Edvardas Čiuldė. Drugio ištiktame pasaulyje Joe Bideno kalbos drugelio efektas

Galima drąsiai spėti, kad JAV prezidento Joe Bideno kalba, pasakyta Liepos 12d. vakare Vilniaus universiteto kiemelyje nebuvo tik ritualinio atsisveikinimo su Lietuvos sostine įtūpstas. Greičiausiai Vilniaus universitetas buvo pasirinktas kaip tribūna, kreipiantis į pasaulio tautas, prasidėjusio ir besitęsiančio Rusijos grobuoniško karo prieš Ukrainą kontekste. Kas šioje kalboje pirmiausiai atkreipia dėmesį ir pakelia ūpą, žadina viltį?

Kaip visiems gerai žinoma, pastarojo meto JAV visuomenė yra ideologiškai kraštutinai susipriešinusi, kultūriniais karais vadinama įtampa čia yra pasiekusi aukščiausiąjį tašką, kai toliau žengti tarsi ir nėra kur. Kita vertus, tai nepaneigia fundamentalaus fakto, kad Šiaurės Amerika yra įvairi, kas savo ruožtu vis dar palaiko viltį, jog demokratinio pasaulio forpostu vadinama šalis nepasiduos vienpusiškumo deformacijoms.

Nedidelė paslaptis yra ir tai, kad didžioji JAV Demokratų partija arba, tiksliau tariant, atskiros šios partijos frakcijos gravituoja vadinamojo leftizmo linkme. Tačiau štai demokratų statytinis JAV prezidentas J.Bidenas Vilniuje ėmė ir pasakė kalbą, kurioje iš leftizmo skleidžiamo tvaiko nebuvo likę nė mažiausios užuominos, nė musės kakos dydžio užkrato trupinėlio. Neįtikėtina, bet tai tiesa!

J.Bidenas iš Vilniaus kvietė pasaulį vienytis laisvės idealų pagrindu prieš tironiją ir išvešėjusį blogį, o jo pasakytos kalbos iš universiteto kiemelio turiningumas savaime iliustruoja faktą, kad, kas ne kas, o leftizmo užkeikimai radikaliai nedera su laisvės dvasios puoselėjimu ir skatinimu vienytis prieš pikto jėgas. Tai taip pat yra fundamentalus faktas, kuris atsidengė, iškilo virš smulkmenų ir bent man pasimatė, klausantis J.Bideno kalbos, taip staiga, kaip pavasarį, nutirpus sniegui, pasimato tikrasis vietovės reljefas.

Pabandykime įsivaizduoti, kaip J.Bideno kalba butų sugadinta, deformuota, sudeginta ant beprasmybės laužo, jeigu, tarkime, vien dėl kvapo čia būtų paminėtas koks nors, net nekalčiausias, vadinamojo pažangizmo marazmas. Iš visų nusmukusios laikmečio dvasios madingiausių raginimų kalboje prasimušė tik užuominos apie kovą su klimato kaita, tačiau ir apie tai čia greičiau buvo užsiminta ne įtvirtinant kieno nors ideologinę tapatybę, o, priešingai, forsuojant kvietimą vienytis bendrojo, nežiūrint ideologinių skirtumų, reikalo labui.

Jeigu – neduokDie – kviečiantis vienytis prieš žudikišką Putino Rusiją J.Bidenas drauge būtų kratęs šauniąją vadinamojo pažangizmo skiauterę, pasakyta kalba būtų turėjusi priešingą efektą nei buvo siekiama arba, dar tiksliau tariant, visos kortos būtų įteiktos Putinui į rankas.

Neapsimeskime, nėra tokio žmogaus šioje ašarų pakalnėje, kuris nesuprastų, kad Putino patrauklumą žmonių masėms didina palaikomas klaidingas įsitikinimas, jog štai tas pats Putinas, piktas, kruvinomis rankomis nykštukas, nežiūrint nieko, yra dar ir pasipriešinimo pažangizmo marazmams simbolinė figūra. Todėl galima pasakyti net ir taip, kad svetimos vėliavos pažangizmo tvirtovė yra paskutinė šio Kremliaus niekšo priedanga pasaulyje.

Taigi ne mes vieni esame tokie gudrūs, tai pradeda suprasti taip pat ir kiti protingi žmonės, tarkime, J.Bidenas, žmonės iš jo aplinkos ir kitur, ar ne?

Negalėčiau sakyti, kad esu didelis J.Bideno, šio, kaip atrodo, pernelyg ilgai užsibuvusio politikoje žmogaus gerbėjas. Tačiau jeigu kalbame apie įvaizdžio detales, J.Bidenas Vilniaus universiteto kiemelio tribūnoje, sakydamas kalbą, net ir skelbdamas žinomus dalykus panašėjo į herojų, nužengusį iš tų klasikos laikų, kai žodis „laisvė“ iš tiesų galėdavo įkvėpti žmonių minias, o žmogaus teisių konceptas turėjo realų turinį, dar nebuvo taip nešvankiai sukarikatūrintas ir sudarkytas, kaip atsitiko žmogaus teisių diskursą nusavinant seksualinių mažumų interesų prioritetizavimo naudai.

Jeigu norite, J.Bidenas Vilniaus tribūnoje buvo toks senamadiškas, kokie būna herojinių laikų personažai, priminė iš legendos sugrįžusį politiką, kuris pats tiki tuo, ką kalba (leiskite, mielieji, ir man pabūti tobulai naiviu bent šį kartą). Šalia taip įsivaizdinusio J.Bideno, kruvinasis Putinas kitame pasaulio pakraštyje vis labiau panašėja į nevykėlį politikos postmodernistą (Hitleris dailėje buvo nuosaikus modernistas), pasiklydusį savo košmarų vaizdiniuose be siužeto.

J. Bideno pasakyta Vilniaus kalba tikriausiai nė iš tolo neprilygsta Sokrato ištarmei savo paties teisme, nėra tokia iškart pastūmėjanti istorinius įvykius, kaip šaltojo karo epochos pradžią paskelbusi Vinstono Čerčilio kalba Fultone 1946m., net tikriausiai nėra tokia ryški nei Donaldo Trumpo pastoralė „Kaip Amerikai vėl tapti didžia?“, tačiau JAV prezidento J.Bideno kalbos, pasakytos Vilniuje, sulėtintas laike efektas, kaip atrodo bent man, gali būti istoriškai labai reikšmingas, nes tokia kalba turėtų padėti mums anksčiau ar vėliau atgauti amą.

O dabar kiekvienas iš mūsų savo vaizduotėje, nelaukdamas atskirto pakvietimo, gali liūdnai, o gal ir linksmai pamatuoti, kaip pažangizmo balastas radikaliai nedera su pasauliu, kuris, įsivaizduokime, vieną dieną ims ir pasuks vienijimosi laisvės idealų pagrindu linkme. Ką rinksimės mes – sunkią laisvės naštą, ar, priešingai, naujojo totalitarizmo palengvinimus, ten pat – žmogaus orumą sunaikinančią gyvulišką konjunktūrą, atgimstančią cenzūrą ir nuožmų kitokio požiūrio atmetimą, mažumų diktatą daugumai, galiausiai, vienijimosi laisvės pagrindu trapią viltį ar toksišką žmonių supriešinimo subkultūrą, kai ir kaip ji pasivadintų?

4.5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
51 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
blue yellow zov marinie

…tik ka klausiau Akstinaviciaus teigini,kad si Bidono kalba yra nukopijuotas Trumeno kalbos textas….stai ir po visu jusu palyginimu su senove,ponas Ciulde.Senioko smegenai nebeveza,tai,kaip papuga,pamegdzioja seno javu prez.mintis,nes jos universalios…

Al.

Negi manai, kad jis pats tą kalbą pasirašė ?

blue yellow zov marinie

..ne,tik man juokinga,kai menkystos vaidina kas Trumena ,kas Cercili,kas Hitleri…o kencia normalus zmones….slykstus tas svietas su savo absurdu ir kvailystem.

tokie reikalai

o tu manai Trumenas pats kalbą sau parašė? Čerčilis, tas rašė pats, be to 46 metais turėjo daug laisvo laiko

Al.

Nemanau. Tik keista, kad kažkas Baideną laiko kažką sprendžiančiu. Sprendžia jis, manau, ne daugiau, kaip Putino antrininkas.

edvardas

Jokiu būdu nenukopijuota tiesiogine to žodžio reikšme, tokį įspūdį gali suformuoti tai, kad čia iš tiesų grįžtama prie klasinės politinės ištaros stilistikos ir minčių. Apie tai ir kalbama šiame straipsnelyje, ar ne? Retorika neretai rodo pasirinkimus, todėl tai, ką vadiname lozungų deklamavimu nereikįtų suplakti į vieną krūvą. Senolio Bideno senemadiškos kalbos poveikis gali būti netikėtai gaivus, jaunatviškas ir išlaisvinantis, nes rodo, jog aukščiausiame politinio bendravimo lygyje net ir anksčiau leftizmo gravitacijai priskiriami politikai gali ar net privalo atsisakyti leftistinių pažangizmo lozungų kaip pašvinkusios retorikos ir balasto, trukdančio žmonių tarpusavio supratimui ir susitelkimui vardan geresnio pasaulio.

blue yellow zov marinie

…gal skubejot….klasikines,ne klasines…politines istaros..Dekui,nereikejo kartotis,as str.minti supratau ir negincyju,kad nebuta leftistinio kvapelio…netgi,drisciau teigti,kad toks poskonis atrodytu kaip pasityciojimas is Ukrainos ir kitu saliu../o bet taciau neneigsit,kad ranku sukiojimas karo metu nesvetimas vakarieciams…Stambulo konv.,partneryste,gender politika buvo ibrukta ukrainieciams be jokiu ceremoniju,sutikit,ponas Ciulde../.

edvardas

Taip, klasikines, kas be ko, Stambulo konvencijos įpiršimas kariaujančiai Ukrainai yra dvokianti niekšybė, taip pat klasikinis vadinamojo leftizmo pasirinkimas – užpulti iš pasalų.

blue yellow zov marinie

…tai kad net ne is pasalu,o tiesiai sviesiai….tai dar bjauriau,tiksliau sakant,…amoraliau….vargsai ukrainieciai net pasipriesint siai bjaurasciai neturejo jokiu galimybiu..Mes nors galim kazka burbet,o tie nabagai,ne.

Debilistanas

Pagalvojau, kad čia koks Valentinavičius, Jastramskis, Valatka ar kitas chalujus parašė. Bet pasirodo, čia Čiuldė.

Paul Casimir

Keista, irgi bandžiau tą patį pasakyti tuo pačiu laiku.

Paul Casimir

Šiame Autoriaus tekste pakeiskit nugesusį Senioką Brežnevu, atidžiai perskaitykit dar kartą ir suprasit, kad Autorius yra… durnius. Mandagiai tą teigiu ir iš anksto prašau neįsižeidinėti, vertinti dalykiškai.

blue yellow zov marinie

..daugiau tokiu durniu ant Leeetuvos…ir galetume gyventi kaip normalus zmones…Sikart nukalbejai,Kazy,nei i tvora,nei i mieta..

o kodėl

p.Čiuldė rašo? Ar galėtų nerašyti?

blue yellow zov marinie

..a kodie tu ji skaitai…Gal galetum neskaityti….

Paul Casimir

Pirmąkart reikia perskaityti tam, kad toliau nebeskaitytum. Klausimas logiškas, net jei jis ir retorinis.

blue yellow zov marinie

..painioji butaji kartini ir daznini laikus,gerbiamasis.

Mickėyus Mouseas

Ir dar. Klausimas visiems patriotams. Na tiems kurie Už Lietuvą , Vardan Tos ,Už Lietuvių Kalbą…
Jei Vilniuje lankėsi JOE BIDENAS , tai kur tuomet buvo ir ką veikė DŽO BAIDENAS?

blue yellow zov marinie

…pas miki mausa,mickeyou…..

Oi,blūdai

Jei Bidoną nuvežtų į Maskvą ir pastatytų tribūnoje,jis tą patį kalbėtų „vienikimės”,demokratija,mes už laisvę” ir kiti pliurpalai,kuriuos senukas Džo kartoja visiems aplinkui.

THE LEAGUE OF POWER

Dabartiniais asignavimais kovojant dėl papildomų pinigų, kuriuos Kongresas turėtų skirti FTB už puikų darbą per 80 metų, respublikonai ginčijasi dėl kosmetinių pakeitimų. Pvz., kadbiuras turėtų perkelti savo būstinę į esamą naują objektą Alabamoje, o ne statyti naują būstinę Virdžinijoje ar Merilande. Korupcijos, kurią matėme iš FTB per Rusijos slapto susitarimo apgaulę, skaičius nepasikeitė. Tai tik pablogėjo, nes nebuvo atsiskaityta už jokius nusikaltimus, įvykdytus prieš Donaldą Trampą. Nors FTB šiuo metu vis dar vykdo melagingus tyrimus prieš tikrąjį prezidentą, jis pasistūmėjo toliau ir dabar aktyviai persekioja Joe Baideno politinius priešus. Atstovų rūmų respublikonai nori perkelti FTB būstinę į JAV vyriausybės Redstouno arsenalo bazę Hantsvilyje, AL, kad kaip nors sustabdytų visą šį persekiojimą. Kadangi biurą, kuris jau veikia kaip šalies slaptoji policija,… Skaityti daugiau »

Demokratinis

JAV Džo Bidonas mėgsta epšteiniškai pauostinėti mergaičių plaukus.

https://youtu.be/V4PLSPvJ9BY

Tikrai

Ir pagrabalioti kitų vyrų žmonas

https://youtu.be/Zf8sJri25kU

Miks Chok (Kontinent)
NATO samitas

Garantijas Ukrainai suteiks V. V. Putinas iškėlęs vėliavą Kijeve .

Vargo pisuokliai

Slava nepavargusiems būti Ukraina.

blue yellow zov marinie

juks,dibile bla

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10711+11 танков и др. бронемашин
5462+9 орудия полевой артиллерии
1138 реактивных систем залпового огня
455 cамолетов
242 вертолета
5015+6 беспилотников
11678+14 единиц автотехники

Ukrainą išmetė į šiukšlyną

Pagoglinkit – “Киев назвал себя выкинутым в помойку из-за сокращения поддержки Западом“. 
https://lenta.ru/news/2023/07/15/soskin_europe/

США сокращают финансовую поддержку Украины, а скоро к ним присоединятся и европейские страны,  заявил бывший советник Леонида Кучмы Олег Соскин в своем блоге на YouTube.

«Украину просто выбрасывают на помойку и говорят: „Ребята, давайте, умирайте, воюйте за нас, а мы будем развлекаться”», — возмутился Соскин.

В связи с уменьшением помощи, по его словам, Украина в скором времени превратится в общее кладбище имени президента страны Владимира Зеленского. Экс-советник Кучмы также упрекнул администрацию украинского лидера в том, что она сделала страну должником.

Jules

O jis kas toks

blue yellow zov marinie

…ni ryba,ni miaso…netoli to pedofylijaus ritterio…nors kazkodel Klivecka ir Janutiene jo klausosi,kaip ir agento,buvusio puckos patarejo/uzmirsau pavarde/..

Jules

Gal žinai tikrąją jo pavardę? Būčiau dėkingu, jei pasakytum.

blue yellow zov marinie

…prisiminiau….illarionovas…kremlinis propagandonas,virtuoziskai mokantis kabint makaronus rimtu snukiu.Kakius,kuri Klivecka su Janutiene rimtai kalbino…..kaip nesupranta,kad cia feikamiotcikas….

gerai

jau gerai,ponai komentatoriai .Baikit čia pūstis ,išsidirbinėt kuris „viršesnis” . Privalot ,pagaliau, ir ką nors tikrai verto pareikšt…,nesat gi ….

blue yellow zov marinie

…tai prasom,pareiksk…mielai paklausysim…ale,zingsnis kairen,zingsnis desinen…ir gauni porcija is ventiliatoriaus…..ir nebebus…gerai…teks eit praustis….cia zmones ruuustuuus,nejuokai,zinooook….

Prašalietis

Yra akivaizdu, kad lansberginio durnių laivo Vilniaus NATO „istoriniame” smabrūzdyje , „ukrainietiškų lašinių” vietinių valgytojų didelei nuostabai, nieko istorinio – JAV Viliniuje pasakys, kad Ukrainos banderinius chalopus anksčiau ar vėliau į NATO „pionierių stovyklą” priims- neįvyko. Taip pat akivaizdu, kad banderinių chalopų frontuose pasiekimai pradžioje buvo žymesni,kai jiems buvo NATO valstybių patiekti tik „dževelinai”, „bairaktarai”, buvusi rytų valstybėse tarybinė karinė technika… Ko nepasakysi Ukrainai davus super puper vakarietišką karinę techniką, haubicas „trys plaktukai-777”, prancūzų „cezarus”, „himersus”, visokias raketas, „patriotus”, „leopardus”, „bredles”…., NATO valstybėse ruošus NATO „karo meno” dešimtis tūkstančių ukrainiečių. Dešimčių milijardų JAV investicijų Ukrainai atsipirkimas kuo toliau tuo labiau darosi „miglotas”, ko, visuomet karuose uždirbinėjanti, JAV pakęsti negali. Ką „istoriniame” Vilniaus NATO sambrūzdyje NATO uab steigėjas ir savininkas JAV… Skaityti daugiau »

gerai

„banderiniai ” , ir dar „chalopai” …na ,na Tau jau senai ,penktakoloni, mūsų kompanija liepė dingt nuo vaizdo. Ar neatrodo,kad kažkaip atėjo tinkamas momentas???

blue yellow zov marinie

…jis gi jietis….kol su drebuliniu kuolu nepersmeigsi,….nieko nebus….arba sidabrine kulipka….kaip zzombis…

Prašalietis

Bičiuli, dalyje šiandieninės Ukrainos teritorijos gyvenusius, Lenkijos sudėtyje pabuvusius rusus, tais laikais save vadinusiais „kazokais”,prieš kelis šimtmečius „pakrikštijo” lenkai. Kaip ir visi žino, kad Bandera yra šiandieninės Ukrainos, buvusios carinės Rusijos okrainos, didžiausias „herojus”… Taip kad pavadinus „banderiniu”, „banderinis” turėtų jaustis „aukščiausiai pagarbintas”, taip kaip šiandiena, kuris nors „pasmetonintas, panoreikintas…” Belieka pasiūlyti nusiimti Gorbačiovinės perestroijkos laikų kašperovskinius, paskutiniu laiku ukrainietiškais lašiniais visiškai „užriebalintus” akinius ir kaip mat visi „vaizdai be dingimų sustos į savo vietas”

blue yellow zov marinie

…idiot barysnia,koza bielaja,das ciego,budies cie la ja……viso sito grooozio prasalieioitis ir yra apologetas….taigi,rinkis,kas tau….biciulis…..

blue yellow zov marinie

….kiteims demonstruoja…..oi ei….a vel jietiskai prabilai,akademike prasalieioiti..ko tik du kilometrus pritriedei,da poros truksta…minties,kaip visada,neizvelgsi ne su teleskopu,kuriuo gali matyt Armstrongo pedas Menuly….

Džo&bankų karo biznis

Iš JAV keliauja į Ukrainą milijardinė dolerių „parama”.Kiek tos paramos pinigų iš tikro kur nukeliauja niekas galų nesugaudys.

blue yellow zov marinie

…jermako spijonu kiseniun,kas cia da neaisku….

Scott Ritter
Viskas…

JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė , kad Ukraina neįstos į NATO iki konflikto su Rusija pabaigos . „Tai neįvyks per trumpą laiką. Tai neįvyks, kol karas nesibaigs“, – sakė Bidenas. 

Larry Johnson, Stephen Gardner

Buvęs CŽV Larry Johnsonas dalijasi su Stephenu Gardneriu daugybe karo laikų propagandos melų, sklindančių iš Ukrainos. Jų kariuomenė buvo nugalėta 3 kartus. Jiems baigiasi šoviniai. Jie slepia nacius. Pavasario puolimas visada buvo šou. Ukraina vis dar bombarduoja teritorijas su piliečiais. Žiniasklaida slepia melą, siekdama pateisinti daugiau mokesčių mokėtojų pinigų. Tuo tarpu JAV infrastruktūra griūva, senjorams sunku, o vaikai išgyvena. Laiko žymos: 0:54 Kokiomis aplinkybėmis Ukraina bus priimta į NATO 3:20 Prancūzija ir JK dovanoja tolimojo nuotolio raketas Ukrainai. Tik vienas iš jų, paleistas į Ukrainą, išprovokuos Rusijos puolimą 4:30 NATO trūkinėja dėl skirtingų nuomonių dėl Ukrainos Rusijos karo 6:18 Kas bus, jei Maskva bus užpulta tolimojo nuotolio raketomis 9:00 Rusija sunaikins Ukrainos ryšį, Elono Musko palydovus ir Ukrainos infrastruktūrą 11:08… Skaityti daugiau »

Donald Trump (Slime DIY)

BREAKING NEWS TRUMP [3PM] 7/16/23 FULL HD | BREAKING NEWS TRUMP July 16, 2023
Trampas: Aš sunaikinsiu dypsteitą. Jei sugrąžinsit mane į Baltuosius rūmus, Amerika bus laisva“
https://www.youtube.com/watch?v=gd6_K3tV1tc&ab_channel=SlimeDIY

Brisiaus galas

Pagoglinkit – “Зеленский стал „мертвым волком”. Шакалы только ждут сигнала Запада“. https://ria.ru/20230717/zelenskiy-1884478737.html

Gary Tabach

Вы ЭТО не меня спрашивайте! Вы ЭТО их спросите! Гари Юрий Табах-только для раскрутки нового канала
https://www.youtube.com/watch?v=Gd714HSExec&ab_channel=GaryYuriTabach%28%D0%93%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%AE%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%A2%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D1%85%29

51
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top