meslaisvi.lt
Gruodžio 1 dieną Lietuvos Seimo pirmininkės pavaduotojas Kęstas Komskis išplatino pranešimą žiniasklaidai pavadinimu „Kam dirba VRK pirmininkas Z.Vaigauskas?“, kuriame reiškiamas susirūpinimas, jog VRK pradėjo rinkiminių apygardų teritorijų perskirstymą anksčiau nei buvo planuota iki šiol.
Pagal naująjį VRK projektą jau 2016 metų Seimo rinkimuose Šilutės-Pagėgių apygarda, kurioje greičiausiai ir planavo rinkimuose dalyvauti K.Komskis, gali būti panaikinta, jos vietoje atsiras Šilutės apygarda, o Pagėgiai bus prijungti prie Jurbarko.
Tokias permainas K.Komskis vadina absurdiškomis, Pagėgius jis mato kaip mažąją Lietuvą ir todėl, jo manymu, jie turėtų glaustis prie Šilutės, o su Jurbarku, pasak K.Komskio, Pagėgiai susiję tik tiek, kad yra kaimynai. Nieko daugiau.
Tačiau tai yra netiesa. Arba K.Komskis to nežino, arba apsimeta – tai labiau tikėtina.
Atvirkščiai, Pagėgiai jau seniai bendradarbiauja su Jurbarko savivaldybe, beje, tą bendradarbiavimą iš Pagėgių pusės koordinuoja tos pačios partijos, kuriai priklauso ir K.Komskis, nariai.
Vietos veiklos grupė (VVK) „Pagėgių kraštas“ jau seniai kartu su Jurbarko VVG „Nemunas“ kartu dalyvavo keliuose projektuose.
Įdomiausia tai, kad vienas iš šių projektų vadinosi „Pagėgių ir Jurbarko krašto kaimo gyventojų verslumo ugdymas atgaivinant ir komercializuojant Mažosios Lietuvos regiono paveldą“. Pirmasis iš uždavinių, kurį kėlė projekto rengėjai, ir buvo toks – atgaivinti Mažosios Lietuvos regiono paveldą ir įtraukti vietos bendruomenes į vietos produktų kūrimo bei realizavimo procesą. Kaip matote, čia kalbama kaip tik apie Mažąją Lietuvą, kuriai savo pranešime žiniasklaidai K.Komskis nenori priskirti Jurbarko. Projektas truko net dvejus metus. Ar jums ne keista, kad K.Komskis to nežino?
Pasirodo, Seimo pirmininkės pavaduotojas nežino ir to, kad abi šios Jurbarko ir Pagėgių VVG įgyvendino dar vieną projektą, kuris vadinosi „Savanorių VVG „Nemunas“ bei VVG „Pagėgių kraštas“ teritorijose parengimas ir paslaugų kaimo jaunimui teikimas“. Jo tikslas buvo parengti savanorius, kurie padėtų spręsti jaunimo užimtumo problemas ir mažintų socialinę atskirtį VVG „Nemunas“ bei VVG „Pagėgių kraštas“ teritorijose.
Taigi, kodėl K.Komskio pranešime žiniasklaidai apie tai nieko nematome?
Akivaizdu, kad K.Komskį neramina visai ne tos priežastys, kurias jis įvardija. Esu įsitikinęs, kad visi gerai žino, dėl ko šis politikas puolė į paniką ir, vedamas emocijų, paskubomis išplatino man juoką keliantį pranešimą: neva jis nemato jokių sąlyčio taškų tarp Pagėgių ir Jurbarko, o tuo metu jo artimiausi bendražygiai Pagėgiuose jau seniai kartu su kaimynine savivaldybe įsisavina Europos Sąjungos milijonus.
Ko vis dėlto bijo K.Komskis? Greičiausiai to, kad po 2016 metų rinkimų būsimojo Seimo jis gali ir neišvysti. Juk tokio administracinio aparato, kuris dirbtų per rinkimus jam, Jurbarke jis neturi. Šio rajono savivaldybės Taryboje yra tik du partijos „Tvarka ir Teisingumas“ nariai.
Skaitant tokias K.Komskio gruodžio 1-osios rašliavas, kurios prieštarauja jau senam Pagėgių ir Jurbarko rajonų bendradarbiavimui, kyla klausimas: kam dirba Kęstas Komskis?
Turiu ir atsakymą – greičiausiai sau.