų lojalumą Maskvai užtikrino tariama Rusijos galybė. Tačiau šiandien ukrainiečiai kasdien įrodinėja, kad iš tos galybės – tik fasadas. Potiomkino kaimas. Žaliais dažais nudažyta žolė.

Putinas šiandien gali per savo propagandinius kanalus kiek nori kabinti makaronus apie tai, kaip „Specialioji operacija eina pagal planą“; „Nuostolių beveik nepatiriame“, etc. Bet vieną dieną karas Ukrainoje baigsis. Putinas jokių savo tikslų iki šiol šiame kare nepasiekė, o dabar jau ir nebeturi pajėgumų juos pasiekti. Aišku, bet kuriuo atveju bandys bet kokį rezultatą savo piliečiams parduoti kaip pergalę.

Bet po šio karo namo grįš 100 t. + kareivių, kurie šiame kare tiesiogiai dalyvavo. Viską savo akimis matė. Jiems visiems burnų neužkiš. Tai yra, visa Rusijos armija namo grįš sudaužyta, išskersta, demoralizuota ir alkana. Patyrusi didžiulius karinius nuostolius, kurių ji nebegalės kompensuoti.

Priedo sankcijos, kurios gali Rusijos ekonomiką nublokšti į gūdžius 90-uosius.

O tada turi ateiti metas vakarams Rusijoje veikti pagal senovės Romos imperijos ne kartą išbandytą ir puikiai praktikoje suveikusį principą – divide et impera (lot. skaldyk ir valdyk). Konkrečiai – skatinti separatistinius judėjimus visoje Rusijos Federacijoje. Tol, kol Maskva bus užsiėmusi separatistiniais judėjimais savo viduje, tol yra beveik šimto procentų garantija, kad už sienos savo šlykštaus snukio nekiš. O gal šią Čingischano imperijos reinkarnacija pavyks ir iš viso sunaikinti.

Iki šiol bėda buvo ta, kad vakarai kaip vertybę laikė Rusijos Federacijos vientisumą. Bet, reikia tikėtis, kad po dabartinio karo Ukrainoje pagaliau praregės.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Skamba

gan itikinamai.Bet visa tai istestiniam laike ir be botokso.Jei jo nenugalabys,tikrai bus branduolinis..Anas sautis nenori,o isgyvent neiseis,per daug pridirbo,Haga tikrai lauktu su veriovke.

O aš manau

kad Lietuvos prezidente bus Blinkevičiūtė.

Kis

jeigu autorius nieko pries,jo straipsnis,lai buna ir mano komentaru.Negrazu sitaip,bet iki smulkmenu tip-top.Prideciau tik viena,kad rusu nacija yra barbaru palikonis,jie net reitingus sau kelia zudydami zmones?

Prašalietis

Visiškai nežinanačiam istorijos Dominykėliui telieka priminti akivaizdžius bent kiek išsilavinuiam žmogui iš bendro išsilavinimo žinomus istorinius faktus apie tai, kas ir kokie „žmogėdros buvo”… Rusija kelis šimtus metų mongolų-totorių buvo nukariauta ir mokėjo jiems duoklę. Po Kulikovo mūšio prasidėjo provoslaviškos Rusijos išsivadavimas iš totorių-mongolų jungo ir savo valstybės atstatymas ir plėtimas. Dominykėlis nieko negirdėjo apie tai, kad Osmanų imperija užkariavo Vizantijos imperiją ir po Konstantinopolio užėmimo Vizantijos sosto įpėdinė pabėgo į tuometinę moskoviją, kur ištekėjo už tuometinio kneziaus. Dėl šios priežasties Rusija perėmė Vizantijos imperijos herbą- dvigalvį erelį, kuris buvo per visą carinės istorijos periodą, kurį šiandieninė Rusija vėl atstatė po tarybinio laikotarpio „kūjo ir pjautuvo”. Dominykėliui kaip „paslaptį išduosiu”, kad tik carinės Rusijos pergalingų karų su Osmanų imperija vėl… Skaityti daugiau »

vis pro sali einanciam jieciui

..kad jau toks issimokslines,versdamas is rusisko mokyklinio vadovelio zinok,kad tavoji VIZANTIJA musuose rasoma BIZANTIJA,nabageli be kepures..

Šiaip jau rašinėjantiems apie Čingischano imperiją

reikėtų pasiskaityti knygą Čingishanas. Yra išversta. Tikrai nesigailėsite. Požiūris pasisuks 180 kampu.

Šiaip jau rašinėjantiems apie Čingischano imperiją

Įdomi mintis iš tos knygos. Mongolai neužkariavo Europos vien dėl to, kad ji jiems pasirodė labai ubagiška, nekultūringa ir neverta užkariavimo. Jau nekalbant, kad nebuvo kur arklių ganyti.

Prašalietis

vis pro sali einanciam jieciui 2022-03-21 14:43 Kaip „daug žinantis” galėtum konkrečiau ką „nutriesti” iš lietuviško vadovėlio à la Dominykas kaip rusiškos ordos su mongolais „skerdė vaikučius”, su žydais „gėrė jų kraują”. à la Radžvilas, kad Rusija yra Čingiskano imperijos tęsinys. Padėti Dominykėliui su Maskvos „visą laiką maudymusi šokolade”, kai regionuose ir ypač Sibire gyvenimo sąlygos yra tokios, kad čiukčios ir po šiai dienai gyvena jurtose. Papasakoti apie vakarams ir išsivaikščiojusiam ir išmirštančiam super puper valstybiniam lansberginiam durnių laivui „atėjo laikas veikti pagal Romos imperijos ne kartą išbandytą ir puikiai praktikoje suveikusį principą – divide et impera (lot. skaldyk ir valdyk)”… „Vakarietiškai civilizuojamų” čiabuvių nukvailėjimas ribų neturi… Tautos „tata” vienas sugriovė Tarybų Sąjungą su visu Varšuvos kariniu bloku. Beretinių „politinę”… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Prasalaiti, ir vel meluoji. Kame tavo melas? Apie JAV elgiasi su indenais.Nors atrodytu prie ko cia JAV? Strapsbis gi apie Rusija. Na kaip visi Putino minjetininkai Prasalaitis ima sikt miltais, kai negali paneigti straipsnio idejos. Kalbesiu apie Alaskos indenus kur Rusija bande kist savo snipa su russkij mir taisyklemis. Alaska Rusijai buvo vertinga kaip kailiu tiekeja.Savaime suprantama ten gyvene indenai ir eskimai is to dare versla or pardavinejo zveriu kailius. Ir cia pasirode , kad rudai apart degtines nieko mainais negali pasiulyti.Sure, indenai turejo su kuo lyginti.Ten uzklysdavo anglu ir amerikieciu pirkliai siule nepalyginamai kokybiskesniu prekiu.Rusai pabande diktuoti imdenams su kuo jie gali prekiauti, su kuo ne.Indenai pasiunte rusus nax…(dabar populiaru).Rusai atsiunte ekspedicini korpusa kuris buvo visiskai sunaikintas.Kaip? Pas indenus… Skaityti daugiau »

Al.

,,Iki šiol bėda buvo ta, kad vakarai kaip vertybę laikė Rusijos Federacijos vientisumą.” Ir ne tik tebelaiko, bet neatsisako savo vizijos Nuo Lisabonos iki Vladivostoko. Nes kominterno planas yra valdyti visą Žemę. Ir negi manot, kad kažkokiems nencams atiduos žemės turtus.

Dzeikas

Apie Rusija kaip dvasine Ordos paveldetoja.
Sia ideja issake ne Radzvilas, tas pi…dukas intelektualiai per silpnas sugeneruot tokia ideja, o rusu disidente Novodvorskaja.
Del pacios idejos anihiliuoti Rusija.
Jeigu sankcijomis Vakarai ivarys Rusija i neolita, tai bus didele Siaures Koreja su tvarka greta kurios Stalino diktatura atrodys kaip vaiku darzelis.Tik mes sito nezinosime, nes ji bus aklinai uzdaryta.
Ir tokiomis salygomis kelt separatistines nuotaikas vargu ar pavyks.
Totaliai uzdaryta Rusija islaikys XIX pabaigos technologini lygi ir tokiame stovyje ji nebus pavojinga.Branduolini ginkla beje reikia atnaujinti, o su technologine degradacija Rusija praras tokia galimybe.

Prašalietis

vis pro sali einanciam jieciui 2022-03-21 14:43 P.S. Dominykui, kaip ir „einančiam jiečiui”, kitiems besisiamentiems „istorines žinias” ir „supratimą” apie supantį realų pasaulį iš šiuolaikinių lietuviškų „istorijos” vadovėlių, tokių „profesorių ir mokslininkų…” kaip Radžvilas, Jasaitis, Čiuldė, V.Lansbergis, D.Grybauskaitė…”mokslinių traktatų ir pareiškimų” belieka palinkėti „pasitemti” ir per daug nacionaliniame reikale nenutolti nuo nacionaliniame „istorijos moksle pažengusios” šiandieninės Ukrainos. Banderinės Ukrainos istorijos vadovėliuose nuo 2014 metų rašo, kad Lenino, Stalino ir Chruščiovo suformuotoje šiandieninės Ukrainos teritorijoje gyvenę „ukrai” ne tik kad iškasė Viduržemio jūrą, bet kad jie šioje teritorijoje jau vaikščiojo prieš 150 tūkstančių metų. Likusio pasaulio mokslas siaubingai atsiliko, nes iki šiol mokslininkai su savo archeologinėmis iškasenomis, liekanų tyrinėjimais naujausiais metodais tebepasakoja, kad taip vadinamas homo sapiens pasaulyje atsirado tik prieš… Skaityti daugiau »

prosal keblinanciam jieciui

skausmo kupina tirada jau islieta,tik apie ka jinai,kazi..

JIECIUI,KURIS NEGALI PRAEIT PRO SALI

Vienas is nukvailejusiu ciabuviu su savo traktatais yra pries akis.

Dzeikas

Prasalaiti, o tu savo istorijos zinias semei is J.Stalino redaguotos „Kratkij kurs istorii VKP(b)”
Na jo…sis saltinis is burzuaziniu istoriku veikalu nepalieka akmens ant akmens. Gi uztekejo Stalino saulute ir nusviete tamsius lietuviu protus.
ir tik Prasalaitis tuos sviesos spinduleli issaugojo ir nesa mums. Nebandei pasimatuoti evangelisto lauru?Su kuju ir pjautuvu ant subines ir raudona zvaigzde kaktoje?
Kokioj subinej Lietuva gyvena,kad net Ukraina tokiems arba kosere uzciaupe, arba , karo veiksmu zonoje, uzpilde ja svinu.ES salis, NATO nare…chebra, jus valdo isdavikai, kurie jau matuojasi kaip patogiau jus kanalizuot.

sakė

putinas gaudo narkomanų šaiką

nEBEGERK SAKE

lAbai tau nesveika

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top