Edvardas Čiuldė. Atsitiktinis žvilgsnis į tamsius prezidentinio neršto vandenis

Ne taip seniai viename interviu Vytautas Radžvilas prasitarė, kad jis daugmaž įsivaizduoja tai, ko dar gali griebtis Ingridos Šimonytės vedami persirengėliai konservatoriai rinkiminėje kovoje dėl prezidento posto, užsimindamas apie jų galimas manipuliacijas kandidatūrų figūromis, tarkime, išstačius geros reputacijos, iš pažiūros neutralų pretendentą, kuris turėtų galios visiems sumaišyti kortas, o tada drumstame vandenyje savo naudą bandant susižvejoti tos daugiapakopės intrigos sumanytojams, užkulisių režisieriams.

Negaliu žinoti, ar V.Radžvilas, taip postringaudamas, prieš akis turėjo konkretaus žmogaus paveikslą, ar tik hipotetinės figūros įsivaizdavimą, tačiau tikriausiai tai nebuvo Ignas Vėgėlė, ar ne?

Tačiau šiandien profesoriui I.Vėgėlei paskelbus, kad jis neabejotinai dalyvaus rinkimuose į prezidento postą kitais metais, jau nėra jokio reikalo atidėlioti pokalbį apie tai – kokią intrigą užkuria jo apsisprendimas čia dalyvauti, galiausiai – kokie iš tiesų yra garsaus teisininko šansai laimėti prezidento rinkimus?

Kaip galima spręsti iš tariamų ar tikrų pretendentų šiandieninių reitingų, stojus į rinkiminę kovą dėl prezidento posto I.Vėgėlei, prezidento Gitano Nausėdos šansai būti perrinktam sumažėtų perpus (jie dalijasi beveik tuo pačiu elektoratu), o su jais tokiu atveju susilygintų trečiasis kandidatas taškuota suknele, kuris neabejotinai lūkuriuoja už kampo.

Žinoma, „trečiuoju“ vadiname Ingridą Šimonytę, kuri pagal šiandieninę reitingų tinkamumo prezidento postui užimti lentelę renka perpus mažesnius balus nei G. Nausėda ir maža procentine dalimi lenkia I.Vėgėlę.

Kaip atrodo, I.Šimonytė, nežiūrint nieko, nenuleidžia rankų ir toliau puoselėja planus sėkmingai pasirodyti prezidentinių rinkimų metu.

Tikėtinas dalykas, tokios manipuliacijos yra planuojamos kaip kitas etapas, po ilgai užsitęsusios ir masyvios atakos su nešvariomis insinuacijomis, užkardinant G.Nausėdą, kai buvo stengiamasi pažeminti ne tik prezidentą, bet ir jo žmoną, galimai tokiu būdu bandant įpūsti mintį, kad kaina už posto išsaugojimą yra pernelyg didelė.

Įdomu, ar tas pats Gabrielius Landsbergis operaciją „Žmona“ vykdžiusius entuziastus taip pat pavadins aukštos reputacijos žurnalistais, kaip aną kartą pavadino Dovydą Pancerovą už kitas smulkias paslaugas.

Kita vertus, tuo tikriausiai viskas nepasibaigs, mes čia dar galimai pamatysime tokių dalykėlių, kokių normalių refleksų žmogus iš anksto negali įsivaizduoti, ko verta yra jau ta aplinkybė, kad, pasitinkant rinkimus, šalia I.Šimonytės kaip mūras stoja Aušra Maldeikienė, atjaunėjusi ir supanašėjusi su pirmąją?

Koks yra tas I. Vėgėlė kaip rinkimų į prezidento postą potencialus kandidatas, žiūrint kasdieniniu žvilgsniu?

Nesu joks ekspertas, nedisponuoju slaptais tyrimo šaltiniais, toli gražu nesu įsigilinęs Į I.Vėgėlės biografiją, tačiau viliuosi, kad tiesiogiai intuityvus ir kasdieninius dalykus pastebintis žvilgsnis prezidento rinkimų peripetijų aptarime yra ne paskutinėje vietoje, nes prezidentą išrenka ne orakulai, galiausiai – net ne iškilūs politologai, o kasdienybėje apsigyvenę „paprastieji žmonės“.

Gyventojai, piliečiai, tautiečiai šalies prezidentu neabejotinai trokšta išsirinkti išsilavinusį, kompetentingą žmogų, o I. Vėgėlė šiuo požiūriu tikrai yra ne šuns papas, bet – profesorius.

Žinoma, profesorius profesoriui – nelygus, tačiau, kaip atrodo, I.Vėgėlė yra iš tų siauro rato profesorių, kurie primena klasikinės epochos žinojimo ilgesį, kai profesoriaus titulas išties kažką reiškė išsilavinimo ir analitinių sugebėjimų ištobulinimo sferoje.

Kaip atrodo bent man, I.Vėgėlė yra žmogus, kurio intelektas neleidžia sustoti pusiaukelėje, kai mūsų laikais profesoriai dažniausiai yra atpažįstami pagal sugebėjimą iš anksto apsidrausti, neperžengiant pavojingos ribos, neįsiveliant į nepatogius klausimus.

Be visa ko kito, I. Vėgėlės išsišokimai gerąja to žodžio reikšme pandemijos metais ir jo keliamas „šventvagiškas“ klausimas apie labdaros mokestines aplinkybes, tai akivaizdžiai parodo, dar daugiau, – mes matome, kad šis pretendentas į prezidento postą nėra lengvai pastumdomas, nepasiduoda dirbtinai forsuojamos konjunktūros užkeikimams.

Kas be ko, I.Vėgėlės veikloje stipriai prasikišanti asmenybiškumo viršūnė jau šiandien gąsdina konservatorius, tačiau taip pat ir niekas kitas tikriausiai negali duoti garantijos dėl to, kad, užkopęs į aukščiausiąjį valdžios postą, anas netaps autoritariniu lyderiu, lenkiančiu net Dalios Grybauskaites polinkį kaupti valdžią vienose rankose.

Ar I.Vėgėlė, kaip aukščiausiosios kategorijos teisininkas, palydėtas sėkmės prezidento rinkimuose, taigi, užkopęs į politinio olimpo viršūnę. ryžtųsi principingai įvertinti šiandien konservatorių stumiamą konstitucinio perversmo situacija ir atmosferą, kai vis akivaizdžiau yra pažeidžiamos tautos kaip suvereno ir valstybės kūrėjos statusas bei teisės? Kažin kažin… Kaip atrodo bent man, tokie dalykai jam visiškai nerūpi, čia jis, paprastai įsigilinantis net į mažiausias smulkmenas, nemato jokios problemos tikriausiai dėl viską užgožiančio tos problemos gremėzdiškumo.

Todėl jeigu man būtų leista rinktis, jeigu sulaukčiau tų laikų, kituose prezidento rinkimuose vis dėlto balsuočiau už G.Nausėdą kaip labiau atvirą diskusijoms, didesnio nacionalinio sentimento, jeigu norite, paprastesnį, be jokiu būdu ne prastesnį žmogų.
Tačiau – ar iš tiesų „paprastieji žmonės“ mums išrenka valdžią?

Dar prieš 15 metų, papiktintas Lietuvoje veikusių politinių partijų užsiangažavimu atstovauti išimtinai klanų interesams, viešai esu kėlęs klausimą – Kodėl reikėtų atsiklausti „paprasto“ žmogaus? Kita vertus, šiandien, turėdamas didesnį karčios gyvenimo patirties bagažą, į šį klausimą atsakyčiau jau truputėlį kitaip, sudėdamas kitus akcentus.

Kaip atrodo man dabar, „paprastojo žmogaus“ konstrukcija apskritai yra iš ydingos serijos „kaip peržengti žmogaus idėją“, didesniu ar mažesniu laipsniu primenanti Renesanso laikais įsisiautėjusį pseudoreliginį žmogaus kultą, Friedricho Nietzsches šturmuotą antžmogio viziją, Fiodoro Dostojevskio išsakytą visažmogio laukimą ar net griežtą Karlo Markso žmogaus-klasės doktriną, jo pateiktą proletaro kaip pagerinto žmogaus sampratą, laidavusią miniažmogio kulto atsiradimą.

Žmogus savo vidujybės stebėjime galimai iš tiesų yra neišmatuojamo gylio gelmės, tačiau visuomenės gyvenime tas pats žmogus vis dėlto yra tokia baigtinė ar net dalinė būtybė, kuri, noromis ar nenoromis, dalijasi moralinės atsakomybės našta su kitais.

Išdidi vienatvė apskritai yra amoralus dalykas, ją reikėtų apdėti progresiniais mokesčiais, ar ne?

4.2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
gerai kad kvaili ruskeliai

pagal tą pačią schemą ruskelių KGB stumia vėgelę į prezidentus
—-
visa laimė, kad kvaili tie ruskeliai – nieko naujo neišranda

Jules

Kuo buvo ir dirbo jo tėvai ir seneliai okupacijos metais? Kokias privilegijas ir viršenybes teikė mūsų atžvilgiu?

blue yellow zov MARINIE

…netiketas virazas…po liaupsiu Vegelei ima ir pranesa,kad….rinktusi nuoseda….,visiska bestuburi pastumdeli ameba,durnai stypsanti lietuj po skeciu,kai salia vaikiai,drebantys nuo salcio lietuje….anas durnas tiek,kad nesuprato,kad palaikius ta sketi virs vaikio galveles,but uzsidirbes amzina indulgencija visam savo bestuburiskumui…zmones jam daug butu atleide….bet sito jam nebuvo lemta suprast.Pizdukas ir yra pizdukas.

Prašalietis

Kai iš tiesų besirūpinęs pacientų sveikata sanitaras (tuometinėje palatoje nebuvo demografinės problemos, palatos pacientai nepirmavo pagal savižudybes, susirgimus tuberkulioze, sifiliu… ligoninėje) palieka pacientus kitam „neatsakingam” vien savo interesus tenkinančiam sanitarui, pacientai gyvena savo galvose vien kurdami manipuliacijų figūromis „vaizdinius”, postringaudami kaip Radžvilas apie „persirenginėjančius” palatos „konservatorius”, būsimas palatos „prezidinto rinkimų” vaiudinimo ” peripetijas ir intrigas”, kurių pagrindiniais aktoriais palatos vienas iš „scenaristų” Čiuldė skiria Nausėdą, Vėgėlę, Šimonytę, eiliniams neišsivaikščiojusiems palatos pacentams „nupaišo” pagrindinių spektaklio aktorių „profesionalius ir artistinius sugebėjimus” 4 metus vaidinti palatos vyriausio paciento vaidmenį „prezidentą”. „Įjungusiam vakarietiškai pacivilizuotą tautiškai-patriotinį protą” Čiuldei „prezidento demokratinių rinkimų” spektaklyje – „atrodo man dabar, „paprastojo žmogaus“ konstrukcija apskritai yra iš ydingos serijos „kaip peržengti žmogaus idėją“primenanti Renesanso laikais įsisiautėjusį pseudoreliginį žmogaus kultą, Friedricho… Skaityti daugiau »

blue yellow zov MARINIE

…but tavo valia,isrinktum xuilo,manding.

Prašalietis

Ant kiekvieno kampo kabančios chukrainos vėliavos demonstruoja, kad Lansberginio durnių laivo neišsivaikščiojusiems runkeliams šiandieniniai banderiniai chalopai su savo lašiniais yra be konkurencijos.

blue yellow zov MARINIE

…tu ant juju piktas,nes lasiniu neduoda..

Čiombė.

Čiuldė tikriausiai negirdėjo a.a Veselkos pastebėjimo jog prezidentą šitai teritorijai parenka viena gerai žinomos demokratiškos tsakant šalies ambasada.

Skaitytojas

„papiktintas Lietuvoje veikusių politinių partijų užsiangažavimu“

Rusiška sintaksė. Lietuviškai būtų papiktintas ko, o ne kuo.

blue yellow zov MARINIE

…esi nepagydomas vargsiukas.

Skaitytojas

Ką tik perskaičiau, kaip delfyje tas kvailas narcizas Dapkus jau pradėjo keikti Vėgėlę. Žinoma, banalybių karalius nesugalvojo nieko kito, kaip tik šaipytis iš pavardės.

Taigi, jei kvailys Dapkus ką nors keikia, tikriausiai už tą ir balsuosiu.

Beje, p. Dapkau, jei skaitote šį komentarą, tai jau porą metų nesulaukiame melagienos apie Hadriano sieną paneigimo. O posakis déjà vu nėra lotyniškas ir tariamas visai nepanašiai į lietuvišką žodį „dejavau“.

Paul Casimir

Dapkus, apie kurį rašote, tiesiog bando išsilaikyti ant itin siauros briaunos, neleisdamas jai visa aštruma pažeist jį per viduriuką geometrinį veikiant traukai. Galima sakyti „ant ašmens”. Negali gi būti du vienokūrai ar du raklevičiai vienu metu – dauguma yra ir išlieka pilki drebučiai.

blue yellow zov MARINIE

..tas dapkus yra etatinis delfiu darbuotojas.Tuo viskas ir pasakyta.

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top