Italų buvo konkrečiai paklausta apie vykstančius kivirčus Katanijos uoste, kur suaugusiems vyrams buvo uždrausta išlipti iš nevyriausybinėms organizacijoms priklausančių gelbėjimo laivų.
Beveik du trečdaliai italų pritaria naujai išrinktos vyriausybės dekretui, pagal kurį humanitarinės pagalbos laivai turi palikti Italijos uostus po to, kai juos paliks labiausiai pažeidžiami migrantai, o sveiki suaugę vyrai turės likti laivuose.
Apklausa, kurią atliko rinkos tyrimų agentūra Eumetra pokalbių laidos Quart Repubblica užsakymu, parodė, kad 63 procentai respondentų sutiko su griežtu Džordžijos Meloni (Georgia Meloni) požiūriu, o 34 procentai nesutiko.
Žmonių buvo klausiama: „Vidaus reikalų ministras nusprendė laikytis griežtos linijos, leisdamas tik moterims ir nepilnamečiams išlipti į krantą ir prašydamas Europos valstybių (Ypač Vokietijos, kurioje buvo registruotas minėtas laivas) imtis atsakomybės už šiuos migrantus. Ar jūs sutinkate?“
Beveik trečdalis (32 procentai) visiškai sutiko, o 31 procentas sutiko iš esmės.
Žurnalistas Džiuzepė de Lorencas (Giuseppe de Lorenzo), rašantis laikraščiui Il Giornale, sakė, kad rezultatai rodo, jog „arba italų dauguma kaltinama ksenofobija ir rasizmu, arba kai kurie komentatoriai turėtų suprasti, kad priimti (migrantus) yra gerai, ir tai teisinga, bet tai negali virsti veiksmu be jokios tvarkos. Ir pirmiausia be taisyklių. Privatūs nevyriausybinių organizacijų laivai negali diktuoti valstybei jos migracijos politikos.“
Kivirčas tarp nevyriausybinių organizacijų ir Italijos vyriausybės įsižiebė šį savaitgalį, kai vyriausybė, iš pradžių atsisakiusi leisti humanitarinės pagalbos laivams, plukdantiems migrantus, surinktus Viduržemio jūroje, nuleisti inkarus Italijos uostuose, galiausiai davė sutikimą tiems laivams išleisti į krantą tik pažeidžiamus asmenis, t. y. moteris, vaikus ir ligonius.
Humanitarinės pagalbos laivų kapitonai, plaukiantys su Vokietijos ir Norvegijos vėliavomis, gavo nurodymą palikti Katanijos uostą su likusiais migrantais ir plukdyti juos į šalis – laivų šeimininkes.
Nevyriausybinės organizacijos laivo Humanity 1, finansuojamo iš labdaros fondo SOS Humanity charity, kapitonas vokietis atsisakė palikti Italijos uostą, o labdaros fondas tuomet ėmėsi teisinių procedūrų prieš Italijos vyriausybę dėl tariamai pažeistos tarptautinės teisės.
Meloni ir toliau laikosi rinkiminio pažado sumažinti imigracijos į Italiją lygį po to, kai nuo metų pradžios į šalį atvyko jau 82000 migrantų. Jei apklausos duomenys tikslūs, atrodytų, kad Italijos žmonės iš esmės palaiko jos administracijos pradinį atsaką.
Šaltinis: Remix News