BNS
Daugiau nei du trečdaliai Lietuvos gyventojų pritaria idėjai kurti bendrą Europos Sąjungos (ES)kariuomenę, rodo Eurobarometro pernai rudenį atlikta apklausa.
Šį žingsnį palaikytų 68 proc. Lietuvos piliečių, šiek tiek mažiau pritariančiųjų tam būtų Latvijoje, o Estijoje jų tik 56 proc. Visoje ES šiai idėjai pritartų kiek daugiau nei pusė piliečių.
Daugiausiai tai palaikančiųjų, be Baltijos šalių, būtų Rumunijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Kroatijoje, Bulgarijoje, Belgijoje, Vengrijoje – šiose valstybėse idėją palaikytų daugiau nei 60 proc. piliečių. Mažiausiai palaikančių bendros kariuomenės kūrimą yra Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje – teigiamai tokį galimą žingsnį vertina mažiau nei 40 proc. respondentų.
Iš visų prioritetų daugiausiai Lietuvos piliečių pritaria bendrai ES valstybių gynybos ir saugumo politikai ( 9 iš 10 apklaustųjų), 8 iš 10 palaiko bendrą ES valstybių narių energetikos politiką.
Lietuva taip pat išlieka tarp palankiausiai ES įvaizdį vertinančių valstybių – kad ES įvaizdis, jų manymu, yra teigiamas, nurodė 53 proc. respondentų Lietuvoje. Už lietuvius geresnės nuomonės apie ES yra tik airiai, rumunai ir lenkai. Lietuvoje palankumas ES auga nuo 2011-ųjų, kai teigiamos nuomonės apie ES buvo mažiau nei trečdalis gyventojų. Lietuviai taip pat optimistiškai vertina ES ateitį – tokio požiūrio laikosi 67 proc. respondentų.
Lietuva labiausiai visoje ES remia laisvą piliečių judėjimą sąjungos ribose – remiantys šią ES šalių piliečių teisę nurodė 94 proc. apklaustųjų. Kiek mažiau taip manančių yra Estijoje ir Latvijoje.
Bendros ES politikos dėl trečiųjų šalių migrantų šalininkų Lietuvoje sumažėjo, tačiau bendrus ES sprendimus šioje srityje palaiko apie du trečdaliai respondentų. Į klausimą, ar Lietuva turėtų padėti pabėgėliams, teigiamai atsakė 52 proc. apklaustųjų (ES vidurkis – 65 proc.). Skeptiškiausiai į pagalbą pabėgėliams žiūrima Bulgarijoje, Čekijoje, Vengrijoje (30 proc.), labiausiai padėti jiems linkę Danijos, Vokietijos, Švedijos, Graikijos, Ispanijos, Kipro, Nyderlandų piliečiai (daugiau nei 80 proc.).
Eurobarometro tyrimas atliktas 2015 metų lapkritį, jį vykdė bendrovė „TNSLT“, Lietuvoje apklausti 1005 respondentai.
Šaltinis: faktai.lt
tie pridurkai už mus nusprendė.Nekenčiu tų kvailų apklausų.
iš apklaustųjų 1005 daro išvadas apie visos Lietuvos žmonių nuomonę? Patikėčiau jei tai būtų referendumo kuriame dalyvavo v i s i Lietuvoje gyvenantys, rezultatai.
Čia tie, kur tikisi, kad už juos kariaus kiti europiečiai.
Tik su salyga , kad prie tos kariuomenes valdymo nebus prileidziami politikai is Lietuvos, o karininkai tik vokieciai arba prancuzai is Svetimsaliu Legiono.
Lietuvos jaunimui puiki alternatyva nesitepti ranku tautineje „kariuomeneje”.
Gaila tu naivuoliu iskrustom smegenimis sutikusiu tarnauti LK.Tai potencialios isdavystes aukos.Jau dabar media ruosia mus tam skalbdami tarybiniu kolaborantu reputacija („tokie laikai buvo”, „seima tai maitint reikejo”).
Ne apklausa, bet kažkoks absurdas. Dėl Lietuvos, Latvijos, Estijos nežinau, bet, kad Lenkija su Vengrija (kuriose liaudis į valdžią renka absoliučia dauguma euroskeptikus – nacionalistus) nori bendros ES kariuomenės yra gryna nesamonė. Juk yra nepriklausomų valstybių karinė sąjunga NATO, į kurią įeina galingiausia pasaulio valstybė JAV(!), tai kuriems velniams toji bendra ES kariuomenė; juk tai yra EUROFEDERALIZMAS!!! Ar visi jau norime netekti suverenių tautinių valstybių?!
Bendra kariuomenė būtų gerai, jei tai būtų bent politiškai nepriklausomų šalių sąjunga, bet ne iš konfederacijos susidaranti unitarinė valstybė, pasmerkiančia mažas tautas eiti pasroviui į išnykimą. Gana jau neturėti savo valiutos, o todėl ir ekonomikos. Ištirpimas sąjunginėje kariuomenėje reikštų bet kokio noro atsiskirti negailestingą numalšinimą „atstatant konstitucinę tvarką”, t.y. galutinį grįžimą į buvusią SSSR situaciją.
Tačiau abejoju, ar apklaustiesiems visa tai rūpi. Greičiau rezultatai rodo (kaip teoriškai ir reikėjo tikėtis), kad 2/3 Lietuvos ABEJINGI viskam išskyrus šios dienos patogumą ir pilvo reikalus. Todėl panašu, kad visos mūsų diskusijos adresuojamos į tuštumą. Degeneracija plinta į visą pasaulį, ne vien į mažą Lietuvą, patyrusią sunkius sukrėtimus per labai trumpą laiką.
Čia žmogus bejėgis.
Euroglobalistų tikslas – monolitinė ES be tautinių respublikų (Borosso ir kiti eurokomisarai tvirtina: „tautinės valstybės ES-oje privalės išnykti”). Todėl manau, jog tokia monolitinė ES gali būti netgi blogiau už buvusią SSSR, nes pastarojoje išliko tarybinės respublikos, valdomos Maskvos komunistų. Nors, giliau pamąsčius, galima pastebėti, jog Briuselio eurofederalistų galutiniai tikslai, beveik sutampa su buvusių SSSR komunistų tikslais: skirtumas tik toks, kad euroglobalistų formuojamas naujasis žmogus turės būti ne tik be tautybės ir bedievis, bet ir su neaiškia lytine orentacija.
Ateistinės demokratinės visuomenės sąlygomis Dievas yra „visuomenės dauguma”. Todėl, paskelbus tariamas „visuomenines apklausas” su pageidaujamu rezultatu, neapsisprendę sužino tuo pačiu ir Dievo nuomonę. O juk Dievas visuomet yra teisus. Vadinasi, vadinamosios „visuomenės apklausos” yra puiki akių dūmimo priemonė.
Ar visagalis Dievas gali negalėti?
Na, niekam ne paslaptis, kad tos „apklausos” yra ne visuomenės nuomonės ATSPINDĖJIMO, bet jos FORMAVIMO priemonės – atseit, „va, beveik visi taip galvoja, tai ką tu, durneli, prieš vėją puti?” Kažkaip prisiminiau kažkuriuos prezidento rinkimus, kai per visas masinės dezinformacijos priemones triūbijo, kaip absoliuti dauguma palaiko konkrečią kandidatę, tad nemenka dalis žmogelių nusprendė už ją balsuoti, nes juk „kitaip balsas prapuls”. Trumpai tariant, jei nori, kad žmonės padarytų, jog kas nors būtų, turi juos įtikinti, kad iš esmės tai jau YRA, todėl belieka palaikyti. 🙂