Edvardas Čiuldė. Kaip sparčiai ritamės į 1984-uosius?

Atkreipsiu dėmesį, kad šįkart klausiu ne to, kur ritamės, kas daugmaž yra akivaizdu, o – kokiu tempu artėjame prie moralinio bankroto ir žmogaus idėjos galutinės dekonstrukcijos?

Tačiau drauge nuraminsiu, kad dauguma iš jūsų jokio diskomforto dėl tokių pagreitėjimų ir galutinio pažangizmo tikslo įgyvendinimo tikriausiai ir nepajus, kaip ta šaltakraujė varlė, kuri, vandens temperatūrai kylant palaipsniui, išvirė gyva daug nesikankindama.

Net nesu iki galo tikras dėl to, kad mums primetama diskusija dėl homoseksualų teisų prioritetizavimo yra svarbiausias dabartiniu momentu vadinamojo pažangizmo uždavinys. Kartais kyla įspūdis, kad LGBT bendruomenė pažangizmo tikslų įgyvendinimo perspektyvoje yra suprantama kaip patrankų mėsa arba, jeigu leisite, kaip ta kiaulių banda, kuri užvaroma ant minų lauko, taip siekiant išminuoti naujas perėjas pažangizmo kelionėje (palyginimas su kiaulių banda yra tinkamas šiai situacijai figūrinis posakis, neturintis nieko bendro su noru įžeisti kitą žmogų). Taigi, kaip atrodo, daug svarbiau čia nei gėjų ir lesbiečių išlaisvinimo iš kompleksų pasiryžimas yra daugumos kantrybės išbandymas, nuosekliai keliant temperatūrą ir drauge tokiu būdu ugdant lengvai lipdomą, išplėtoto paklusnumo varianto, tobulai pritaikomą prie lozungų žmogų.

daugelis iš mūsų jau nuleidžia rankas, palaimingai užsnūsdama pašildyto vandenėlio voniose.

Nesunku pastebėti, kad šiandien dar kol kas dauguma keikiasi, spjaudosi, visą tą neomarksistinio pažangizmo idėjų komplektą vadindama marazmais, tačiau nemato reikalo (pernelyg žema?) veltis į diskusijas su marazmatikais, kas savo ruožtu rodo, kad daugelis iš mūsų jau nuleidžia rankas, palaimingai užsnūsdama pašildyto vandenėlio voniose.

Neatsitiktinai, ką kartoju nuo seno, didžiausiu vadinamojo pažangizmo priešu yra vaikai, kurie gimsta nepaveldėję ideologinės indoktrinacijos biologiškai, kas savo ruožtu įpareigoja pažangizmo adeptus pradėti sunkų, nukreiptą prieš žmogaus prigimtį darbą iš naujo, kartoti ciklą. Ar tobulėjant technologijoms bus išrastas būdas gimdyti vaikus kaip mažus suaugusius su įskiepytomis pažangizmo ideologinio balasto smegenimis, – nežinau…

Jeigu būčiau gėjus ar lesbietė, iš visų jėgų įsiręžęs protestuočiau prieš bandomą visuomenei primesti nuomonę, kad neva dėl mano interesų tenkinimo yra iš naujo prikeliami milžiniški cenzūros pajėgumai, steigiama anksčiau neregėtų užmojų minčių policija, kastruojami ar dar kitaip žalojami vaikai, taigi mirtinai pykdamas nesutikčiau su man primetamu naujojo totalitarizmo šauklio vaidmeniu, gerai suprasdamas, kad tai gali užauginti nebevaldomą neapykantą.

Tačiau tikriausiai nesu visiškai teisus, anksčiau užsiminęs, kad diskusija dėl neomarksistinio plauko pažangizmo idėjų toksiškumo nevyksta dėl mūsų vangumo. Kaip atrodo, diskusija akis į akį čia neįmanoma iš principo, nes jie vengia tokios diskusijos kaip velnias kryžiaus, sukdami savo akis į šalį nuo mūsų žvilgsnio, be perstojo kartodami savo mechaninius užkeikimus neaiškiu adresu. Apkurtinti ar atbukinti jiems, kaip atrodo, yra svarbiau nei įtikinti, taigi pažangizmas greičiausiai plinta ne idėjų apyvartos, o lašeliniu būdu.

Ar gali nauji pažangizmo užkeikimai, net ir skambantys nekaltai, apgauti mums, senus apšaudytus žvirblius?

Štai delfi.lt portale kabo skelbimas, kad nuotoliniu būdu čia bus organizuojama tvarumo, įtraukties ir įvairovės konferencija, kurioje bus svarstoma – kokie pokyčiai mūsų laukia ir kaip verslas tam turi ruoštis?

Kažką galbūt privers sunerimti tai, kad skelbimą puošia Sabatauskaitės nuotrauką, tačiau ir be to mums yra labai gerai žinoma, kad su įtraukties, įvairovės ir tvarumo lozungais pažangizmas šiandien bando perimti verslą į totalinės ideologinės kontrolės rankas, šitaip zombiams siekiant užsiauginti raumenis kovoje prie žmogaus prigimtį ir sveiką protą.

Kaip jau sakiau, pažangizmas plinta ne tiek idėjų apyvartos būdu, kiek atslenka kaip rūkas, kurio iš kiemo su šluota neišvaikysi Tačiau nėra jokios pareigos mums įsileisti tokį rūką į trobą ir sielą, ar ne?

tokiu atveju yra praminga rinktis kitas, tarkime, partizaninės ar pusiau partizaninės kovos priemones.

Kita vertus, jeigu nėra galimybės susiremti tokiame kare akis į akį, laimėti ar pralaimėti sąžiningoje dvikovoje, tokiu atveju yra praminga rinktis kitas, tarkime, partizaninės ar pusiau partizaninės kovos priemones.

Net jeigu jie yra aktyvistai, o mes – pasyvistai, tai dar jokiu būdu neužtikrina jų pergalės.

Pažangizmo ruporai greitai užspringtų, darniai riedėję ratai užklimptų, infrastruktūra pradėtų rūdyti ir byrėti, prismirdęs bokštas nuvirstų, jeigu kiekvienas iš mūsų padarytų bent menkiausią judesį, rodantį nenuslūgstančią alergiją žmogaus prigimčiai priešiškai, nesmagumą platinančiai ideologijai, galiausiai bylojant apie tai ne tik iš aukštų tribūnų, bet ir kasdienybėje, tarp gatvės žmonių, turguje, visuomeniniame transporte, šeimoje ir kitur, užnuodijant tokiu mūsų smulkmeniškumu jiems žemę po kojomis. Kaip sako Parmenido mokinys Zenonas, iš be galo mažų dalykų susideda be galo didelis daiktas.

Ne vieną kartą mokslinėje ir populiarioje literatūroje esu diskutavęs apie Zenono aporijas, tačiau, kaip atrodo, dabar pradėtas pokalbis yra tinkamiausiai vieta prisiminti Parmenido mokinio suformuluotą neišsprendžiamą minties paradoksą „Lėtesnio nepavys nė pats greičiausias“. Dabar jau tai būtų galima suprasti ir kaip savotišką pasakėčią.

Garsusis antikos filosofas Zenonas, vengdamas įkyrėti, nekartojo iš naujo savo mokytojo Parmenido užkeikimo, kad būtis yra nedali nei laike, nei erdvėje, bet pabandė parodyti į kokius neišsprendžiamus prieštaravimus (aporijas) galime įsipainioti, jeigu atsainiai žiūrime į Parmenido filosofijos ištaras.

Taip numačius Parmenido filosofijos palikimo populiarinimo kryptį, Zenono pastangų dėka mąstymo istorijoje tarp kitų atsirado aporija „Lėtesnio nepavys net pats greičiausias“, dar kitaip vadinama galvosūkiu apie greitakojį Achilą, kuris niekados nepavys lėtapėdžio vėžlio.

Kokios aplinkybės čia nurodomos prasidedant logiškai neišsprendžiamo prieštaravimo lenktynėms?

Na, besivejančiam, nors ir greitesniam, reikia laiko dalies, kad jis galėtų pasiekti tą vietą, iš kurios tos laiko dalies pradžioje pajuda priekyje esantis, nors ir lėtesnysis. Per tą laiko dalį, kol pirmasis pasieks minėtą vietą, antrasis savo ruožtu pajudės į priekį tam tikrą atstumą erdvėje. Taigi, jeigu erdvė ir laikas yra dalūs, o, be to, dalūs iki begalybės, Achilas lenktynių tiesėje galbūt kada nors beveik, jau visiškai beveik prisivys vėžlį, atsidurs šalia jo be galo arti, bet pirmasis vis dėlto niekados nepavys antrojo, juolab nėra jokių galimybių greitesniajam pralenkti lėtesnį.

4.2 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
32 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
DDD

Vienas geriausių šio autoriaus tekstų.

Paul Casimir

Hmm🧐

stasys

hmm. 🤷‍♂️

Ar čia visi totalūs idiotai?!

Dar vienas plepalas iš daugybės, siekiant nusukti mintis NUO SVARBIAUSIO …
Visi tie gender-pender ir panašio paikybės yra tam, kad NUVARGINTI, IŠSEKINTI MUS PSICHOLOGIŠKAI, NERVIŠKAI PROTIŠKAI IR EMOCIŠKAI.
Ir tada, kai visuomenė bus apimta gilaus ir visapusiško nuovargio, įvyks tai, dėl ko visa šita pliuzė maišoma.

Budėkite, nes nežinote kada išmuš valanda X.

blue yellow zov marinie

…nors tu ir ligonis,bet sis komentas geras.Nusvitimas kartais aplanko ir didziausius,hmmmm…

blue yellow zov marinie

..kita vertus,autorius apie varle kaistanciam vandeny pasake,taigi,naujienos ir pats nepranesei..

Paul Casimir

Pasigedau dar nuorodos į veikėją, kuris antrąkart upėn ton pačion nebeinbrido. O kur dar ridenantis makaną kalnan…!! Jei rimtai, persūdė Autorius itin smarkiai nuo maždaug pusės tekstuko. Galėjo ten tašką ir padėti. Lauksiu kitų straipsnelių – kaip įprasta.

blue yellow zov marinie

…tu labai protingas,PASHA KAZIMYROVIC,….ar zinai….

slava

skalbimo milteliai ir alaus butelis už vieną centą

Bravo

Bravo autoriui, perskaičius straipsnį, net atrodo, kad autorius dalyvavo viename iš progimnazijos tėvų susirinkime, kai norėjus mama pasikalbėti apie naująjį lyt. švietimo klausimą, buvo užčiaupta kilus siaubingam klyksmui keletos labai nesuinteresuotų to klausimo aptarimui mamų. Viskas Jūsų čia taip tiksliai aprašyta, kad nėra net ką ir pridurti. Tiesiog vyksta TOTALUS užčiaupinėjimas, ignoravimas, problemos „nematymas”, melavimas, ir t.t… Labai sparčiai artėjam prie š. korėjos.

blue yellow zov marinie

…be dideliu ir tauriu pasipiktinimu,tikrai,siuo atveju/apie pederastu ideologija/…protingiausia butu tylios rezistencijos taktika…..visur ir visada zodziu ir veiksmu priesintis imanomais ir neimanomais budais…Na,o kad linksmiau butu…..bais juokingas palyginimas su kiauliu banda minu lauke,kur kiaules-visi pazangieciai,kasdien sproginejantys nuo paprasciausio sveiko proto,logikos,seimos vertybiu ir senuju,tradiciniu paprociu….bega kvykdama armonaute eiline nesamone,o jai….se tau snipan paprasciausia logini argumenta….ir si….jablinkst i kostmosa….

blue yellow zov marinie

…i tema,prisiminiau….turejau toki bais protinga erzilioka vienkiemy.,tai,kartais,vedi girdyt i tvenkini,o jis,isputes akis,stabcioja,prunkscia man i ausi,girdi,nevesk tu manes,nenoriu as gerti,ale,kad jau laikas,tai ir tempiu as jiji.Prie vandens ans stovi ir pasaipiai ziuri i mane…mol,gi sakiau,kvaily,kad nenoriu gert….taigi,arkli gali priverst eit gert,bet gert nepriversi…

seniai nebe paradoksas

Matematikams tai ne paradoksas. Matematikai žino skaičių sekas iš begalinio narių skaičiaus, tačiau kurių visų suma baigtinė. Achilas laisvai aplenkia vėžlį, tačiau aprašinėdami galime iki begalybės smulkinti atstumo ir laiko tarpus per kurį tas atsitiks

galutinio sprendimo nėra

Daug matematikų sprendė šį paradoksą iš naujo, nepasitikėdami ankstesniu sprendimu.

Al.

Matematikai ir vadina jį ne paradoksu, o sofizmu, tai yra loginiu juokeliu.

galutinio sprendimo nėra

Jūs – kaip reta, visiškai neteisus. Garsiausios matematikų mokyklos (yra toks susiskaidymas) pateikia skirtigus Zenono aporijų sprendimus, truputėlį sutirštinant spalvas, galima sakyti, kad pagal šį požymį yra patogiausia šias matematikos mokyklas atskirti. Įdomu ir tai, kad matematikas Lewis Carroll parašė Alisa stebuklų šalyje, vedamas Zenono aporijų suformavimo principų.

Al.

Man atrodo, tos matematikų mokyklos įžvelgia sudėtingumą ten, kur jo nėra. O dėl Alisos kaip tik, manau, sudėtingiau. Ten ne vien Zenonas, ir ne tiek Zenonas.

galutinio sprendimo nėra

Kad ir kaip ten būtų, privalu neužmiršti, kad Parmenido mokykla ir sofistika yra, švelniai tariant, truputėlį skirtingi dalykai!

Šiaip

Įdomu. Tegu pasaulis būna vientisas (kvantus palikime fizikams) ir pasitikime savo pojūčiais. Lenktynėse atstumas tarp vėžlio ir Achilo nuolat mažėja. Stebėtojas sako: „Achilas vejasi”, atsilikimas (atstumas su minuso ženklu) pasiekia „nykstamai mažėjantį dydį”. Susilyginus varžovams, įvyksta virsmas: Achilo atsilikimas tampa jo pirmavimu (atstumu su pliuso ženklu), stebėtojas sako: „Achilas pasivijo ir pralenkė”… Virsmas „iš minuso į pliusą” neišvengiamai vyksta per nulį, „nykstamai mažėjančiu / didėjančiu dydžiu” neišsiversi! To savito skaičiaus, nuliu vadinamo, savybes žinome: jį pridėk ar atimk – niekas nepasikeis. Pabandyk jį dauginti iš kad ir didžiausio milijardo – sandauga bus lygi jam pačiam, t.y. nuliui! Dalyba išvis neįmanoma – ar skaičiuotuvas, ar kompas parodys „neapibrėžtumas”… Taigi, paradokso nėra, tiesiog Zenonas neturėjo įrankių uždaviniui spęsti – naudojo „nykstamai mažėjančius… Skaityti daugiau »

Al.

Nemanau, kad čia reikėjo ypatingų įrankių. Tai tiesiog sąmoningas loginis žaidimas. Vienas kretietis sako, kad visi kretiečiai melagiai – ar jis sako teisybę? Ar atsakymui reikia kažkokių ypatingų matematinių įrankių ?

galutinio sprendimo nėra

Labai įdomūs, verti dėmesio pasvarstymai. Tačiau uždavinio sąlyga nenumato, kad lenktynių dalyviai galėtų susilyginti, kas, jūsų žodžiais tariant, yra toks virsmas, kai viską galime pradėi atskaičiuoti atgalios. Tiems, kurie nurodo į pojūčius kaip lemiamą argumentą, tarpininkauja dar Aristotelis, kuris, aptardamas Zenono aporijas, sako, kad reikia skirti aktualią ir potencialią (virtualią) dalumo sampratas, kai esą laikas ir erdvė potencialiai yra dalūs iki begalybės, o aktualiai neva yra nedalumo riba (atomas). Tačiau kaip žinome, moderniaisiais laikais buvo atsisakyta aktualaus dalijimo nedalumo ribos, vaizdžiai tariant, atomas buvo padalintas.

Šiaip

Kritika yra gerai, bet (svajojame) NS laimi rinkimus ir tada susiduria su valstybės tarnautojų (VT) darbo kokybe. Kokia ji? Būtų galima rupiai juos suskirstyti į tris grupes… Pirmieji VT elgiasi kaip tas personažas: „Įsitaisė žmogus gaisrininku (ugniagesio sovietinis pavadinimas) ir giriasi draugui, kokį gerą darbą turįs. Darbas budėjimais, o po to – būni laisvas! Draugas nustebęs,- tai juk į gaisrus tenka važiuoti! Atsako: tikrai, čia trūkumas – kai gaisran važiuoti, tai nors iš darbo išeik…” Tokį VT pasimetimą matėme per pandemiją, tiesa? Antroji VT grupė guvesni, paskaitinėja, kiek uždirbama kitur, pavydi tokio uždarbio ir veikia taip: „Te džiaugiasi, jog į darbą nevėluoju, o už tokius (menkus) pinigus jiems nedirbsiu!”. Matome rezultatus: nerišlią mokesčių reformą, planus mokykloms dirbti be metodikų ir… Skaityti daugiau »

Skaitytojas

Labai geras straipsnis.

Toks geras, kad net nieko nebesakysiu apie atliktinių laikų nevartojimą 🙂

zona

avtorius tik dabar pastebejo, kad rytames velniop.
senai saliai basta. paliko sali apie milijona (tik per 30 metu!).
sako, kad baisu auginti vaikus, anukus pavojingoj zonoj.
saly liko patrijotai ir idijotai. ir genderai.
kas bus po 20 metu? vien genderai.

blue yellow zov marinie

…laimei,taves nebebus…

Sergey Lubarsky

Impičmento galimybė Baidenui. Prodemokratinės ukrainiečių žurnalistikos melas /
Джо Байдену грозит импичмент. Хантер собирается в тюрьму. Армия США потеряла самолет.

https://www.youtube.com/watch?v=0kcyLandNCU&ab_channel=SergeyLubarsky%28%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%9B%D1%8E%D0%B1%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9%29

Dzeikas

Lietuva i „1984” pradejo eiti iskart po Sovietijos zlugimo.Ir gana sparciai, jos valdziazmogiai tiesiog ore persiave zvygave kol OMONas juos state langais i miska , durimis i save „nusikalstamas isakymas! Zmogaus teises!”
Ir tik treptelejimas koja Eurotaryboje priverte juos kiek nuimt gaza.
Bet dabar, kai pati ES ten su pagreitejimu zengia – tai tautiski valdziazmogiai tik rsnkom trina: „pavairuosim!”😁👍
Jeigu jus galvojate, kad isejus is ES valdziazmogiai nustos zaginti vaikus is internatu – tai jus infekuotas baltosios kumeles ir jau esate 4 ligos stadijoje.

nebesiritam - apsileido komunistai

kaip sparčiai ritomės į 1937-uosius per epidemiją !!
priverstiniai antsnukiai ir priverstinis skiepijamas !!
tokių gerų laikų ilgai dar nebus !
VOT !!!

GĮP nepakeis pasaulio

Tūkstančius metų pasaulis laikosi ne ant visiškos ir geriausios tvarkos, ko mes čia karštai pageidaujame, bet ant minimalios pakankamos. Su GĮP ar be GĮP, tvarkos visiškos nebus. O štai minimali užtenkama bus visada , kad ir kaip kvailiosime ir karščiuosimės ir vieni kitus gąsdinsime..

ttttttttt

bukesnio komentaro ir nesugalvotum…

John Seiler (The Epoch times)

Kalifornijos generalinis prokuroras Robas Bonta ir gubernatorius Gavinas Newsomas pradėjo ieškinį prieš penkias didžiausias naftos kompanijas „dėl tariamai dalyvavimo dešimtmečius trukusioje apgaulės kampanijoje ir su klimato kaita susijusios žalos Kalifornijoje kūrimo“, teigiama pono Bontos pranešime: „San Francisko apygardos aukštesniajam teismui pateiktame skunde tvirtinama, kad nors bendrovės jau nuo septintojo dešimtmečio žinojo, kad iškastinio kuro deginimas sušildys planetą ir pakeis mūsų klimatą, jos neigė arba sumenkino klimato kaitą viešuose pareiškimuose ir rinkodaroje. Kaip nurodyta skunde, Kalifornija išleido dešimtis milijardų dolerių, kad prisitaikytų prie klimato kaitos ir pašalintų žalą, kurią iki šiol padarė klimato kaita. Naftos vadovai dešimtmečius klaidino visuomenę dėl to, kaip iškastinis kuras kenkia mūsų sveikatai ir griauna mūsų planetą, saugo savo pelną, o mokesčių mokėtojams apmokestina žalą. Kalifornija paduoda… Skaityti daugiau »

žmoniją turime tik vieną

Nieko baisaus neatsitiks jeigu saugodami žmoniją nuo išnykimo apsiriksime iš per didelio atsargumo . Užtai jeigu apsiriksime priešingai ir nepadarysime to ką galėjome padaryti kad žmonija išliktų, tai….

32
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top