Edvardas Čiuldė. Ko galima tikėtis iš Valdo Benkunsko sostinės mero poste?

Ne, nesakykite, neteisinga būtų tvirtinti, kad po grandiozinio pralaimėjimo savivaldybių rinkimuose konservatorių partijoje įsivyravo kapų tyla. Štai partijos senbuvis Audronius Ažubalis ėmė ir labai aiškiai pasakė, kad pralaimėjimą rinkimuose galėjo lemti pernelyg artima bičiulystė ar net susitapatinimas su Laisvės partija. Labai panašu į tiesą, ar ne?

Tarkime, A.Ažubalis nepadarė didelio atradimo, labai tikėtina, kad tai daugiau ar mažiau permano jau ne vienas bendrapartietis, tačiau garsiai pareikšti šią tiesą reikėjo drąsos tokiomis aplinkybėmis, kai vadinamųjų konservatorių partijos išorinėje raiškoje ir vidiniame gyvenime tiesos nutylėjimas jau yra tapęs gelžbetonine norma.

Visai kitu keliu pasuko laimėjęs Vilniaus mero rinkimus Valdas Benkunskas, iškart po rinkimų nakties deklaravęs savo ištikimybę vadinamiesiems laisviečiams bei pareiškęs, kad miesto reikalų tvarkyme ir toliau bus prisilaikoma nusistovėjusios ideologinės linijos (sic).

Suprantama, kad rinkimus į mero postą laimėjęs politikas telkia savo komandą, jaučia pareigą nuraminti potencialius sąjungininkus, pažadėdamas jiems tvirtas garantijas, tačiau apie kokią bendrą ideologinę liniją tarp TS-LKD ir Laisvės partijos būtų galima kalbėti iš principo, a?

TS-LKD ir Laisvės partija vadovaujasi skirtingomis programomis ir išpažįstą skirtingas, jeigu būtų galima taip pasakyti, ideologines linijas. Konjunktūrinio prisitaikymo panašumas nėra ideologinė bendrystė. Taigi, kažin ar mums bus galima kažko daugiau tikėtis, žiūrint į sostinė pusę, nei to, kad čia ir toliau bus kultivuojama Remigijaus Šimašiaus jau anksčiau užkurta, kaip žinome, kraštutinai priešiška lietuvybei ir sveikam protui konjunktūrinių marazmų subkultūra.

V.Benkunskas sako, kad jis bus „meras be cirkų“. Taigi, kaip atrodo, V.Benkunskas išsižada to vienintelio dalyko, kurį buvo galima toleruoti ankstesnės sudėties merijos veikloje, t. y. Šimašiaus klounados, jo nevalingo sugebėjimo kartas nuo karto prajuokinti publiką. Žinoma, tai buvo juokas pro ašaras, tačiau dabar, regis, juokas prapuls, liks vien tik ašaros. Taigi, nėra ko, brolyčiai, nusiminti, bus dar blogiau!

Truputėlį užbėgdamas į priekį pastebėsiu, jog, kaip atrodo bent man, V. Benkunskui jau per pirmąją kadenciją pasiseks išnaikinti ištikimų konservatoriams rinkėjų likučius. Vilnius – tai vitrina. V.Benkunskui turėtų pavykti išdidėjusiame ekrane vaizdžiai visai šaliai parodyti reljefines konservatorių ydas. Kažkas dabar galimai pagalvos, kad toks V.Benkunsko pasiblizginimas mero poste galėtų išeiti į naudą visiems, nepraradusiems sveiko proto, tačiau taip suprantamos sąlyginės naudos kaina yra pernelyg didelė – Vilnius dar ilgai pasiliks įkalintas marazmų spąstuose.

Kas be ko, V.Benkunskas nėra šuns papas, jis konservatorių partijoje, be visa ko kito, užima labai atsakingas Priežiūros komiteto pirmininko pareigas. Kokia TS-LKDP vidines mobilizacijos institucija yra tas Priežiūros komitetas?

Kaip atrodo, šiandieninėje Lietuvoje jokia kita partija neturi tokios institucijos, nebent prisimintume Lietuvoje ir kitur komunistų partijose veikusias partinės kontrolė komisijas ar kažkaip panašiai pavadintus padalinius.

Priežiūros komitetas konservatorių partijoje toli gražu nėra etikos komisija, o yra partinės drausmės priežiūros komitetas. Jau esu kažkur pastebėjęs anksčiau, jog konservatorių partijai kryptingai prarandant ideologinį tapatumą, partijos gretų vienybės užtikrinimui vis svarbesnis dalykas yra partinės drausmės skiepijimas ir laisvamanybės naikinimas.

Kita vertus, sunku būti patikėti, kad tokie partiečiai kaip V.Benkunskas yra pašaukti ar parinkti, įpareigojant juos ginti doktrinos grynumą ir ideologines vertybes, – apie tai, jog anas apie ideologinius partijų skirtumus ir panašumus galimai nieko nenutokia, buvo užsiminta anksčiau, – partinė drausmė čia greičiausiai yra suprantama kaip vergiškas paklusnumas Ingridai Šimonytei bei Gabrieliui Landsbergiui, pratinant partiečius pritarti net labiausiai kenksmingoms normaliai partijos raidai naujųjų lyderių iniciatyvoms, naikinant nuomonių įvairovės galimybę dar užuomazginėje stadijoje.

Kitaip tariant, V.Benkunskas konservatorių partijoje buvo ir kol kas dar lieka partijos inkvizitoriumi. Žinia, inkvizitorius inkvizitoriui – nelygu. Nuostabusis teologijos protas Jozephas Ratzingeris, prieš tapdamas popiežiumi Benediktu XVI, ankstesnio popiežiaus buvo paskirtas Tikėjimo kongregacijos prefektu, t. y. ilgai nešė atsakingą vyriausiojo inkvizitoriaus, galima pavadinti ir taip, naštą.

Savo ruožtu V. Benkunskas prašosi pavadinamas inkvizitoriumi, prisimenant tuos tolimus laikus, kai atsakingi žmonės darbavosi, sekdami garsiojo veikalo „Raganų kūjis“ instrukcijomis. Kaip atrodo bent man, V.Benkunskas yra toks kalvis iš pašaukimo.

Mano vaikystės kolūkiniame kaime prisitaikymo grynuoliai, nenukrypstamai nuo „generalinės linijos“ vykdantys komandas iš aukščiau ir galiausiai patys patampantys grobuoniais, buvo vadinami pasubinukais, tačiau aš dėl tokio šiurkštaus kalbėjimo čia esu niekuo dėtas. Nuo savęs pridurčiau nebent tik tai, kad, kaip parodė pastarųjų metų įvykiai, konservatorių partijoje tą liūdnos garbės Priežiūros komiteto pirmininko postą galėjo užimti tik laiko patikrinti, pasižymintys tobulu humoro jausmo neturėjimu, karikatūriškai vienpusiški vienalijininės mąstysenos žmonės, nuobodumo čempionai. Man labai gaila Vilniaus!

Viena žinoma Lietuvoje žurnalistė vis dar bando savo atšiaurumą paslėpti nuo žiūrovo akių, pokalbių laidų TV studijoje metu ant kelių pasisodinusi švelniakailį Jorkšyro terjerą. Iš tiesų, kaip matome, kažkoks įvaizdžio menedžeris žurnalistei pateikė tikrai neblogą pasiūlymą.

Ką galėtume pasiūlyti V.Benkunskui, net nebūdami sertifikuotais įvaizdžio menedžeriais?

Pabandykime įsivaizduoti, kad V.Benkunskui gali bent iš dalies pavykti nuslėpti savo totalinį nuobodumą kiekvieną rytą į meriją atvykstant su pririštu ant pavadėlio Olegu Šurajevu, kuris aplotų neprietelius ir jam būdinga maniera pamalonintu bičiulius. Interviu TV studijoje metu V. Benkunskas turėtų progą atsakinėdamas drybsoti fotelyje, ant kelių pasisodinės Šurajevą..

4.7 18 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
zov 'MARINIE'

…ponuli,apie kitu griekus greitas pakalbeti,taciau,kai praeito str.komente taves tiesiai sviesiai paklausiau,kokiais budais NS pavoge si portala/nes patys greiti moralizuot kitus,o patys i save neziuri/,nes is nemorales morale neauga…..,pats tylejai subine suraukes,nors straipsnyje taskeisi NS liaupsemis….tai,mielasis,ar pats neuznesi i ta tavo minima PASIKNIUKA,a….Jei jau taip garbstai partija,ta neatsako i klausimus,tai tas garbstytojas turetu atsakyt uz ja,nes negi padorus zmogus garbstytu SUDA…..Tai prasyciau atsakyt siuose komentuose,pats zodzio kisenej neieskai,labai laukciau atsakymo.Tylesi,paklausiu kito str. komente.Taigi,jei nesi tas pasikniukas,maloniai prasom…..’su pagarba’ neberasau…..

Marius

Per daug žodžių. Autorius, kaip visada, prirašo per daug, kai galima daug paprasčiau. Visi tie TS-LKD ir Laisvės partijos ideologijų skirtumai yra niekalai. Lietuvoje yra tik viena ideologija – prieti prie lovio. Ir partijos vadovaujasi klišėmis: va mes dešinieji, vadinasi turime burti koaliciją. Viskas. Benkunskas nebuvo paskutinis asmuo Vilniaus valdžioje iki šiol, visgi vicemeras, taigi niekas ir toliau nesikeis.

Skaitytojas

Ne visai taip. Pagrindinė dabar vyraujanti ideologija Lietuvoje yra pataikauti eurotetulėms ir stengtis iš anksto atspėti jų norus. Manoma, kad taip būsime kietesni, „neprovincialūs“ ir pan., maždaug pagal tokį kristinsabaliauskaitišką snobizmo kultą.

„Prieiti prie lovio“, žinoma, kartais stengiamasi, bet ne taip ir dažnai. Juk „prieiti prie lovio“ yra nedora, o dauguma lietuvių auklėti dorai.

stasys

negirk dienos be vakaro . Autorius labai jau pesimistiškas , juk rinkimai įvyko o rinkėjas tarė savo žodį . Na taip jam ir man nepatinka pasirinkimas bet ar mūsų nuomonės yra kažkoks Tiesos etalonas , galintis atsverti ta faktą kad Vilnių dar ketverius metus valdys konservatoriai ? vargiai . Labai visko gali būti jog pabaigoje tos kadencijos ta laisvės partija bus susiurbta su visais triusikais tu pačiu konservatoriu , nenorint prarasti ta brangu politinį elektoratą. Per busimus rinkimus į Seimą ta partija vargiai peržengs Seimo slenksti . Nesinori man plėstis tuo klausimu .. Apie busimus darbus galima kalbėti tik turint argumentus . Kokios perspektyvos laukia NS , na va ir pamatysime kiek lankstus NS jaunimas politikoje .:)))))

Kuo jie panašūs

Čiuldę reikėtų įdarbinti Benkunsko atstovu spaudai. Skirtumai nesvarbu, svarbu, kad abu nekenčia Putino.

stasys

xuilo tik simbolis su žmogumi tas simbolis turi mažai ką bendro . Deja tuos simbolius kuria patys žmonės o paskui juos sureikšmina . Kas gi tas xuilo ? puikus diplomatas ? puikus oratorius ? kokios jo žmogiškos savybės jį daro tokį patrauklu ir svarbu tai daliai visuomenės ? Jei pažvelgti į tos iliuzijos vidų joje tik tuščias niekuo neypatingas sėdi individas .

Al.

Iš ko sprendi, kad Benkunskas nekenčia Putino ? Iš to, kad dabartinė valdžia kartais padidino rusiškų dujų pirkimą ir dujų kainą ?

Kuo jie panašūs

Sudėtingai čia užklausėte. Kitokių toje partijoje nėra. Net nežinau, ar jie labiau nekenčia ar labiau tarnauja tam, kurio nekenčia.

stasys

paspėliojus tamstai niekas per galva tikrai neduos . Galite tęsti ta savo ‘ zabava’. tik nesilaižykite jau taip baisiai. Galite nušašti ..savo nelaimei .

Skaitytojas

„Čiuldę reikėtų įdarbinti Benkunsko atstovu spaudai. Skirtumai nesvarbu, svarbu, kad abu nekenčia Putino.“

Ir aš nekenčiu putino. Bus didžiausia šventė, kai kažkas jį pakabins ant šakos arba paleis kulką į pakaušį.

Žmogus

Man atrodo, kad jam per maža kompetencijos būti Sostinės mer u (juk buvo bendraminčiu vicemeru) užtat mes ir turime Vilnių kaip nevalyvą provincijos miestelį,( jei ne Zuoko pastatytas daugiaaukščių pastatų rajonas),žaliose zonose žydinčiomis pienėmis,, dirbtinai susiaurintomis gatvėmis, apsilupusiais namų interjerais , aprūdijusiomis konstrukcijomis puošiančiomis tiltą ir t.t.ir t.t.

Prašalietis

Edvardas Čiuldė. Ko galima tikėtis iš Valdo Benkunsko sostinės mero poste?… „Aktualus ir pažintinis” klausimas psichoneurologinio dispanserio laukiamajame laukiančio klijento gretimai sėdinčiam klijentui…. Sąmoningo suaugusio 30-35 metų gyvenimo patirtį turintis, atminties visiškai nepragėręs, daugiau mažiau adekvačiai realybę sovokiantis žmogus gali lengvai pasakyti, kad visi gali „tikėtis” iš Benkunsko, kitų didesnių ir mažesnių, jaunesnių ir senesnių „politinių veikėjų”…, kad visi pamatys tai, ką matė visus 32 metus – idiotines kalbas, „europietiškas” grimasas, kvailus ir daug visiems kainuojančius veiksmus, „politikų” giminių „naujus” veidus, pinigų plovimus vadinamus „patriotiniais” bizniais….

Skaitytojas

Iš esmės nieko iš to jaunuolio nesitikiu. Kvailoka veido išraiška, prasčiokiška kalbėsena, trumpai tariant, tokia šimonkė, tik su kelnėm.

Nida Vasiliauskaitė (Op TV)
Skaitytojas

Jau koks dešimt dienų šiai „naujienai“, tamsta.

Beje, pišpasio laikais p. Nidos kalbos buvo labai įkvepiančios, o kai prasidėjo Ukrainos karas, jos kalbomis teko šiek tiek ir nusivilti. Bet vis tiek jaučiu jai simpatiją, nors balsuoju už NS. Tiesiog ji man atrodo miela ir protinga mergaitė, net jei kartais ir šiek tiek pro šalį pašneka. Protingumas yra toks retas ir brangus dalykas, kad dėl jo daug ką galima atleisti.

kas laimėjo rinkimus

dr.Nidos panoraminė rinkimų apžvalga iš esmės yra skirta (maždaug 88% laiko) NS fenomeno aptarimui. Taigi iš laidos susidaro įspūdis, kad rinkimus vis dėlto laimėjo NS, o apie konservatorius ir socialdemokratus čia kalbama tik tarp kitko, vardan konteksto. Nenoriu nieko blogo pasakyti apie kovingą ir protingą moterį, tačiau toks užsiciklinaimas yra savaip iškalbingas.

Al.

Taip, svarbiausia manyti, kad mes laimėjom. Ilgai apie tai mąstydamas, suvoksi, kad netgi triuškinančiai. Belieka paskirstyti postus ir išleisti įsakus.

Skaitytojas

„… nuslėpti savo totalinį nuobodumą kiekvieną rytą į meriją atvykstant su pririštu ant pavadėlio Olegu Šurajevu“

Dėl totalinio nuobodumo visiškai pritariu, bet manau, kad šiek tiek jį pervertinate, manydamas, kad jis minėtą asmenį vedžiotųsi už pavadėlio. Geriausiu atveju jie eitų kaip lygūs, draugiškai šnekučiuodamiesi.

šermukšnis

Taigi, vietoj mero be cirkų it toliau bus cirkas be mero

Dzeikas

Bidone uzdarytu ziurkiu pjautynes baigesi.
Nugaletojas Benkunskas

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top