Donecko pragaras. Kankinimai kaip separatistų aistra

Tiesos.lt jau skelbė faktus apie Donecko smogikų „kovų“ metodus, kuomet žmonės ne tik grobiami ir neteisėtai kalinami, bet ir žiauriai kankinami, luošinami ir žeminami, o neretai ir nužudomi arba dingsta be žinios. Ukrainos žiniasklaida nuolat atskleidžia naujų faktų, mažai besiskiriančių nuo hitlerinių ir stalininių konclagerių praktikos.

Kankinimai Donecke: teroristai bandė nuo šachtininko kūno nuskobti tatuiruotę su užrašu „Šlovė Ukrainai!“

Užgrobtuose Donecko srities administracijos ir televizijos kompanijos pastatuose separatistų vykdomi žmonių kankinimai jau primena be pertraukų veikiantį konvejerį.

Apie tai spaudos konferencijoje Kijeve papasakojo šachtininkai iš Novogrodovkos Oleksandras Gurovas ir Oleksandras Vovkas, kurie tuose pastatuose buvo kankinami, perduoda ukrainiečių portalas cenzor.net, nurodydamas tinklaraštį „Novosti Donbasa“.

Pasak šachtininkų, kankinimuose dalyvauja buvę milicijos pareigūnai. Ant vieno iš kankintojų drabužių buvo matyti specialaus padalinio „Grifon“ antsiuvas. „Ten daugybė kambarių, žmonės rėkia nežmoniškais balsais, už lango plevėsuoja rusiška vėliava“, – papasakojo O.Gurovas.

Kol juos surakintus vežė į Donecką, jie kirto kelias milicijos užkardas, tačiau niekas nebandė jų išlaisvinti. „Televizijos centre sutelkta labai daug smogikų, ten, be čečėnų, yra kitų rytietiškų tautybių žmonių, kalbančių su rusišku akcentu“, – pridūrė jis.

O.Gurovas papasakojo, kad jį pagrobiant dalyvavo čečėnų tautybės Rusijos Federacijos pilietis vardu Murza. Šachtininkų nuomone, šis žmogus tarp miesto gyventojų ir deputatų autoriteto neturi, todėl stengiasi įsitvirtinti paremdamas separatistus.

Separatistai susidomėjo O.Gurovu, kai jis nuo miesto tarybos pastato nuėmė vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ vėliavą. „Apie tai pranešė vietos separatistai. Jog aš nuplėšiau ir išmečiau jų vėliavą. Įrodinėjo, kad esame „Dešinysis sektorius“… Miesto vadovybė separatistų saugumo tarnybai pranešė, kad yra tokia patriotų grupė ir kad dauguma deputatų separatistų nepalaiko“, – pridūrė O.Gurovas.

Visi Novogrodovkoje pagrobti šachtininkai buvo sumušti ir apiplėšti. „Čečėnai iškart nuplėšė grandinėlę su kryželiu, žiedo negalėjo numauti – nupjovė, nuavė ir pagrobė sportbačius“, – pasakojo O.Gurovas.

Didžiausius sužalojimus patyrė dar vienas pagrobtasis – Konstantinas Museika. Jį daužė ilgai, retkarčiais atsikvėpdami. O.Gurovui prie galvos kelis kartus prispaudė užtaisyto pistoleto ir automato vamzdį. „Naktį pririšo prie suolų, grasino papjauti, sakė, kad esu išdavikas“, – liudijo jis.

Taip pat buvo bandoma sudaužyta lempute jam nuo kūno nuskobti tatuiruotę su užrašu „Šlovė Ukrainai!“. Po išlaisvinimo šachtininkams teko gydytis Kijeve, nes Donecke jie nesijautė esantys saugūs.

„Po išlaisvinimo Kostią Museiką nuvežė į ligoninę, kur medicinos pagalbą jam teikę gydytojai ryšėjo Georgijaus juosteles. Jis vienomis kojinėmis iš ten pabėgo“, – papasakojo Ukrainos kalnakasių nepriklausomos profsąjungos vadovas Michailas Volynecas.

Rimtų sužalojimų pas nukentėjusiuosius Donecko gydytojai nerado, nors jiems buvo sulaužyti šonkauliai, nosys ir žandikauliai.

Smogikų nelaisvėje pabuvojęs pastorius: „Jie turi nesuvokiamą aistrą kankinti“

Sergejus Kosiakas, vienos Donecko protestantų bažnyčios pastorius, pakliuvo į vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ teroristų nelaisvę. Jį žiauriai sumušė, o vėliau paleido. Viskas vyko Donecko valstybinės srities administracijos pastate, kur šiuo metu laikoma apie 80 įkaitų, praneša portalas „Novosti Donbasa“.

Kaip skelbia censor.net.ua, vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ smogikų auka liudija: „Jie turi kažkokią nesuvokiamą aistrą kankinti. Mane kankinti buvo atėję žmonės iš organizacijos „Oplot“, tačiau tą daryti prašėsi ir buvę berkutininkai bei sukilėliai iš Slovjansko“.

Žurnalistas iš Volynės srities Sergejus Šapalovas buvo kalinamas Donbase beveik tris savaites, kol buvo išlaisvintas, praneša portalas censor.net, nurodydamas tinklaraštį TSN.

censor.net.ua

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ipkisas

jau ir tiesos.lt ,kaip ir dedulia naktimis pradejo pulti skruzdeles?:)

Tegu

siunčia pasivartyti ligoninės lovoje už mūsų , mokesčių mokėtojų, pinigus, Lietuvon. Ateis aplankyti Dalė, įduos stebuklingą saldanį ir žaizdos užsittrauks akimirksniu, o sulaužytos nosys ir žandikauliai sugis taip, kad neliks nei ženklo apie buvusias traumas. Ką ten lūžiai, jeigu net trūkstamos kūno dalys, pvz, ausys, atauga…

Taigi

😀 😀 😀 Kliedesiai.

Hmmm,

Dar mazai gavo,palyginus kas vyko Odesoje,ten tevai atsiime vaikinu lavonus su puse galvos ar be vienos rankos.O man visai negaila tu ,kurie eina pries sava liaudi!

Nuomonė

Ir vardan ko jūs kariaujate tarpusavyje ?
Išrinktasis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pranešė norintis neapibrėžtam laikui atidėti likusios Asociacijos susitarimo dalies su Europos Sąjunga (ES) pasirašymą.Pirmąją asociacijos susitarimo dalį Kijevas ir Briuselis pasirašė dar kovo 21 dieną, tuomet Ukrainai atstovavo laikinasis premjeras Arsenijus Jaceniukas, o Bendrijai – Europos Komisijos prezidentas Žozė Manuelis Barozas (Jose Manuel Barroso), Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompėjus (European Council Herman) ir 28 ES šalių lyderiai.

Nepateisinu Kijevo chuntos

Būkite malonūs parašykite kaip Kijevo chunta žudo civilius moteris bei vaikus.Kaip bombarduoja gyvvenamuosius rajonus,kiek žūsta civilių,moterų vaikų?kaip subombardavo vaikų ligoninę?Kaip kankina žurnalistus ir t.t.Nušvieskite objektyviai įvykius iš abiejų pusių.

aAlgirdas

darant apžvalgas save gerbiantis apžvalgininkas prisistato. Ir dar apžvalga – tai kelių minimui kokių trijų šaltinių apžvalga. Kai to nėra – informacija labai nepatikima.

joo

taigi jus vadinates TIESOS LT. tai ir rasykit visa tiesa ,o ne puse. Parasykit apie Odesos zudynes, apie ligoniniu,vaiku darzeliu bombardavima.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top