Edvardas Čiuldė. Lietuva pasuko involiucijos keliu?

Didžiausi Lietuvos iškovojimai yra tai, kad čia gyvenanti tauta sukūrė ir apgynė nepriklausomą valstybę, išplėtojo savitą kultūrą, kartu su kitomis tautomis žengdama pasaulį vienijančios krikščioniškos civilizacijos keliu.

Savo ruožtu vadinamasis pažangizmas Lietuvoje atsirado kaip žengimo atgalios ideologija, skelbianti apie savo ketinimus sunaikinti svarbiausius Lietuvos valstybės ir lietuvių tautos iškovojimus. Žinia, tokiais atvejais klausiama – kaip naujasis judėjimas siekia įgyvendinti savo tikslus – evoliuciniu ar revoliuciniu būdu?

Kas be ko, žengimas atgalios mūsų padangėje tikrai nėra jokia evoliucija, tai involiucinis kelias, kurio galutinė stotelė pagal loginį apibrėžimą turėtų būti nulinis taškas, kai dar nebuvo net užuominų apie lietuvių tautą ir Lietuvos valstybę.

Taigi, gal tokiu atveju lietuviško kirpimo pažangeiviškumą (terminą „pažangeivis“ sėkmingai yra pasiūlęs paslaptingas skaitytojas) tiktų pavadinti kontrrevoliuciniu, nukreiptu prieš Sąjūdžio Lietuvos revoliucinius iškovojimus, judėjimu?

Tačiau, kaip jau esu atkreipęs dėmesį praeitą kartą, tokiam pažangeiviškumui nusakyti netinka žodis su „revol“ šaknimi pirmiausiai dėl to, kad šio judėjimo atstovai nedrįsta viešai prisistatyti tikruoju savo vardu (nė vienas iš jų neprisipažįsta esantis padugnė jau vien dėl to, jog siekia užginčyti svarbiausius Lietuvos iškovojimus).

Kita vertus, nuoseklumo reikalavimas įpareigoja pažangeiviškumą nueiti visą neigimo kelią atgalios, nuo pasišlykštėjimo Sąjūdžio iškovojimais, pokario partizanų dergimo, Vasario 16-osios Lietuvos ir legendinio Prezidento Smetonos niekinimo iki knygnešių Lietuvos, lietuvių kalbos ir spaudos laisvės idealų puoselėjimo sumenkinimo, viską užbaigiant lietuviškos savimonės ir karalių Lietuvos pažeminimu.

Įsikūrusio Lietuvoje pažangeiviškumo herbu yra Karalių pasakos litografija perbraukta neigimo ženklu.

Kartais skaitytojai kelia spiečių sunkiai įgyvendinimų reikalavimų autoriui, taigi leiskite mainais paprašyti bent vieno dalyko – keikite, jeigu reikia, šių eilučių autorių nesivaržydami, tik nedauginkite tokių į neviltį varančių oportunistinių teiginių, kad anas neva bent iš dalies yra teisus, tačiau – galimai sutirština spalvas.

Šių eilučių autoriui neabejotinai yra labiau būdingas miglų vaikytojo nei tirštintojo pašaukimas. Kita vertus, tai, ką čia kažkam norėtųsi pavadinti sutirštinimu, yra sąmoningai prisiimtų, iš vieno pusės, „nulinio taško“ ir, iš kitos, „viso ūgio“ metodologinių principų taikymo reiškinio aptarime tipiškas pavyzdys.

Kartais, siekiant įsižiūrėti į esmę, išties reikia pašalinti visas dėmesį blaškančias aplinkybes „iki nulinio taško“. Pavyzdžiui, verslininkai dažnai skundžiasi, kad jie niekam nieko nėra skolingi, taigi neprivalo mokėti mokesčių, nes verslą sukūrė ir turtus susikrovė kruvinu savo darbu.

Tačiau pabandykime įsivaizduoti, kad negyvenamoje saloje neįmanoma būtų sukurti jokio verslo, net ir išliejant marias kruvino prakaito. Savo ruožtu „viso ūgio“ principo taikymas praverčia ten, kur vyrauja mimikrijos, prisidengimo ar persidengimo svetimais pavidalais, slapstymosi už kitų nugaros praktika, paprašant savo oponentų bent retkarčiais viešumoje pasirodyti su paradine uniforma, pritaikant jiems tobulybės prezumpcijos reikalavimą.

Tačiau tikriausiai dar svarbiau būtų suprasti tai, kad nereikėtų užsižaisti ir mums, slapstantis patiems nuo savęs, neskubant pripažinti, kad viešai atpažįstama antilietuviška veikla pagal daiktų prigimtų mūsų padangėje turėtų būti vertinama ne mažiau griežtai neigiamai net totalitaristinių režimų simbolių demonstravimas.

Vadinamais čiulpažangizmas yra bundantis totalitarizmas, Lietuvoje, be visa ko kito, keliantis tikslą sunaikinti lietuviškumo legendą, kultūrą, istorinę atmintį, žmonių orumą, autochtonus siekiant paversti nulinio sąmonės taško žmogiena…

5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
80 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Mike Adams (Natural News) 1

Viešai kalbėti apie gyventojų mažėjimą nebėra tabu. Net daugelis, kurie kažkada atmetė šią koncepciją kaip sąmokslo teoriją, dabar viešai pripažįsta, kad dedamos pasaulinės pastangos drastiškai sumažinti žmonių skaičių Žemėje. Pagrindinė žiniasklaida dabar dažnai kalba apie „klimato blokavimą“ kaip apie gerą dalyką – sustabdyti žmogaus veiklą Žemėje, siekiant „išgelbėti planetą“ nuo vadinamosios klimato kaitos. Tai yra prasimanymas, pagrįstas melu, kad anglies dvideginis kenkia gyvybei planetoje (Be jo nebūtų nei fotosintezės, nei augalų, nei gyvūnų, nei žmonių.). Dabar korporatyvinė žiniasklaida atvirai ragina sustabdyti klimato kaitą ir užrakinti, normuoti oro kondicionavimą ir galbūt net uždrausti naudoti elektrą namams ir pastatams vėsinti karštomis dienomis. Žinoma, tai pateikiama kaip būtinybė planetai išsaugoti. Kaip teisingai nurodė „Slay News“ : Korporacinėje žiniasklaidoje dabar raginama plačiai išjungti elektros… Skaityti daugiau »

ne visuotinį ištuštėjimą, o sumažinimą

Tamsta neskiri visuotino išmirimo nuo žmonių skaičiaus normalizavimo iki suderinamo su ilgalaike žmonijos egzistencija planetoje. Tamsta gini dabartinių teisę neribotai daugintis, o po mūsų ir mūsų vaikų nors ir tvanas.

Mike Adams (Natural News) 2

4) Valdomas energetikos infrastruktūros griovimas. Tam, kad sukeltų ekonomikos žlugimą ir visuotinį badą. Be įperkamos, gausios energijos, jokia civilizacija negali klestėti. Sąmoningai atjungus energiją, civilizacijos miršta. Nors pasaulyje gausu energijos, pasaulio vyriausybės – tokios kaip JAV, Kanada, Vokietija – tyčia draudžia prieigą prie jos. 5) Vyriausybės finansuoja, kuria ir diegia prieš žmones nukreiptus genetinius biologinius ginklus. Vakarų vyriausybės, tokios kaip Jungtinės Amerikos Valstijos finansuoja genetinius biologinius ginklus, nukreiptus prieš žmonių rasę. Spyglinis baltymas yra vienas iš tokių ginklų, ir jis panaudotas Covido plandemijoj ir mRNR skiepuos, siekiant suluošinti ir nužudyti kuo daugiau žmonių. JAV Gynybos departamentas yra šių biologinių ginklų kurstytojas, ir jie jau seniai valdo nelegalias biologinių ginklų laboratorijas Ukrainoje ir Afrikoje, o kartu aktyviai kuria savaime besidauginančius biologinius ginklus,… Skaityti daugiau »

neverta tavęs skaityti, ba esi šarlatanas

Parašei kad globalistai stengiasi iš atmosferos pašalinti CO2. Ne dalį, kaip iš tikro būtų gerai, bet VISĄ, kas yra visiška nesąmonė iš tavo pusės

Čiombė.

Čiulde,būk žmogus-sugryšk į slaptai.lt

blue yellow zov marinie

..ciommmbe,padaryk nors viena vieninteli gera darba savo gyvenime…..dryktelk pro langa…..Tikiuosi,gyveni ne pirmam aukste..

< čiombei

čiombe, rašyt pirma išmok

blue yellow zov marinie

…nu pats pagalvok,kam muzikui rastas….

blue yellow zov marinie

….nulinio tasko zmogienos egzemplioriu mateme komentatoriu apie Marcinkeviciu…pasisakymuose./cia apie mini pasaulelio Tiesu gyvunus/.Atzanga lekia stulbinanciu greiciu,lyginant tu paciu Tiesu komentarus pries dvejus metus.Kazkas baisaus.Menkumas,kvailumas,nemoksiskumas suklestejes iki absurdo lygio.Tai ka jau kalbet apie visa lt skruzdelyna.

Prašalietis

Matomai”netyčia” paskaitei Tiesų „Veidaknygės” „analitiniuose” Ukrainos tema straipsnelių komentaruose ką ir kokiu „lygiu” pats rašinėji. Todėl su savęs vertinimu – „menkumas, kvailumas, nemoksliškumas… suklestėjo iki absurdo lygio”..galima sakyti „pataikei kaip pirštu į…”

blue yellow zov marinie

..tuei,akademike,neskiri …nemoksiskumo/as butent taip sakiau/..nuo nemoksliskumo/ko nesakiau/….taigi…arba samoningai meluoji,arba tau su texto suvokimu ..nelabai…oi ei.Susirask savo kelmeli,uztupk ir triedaliok tarp ciulpuoneliu….

IP 88.118

Žinia, tokiais atvejais klausiama – kaip naujasis judėjimas siekia įgyvendinti savo tikslus – evoliuciniu ar revoliuciniu būdu? Panašu, kad autorius truputuką snūstelėjo ant savo grafomaniškos plunksnos. … „Vis dėlto tą valstybę tebeturime, tad vis dar galime laisvai apsispręsti dėl jos ateities. Tiesa, neįtikėtina, kad šią ateitį gera linkme sugebėtų pakreipti tie, kurie atvedė šalį prie dabartinio sąstingio ir krizės. Apskritai kalbėti apie vis sparčiau diktatūros link šliaužiančios mūsų valstybės ramią evoliucinę raidą yra neatsakinga ir pavojinga. Lieka revoliucija. Šio žodžio bijoti nereikia, nes tokia revoliucija, esant dabartinei padėčiai, yra bene paskutinis realus būdas stabdyti šią artėjančią diktatūrą” (V. Radžvilas „Evoliucija ar revoliucija” Vaga 2005 m.). … P. S. Ar ne per ilgai tęsiasi tas jūsų „revoliucinis“ mąstymas, juk už lango… Skaityti daugiau »

NUSTEBĘS

Labai teisingos autoriaus mintys.

....

respect

Čiombė.

Na gi klok svarbiausius Lietuvos iškovojimus,Čiulde-zov maryte.

edvardas

Čiulde-zov maryte… Ką tai reiškia? Tai tikriausiai užkoduotas koks nors svarbus turinys, slaptas šaukinys, ar ne?..

blue yellow zov marinie

….nea,tai mano xolopas savo poooona reklamuoja…vakar liepiau sokt pro langa,tai neklauso,rupuziokas,reiks liept ikirst ryksciu…muzikai visai isponejo….

blue yellow zov marinie

p.s. reiks leist ciommmmbes vaikus mokyklon,tevo jau rasyt nebeismokysi….beviltiskas.

Ei tu, WC eketė

Gal tau bešikant akys ant kaktos išsprogo, kad lietuviškų raidžių nematai.

blue yellow zov marinie

…tai kad tuei net linksniu derinimo nerauki,kacapuase pamises..

vergo sindromas

Nuo 1990 metų jau 33 metai kaip einama tuo involiucijos keliu, o kaip dabar tyčiojamasi iš Lietuvos, tai ir tas dar likęs fasadas ėmė trupėti.

Taigi

,,Komentarai (tarp komentuotojų) nieko nekeičia”, tad komentuosiu tekstų autorius.

Taigi

1.
Autoriai !!! !!!
Nustoti meluoti nepakanka, dar būtina rašyti tiesą! Taip taip.

,,Lietuva pasuko involiucijos keliu?”
(Pati sau) Lietuva niekur nepasuko! Lietuva buvo nukteipta ir dabar orentuojama ,,teisinga kryptimi”, nors, Lietuva tėra tik didelės dėlionės dalis kuri prasidėjo…
1988 m. su tautiniu pakilimu. Kažin?
Gal 1917 m. Rusijoje?
O gal su Marksu, ar už jo tada stovėjusiais?
O gal ..?
Žodžiai ,,pasuko” ir ,,buvo pasukta” savyje talpina ir į aplinką skleidžia labai skirtingai esminę informaciją !!!
Reikia būti tiksliam, ir galvoti ką rašai, nes tai atatinkamai programuoja skaitytojus. Paskui stebimės, kodėl 95% ( o pagal žydą Velerį 99%) žmonių nemąsto ( gal mąsto ,,kreivai” suformuotomis ir įteigtomis klišėmis, šablonais…)
Dė klaustuko suprantu, čia (apsi)draudimo polisas (tegu).

blue yellow zov marinie

…tau jau akyse dvejinasi…autorius cia tik vienas,atatinkamas abliau uzuproti…savo klejones issakyk daktarui…tas nuspres,paredyt tave graziais,baltais tramdomaisiais…ar apsiribot aminezinu….

Taigi

Darganotą rudens vakarą patvory apsišik kniūbščias. Tikiuosi, bandomųjų versijų nebus.

blue yellow zov marinie

..aik uzu misko ir pasidziauk….xa xa xa

Taigi

2.
,,vadinamasis pažangizmas Lietuvoje atsirado”.
Net debesys patys neatsiranda, jie yra gamtinio proceso išdava.
Vadinamasis pažangizmas į Lietuvą buvo įdiegtas…, na ne.
Vadinamasis pažangizmas į Lietuvą buvo PRADĖTAS diegti (per Overtono langą)…
Su gorbačiovinio sąjūdžio ,,klystkeliais” po Kovo 11-osios.
Su ,,skraidančia žeme”.
Su mokyklų reforma (visokiom bolonėm ir pan).
Su tautinio patriotiškumo išplovimu…
Su barbėm ir kenais…
Su tada dar miglotos TOLERANCIJOS diegimu… ir t.t.

blue yellow zov marinie

..zinok,debesai ant leeetuvos randasi is didelio durniu patrydijotizmo..

Taigi

3.
,,svarbiausius Lietuvos valstybės ir lietuvių tautos iškovojimus.”
Čia apie kokius, gal tiksliau kurios Lietuvos iškovojimus rašote? Smetoninės Lietuvos ar Lietuvos globalizmo rėmuose?

Čiombė.

Z-maryte,bydlo jūs, o ne ponas.

blue yellow zov marinie

…tuei,cholope,da cia cypausi……mars pro langa tau sakyta…

Prašalietis

Čiuldė savo straipsnelyje apie save „kukliai užsimena”- „Šių eilučių autoriui neabejotinai yra labiau būdingas miglų vaikytojo nei tirštintojo pašaukimas…” „Miglose” nuo Gorbačiovinės perestroijkos laikų „klaidžiojantis” eilinis lietuvis su džiaugsmu ir nauda paskaitytų vietinių „intelektualų” konkrečius aktualius dalykus dėstančių, konkrečias problemas įvardinančių, jų logines priežastis ir pasekmes įvardinančių straipsnių… Deja, kaip taisyklė vakarykščiame, šiandieniniame ir rytojaus lansberginiame durnių laive vietiniai „intelektualai” savo straipsneliuose, kaip ir „supratingi patriotiniai..”skaitytojai ir komentuotoje savo komentaruose vietoje „miglų vaikymo ” kiekvienas paskleidžia nieko konkretaus, esmingo nepasakantį savo „dūmelį” arba pagausinantį Čiuldės „intelektualinį dūmelį”. Kad galimi eiliniai adekvatūs komentarų skaitytojai, kurie neatidžiai ar iki pabaigos nedaskaitė Čiuldės straipsnio nepagalvotų jog „nepatriotiškai” meluoju ar skleidžiu vietoje „miglų”savo „dūmelį”, privalau Čiuldės, mano manymu akivaizdų „intelektualiai įmantrų” Čiuldės „dūmelį” pacituoti… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…ale ir privargai,ciulpuoneli,ciulpseti savo voratinkliuose….ei oi..

Taigi

4. ,,kaip naujasis judėjimas siekia įgyvendinti savo tikslus – evoliuciniu ar revoliuciniu būdu?” Atleiskite, jūs visiškai nesiorentuojate esamajame laike (dabartyje). Evoliucija ILGAI TRUNKA, todėl gaivališka pažanga tokio ,,malonumo” negali leisti, o be to, per ilgai užsitęsę procesai praranda triumfuojantį veržlumą. Revoliucija irgi netinkama, dėl istorinės žmonių atminties (visos revoliucijos kruvinai smurtinės), revoliucijos dabartiniame sąlyginai sočiame pasaulyje jau neįmanomos – sotus proletariatas tai ne revoliucijos smogiamoji jėga. O su gražiais bet ESMĘ IŠKREIPIANČIAIS pavadinimais ,,Dainuojanti revoliucija” be desovietizacijos ar kokia ,,gėlių revoliucija”, tai tik ,,pažangizmo” (neo-komunizmo – globalizmo) HIBRIDINIO poveikio sudėtinė dalis. Kur nuvedė ,,Maidanas”, į stambulizmą, grynųjų pinigų atsisakymą… ir visa tai KARO METU, tarsi tai būtų svarbiausi dalykai kare. Taigi. Jokių evoloucijų ir jokių revoliucijų. Tegyvuoja šliaužianti, TAIKI, sistemingai… Skaityti daugiau »

Taigi

5.
,,negyvenamoje saloje neįmanoma būtų sukurti jokio verslo, net ir išliejant marias kruvino prakaito.”
Prašyčiau išsamaus paaiškinimo.
Vakarų civilizacija (baltųjų rasė), ,,pažangizmui” yra blogesnė aplinka nei verslininkui negyvenama sala.
Taip ar ne?!
Jeigu taip, ir bet kuriuo atveju, iš kur ,,pažangizmas” randasi, semiasi jėgų ir NAIKINA TAI, IŠ KO PATS ATSIRADO IR GYVENA. Apie paraleles su vėžinėm metastazėm, palyginimus ir sugretinimus paliekų paties autoriaus išmonei.
P.S. Teko nugirsti, kad sėkmingai kuriami skiepai nuo vėžio.

blue yellow zov marinie

…kur,gyvuly,paslepei savo nuzudytos uosves brilijaaaaaantus.,a…….atsakyk,nevidone…..

Prašalietis

Kompanijoje prie tautinės krūminės butelio ir man teko nugirsti, kai vienas kompanijos „išminčius” kitam „išminčiui” sakė, kad, sėkmingai Lietuvoje pasitvirtinus skiepams nuo Covid. Visi, kurie Lietuvoje pasiskiepino visomis dozėmis ir turėjo „galimybių pasus”, nuo jų Covid virusas „bėgo kaip nuo maro ir bijojo prisiartinti arčiau kaip 1 km”.. Šiandieninis JAV ir kolektyvinių vakarų „mokslas”,” pasitelkęs dirbtinį intelektą”, sėkmingai kurs Europos ir kitų pasaulio žemynų čiabuviams „skiepus” ir nuo pažangizmo”, ir nuo „leftizmo”, ir nuo „genderizmo” ir nuo „Stambulo sindromo”, ir nuo visokio kitokio esamo ir būsimo „izmo”…

blue yellow zov marinie

…vargsas akademike….tai jau nei trimatej erdvej nebesiorientuoji,anei savo jietiskoj galvelej…..kalbi bile ka…kad tik kalbeti..Matyt,prie to butelio tau kazkas baisaus ir bus nutike….gal taurusis skystis buvo per stiprus,o gal sugerovai,paklause tavo kalbu,kiek neatsargiai voztelejo isgertu butelaiciu…..

Ei tu, WC eketė

Dvi dienas buvai aprimęz ir vel šūdus pili.
Kiek dar tave čia pakęs
Vos tik pasisakė už polietileną iš kartt susilauke palaikytoju.
Rehis sia visa tokiu prietramkou kompanija.

blue yellow zov marinie

..prietroumkou…is kokio beprotnamio istrukai….tave da vaistai veikia…pabandyk gydytis zibalu,avosj…….

bet ar pasuko Lietuva?

pliuralizmo laikais galima pliurpti bet ką, tame tarpe galima viešai siūlyti ir daugiau ar mažiau įmanomus variantus. Perspėtas vadinasi apginkluotas, a r kaip ten sakoma.

Taigi

6.
,,Savo ruožtu „viso ūgio“ principo taikymas praverčia ten, kur vyrauja mimikrijos, prisidengimo ar persidengimo svetimais pavidalais, slapstymosi už kitų nugaros praktika, paprašant savo oponentų bent retkarčiais viešumoje pasirodyti su paradine uniforma, pritaikant jiems tobulybės prezumpcijos reikalavimą.”
Netiesiogiai, bet labai giliai!
Tenka apgailestauti, kad tai utopinė fantazija kvadratu.
Dievai žemės šliužams nesirodo, ne tik todėl kad hominidai to neverti, bet pasirodę savo įsivaizduojamoje didybėje, parodytų savo menkumą… Apie 1997 ar 1998 per kažkurią TV rodė tokį serialą ,,Kalinys” (,,The Prisoner”). Tik nemaišykite su dabartiniais analogiškais filmais su panašiais pavadinimais.
To serialo pabaigoje buvo parodytas visa ko ,,DIEVAS” – toks neužauga, menkysta…

Dar vienas

Sovietmecio filmas – Per kancias i zvaizdes.
Toks didis veikėjas o tikras karlikas.

blue yellow zov marinie

…ir dabar per tv daznai parodo toki….kupriuka,hominida,kokio sviets nemate….sako,jis mus isvadavo….

Prašalietis

Netiesiogiai, bet labai giliai! Tenka apgailestauti, kad tai utopinė fantazija kvadratu.” „Pasitelkęs mokykloje įgytas aritmetikos ir fizikos mokslo žinias”, ir „pamatavęs su metru visą savo ūgį”, galiu konstatuoti tiesiogiai, be didelių „posūkių ir ne per didelio gylio”,kad „utopija = fantazija”, kaip 1=1. Išvada, utopija, fantazija „kelk kokiu nori laipsniu” vistiek gausis ta pati utopija ir fantazija. . Bus kaip su „1” kvadratu, kūbu….

blue yellow zov marinie

…ku ku…kuuuuuubu….Ar zinai,kad tu labai protingas…Galetum miske zmones gasdinti…

edvardas

–       Mokytojau, o kokie yra didieji Lietuvos ir lietuvių tautos iškovojimai, – kažkas paklausė iš salės vidurio. Atsakau: –       Didžiausias Lietuvos iškovojimas yra tai, kad išlikome lietuviais, nežiūrint nieko, nepanorome tapti kitais,  drauge neniekindami kitų, siekdami gražaus sugyvenimo su kitais, keldami bendrus tikslus su bendrapiliečiais. –       Pasirinkome gyventi geriausioje  pasaulyje vietoje, kur tyriausias vanduo visoje žemėje, kur klimatas nepersekioja žmogaus net  prabėgus keliems tūkstantmečiams. Mums pavydi italai, graikai, o ypač žydai. Net toks Donskis yra pripažinęs, kad Lietuva yra patogiausia gyventi šalis Europoje. –        Daug mažesni iškovojimai yra tai, kad viduramžiais sukūrėme didžiausią tautų sugyvenimo imperiją, o naujaisiais laikais sugriovėme  sovietinę blogio imperiją, vadinamą tautų kalėjimu. P. S. Vakar TV laidoje girdėjau Bumblauską pasakojant, kad jo  pažįstamas kvestionuoja Konstitucijos Preambulė teiginį,  jog Lietuvos valstybę sukūrė lietuvių… Skaityti daugiau »

Paul Casimir

Jei Bumbłauskis taip sakė: Jis tik tiria aplinką, bando kokie bus atsiliepimai. Išties tai nauja lenkomanų (=antivalstybininkų) puolimo kryptis, kol kas tik žvalgyba. Pats taip irgi negalvoja, tačiau naudoja kaip taktinę gudrybę. Apie akultūraciją jau išgirdome (išvesta iš „asimiliacijos”).

Taigi

7. ,,Kita vertus, nuoseklumo reikalavimas įpareigoja pažangeiviškumą nueiti visą neigimo kelią atgalios, nuo pasišlykštėjimo Sąjūdžio iškovojimais, pokario partizanų dergimo, Vasario 16-osios Lietuvos ir legendinio Prezidento Smetonos niekinimo iki knygnešių Lietuvos, lietuvių kalbos ir spaudos laisvės idealų puoselėjimo sumenkinimo, viską užbaigiant lietuviškos savimonės ir karalių Lietuvos pažeminimu.” Esu tikras, kad ,,nuoseklumo reikalavimas įpareigoja” neplakti į krūvą tarpukario Vasario 16-osios Lietuvos ir Kovo 11-osios tragedijos !!! Apie iškovojimų palyginimus net nekalbu. Sąjūdžio iškovojimai?! Tas sąjūdis buvo ,,nuleistas iš viršaus”. Tame sąjūdyje dominavo ,,teisingos jėgos” SĖKMINGAI nuvairavusios tautą į nusivylimą, emigraciją, alkoholizmą, visuotinį degradavimą ir t.t ir pan. Tų dviejų Lietuvų gretinimai yra NUSIKALTIMAS !!! Tai, taip stipriai veikia į pasamonę, kad per 33+ metus beviltiškai bukinta tauta su ,,atgimusios Lietuvos” įvaizdžių praryja… Skaityti daugiau »

nuvairuoti buvo lengva

Sukomunistėjusi(prisitaikiusi prie komunistinės tvarkos) tauta pakriko nuo prasidėjusių permainų ir Brazausko komunistai tuo pasinaudojo, aiškindami kad „kitaip reikėjo daryti”. 1992 atgavo valdžią ir jokio kitokio darymo neparodė, tik ėmė privatizuoti Lietuvą į savo kišenę. O tauta nusprendė, kad „visi jie vienodi”, nes nei sąjūdininkai(konservatoriai) nei komunistai(socdemai) nenorėjo imtis Lietuvoje lietuvių taip pamilto rusiško komunizmo pataisymo. Įskaitant irgi lietuvių pamiltus, Stalino Lietuvoje po karo per kraują sutvertus kolūkius

iš kur gėrimas korimasis emigracija ir vaikų negim

Komunistų laikais žmonės matė kaip veikia ūkis neturintis gaspadoriaus, tai privatizacija buvo suprantamas Sąjūdžio lozungas. Bet kai privatizacija prasidėjo iš tikrųjų, iškart sekė daugumos nusivylimas dėl privatizacijos neteisybių. Žmonės puolė atgal pas komunistus ieškoti teisybės bet nieko negavo, privatizacija ir toliau vyko į mažumos kišenę. Na ir nusivylė tauta ir tais ir tais.I r iki šiol daug tikinčių kad „reikėjo daryti kitaip”,bet maža žinančių o kaip „kitaip”

Pastaba

Radžvilas rašė kad Nepriklausomybės pradžioje į Lietuvą atėjo dvi jėgos. Ideologine su sOROŠU Atviros Lietuvos Fondas, ir liberalizmas su privatizavimo tikslais. Rusijoje buvo panaši prvatizacija… Yra autorių tvirtinančių kad tokia lietuviška privatizacija atėjo iš Rusijos…
Ar gali taip būti kad privatizavimas atėjo į sovietiją kartu su sssr žlugimu iš globalių Vakarų, tuo pačiu tikslu kaip čia dažnai nuskamba mintis: sssr performuoti i ES?

keistai klausi

Tai jei privatus nebūtų atėjęs iš Vakarų arba Rusijos, būtume likę be privataus? O tai su kokiu tada?

Pastaba

Varge tu mano
Kalba eina ne apie privatizavimą o apie prichvativavimą – turto išsidalijimą pagal laukinių vakarų taisykles.

visko buvo laukiniuose Vakaruose

Bet ko nebuvo, tai žemės kolektyvizavimo ir komunizmo statybos

Ei tu, WC eketė

Užkapokite mane negyvai bet šitie

keistai klausi
ir
visko buvo laukiniuose Vakaruose
yra
Po naujais vardais šūdmarino tepliojimai. Jo stilius 1:1.

blue yellow zov marinie

..nu ikalbejei…..uzkaposim…

Pamastymas

Kodėl sąjūdiečiai nesaugojo tautos nuo pakrikimo?

O kokiomis jėgomis?

Jei komunistai būtų palaikę sąjūdininkus, kad po 50 metų komunizmo statybos i r ūkinio nusigyvenimo teks pakentėti, pamankštinti raumenis siekiant prasigyventi, tuo labiau praturtėti – – gal tautiečiai būtų i r nepakrikę. Be komunistai jiems aiškinio visos bėds iš to kad sąjūdininkai ne taip daro, reikia kitaip daryti, reikia grąžinti prie vadovavimo kapitalizmo statybai prityrusius komunizmo statybos vadovus…čia jau sunku buvo neprarasti galvos

Ir vėl

Tie sąjūdininkai
30 metu buvo sąjūdiečiai, ir pyst kalbininkai išmiegojo.. Ir koks sutapimas, kaip tik tuo metu kai brukama naujakalbė.
Viska keisti griauti ardyti…
Vieni apsimeta kad dato teisingai kiti apsimeta kad viskas gerai arba niiiko nesupranta.

Klausimėlis

Kas sugalvojo kilnoti žemę?
A. KGBistiniai sąjūdiečiai.
B. Brazauskiniai komunistai.
C. Rezistentas nr. 1.

taigi - kas?

O kas sugalvojo atimti iš žmonių žemę po karo ? O ka s sugalvojo kad žlungant kolūkiams žemė turi atitekti pirmininkams ir kt kolūkių aristokratams?

Marius

Jūs beprotis, nes klaidą pateisinate kita klaida.

Klausimėlis

Kaip rašomas žodis pažangizmas?
Kabutėse ar be kanučių?

blue yellow zov marinie

…acakymelis…….kanuciu ner sviete……

ne pažangiečiai Lietuvos nelaimė

O pradinis nusivylimas „ne tokia” Lietuva. Iš ko sekė ir tebeseka tautos negalėjimas išsirinkti ne tai kad gerą, bet bent pakenčiamą valdžią. Vos išsirenka, kaip jau bloga ir tas aišku iš anksto, dar apie neišrinktą. Kaip čia ,sakykite, nepamėginti pažangiečiams, su savais paaiškinimais ir gundymais nevykusiai tautai išnykti ? O teisybės tokia, kad Sąjūdžio metu tautos DAUGUMA iš nepriklausomybės ir savos valdžios tikėjosi komunistinės tvarkos PATAISYMO. O ne griovimo. Mes dori lietuviai katalikai stropiai, negirtuokliaudami, dirbsime tose pat ruso mums paliktose galingose įmonėse (ir kolūkiuose), o gera lietuviška valdžia parūpins už tai mums parduotuvėse daugiau mėsos ir gerų pigių užsieninių prekių. Kas prisimena pirmus nepriklausomybės mėnesius, prisimena ir totalinį tautos nusivylimą ir pakrikimą prasidėjus ūkio pertvarkai ir privatizacijai…

atsiprašau

t.y. pažangeiviai

tauta kankinė

Tiesą sakant stebina ne tas pradinis, per 50 metų prisitaikiusios tautos pakrikimas, kiek 30 jau metų besitęsiantis nusivylimo „ne tokia Lietuva” kultas. Kas labiau nusivylęs Lietuva , tas ir didesnis Lietuvos patriotas.Kokios Lietuvos? Gal marcinkevičiškos? Kaip bebūtų, niekas nedrįsta pasityčioti (išskyrus nebent Užkalnį) iš šventų tautos jausmų, O tauta maivosi, raivosi ir mėgaujasi savo kankinyste ir kančiomis nepriklausomoje. Ir keršija savo suvedžiotojams . Gerdama, kardamasi, emigruodama ir negimdydama vaikų. O tai jau rimta.

blue yellow zov marinie

…tauta maivosi,raivosi ir megaujasi savo durnumu.Mazoxistiskai vis ir vis renkasi lanzbletkerius su pribambasais/laisviecius,liberalus,paivairinimui sado mazo…..socialdomkratus/….zo,beprotybe klesti visu grazumu…..

p. Edvardui

Skaičiau, kad Mindaugo laikais berods nebuvo ir vokiečių tautos, tik vakarų germanų etninės grupės- saksai, flamandai, limburgiečiai, alemanai, bujuvarai, tiuringai ir t.t.kalbėję skirtingomis tarmėmis -dudesche, duutsche, duytsche, teutsche, dietsche ir t.t. bet tai netrukdė į Vokietijos Konstituciją įrašyti Vokiečių tauta, o ne Vokietijos tauta.Ir niekas, berods, to viešai nekvestuonuoja.

p. Edvardui

Tiesa, flamandai, ir kiti frankų palikuonys,dalis limburgiečių,saksų, fryzų vėliau atsiskyrė nuo Šv. Romos Vokiečių tautos imperijos ir sukūrė Nyderlandus, nors savo kalbą dar ilgai vadino Nederduytsch- pažodžiui vokiečių žemaičių, vėliau- Nederlands, t.y. žemaičių.

Paul Casimir

Suvereno veiksnumas ir neliečiamumas jo veikloje valstybės viduje tarptautiniuose santykiuose atsirado Vestfalijos taikos metu (=šiuolaikinė valstybė kaip tarpvalstybinės visumos pagrindas), o tautiniu turiniu tas savarankiškumas užsipildė tik XIX a. viduryje (Tautų pavasaris). Tautinė savarankiška valstybė (=sovereign nation state, angl.), kurią taip dabar bando sugriauti davosininkai, finansuojami centrinių bankų, ir jų vietininkai (=pišdulkiai etc.) yra kol kas aukščiausia žmonijos savitvarkos forma, užtikrinanti geriausią įmanomą aplinką asmens klestėjimui. Jūsų aprašomos gentys ir etninės grupės galų gale tapo nacija (=valstybinga tauta).

edvardas

Kiek svarbus diskutuojamu klausimu yra Lietuvos paminėjimo 1009m. faktas? Jeigu kraštas vadinamas Lietuva, tai čia gyvenatys žmonės yra vadintini lietuviais, ar ne? Žinoma, ne su incidentu siejamas pavadinimas sukuria žmones ir jų identitetą, aplinkinės gentys neabejotinai Lietuvos vardą žinojo daug anksčiau. Jau archeologiniai tyrinėjimai, keramikos liekanos teikia pagrindą kalbėti apie tautinį kultūrinį substratą, o etninės slinktys IV- VII a, senajame žemyne tyrinėtojų yra vadinamos didžiuoju tautų persikraustymu. Nenoriu nieko paankstinti, tik atkreipiu dėmesį, kad teritorinis tautos įsišakinijimas neretai yra ilgas procesas, neatsitiktinai tokia teritorija yra vadinama gimtąja žeme. Tiesa, Gimbutienė bando įtikinti, kad lietuviškasis entosas formavosi digubo mazgo pavidalu, kai sėslią matriarchatinio tipo žemdirbišką kultūrą pabandė užkariauti ir galiausai čia nusėdo iš kažkur atkakusuios karingų klajoklių vilkstinės. Žinia, kaip parodė… Skaityti daugiau »

dar

Jei neklystu, akademikas Z.Zinkevičius berods rašė,kad galima lietuvių genties kilmės vieta- kažkur tarp Vilniaus ir Minsko…Pasinagrinėjus žemėlapį, prie pat Minsko randame vietovę Antaniški- matyt, čia ir po krikšto buvo kalbama lietuviškai. Kiek toliau į vakarus ir šiaurę nuo Minsko, nepasiekus 1920 m. Lietuvos sienos-Daunary, Skirmantava, Baubli, Pelikšty, Petriški, Gerveli, Dauguli, Kiršy…Kažkur netoiese yra ir vietovė Litva…

Al.

Jei ir buvo kažkokia lietuvių gentis, tai nereiškia, kad visa istorinės Lietuvos teritorija nesuvokė savęs tauta. Pavyzdžiui, graikai, taip pat, kaip ir mes susiformavę iš kelių sluoksnių, nors vadina save įvairiais vardais, net nesusijungę į vieną valstybę, suvokia save viena tauta. Siaurąja, pirmine prasme graikoi – tai gentis prie Dodonės, o plačiąja – visi elinai. Tas pats su lotynais, anglais, rusais ir kitom tautom.

dar

Neteigiu, kad lietuviai nesuvokė savęs,kaip tautos- matyt tai buvo procesas. Kita vertus labai artimos savo kilme germanų genčių sąjungos,kalbėję labai panašiomis tarmėmis- frankai ir saksai-kariavo tarpusavyje. Galime prisiminti danų karus su švedais, nors danų protėviai kilo iš pietų Švedijos… Dabartiniai vokiečiai ir austrai arba olandai ir flamandai laiko save atskiromis tautomis, nors juos sieja atitinkamai bendra kalba ( vokiečių ar olandų) ir kilmė.

Al.

Kariauti gali ir tos pačios tautos nariai – spartiečiai su atėniečiais, anglų kolonistai su karūna, rusų žemės vieni su kitais, mūsų totoriai su Krymo totoriais ir daugybė kitų.

dar

Beje Kryžiuočių ordino raštų kalba buvo berods viena tarmė iš viduriniosios vokiečių aukštaičių tarmių grupės ( Mittelhochdeutsch),o Kalavijuočių ordinas daugiausia vartojo viduriniosios vokiečių žemaičių tarmių grupės saksų žemaičių Liubeko tarmę, ja parašytos vėlesnės Livonijos sutartys su Lietuvos karaliumi Gediminu.

dar

Kad būtų aiškiau, Livonijos ordino kalba- tuometė vokiečių žemaičių saksų tarmė, gana panaši į dabartinę olandų kalbą. Karaliaus Gedimino 1338 lakričio 1 dienos sutartyje su Livonijos ordino magistru sakinio pradžia „Dit is de vrede…”- „tai yra taika” tuomete vokiečių žemaičių saksų tarme ir dabartine olandų kalba rašoma vienodai, nedaug skiriasi ir žodis ‘karalius”- vokiečių žemaičių koningh ir dabartine olandų kalba koning.

Marius

Kažkokie sunkiai suprantami išvedžiojimai tolygus suverenų kliedesiams. Šis autorius būtent pasižymi miglotu rašymu dar nuo lryto laikų.

80
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top