Edvardas Čiuldė. Kam nelinkėčiau švęsti Vasario 16-osios?

Premjerės Ingridos Šimonytės aplinkoje subrendo ir tapo plačiai žinoma geniali idėja, kad neva tautinės lietuvio tapatybės puoselėjimas yra pažangos stabdis. Neturiu jokių duomenų, kad galėčiau paneigti, jog ši mintis yra giliausias pačios I.Šimonytės įsitikinimas, kurį įgarsino patikimas nomenklatūrinis asmuo.

Čia taip pat yra valkiojama nuomonė, kad lietuvių tautinė kultūra yra reakcingas reiškinys.

Be jokios abejonės, tokių minčių sutelkta bendruomenė pagal tą pačią loginę seką neturėtų kaip šventės minėti Vasario 16-osios, nes Vasario 16-osios Lietuva tautinės tapatybės ir kultūros puoselėjimą bei valstybės nepriklausomybę laikė aukščiausiaisiais tikslais. Pasakius a, būtina pripažinti ir b, iš to, kas buvo pasakyta apie tautinės tapatybės reakcingumą, seka, kad Vasario 16-osios Lietuvos atmintis yra pažangos stabdis.

Kaip dabar mums suprasti, kad tie patys žmonės, kurie Vasario 16-osios nelaiko švente, dalyvaus vyriausybės organizuotuose šios šventės minėjimo renginiuose kaip svarbiausi svečiai arba net organizatoriai. Toks susidvejinimas yra pavojingas sveikatai, gali sutrikdyti skrandžio veiklą, užjauskime juos!

Ar nenukenčia šventės dvasia, kai šventinio posėdžio organizatoriai ir svarbiausi minėjimo dalyviai yra priversti taip baisiais veidmainiauti?

Kaip visi matome, tokie valdiški bedžiaugsmiai minėjimai gali įvaryti nuobodulį net tyros širdies ir linksmų plaučių tautiečiams bei bendrapiliečiams. Gal išties visiems išeitų į sveikatą, jeigu šios Seimo kadencijos metu, kol valdžioje dominuoja antitautinis nusiteikimas, Vasario 16-osios šventimas būtų suspenduotas. Taip apsaugotume šią brangią lietuviui šventę nuo maro užkrato, ar ne?

Toks susidvejinimas ne tik yra pavojingas skrandžio ar kitų vidaus organų veiklai, bet savaime, kaip atrodo, yra šizofrenijos simptomas, gali lemti šizokratijos kaip valdymo formos įsitvirtinimą, kai lietuvių tautos vardu valdo tokie nususėliai, kurie buvimą lietuviu laiko atsilikimo požymiu.

Kas ne kas, o Vasario 16-osios Lietuvos kūrėjas ir vienas iš prezidentų Antanas Smetona labai gerai suprato, kad kelis kartus prie išnykimo slenksčio stovėjusiai lietuvių tautai tautinės savimonės puoselėjimas yra nepalyginamai svarbesnis dalykas nei gausesnių populiacijų tautoms, pratęsiančioms savo buvimą paprastuoju būdu. Tai tikriausiai visų pirma turėtume prisiminti, švęsdami Vasario 16-ąją, a?

Kitas klausimas, kodėl taip skuba, nerimsta, net nesimaskuoja, krečiami skubėjimo drugio, tie, kurie aukščiausiuoju valdžios tikslu laiko lietuvių tautos pastūmėjimą į susinaikinimą, tokiu būdu atlaisvinant gyvybinę erdvę kitų tautų klestėjimui.

Nežinau nežinau… Tačiau jeigu leidžiamės būti vedami tokia linkme, tikriausiai ta pati šizofrenija yra giliai įsiėdusi į mūsų prigimtį arba mūsų gyvenimą vis dar vairuoja baudžiauninko kompleksai…

4.2 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pamastymas

0 komentu yra labai daug ka sakantis rodiklis aoie cia besiganancius komentatorius ir skaitytojus.O Ciuldes texto remuose NESVEIKINU ne vieno Vasario 16 proga.Prasmekit skradziai visi suuudziai.

Al.

Čiuldė, prieš ką nors sveikindamas su švente, galėtų smulkiau papasakoti apie Garliavos istoriją. Kas ten buvo kremliaus agentai ir kas juos gynė. O jau tada pereiti prie linkėjimų.

Pamastymas

…sitaip nukalbet….,nebent neblaivus ir pametes razumeli…

Labai keista

Susiradau internete ir išklausiau visa pokalbi apie sausio 13 kaltinamųjų bylą, bet pasistojo vienas esminis klausimas. KODEL sausio 13 bylos kaltinamieji buvo nuteisti pagal BK Kodekso straipsni del „nusikaltimu zmoniskumui” (cia netiksliai, neprisimenu), kai „nusikaltimo” momentu tokio straipsnio BK dar nebuvo? Atsirado tik po, rodos, 10-12 metu. Kaip suprasti? Ar jie nuteisti tik dėlto, jog taip norėjo “Dėdulė”? Ar ponai teisininkai to irgi nesupranta? Ar apsimeta, kad nezino? Labai keista.

Kol giltinė neįsisuks į balkonėlį

tol Lietuvoje ramybės nebus.

Klausimas

kodėl jisai ne prie Bachmuto,kodėl jisai su ginklu rankose negina vakarų demokratijos Ukrainoje?

Laisvės gynėjas

Ant kiek reikėjo sušikti dabartį, kad žmonės norėtų gyventi ateityje, kaip buvo praeityje.

Ekscesai

Džo Baidenas savo pranešime paskelbė, kad numuštas Kinijos aerostatas nebuvo šnipinėjimo paskirties, bet specialistai nesuprato aparato įrangos prasmės, nors amerikonai nesiruošia atsiprašyti kinų už numušimą. JAV pagrindinis principas: niekada ir už nieką neatsiprašinėti, pvz., kada pretekstu užpulti Iraką tapo neaiškios kilmės milteliai. . . . . 

Mickėyus Mouseas
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top