Edvardas Čiuldė. Ar valstybės perkrovimas galėtų lemti Zimano šutvės galą? (Post scriptum)

– O „prie ko“ čia Zimanas,- kažkas paklausė iš salės vidurio.
?

Pirčiupių budelis Zimanas sovietiniais laikais užsirekomendavo dar ir kaip ypatingai brutalus cenzorius, daug prisidėjęs prie lietuvių tautos niekinimo ir žlugdymo, mobilizavęs savo bendraminčius lietuvių tautos kultūriniu aspiracijų užblokavimo uždaviniui įgyvendinti. Kaip atrodo, jo tikslas buvo įkišti didesnį ar mažesnį, tarkime, mano jaunystės laikais kultūrinį pasipriešinimą rodančią lietuvių tautą į karstą ir užkasti ją gyvą kapo duobėje.

Tačiau ne vienas jis buvo tada toks, net jeigu minimas personažas ir buvo išskirtinai odiozinė figūra, be visa ko kito, skundusi Maskvai savo bendraminčius komunistus už neva jų nesugebėjimą atsikratyti nacionalistinių prietarų (Eduardas Mieželaitis, o ir kiti dėl tokių skundų patyrė daug nemalonumų), ar ne?

Vis dėlto daugelis brežneviniais laikais matytų propagandistų kartojo komunistinių užkeikimų mantrą, patys akivaizdžiai netikėdami tuo, ką sako, kai savo ruožtu, – tas taip pat akivaizdžiai matėsi, – visuose savo postuose Genrikas Zimanas plušėjo, šventai įtikėjęs savo skelbiama tiesa, kad buržuazinio nacionalizmo Lietuvoje likučiai yra didžiausias pažangos stabdis ir pasaulinės reakcijos šaltinis.

Taigi, ką kitą gali pamanyti žmogus šiandien, išgirdęs aukštus postus užimančių, valdančiajai koalicijai ideologiškai patarnaujančių bendrapiliečių beveik žodis į žodį Zimano ankstesnes ištaras pakartojančius tvirtinimus, kad lietuvio tautinės tapatybės ugdymas ir tautinės kultūros puoselėjimas yra trukdanti pažangai kliūtis ir reakcingumo užkratas, jeigu ne tai, kad zimaniška pažangos samprata rado tobulą pritaikymą mūsų dienų pažangizmo teorijoje ir praktikoje.

Nežinau, ką pajunta kiti, tačiau mano jautri uoslė pagauna tai, kaip Ingridos Šimonytės suburtos Valstybės pažangos tarybos ryškiausių herojų ištarose pro laiko užtvaras prasimuša kvapą gniaužianti, protą kvaitinanti ir amą atimanti zimaniška smarvė.

Plaukai stojasi piestu, kitaip nepasakysi.

Dar daugiau, – galima pasakyti net taip, kad šiandien Lietuvoje, susiklosčius naujai istorinei situacijai, pradedame gyventi pagal Stalino konstitucijos pavyzdį.

Skubu patikinti, kad nepagalvotume kažko, ko nereikia, per greitai, jog Lietuvos Respublikos Konstitucija bent man, Lietuvos piliečiui, yra didžiausio pasididžiavimo vertas dalykas, ji, kaip atrodo man, buvo surašyta taip, tarsi toli į priekį buvo gerai numanomi valstybės raidoje galintys iškilti iššūkiai ir pavojai.

Kiek žinau, net oponentai nekelia klausimo dėl dabar veikiančios LR Konstitucijos patikimumo, niekas nesiruošia čia kažko keisti.

Kita vertus, kaip gerai yra žinoma, Stalino konstitucija taip pat deklaravo visas žmogaus laisves ir teises, kitas dalykas, kad režimas nė iš tolo nesilaikė konstitucija vadinamo teksto puošnių deklaracijų. Tačiau labai panašiai ir LR Konstitucijos Preambulėje skelbiamas pamatinis mūsų šalies konstitucinės sąrangos teiginys, kad Lietuvos valstybę sukūrė lietuvių tauta ne tik yra paprasčiausiai ignoruojamas, bet ir aktyviai kvestionuojamas dabartinės valdančiosios daugumos, kuri dažniausiai veikia diametraliai priešinga kryptimi, neigdama lietuvių tautos kaip suvereno sampratą, taip pat tautos subjektinę vertę ar net lietuvių tautos egzistavimo faktą.

Dabar vis dažniau sakoma (tą tvirtina ir Andrius Tapinas), kad pasipylusios kaip iš gausybės rago konservatorių klaidos, skelbiant apie ketinimus paleisti Seimą ir atstatydinti savo pačių suformuotą vyriausybę, atsirado dėl didelio jų pervargimo.

Truputėlį komiškai skamba teiginys apie nuovargio reikšmę politinio vyksmo plėtotėje, jeigu nepatikslinama – kaip susiformavo, prie žmogaus ėmė ir prisikabino, apskritai kokio tipo nuovargis čia galėjo nulemti politikų sprendimus? Ar turime galvoje fizinį sprendimų priėmėjų išsekimą, kai pavasario pabaigoje išties daug kam pradeda trūkti vitaminų?

Greičiausiai, ne. Iš teikiamos prielaidos, kad neva nuovargio nulemti veiksmai yra neadekvatūs, neatitinkantys sveiko proto lūkesčių, galėtume daryti išvadą, jog pasiklydimą tarp trijų pušų iššaukė nesveikas psichinis nuovargis, kažkokia varginanti psichopatologija.

Taigi dabar yra išskirtinai gera proga dar kartą užsiminti apie konservatorių ir apskritai valdančiosios koalicijos užstrigimą politinė šizofrenijos spąstuose, lengvai įsivaizduojant, kad tokia būsena yra varginanti ir nualinanti politinį organizmą dar didesniu laipsniu nei vitaminų trūkumas žaloja kūną.

Jau ne kartą esu kalbėjęs (apie tai užsimena ir kiti apžvalgininkai), kad sunkiai protu suvokiamas ir paaiškinamas dalykas yra tai, kad valdančioji koalicija su konservatoriais priešakyje bando suderinti nesuderinamus dalykus, kai, iš vienos pusės, su dideliu entuziazmu palaiko ir skatina nacionalinį ukrainiečių išsivadavimą nuo rusų priespaudos, kovojančios Ukrainos sėkmę kare teisingai susiedama su ukrainiečių nacijos nelygstamo orumo užgimimu, iš kitos pusės, visomis išgalėmis siekia nuslopinti lietuvių tautos tautines aspiracijas, kovodama prieš lietuvių nacionalinės savimonės užuomazgas su dar piktesniu užsidegimu nei ankstesnių laikų okupantas nenaudėlis.

O jeigu dar tikimės, kad toks veikos dvilypumas kyla ne iš įsisąmoninto noro apgauti bendrapiliečius ir duodančio sau ataskaitą piktybiškumo, nelieka nieko kito, kaip pripažinti, jog nepaaiškinamas jų blaškymasis yra nulemtas sąmonės suskilimo padarinių.
Bandau įsivaizduoti, kad toks sąmonės suskilimas galėtų nuvarginti net arklį.

Tačiau, kaip atrodo, niekas negalės padėti konservatoriams atstatyti protą, atkurti sąmonės vientisumą, jeigu jie nepadės patys sau.

Kas be ko, Lietuvoje valdžią renkantys rinkėjai turėtų būti suinteresuoti, kad išrinkti Seimo ir savivaldybių tarybų nariai nepervargtų nei fiziškai, nei psichiškai, užsikraudami sau pernelyg didelę naštą, o ypač uoliai plušėdami naktimis.

Kaip ką tik išaiškėjo, visiems labai gerai žinomi Laisvės partijos žymūnai, būdami Vilniaus savivaldybės taryboje, leido darbo reikmėms skirtus, kanceliarinėmis išlaidomis paprastai vadinamus mokesčių mokėtojų pinigus naktiniams vojažams po gėjų barus ir kitas naktinio pasilinksminimo vietas su taksi karietomis.

T.V. Raskevičius tai paaiškino labai paprastai, kad neva naktimis jis gėjų baruose susitikinėdavo su savo rinkėjais, taigi triūsė čia po vidurnakčio kaip renkamas savivaldybės atstovas. Geriau jis to būtų neaiškinęs, ar ne?

Sunku įsivaizduoti, kad tuo pačiu metu į automobilio baką būtų galima susipilti benziną, dyzeliną ir užpildyti jį dujomis, tačiau T.V Raskevičiaus, išsikviečiančio nakties valandomis taksi vizitams po gėjų barus, fantasmagoriškas paaiškinimas apie naktinį darbą, suteikia šiam piktnaudžiavimo mokesčių mokėtojų pinigais nuobodžiam serialui pikantiškumo arba, dar tiksliau tariant, uždeda šiai kvailai istorijai milžinišką nešvankumo karūną, perveda ją į naują intensyvumo registrą, kuris tikrai lems šio skandalo paūmėjimą.

Kitas dar pasakys, kad čia tikriausiai jau priartėjome prie nešvankumo pasaulio rekordo…

5 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
31 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Jules

Ne, nes taip Raudonosios Oligarchijos ir jos viešpatystės neįveiksi, o supūsi kalėjime. Bankas „Trockis” über alles, va taip ir ne kitaip, sofkučių generolai ir, langų majore, čia.

blue yellow zov marinie

..ai,jau pabodo tos kvailos tustybes.Aisku viena…kaip koncerwas,taip bybys/kiti irgi/.Ner nieko gero.Vasiliauskaite tik pliurpia,marsistai nusilpo.Vakumas.

Paul Casimir

Kažkiek kitas dalykas, tačiau susijęs – jau dabar gaila ukrainiečių, nuo meškos ant vilko šokančių. Nupirks jų oligarchiatą visą su kitais taip vad. elito likučiais naujas Centriukas ir beliks tik guostis, kad raskevičiaus paradai ir talonai elektrai ir maistui geriau nei kasyklos magadanuose.

Paskutinį kartą redagavo 3 mėnesių prieš Paul Casimir
bet iš tikro geriau tas naujas Centriukas

O ką žinai dar geriau už Centriuką? Putinas aiškina kad žino, dar pirmininkas Xi ir prezidentas Kim il Sungas. O ką pats žinai?

Paul Casimir

Iš šių kraštų visada yra gera idėja dingti į JAV visam laikui – kaip mano senelio giminėje daug kas padarė savo laiku. Kol kas ne vėlu tą daryt ir dabar, kol naujas koks nors Virusas nepasirodė. JAV išgelbės jų federalizmas ir 2A.

chm

Tai sakai Amerika Centriuko nenupirkta?

Paul Casimir

Ne, jinai labai skirtinga viduje. Todėl ir rašiau apie jos unikalią savybę – federalizmą. San Franciskas ar kitos panašios skylės nėra Amerika. Tikiuosi, mano mintis aiški. Ar ji teisinga ar ne, laikas parodys, žinoma.

Dzeikas

To Zimano nei zinau, nei girdejes esu. Taciau jo teiginys esą lietuviu nacionalizmas komunistiniu ideju stabdys, ir komunistiniu ideju stabdymo atveju tai buvo geras, yra teisingas. Taciau lygiai taip pat jis stabdo ir bet kokia SOCIALINE pazanga. Pi…dukai patriotai tuoj issizios apie pederastija ir pedofilija esą atrinancias is laisves idejos, kas yra netiesa, bet dabar ne apie tai. Tautiskas patriotizmas plisti tiems 2 p. kaip parode susidorojimas su Mergaites gynejais nė kiek netrukdo. Ir jis visiskai bejegis kai reikia apgint ZMOGAUS garbe ir oruma. Todel VERGU ir VERGIJOS patriotizma reikia dusint ir gesint „biezbožnai”.Lygiai kaip ir rusu ordos atkakluma ginant ORDOS tvarka ir teise. Pvz Vermachto kariai daznai atsisakydavo pulti amerikiecius (dar kai jie issilaipine birzeli-liepa 1944m buvo silpni) kai… Skaityti daugiau »

mokėkime rinktis mažesnę blogybę

Stalino konstitucijos neatitikimas gyvenimui buvo absoliutus. Ir nepasiginčysi. ES valstybėse ir atitikimas didesnis ir ginčytis galima . Tai neišlepintiems lietuviams aišku kurią rinktis iš dviejų blogybių, O kaip su gėrybėmis? Jos štai surašytos atnaujintose Sąjūdžio deklaracijose. Dieve ,kiek ten gerumo ir grožio i r kilnumo! Ir žinome kaip žiauriai ( ne per daug žiauriai) gyvenimas nubaudė idealistus PRAKTIŠKAI. Kitas dalykas, kad Lietuvą atstovaujantys Europarlamentarai visomis progomis turi priminti panašumus tarp komunistų valdymo SSSRe ir tendencijų ES valdžios organuose

blabling2

connect 4 o ypač uoliai plušėdami naktimis.

gerai gyvename

Gerai gyvename, jeigu galime tiek dėmesio ir jėgų skirti „kanceliarinių” lėšų fondo (labai riboto) nepanaudojimui pagal paskirtį, didžiausią dėmesį sutelkdami ypač skandalingiems atvejams… O per visą tą SKANDALĄ ar kas pasidomėjo kokia fondo dalis vis tik sunaudojama pagal paskirtį?

Prašalietis

Čiuldė straipsnelyje rašo, kad nuo visokio lansberginiame durnių laive besireiškiančio „veiklos, sąmonės… dvilypumo” Čiuldei, cituoju, kad kas nepagalvotų jog šį „siaubą” pats sugalvojau -„Plaukai stojasi piestu, kitaip nepasakysi….Bandau įsivaizduoti, kad toks sąmonės suskilimas galėtų nuvarginti net arklį…” Čiuldė „be jokio sąmonės dvilypumo” konstatuoja- „Pirčiupių budelis Zimanas sovietiniais laikais užsirekomendavo dar ir kaip ypatingai brutalus cenzorius, daug prisidėjęs prie lietuvių tautos niekinimo ir žlugdymo,…” Matomai, šiam niekadėjui Zimanui tarybiniais laikais už jo darbus Pirčiupyje buvo pastatytas paminklas vardu „Pirčiupo Motina”, kuris turbūt tebestovi ten dar ir šiandien… Čiuldė „kiek tai žino, kad net oponentai nekelia klausimo dėl dabar veikiančios LR Konstitucijos patikimumo, niekas nesiruošia čia kažko keisti….” Kai tuo tarpu pagal Čiuldę -„Stalino konstitucija taip pat deklaravo visas žmogaus laisves ir… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

oi ei…pasirodo,zimanas patapo Pirciupio Motina/kuri Sustauskas su xebra nusprogdino/…

būkim teisingi

Zimano partizanai pasiautėjo Pirčiupiuose po to kai jau buvo išnaikinti veik visi žydai Lietuvoje . Skirtumas nemažas ir Zimano budelių veiksmai telpa keršto rėmuose, ir dar lieka laisvos vietos

edvardas

Pasakojama, kad artimiausių bendražygių rate Zimanas mėgdavo pasigirti, kaip kartą visus išdūrė, kai Pirčiupių kaimo prieigoje pametėjo keletą nugalabytų vokiečių kariškių lavonų, taip išprovokuodamas vokiečių baudžiamąją akciją prieš kaimo gyventojus. Kodėl Pirčiupių kaimo gyventojai užsitraukė sovietinių partizanų būrio vado Zimano tokią nemalonę? Labai galimas daiktas, Pirčiupių kaimas priklausė prie tų nemenko skaičius to meto kaimų, kurie vienijosi į savigynos liniją, besipriešinančią sovietinių diversantų plėšikavimams, nerėmė jų nė iš tolo. Kita vertus, gal buvo toks partinės vadovybės įsakymas įsteigti parodomąjjį vokiečių žiurumo pavyzdį. Kad kaip ten būtų, teisingumo čia mažai, o gudravimas, žaidžiant žmonių gyvybėmis, atsiduoda pekla. Ar iš balos tas Zimano gudrumas?..

Paul Casimir

O Brancofskajai, F., tai netgi ordiną kažkas iš mūsų nac. politikų užkabino už panašius darbelius.

Prašalietis

Zimanas giriasi, „kad pamėtėjo kelis nugalabytus vokiečius išprovokuodamas vokiečių baudžiamą akciją”, nors „Pirčiupių kaimas priklausė prie tų nemenko skaičius to meto kaimų, kurie vienijosi į savigynos liniją, besipriešinančią sovietinių diversantų plėšikavimams, nerėmė jų nė iš tolo… ” Vokiečiai galabino pirčiupiečius, kurie „savigynos linijoje” už Reichą kovojo su Zimanu ir jo bendražygiais.. Galų gale po karo sovietija pastatė Zinamo nekęstiems Pirčiupio gyventojams, kurie „vienijosi į savigynos liniją, besipriešinančią sovietiių diversantų plėšikavimams, nerėmė jų iš tolo…” didelį paminklą vardu „Pirčiupio motina”… Stengiuosi suvalgyti kuo daugiau „ukrainietiškų lašinių” užgerdamas, kad daugiau galėčiau kuo daugiau suvalgyti ukarainietiškų lašinių net „tautine krūmine’, bet niekaip nepajėgiu „išrišti”, kas tame Pirčiupyje kovose kovojo už ką, prieš ką ir kas galų gale laimėjo…

blue yellow zov marinie

…zinamas zinamas……..tau jau nuo lasiniu jietiska snekta verzias….daugiau lasiniu nevalgyk,matosi,nepraaates…o da samane…greit taves nieks nesupras,bo sapaliosi vien jietiskai,prasalieioiti…ei oi…..

Al.

Prašalieti, kodėl savo brangų laiką nusprendei iššvaistyti būtent šitam laikraštėly ? Suradai artimų sielų ?

Prašalietis

Šitam laikraštėlyje labai įdomu paskaitinėti tiek rašančių straipsnius, vieno kito komentuojančio „patriotinio”runkelio…”iškilių sielų giliai išmąstytus filosofiškai patriotinius samprotavimus” aktualiais pasaulio realijų, pseudo valstybių „išgyvenimo”, šiuolaikinio „leftizmo, protinio anonizmo…(primityvaus čiabuvių proto krušimo, pvz sala ukraini…) …”problematika” tokiuose pseudo valstybiniuose dariniuose, kaip šiandieninis lansberginis durnių laivas.. Kokia buvusi „Komjaunimo tiesa” (L.rytas) tiesioginius komentarus gana seniai uždraudė, pati visus vienais straipsniais „informuoja”, kitais komentuoja, kokį „laisvės laikraštį” Lietuvos „demokratinė vertybinė”valdžia uždarė, kaip ‘antitarybinės propagandos ir agitacijos skleidėją. Kažkada komentaruose papeckiodavau vietinių „akademinių intelektualų patriotiniame sodžiuje” Alkas, kol vienas komentuojantis „patriotinis” runkelis išreikalavo, kad mano „antitarybiniai’ komentarai,kurie labai žeidė „patriotinio” runkelio pasivadinusio „Antanu” išsilaisvinusią iš rusų okupacijos sielą, būtų tikrinami ir blokuojami…. Taip kad kol kas yra įdomu ir nuotaikinga „pašvaistyti savo brangų laiką”… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…a v atviet….trydos salve….ei oi…

blue yellow zov marinie

labai palaikau toki nusistebejima…

Marius

Perskaičiau tas 4 dalis. Ir tik dar sykį įsitkinau kaip miglotai ir neaiškai rašo Čiuldė. Kalti leftistai, ta pati plokštelė kurią nuolat girdime, kalti leftistai, liberalmarksistai, komunosatanistai. Baigit, tiek konservatoriai, tiek liberalai, tiek armonautai yra dešinieji, jie patys tokiais prisistato ir patys tokiais suvokia. Prie ko čia Zimanas, jei pati Šimonytė su pasididžiavimu aiškino kad jos šeimoje šnekėta lenkiškai? Taip, konservatoriai a priori turėtų būti tradicionalistais ir jokių genderizmo ideologijų nebrukti, bet tai europinė mada, ir lietuvių politikai gi yra primityvai, nes genderizmas = europietiškumas, taigi patinka-nepatinka turime jo laikytis. Tai be abejo absurdas, bet ką galime pakeisti jei kritinė masė politikų Lietuvoje yra paprasčiausi kvailiai? Ok, galime: reikia balsuoti už alternatyvas, taip, ir darysiu. P.S. Niekaip nesuprantu žmonių balsuojančių… Skaityti daugiau »

protas su razumu maišosi

Negi Mažeikų naftą reikėjo atiduoti Lukoilui kad pasirodytum valstybine partija?

Marius

Taip, jums protas su razumu ir maišosi – jūsų pseudonimas labai tikslus! Po velnių, ta pati plokštelė: nebūtume atidave Mažeikių naftos – būtų atitekusi Lukoilui. Konservų propagandistai, gi jūs esate idiotai. O kam išvis atdiduoti, jei gali tarnauti valstybei kaip norvegų Statoil (dabar Equinor) kuri yra iš esmės valstybinė įmonė? Baudžiauninkiško mentaliteto primityvizmas: oi, reikia geresnio man pono. Tpfu.

nevykęs lyginimas

Be žaliavos pati galingiausia perdirbimo įmonė yra tuščia skardinė. . Norvegijoje tokios problemos nėra, o štai Mažeikių nafta nuo gimimo buvo prijungta prie rusiškų resursų – ir prie rusiško šantažo. Sukinėjant žaliavos sklendę buvo parenkamas gamyklos darbo ritmas, pelningumas, o tuo pačiu ir gamyklos vertė ir kaina rinkoje.

Marius

Vėl ta pati konservų fanatikų giesmelė: girdi, gamykla buvo bevertė… Tai iš kur tas pats Williams, po to Orlen tą pačią naftą iki 2006 metų gaudavo? Ogi iš tos pačios Rusijos per naftotiekį Družba. Taip! O po 2006? Ogi iš tos pačios Rusijos tik dabar per terminalą. Ir tik dalis naftos būdavo ne rusiška. Ir dabar, net vykstant karui Mažeikių nafta dalį naftos pirko iš Rusijos, konkrečiai iš Tatneft kompanijos. Iki pat šių metų balandžio! https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2023/04/05/orlen-nutrauke-paskutine-naftos-sutarti-su-rusija! Tu esi neišmanėlis, patriotinis aklas fanatikas ir dogmatikas, anonime. Tikrai baudžiauninkas. Aha, Orlen dabar gali pirkti naftą per terminalą iš arabų, bet Lietuvos valstybė a priori negali. Va būtent tai ir yra antivalstybinis, baudžiauninkiškas, savęs nuvertinimo mąstymas. P.S. Kai pilies kurą Circle K degalinėje,… Skaityti daugiau »

Paskutinį kartą redagavo 3 mėnesių prieš Marius
rusas nuolat sukiojo sklendę

Kol Mažeikai priklausė Lietuvai, tol gamykla buvo politinio Maskvos spaudimo įrankis. Kai savininke tapo transnacionalinė kompanija , Lietuva per gamyklą politinio spaudimo nebejaučia, bet nepriklausomybės kaina nepigi. Bet mes pripratę, kad nepriklausomybė nuo Rusijos kainuoja…

Marius

Ir kokį čia absurdą parašėte? T.y. pasistatėme senų seniausiai terminalą, bet kažkaip buvome spaudžiami Rusijos? Jums su galva negerai. Aha, taip čia gaunasi jei ta pati transnacionalinė kompanija pardavė Mažeikių naftą tiems patiems rusams Jukos pavidalu? Jūs – vergas.

variantų buvo daug

Lietuva darė ką galėjo, bet transnacionalinės kompanijos gali daugiau. Nafta per terminalą brangesnė, gamykla mažiau pelninga. Po konservatorių kita vyriausybė gali nuspręsti parduoti gamyklą Lukoilui,o ne Jukosui, variantų daug. Dėl ko socdemai opozicijoje taip siuto kai konservatoriai vis tik pardavė gamyklą Willjamsui

Al.

Dėl tikėtino saugumo pramonę išdalinti svetimiesiems, man atrodo, klaida.

31
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top