E. Šileikis nepritaria kolegoms: teisėjų ar valstybės tarnautojų su darbo užmokesčiu gaunama valstybės pensija – antikonstitucinė privilegija

Konstitucinio Teismo (KT) teisėjas Egidijus Šileikis pateikė atskirąją nuomonę dėl Konstitucinio Teismo 2016 m. sausio 26 d. nutarimo, kad teisėjų ar valstybės tarnautojų šalia darbo užmokesčio dar gaunama ir valstybinė pensija už statutinę tarnybą atitinka Konstituciją ir nėra privilegija.

Pasak E.Šileikio, iš valstybės biudžeto lėšų teisėjui ar tarnautojui mokama tikslinė pensija iškreipia tokios pensijos paskirtį ir prigimtį, nes jos pagrindinis tikslas – asmeniui išėjus iš tarnybos sudaryti prielaidas prisitaikyti ir integruotis darbo rinkoje privačiame sektoriuje. Todėl tokia situacija leidžia įžvelgti antikonstitucinę privilegiją, nesuderinamą su socialinės darnos ir atsakingo valdymo principais.

KT šią savaitę paskelbė, kad dabartinė tvarka, kuri leidžia dirbantiems teisėjams, valstybės tarnautojams gauti pareigūnų ir karių valstybines pensijas, neprieštarauja Konstitucijai, nes pareigūnų ir karių valstybinės pensijos paskirtis – atlyginti „už sudėtingą, atsakingą, dažnai rizikingą ir pavojingą asmens tarnybą valstybei“. Todėl KT teigimu, ir iš valstybės lėšų jam mokamas teisėjo ar valstybės tarnautojo atlyginimas nėra pagrindas teigti, kad ši valstybinė pensija yra privilegija.

Susipažinti su KT sprendimu ir su teisėjo E. Šileikio atskirąja nuomone galima ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top