Edvardas Čiuldė. Kita nuomonė dėl Nacionalinio susivienijimo (NS) sėkmės rinkimuose

Straipsnelis yra išsiųstas alkas.lt adresu, tačiau, kaip atrodo, šio dienraščio redakcijos nesudomino.

Dar nežinau, ar čia (alkas.lt) man bus leista įsiterpti su savo kitokia nuomone, tačiau rašau drąsiai puoselėdamas viltį, kad redakcija išspausdins šį mano atsaką į Mariaus Kundroto straipsnį „Rinkimų pamokos ir vizija tautininkams“.

M. Kundrotas yra rimtas ir solidus autorius, tačiau manding vertingiausia jo viešų publikacijų savybė yra tai, kad savo straipsniuose žinomas mintytojas kviečia diskutuoti, vis dar skatina ieškoti vienokio ar kitokio atsakymo į iškeltus klausimus, gerąja to žodžio reikšme – provokuoja. Jeigu būčiau NS veikėjas, būtinai perspausdinčiau šį straipsnį NS įtakojamuose dienraščiuose, nežiūrint net to, kad autorius apie šią partiją kalba iš esmės nepalankiai.

Taigi, jeigu iš tiesų kviečiate padiskutuoti, tai – padiskutuokime. Štai M.Kundroto pastebėjimas, kad neva NS skaldo tautiškai nusiteikusių žmonių pajėgas, o Tautos ir teisingumo sąjungos (TTS) pirmininkas Petras Gražulis yra tokias pajėgas telkianti, vienybei įkvepianti figūra, kaip atrodo bent man, yra labai pritemta, balansuojanti ant komiškumo ribos išvada.

Neabejoju, kad P.Gražulis yra geras žmogus, jo viešumoje išsakomi raginamai dažnai yra teisingi ir motyvuoti, tačiau šio populiaraus daugeriopa to žodžio reikšme žmogaus kontraversiškas įvaizdis gali atstumti net ir tautiškai nusiteikusius žmones, nekalbant apie tokiu atveju nepriderintą prie P. Gražulio stoto partijos vėliavnešio vaidmenį. Kaip atrodo bent man, su P.Gražuliu priešakyje jokia partija nelaimėtų rinkimų net Sacharos dykumoje.

Kas be ko, leftistai su baisu įtūžiu siekia sukompromituoti ir marginalizuoti tautos idėją bandančius prikelti politikus, tačiau būna ir taip, kad kartais toks politikas per išsiblaškymą ir neapsižiūrėjimą pats teikia pretekstą jo negailestingam sukarikatūrinimui.

Kas svarbiausia yra kalbant apie NS partiją, ypač tada, kai gretiname ją su kitomis tautinį užsiangažavimą demonstruojančiomis partijomis Lietuvoje?

Štai šių eilučių autorių be galo žavi tai, kad pagaliau atsirado partija, kuri tautos idėją iškėlė į aukščiausiąjį intelektinį lygį, – jau už tai būtų galima padėkoti NS kūrėjams. NS etiketė – tai intelektualų partija, tačiau, kaip rodo pastarojo meto įvykiai, jie nesiruošia užsidaryti dramblio kaulo bokšte.

Nesiginčysiu su autoriumi, kuris tvirtina, kad Vytautas Radžvilas ir Vytautas Sinica yra arogantiški žmonės – aš pats jų taip giliai nepažįstu. Tačiau ne visados didesnė ar mažesnė arogancijos dozė turėtų būti vertinama neigiama. Mano vaikystės kaime, jeigu norite, arogantiškomis buvo vadinamos merginos, kurios neidavo su kiekvienu traktoristu už krūmų, tačiau dėl tokio prasivardžiavimo niekas, kaip atrodo, pernelyg nenukentėjo. Tokia arogancija, kuri neleidžia kiekvienam prabėgančiam šunėkui nusišlapinti tavo stovylos papėdėje – nėra yda.

M.Kundrotas rašo, kad NS sėkmė rinkimuose į Vilniaus Tarybą yra sąlyginė, nes pati NS partija yra Vilniaus burbulo partija, kurios laimėjimus konvertuoti nacionaliniuose rinkimuose – mažai vilties. Tačiau, kad ir kaip žiūrėtume, geras pavyzdys Vilniuje turi didesnę galimybę patraukti ir įkvėpti žmones nei geri darbai Bezdonyse, ar ne?

Tačiau labiausiai nuliūdino M.Kundroto forsuojami įtarimai, kad neva NS lydėjo sėkmė dėl to, jog kažkokios paslaptingos jėgos (nepasakant kokios, bet, kaip galima spręsti iš paskleistų nešvankių užuominų, priešinga tautos idėjai valdančiųjų klika) leido ir padėjo laimėti.

Liūdna dėl dažnai kalbančio apie moralę autoriaus, kuris paslydo lygioje vietoje. Tokia insinuacija yra beveik niekšybė, kitaip nepasakysi. Niekam jau nėra jokia paslaptis, kad NS partijos kūrėjams iškart užsidarė didžiausių Lietuvoje dienraščių prieigos, jie, jeigu galima taip pasakyti, tapo nebespausdinami, gerai žinomiems viešosios erdvės dalyviams pasukus partijos steigimo keliu.

Baigiant nenutylėsiu ir tai, jog, kaip atrodo bent man, TTS partijai labai padėtų, ji taptų konkurencingesnė, jeigu tos partijos veidu, vėliavnešiu ir pirmininku taptų pats M.Kundrotas. Proto, valios ir kitų sugebėjimų jam tikrai netrūksta, o arogancija jis tikriausiai lenkia net ir V.Sinicą.

3.5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Skaitytojas

„Baigiant nenutylėsiu ir tai, jog, kaip…“

Kaip erzina ta rusiška sintaksė. Natūralia lietuvių kalba būtų „baigdamas nenutylėsiu“. Apie tolimesnius žodelius nieko nebesakysiu.

Pastabus

..tavo,vargseli,vienintele beda yra sintakse.Gerai,kad nori saugot ir svarint kalba,bet sutik,siuo atveju turinys yra svarbesnis ir tavo pastabos labiau panasios i dantu ieskojime vietoj,kur saule nesviecia…..Na,ar ne taip….Is sio str. tau kitokiu,esminiu klausimu nekyla…..

Nedavalgyta konsierva

NS gražiai užsiangažuos, kai Vilniuje palaižys Benkunskui užpakalį. Laukiame valdančioje koalicijoje.

Paul Casimir

Neverta NS būti koalicijoje, nes jų balsai nieko nelems (pseudo-konservai su laisvaisiais radikalais jau turi patogią daugumą). Visai kitas dalykas būtų, jei NS trys mandatai būtų svarbūs bendroje dėlionėje – tuomet koalicija miesto taryboje netgi su pseudo-K galėtų būti pagrįsta. Teoriškai, beje, jei Zuokas laimėtų mero rinkimus, galima įsivaizduoti koaliciją be pseudo-K. Bet tai nerealu.

Pastabus

…BUTENT.PAKLAUSYK,KA KALBEJO GERB.NIDA….TOC V TOC…

DD plius DD

Šiaip, N.S. sėkmė yra faktas kaip blynas. Nuo šiol jų ignoruoti neišeis, kaip iki tol.
Partija, kuri buvo neabejingo lietuvio siekių geruoju vaiduokliu, nuo šiol bent Vilniaus taryboje įsitvirtino. Manau, kad tai labai nemažai, nes tai visiškai kito politinio scenarijaus eiga, kai naują politikos lauko žaidėją įpiršdavo kas tik turtingesnis. O šiaip, mačiau visokiausių žmonių, bet mažai atstovaujančių banalaus sveiko proto balsą.

Pastabus

..na ir pakalbeta…kokiam gi kaime mergos ivardijamos ‘arogantiskom’….,kaimieciai apskritai tokio zodzio negirdeje…,cia jau akivaizdus,isgalvotas pritempinejimas prie konteksto. NS pasisavinimas sio portalelio yra akivaizdus,kaip JUS,p.Ciulde,vertinat tokius uzgrobimo metodus ir pacia uzgrobeju morale,ypac,atkakliai tyla atsakant i paklauseju stebejimasi tokiais veiksmais.Ar manote,kad is nemorales/amoralumo/ gali kurtis morale……kaip is neteises teise nesikuria….PRASOM ATSAKYT,nes sis klausimas kabo siam portale vos ne metus.MINEJOT REDAKCIJA,GAL JUUUUS ZINOT JOS SUDETI,LAUKSIM ATSAKYMO…..tIKIMES,NESTOS TYLA,TAIGI…..PAGARBIAI…

Pastabus

…NA VA,PRAEJO DIENA….S I L E N T ..,SILENTIO….TYSYNA….ka gi ,palauksim kitos dienos…Neatsakys,turesiu savo nuomone ir apie autoriu….

Pastabus

…praejo antra diena….T Y L A….ji iskalbinga,p.Ciulde…..na na,palauksim trecios….,tada pakomentuosim ir pacio reklama NS…..Kristutis kelesi trecia diena……..

Pastabus

…i pabaiga ir treciooooji.Niekis,tylek,subingalvi,galvoji,….ai,praeis,uzsimirs…..AS TAU PRIMINSIU KITAM STR. tikekis ir lauk,agitatoriau..

Pastabus

..terminai issemti,laikau tave visisku niektauza/kad nepasakyt tinkamiau/…is buvusio tavo gerbejo teliko slapia vafl.deme

tvartelio projektas turi savus idiotus

o tas kundrotas iš pavydo sprogsta ar kas jam darosi, panašu jis pats tvartelio projektas, nes tie visi šūkaliotojai dirba sistemai, tik apsimetinėja šlangom, tik kvailiai jais gali patikėti…

Neįsivaizduoju

Simpatijas nubraukia NS, arba ir N. Vasiliauskaitės, toks pat pasipūtėliškas kaip ir valdančiosios trejybės atžvilgis į „neelitinius” politikus, „neelitinius” palaikytojus. Neįsivaizduojama, kad, sakykim, Tečer, ar Reiganas, reikštų pageidavimus savo rinkėjams, kaip jie turi elgtis, kad nesukeltų valdančio isteblišmento pajuokos (Vasiliauskaitė), ar nuo nelabai gausaus susirinkusių būrelio šurajieviškais riksmais nuvytų P. Gražulį. Gaila, būdama tokia jautri pajuokai partija nesusiras gausesnio būrio narių ir rėmėjų

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top