Du Austrijos paaugliai musulmonai planavo išpuolį mokykloje prieš krikščionis

laikmetis.lt

Du Austrijos paaugliai musulmonai teisme papasakojo, kad per planuotą išpuolį mokykloje, kurią lankė vienas iš jų, jie rengė sąmokslą nužudyti kuo daugiau krikščionių, praneša „Christian Post“.

Liepos 16 d. 15 ir 16 metų berniukai iš Bruko prie Mūro (Bruck an der Mur), jau turintys teistumą, davė parodymus Leobeno apygardos teisme, kad atsakytų į kaltinimus dalyvavimu teroristinėje organizacijoje ir nusikalstamoje organizacijoje, praneša Austrijos regioninės naujienų agentūros.

Pasak laikraščio „Kleine Zeitung“, valdžios institucijos teigia, kad jaunuoliai dalyvavo radikalioje pokalbių grupėje, kurioje teigė, kad yra „baigiamajame sprogmenų gamybos etape“ ir kad turi galimybę naudotis ginklais, kardais ir peiliais.

Šešiolikmetis yra Austrijos automobilių pramonės mokinys, o penkiolikmetis yra čečėnų kilmės. Pranešama, kad šešiolikmetis grupės pokalbyje sakė, kad jis „pyksta ant Vakarų“ ir jie turi „atkurti kalifatą“. Apklausiami apie pokalbius kaltinamieji esą prisipažino, kad jie planavo užpulti gimnaziją Štirijos mieste Bruke prie Mūro, ją lankė 15-metis draugas.

Jie teigė, kad norėjo „sušaudyti visus klasės krikščionis“. Be to, paaugliai turėjo draugą, kuris nesėkmingai bandė paiimti savo tėvo automatą, kad paaugliai galėtų juo pasinaudoti. Pranešama, kad paaugliai taip pat taupė lėšas savo ginklams įsigyti.

Berniukai prisipažino, kad įsikišus policijai būtų pasidavę, ir pabrėžė, kad Dievas jiems atleis, nes „žudydami krikščionis pateks į rojų“.

Didžiausias Austrijos laikraštis „Kronen Zeitung“ praneša, kad paaugliai savo platformose aiškiai nurodė, jog jie nenori rengti „nuobodžių peilių atakų“, o nori panaudoti sprogmenis, kad nužudytų kuo daugiau žmonių.

Austrijos teisėsaugai apie šiuos planus pranešė Nyderlandų tyrėjai, kurie atsiuntė internetinių pokalbių įrašus.

Teismas abiem vaikinams skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę už „nusikalstamą sąmokslą“, tačiau manoma, kad už grotų jie praleis tik maždaug aštuonis mėnesius.

Pasak transliuotojo ORF Steiermark, teismas berniukams taip pat skyrė lygtinį paleidimą, deradikalizacijos ir kovos su smurtu mokymus.

Didžiausia bausmė, kuri Austrijoje gali būti skirta nepilnamečiams, yra iki penkerių metų už grotų, rašo „Christian Post“.

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pastaba

Jie taip nekenčia Vakarų, kad iš neapykantos net džinsus dėvi galimai su tikslu nutrinti (sutrinti į dulkes) džinsus su užpakaliu.

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top