Edvardas Čiuldė. Juodieji pradeda ir pralaimi politinės dykynės lauke

Jau kitą dieną po nepavykusio balsavimo Seime dėl išankstinių rinkimų ir Ingridos Šimonytės atsitraukimo nuo ankstesnio pasižadėjimo atsistatydinti iš premjerės pareigų kartu su visu ministrų kabinetu Laurynas Kasčiūnas maloniai paaiškino publikai, kad esą tik laiko klausimas, kada jo vadovaujamam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui bus suteiktas specialiosios tyrimo komisijos statusas, leidžiantis pradėti tyrimus, tikrinant romane „Pranešėjas ir Prezidentas“ iškeltas versijas.

Ar čia tas atvejis, kai vieną skandalą, dar neataušus Gabrieliaus Landsbergio ir I. Šimonytės prikrėstų nesąmonių pėdsakams, bando pridengti kitu skandalu? Vis tik intuicija man kužda, kad čia suveikė truputėlį kitokie, galimai labiau iracionalūs nei anksčiau šioje istorijoje motyvai, karštligiškumas taip pat tarsi rodo, kad skubama kerštauti, nekantraujama, nebetelpant savo kailyje, nubausti Gitaną Nausėdą.

Vienu metu jau buvau pamanęs, kad konservatorių užsidegimas prispausti prie sienos G. Nausėdą fantasmagoriniame romane teikiamų paaiškinimų pagrindu jau išblėso, tačiau dabar matome, kad iracionalumas gali įplieksti ugnį iš naujo.

Nežinančiam priešistorijos žmogui, galėtų susidaryti įspūdis, kad tai G. Nausėda yra kalčiausias dėl to, kad konservatoriai sukvailiojo kaip ta kumelė per vasaros karščius įkasta gylio (Povilas Gylys čia ne „prie ko“).

Žinia, tikrai ne prezidentas G.Nausėda išprovokavo konservatorių proto aptemimą, nors JE teikiami situacijos paaiškinimai, primenantys paglostymus prieš plauką. galėjo labai nepatikti valdančiajai partijai.

G.Nausėda jau seniai yra konservatorių taikinys Nr. 1 kovos dėl valdžios verpetuose, planuojant prezidento rinkimuose prieš G,Nausėdą išstatyti savo kandidatą arba greičiau kandidatę, o dabar vaizdingi, naudojant lietuvių liaudies sukauptus metaforų išteklius, G. Nausėdos posakiai apie konservatorių infantiliškus žaidimus, buvo kaip druska ant žaizdos. Kaip atrodo bent man, netramdančiam savo subjektyvumo, valdančiosios koalicijos partijų vadovės, galimai nuo mažens ugdytos šeimose nekęsti lietuvių tautos ir lietuvių kalbos, apskritai labai sunkiai pakelia lietuvių kalbos vaizdingumą.

Tirti iš tiesų čia nėra ko, visi galėję teikti reikalingą informaciją asmenys yra ne kartą apklausti, jų atsakymai ištirti po padidinamuoju stiklu, jeigu neimsime kaip tikro įrodymo pigių žurnalistinių klastočių. Todėl kiekvienam Lietuvos gyventojui labai akivaizdu, kad tokiai tyrimo komisijai reikės išgalvoti faktus, verstis per galvą, bandant įrodyti tai, ko nėra.

Kas be ko, teisingumo jausmas krebžda, matant klastą ir primestus išsigalvojimus, stebint nešvankų žaidimą, kai politinė kova peržengia visas ribas ir tampa jau pagal niekšybės logiką toliau besirutuliuojančiu siužetu, tačiau net ne tiek G.Nausėdos, vieno žmogaus, likimas man čia dabar rūpi, kiek galvą kvaršina, neduoda ramiai gyventi baisi gėla, kad jie mus laiko tokiais beviltiškais kvailiais, jog nemato reikalo savo baltais siūlais grubiai atsiuvinėtas insinuacijas pateikti labiau įtikinamu pavidalu Tačiau gali būti ir taip, kad jie labai gerai supranta, kad mes lengvai perprantame jų klastą, tačiau dėl savo pačių kvailumo ir pašvinkimo nesiruošia keisti planų.

G.Nausėda viename interviu juokais nuleido žurnalisto užuominą apie konservatorių planus jį apklausti Pranešėjo istorijoje, pasižadėdamas dar kartą ir dar kartą atsakyti į visus klausimus. Tačiau, regis, aptariama istorija nėra jau tokia juokinga, kaip kažkam galėtų atrodyti iš pažiūros, juolab dabar, kai į šį nešvankų skandalą jau yra įtraukta Generalinė prokuratūra.

Net nebūdamas dideliu pranašu galiu aiškiai numatyti, kad tokiu atveju, jeigu G. Nausėda nesileis palaidojamas gyvas, konservatorių dirbtinai pučiamas skandalas gali išprovokuoti didelę sumaištį arba net tiesiog išsprogdinti valstybę.

Kaip atrodo, nueidami nuo politinės arenos, konservatoriai yra linkę į bedugnę nusitraukti ir visą Lietuvą su visu gyvuoju ir negyvuoju inventoriumi.

Taip nelaimingi idiotai tampa pavojingais idiotais.

5 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tomas Jakutis

Seimas ir vyriausybė išliko. Esminis klausimas: KAM TO REIKĖJO?! Šio dirbtinio, VI.09 pasibaigusio skandalo? Tarsi nieks nepasikeitė. Ar tikrai?
1. Išaiškėjo kas yra kas landsbergių frakcijoje seime ir valdančiųjų koalicijoje.
2. Suskaldyta seimo opozicija: balsavę už išankstinius ir balsavę prieš vieni kitus kaltina.
Ar ne to ir buvo siekta?

blue yellow zov marinie

..o ar ne beprasmiska apie siu parsidavelisku kenkeju klaunada kalbet…lyg kas da neaisku……ar kalbet del kalbejimo….mol,mes da gyvi……

čia jums ne Rusija

O ką? Normali politinė kova demokratinėje valstybėje. Pasižiūrėkite kas vyksta futbolo aikštėje, kaip išnaudojamos dirbtinės nuošalės galimybės

viskas OK

Pasitikrinti Parlamente dėl Įgaliojimų tvirtumo – įprastas dalykas valdantiesiems pvz D.Britanijoje. Na ,konservatoriai ir pasitikrino., įgaliojimus tebeturi., gali darbuotis toliau. Šimonytė vėl, atsistatydinti norėjo dėl nepasitikėjimo kai kuriais jos pasirinktais Kabineto ministrais. Ką gi, variantas galimas, kaip galimas ir persigalvojimas. Mums, toliau stovintiems , svarbus Vyriausybės darbas, o ne nuolat juntamas opozicijos priekabiavimas ir dėl koalicinės Vyriausybės darbo ir dėl personalijų

ura ura, pabieda

Toliau sėkmingai konservuota okupanto pakalikų šaika darbuosis kremliaus labui

Paskutinį kartą redagavo 3 mėnesių prieš ura ura, pabieda
eik jau eik

tu mus gąsdini, o mes nebijome. Kremliaus labui Lietuvoje ranka rankon darbuojasi kovotojai prieš LGBT

Paul Casimir

Labas, durniau! (C) Dar pamiršai, kad Stalino ir Mao draugai yra kovos prieš Klimatą priešai bei netikintys Moxxxlu.

Paskutinį kartą redagavo 3 mėnesių prieš Paul Casimir
Seimas ne Dūma

Seimas, žinote, tokia vieta diskusijoms

čia jums ne Rusija

nu tikrai Seimas vieta diskusijoms ir parlamentinei kovai tarp parlamentinių partijų

chanas tai lyderis, dabartine terminologija

Čingischanas dabartiniais europiniais terminais kalbant buvo nenugalimas Viduramžių fašistas. Pasimokyti žinoma galima ir iš to ir iš vėlesnių fašistų

Šiaip

„Tačiau gali būti ir taip, kad jie labai gerai supranta, kad mes lengvai perprantame jų klastą, tačiau dėl savo pačių kvailumo ir pašvinkimo nesiruošia keisti planų” – pritarčiau…
„…konservatorių dirbtinai pučiamas skandalas gali išprovokuoti didelę sumaištį arba net tiesiog išsprogdinti valstybę” – tai čia, matyt, taip pat „…nesiruošia keisti planų…”. Juk ką tik buvo išbandytas eilinis „…konservatorių dirbtinai pučiamas skandalas…” Ir nieko, pasakė a.t.s.i.p.r.a.š.a.u, o p.Skaistė paskirta pavaduoti premjerę. Mano esant Carte blanche tolesniems veiksmams, cha-cha jums! 🙂

Šiaip - 2

Knieti tekstą mažumą papildyti komentaru apie „Carte blanche”…
Sovietijoje tas išmanus leidimas elgtis kaip nieko nebuvus skambėdavo taip: „kas ankstesnę [padėtį] minės, tam akį išlupti!” (orig.: Kto staroje pomianet, tomu glaz von!). 
Tai dabar lauksime, kada bus pasakyta taip pat, ar paminėta švelniau, kokiu nors frazės eufemizmu. Juk neiškęs tie dominantai! 🙂

nesupranta politinių žaidimų:

geras policininkas – blogas policininkas, kaip naiviai parašyta, jei jis nebūtų konservatorių žmogus ar būtų galėjęs dalyvauti ir net būti išrinktu?

žegnokis, jeigu rodosi

„Kaip atrodo, nueidami nuo politinės arenos, konservatoriai yra linkę į bedugnę nusitraukti ir visą Lietuvą su visu gyvuoju ir negyvuoju inventoriumi”.

konservų įpėdiniams teks sunki našta

tik konservatoriai per 33 metus sugebėjo šį tą priešpastatyti jungtinei brazauskinių partijų jėgai – ir nusipelnė už tai negailestingų vertinimų ir pranašysčių. Ir iš komunistinės- komjaunuoliškos žiniasklaidos, ir iš per laiką sukomunistėjusių liaudies masių pusės. Kažin kas pakeistų konservatorius tame vaidmenyje po pono Čiuldės pranašysčių išsipildymo?

blue yellow zov marinie

….Dieve mano,kas tavo galvelej darosi…../tiksliau,kas pasidare…/.

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top