Edvardas Čiuldė. (Ne)užstrigęs pakeliui arba Netikro vėžlio pasakojimas

Buvo galima nujausti, tai kabojo kažkur ore, kad ketvirtojo metinio prezidento Gitano Nausėdos pranešimo buvo laukiama su didesniu nekantrumu ar net nerimu nei paprastai visuomenėje ir tarp politikų yra pasitinkamas tokios Konstitucijoje numatytos ritualinės prezidento prievolės rutininis vykdymas.

Taip sureikšmino šį pranešimą ne tik ta aplinkybė, kad tai buvo šios kadencijos veikiančio prezidento paskutinis pranešimas, pasitinkant naujus prezidento rinkimus, kaip atrodo, dar svarbesnis pranešimo kontekstinis faktorius yra dabar veikiančios politinės sistemos balanso trapumas arba greičiau tokios balanso idėjos iliuziškumas, kai, įtampai pasiekus kraštutinį laipsnį, vienas neatsargus vaizdingas prezidento žodis iš principo gali išprovokuoti valdančiosios koalicijos partijas, kurios, radusios pretekstą pasileisti kasas, pradėtų laukinį prezidento puolimą, lemiantį galutinę politinės sistemos griūtį.

Vienas dalykas yra valdžios padalijamumo kaip demokratinio visuomenės valdymo principas, o kitas – politinės sistemos virtimas suskilusiu veidrodžiu, kurio šukių snargliais jau neįmanoma sulipdyti, ar ne?

Daug patogiau prezidentui buvo prieš metus kitus anksčiau, kai jis, baisiai susiriejus parlamentui, galėjo dėtis taikdariu tarp pozicijos ir opozicijos, dabar, kaip atrodo, prezidentui kyla reikalas atrasti iš naujo savo vietą po saule kraštutinai priešiškoje jam pačiam aplinkoje, kai JE pernelyg aptakūs, iliuzorinio balanso palaikymui skirti žodžiai savo ruožtu gali būti suprasti kaip pasidavimo retorika. Taigi, kaip atrodo, G.Nausėdai jau seniai buvo pribrendęs laikas žengti ryžtingą žingsnį į priekį net ir retorikos plotmėje, kai įprastų vaizdingų posakių, po kurių seka užsitęsusios pauzės, seilėtekis jau nebegelbsti padėties*.

Tačiau, kaip atrodo, prezidentui G.Nausėdai bent iš dalies pavyko išspręsti šią dilemą, nepasidavus vilionei negailestingai sukritikuoti vyriausybę (kyla įspūdis, kad tai buvo mažiausiai kritiškas vyriausybės atžvilgiu prezidento pranešimas per visą atgautos nepriklausomybės laikotarpį), drauge pernelyg nenusipiginant, jeigu norite, „išsaugant savo veidą“, svarbiausiu pranešimo stūmokliu pasirinkus šalies nacionalinio saugumo stiprinimo užduoties tematiką, kai, paties prezidento žodžiais tariant, dabar reikėtų atsisakyti įpročio kaišioti pagalius vienas kitam į ratus, stojant šalia vienas kito talkininkais, nacionalinio saugumo interesus iškeliant aukščiau partinio egoizmo ir asmeninių sąskaitų suvedinėjimo.

Kas galėtų paneigti, kad prasidėjus tokiam baisiam karui Ukrainoje ir keleriopai išaugus Rusijos keliamai grėsmei mūsų laisvei, nacionalinio saugumo užtikrinimas tampa svarbiausiu visų valdžios atšakų reikalu, dėl ko būtina vienytis, dar labiau susitelkti, paliekant už nugaros smulkius nesutarimus?

Tačiau neužmirškime ir to, kad Rusijos naujai aktualizuotas karas prieš Ukrainą, užpultosios šalies neginkluotų žmonių žudynės ir neregėti žiaurumai laike beveik sutapo su Lietuvoje valdančiosios koalicijos pradėtu, nežiūrint išorinių deklaracijų ir reklaminių vaizdinių, vidinio nusiginklavimo vajumi, bandant išpiršti mintį, kad tautinio identiteto puoselėjimas ir kultūrinio paveldo saugojimas yra pažangos kliūtys.

Prezidentas šiame pranešime, priešingai, skelbia, kad mūsų valstybingumo tradicija išauga iš kultūrinės savasties. Diskusijos su aiškiai neįvardintu oponentu plotmėje prezidento pranešime taip pat iškyla karšti raginimai plėtoti lituanistikos darbus, remti daugiavaikes šeimas, saugoti kultūrinę savastį užtikrinantį paveldą, taigi stengtis dėl to, kas aplink Ingridą Šimonytę susitelkusių prostribinių pajėgų, pasivadinusių Valstybės pažangos taryba ir neseniai pateikusių labai dviprasmišką Valstybės pažangos planą „Lietuva 2050“, yra vadinama labiausiai nusmukusios, kraštutinai atsilikusios valstybės veiklos prioritetais.

Kitas klausimas, kaip toks pranešimas atrodo ne tik susirinkusiųjų Seime akimis, bet ir visos šalies kontekste, kai Lietuvoje vyksta kažkas panašaus į šaltąjį pilietinį karą, o G.Nausėda tarsi vis dar puoselėja trečiojo kelio iliuziją, vengdamas labiau aiškaus pasirinkimo, ir, tarkime, pernelyg įkyraus savo vidinių įsitikinimų demonstravimo.

Tačiau leiskite sustoti ir pagalvoti, neskubant apkaltinti prezidento net ir tokiomis aplinkybėmis, kai anas ne pirmą kartą mus skaudžiai nuvilia savo oportunizmu.

Tarkime, yra tokių politikos magų, kurie matydami, kad suremontuoti politinės sistemos nepavyks, savo užkalbėjimais, tramdant patologijos prasiveržimą, padeda politinei sistemai nugrimzti į palaimingą katoleptinę vidinio sąstingio būseną, tačiau net ir magas prezidentas neturi tokių klijų, kurie galėtų padėti suklijuoti dvi kraštutinai susipriešinusias Lietuvos puses. Ar galime to reikalauti iš G.Nausėdos, kuris toli gražu nėra joks magas**.

Kaip atrodo bent man, net Dalia Grybauskaitė vienu metu sugebėjo išrodyti kaip ne visiškai sutapusi su politines sistema, tarkime, kaip paralelinis tokiai sistemai herojus, kai savo ruožtu valdančiųjų stumiamas iš politinės sistemos G.Nausėda nenori taikstytis su ne tokiu ir blogu nepritapusiojo vaidmeniu, skubėdamas pasidalinti su kitais, net ir pikčiausiais savo priešininkais, visa pasiligojusios sistemos našta. Tačiau jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad G.Nausėdai likimo yra parinktas stagnatoriaus vaidmuo, greičiau JE atitenka stabilizatoriaus įvaizdis, kai jo periodiški pasirodymai politinėje padangėje palaiko žmonių tikėjimą, jog nėra taip blogai kaip galėtų būti, jeigu visose valdžios pozicijose būtų konservatorių parinktos figūrėlės.

P. S.
Šių eilučių autorius neteikia jokios garantijos, kad taikus G.Nausėdos metinio pranešimo Seime tonas, kai oponentai buvo kritikuojami tik dėl akių, nebus suprastas kaip silpnumo apraiška, apie ką byloja lietuviškos pasakos siužetas, kad į spąstų duobę įkritę žvėrys pirmiausiai papjauti nusprendžią tą, kas nesugeba perrėkti kitų.
_____________________
Štai Alisa Veidrodžių karalystėje, klausia Karalienė, kodėl bėgdamos į priekį, skriedamos beveik oru anos liko toje pačioje vietoje, po tuo pačiu medžiu.
„Mūsų šalyje, – vis dar gaudydama dvasią žiopčiojo Alisa, – paprastai patenki į kokią nors kitą vietą, jei taip ilgai bėgi“.
„Lėta šalis! – atsakė Karalienė. – Čia reikia bėgti kiek įkabini, kad išsilaikytum toje pačioje vietoje. O jei nori patekti kur nors kitur, reikia bėgti mažiausiai dvigubai greičiau negu mudvi“. ( Luisas Kerolis. Alisa stebuklų šalyje ir veidrodžių karalystėje. „Vyturys“, 1991).
** Stebuklų šalies vienas skyrius ir yra įvardintas taip – „Netikro vėžlio pasakojimas“.
„Kadaise, – pagaliau ištarė Netikras vėžlys sunkiai atsidusdamas, – aš buvau tikras Vėžlys“.

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
38 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
GOJUS

2023 m. Prezidento pranešimas – tipinė, šabloniška, politkorektiška, marionetinė bailio kalba, būdinga visiems post sovietiniams prezidentams. Niekas nieko ir nesitikėjo😊. Ceremonija dėl ceremonijos atlikta.
Vėl išgirdau prezidento mėgstamą junginį „žalia ir inovatyvi” pavartotą du kartus, dviem linksniais.
Išgirdau ir naują žodį JUNGLUMAS.

P.S. Balsuosiu vistiek už Nausėdą arba Vėgėlę.

Al.

Žmogus, žinojęs žodį junglumas, aišku, vertas antros kadencijos. Visi draugiškai balsuosim už netikrą vėžlį. Nes tikri vėžliai dar blogesni.

Paul Casimir

Junglumas yra drebučių krūvos pasekmė, kai drebučiai pūdami jungiasi tarpusavyje. Tokia endoterminė reakcija. Mano vienas pažįstamas biochemikas iki pasiutimo ginčijasi ir įrodinėja, kad tai endogeninė. Nežinau.

Hildegarda

Tikrais jie tik apsimeta. Apsišaukėliai tikrai dar blogesni.

Paul Casimir

Aš balsuosiu už Vėgėlę – jau vien už jo laikyseną ir drąsą prieš pišdulkius. Visa kita yra smulkmenos lyginant su pišdulkių norais ir planais, kurių jie kol kas neįgyvendino.

Hildegarda

O jo tėvukai ne sovietiniai funkcionieriai? Prašom sąžiningai atsakyt į šį klausimą, o tai gausime antrą Juozaitį.

Toto

O tai Juozaičio tėvai buvo tarybiniai funkcionieriai ???

Paul Casimir

Gerbiama Hildegarda, taip, Vėgėlės šeima buvo nomenklatūra tais istoriniais laikais.

GOJUS

Apie Vėgėlės ir Nausėdos achilo kulnus žino ir Janutienės, Gorienės, Klivečkos, bei Furmanavičiai. Žino ir landsberginiai. Bet kodėl neišpliurpia masėms? A?
Ir aš nemažai žinau, bet nepasakoju, saugau mažesnį blogį nuo didesnio. Gal dar pravers. Kitaip tariant, laikaus šachmatinių-buhalterinių dėsnių. Bet bijau, kad vieną dieną nebeišturėsiu – imsiu vadovautis kosminiais dėsniais ir viską papasakosiu vardan tiesos.

Dzeikas

Aha…zinau baisia paslapti.
Bet nesakysiu kol tauta nepasauks🤣🤣🤣

Paulius

o turėjo būti kuo? Kolūkio melžėja ir traktoristas?

Dzeikas

Koks nah… skirtumas kas preziko tevai?
As turiu pretenziju banku pleves elgesiui, bet savo statusa jis issikovojo savo pastangomis. Ir aspirantu budamas gyveno tikrai ne funkcionieriu atzalos gyvenimo buda ir salygomis.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Ir Ignas Vėgėlė yra (sukčius bei) Lietuvos priešas. – Kai apsišaukėliai seimagyviai pakeitė konstitucijos 47 straipsnį, p_r_i_e_š_t_a_r_a_u_j_a_n_t konstitucijos 153 str nuostatai, užsieniečiai neturėjo bei neturi teisės įsigyti žemių, bet 2013 metų pabaigoje Lietuvos pardavėjas Ignas Vėgėlė labai d_u_r_n_a_i kalbėjo štai ką:  „… vis tiek, užsieniečiai turi teisę įsigyti žemę, lygiais pagrindais, kaip ir nacionaliniai subjektai” (Ignas Vėgėlė) Va čia nuo 15:00 ht tps://www.youtube.com/watch?v=8-AHRccWJDA – Netiesa, Ignai Vėgėle, „Lietuvos respublikos konstitucijos 47 straipsnis Žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.” – 2003 sausio 23-iosios aferistų bendrininkui Ignui Vėgėlei dera pati didžiausia bausmė – tremtis iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu. Ignai Vėgėle, ant kelių, bjaurybe. ______________________________________________ Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų,… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Ir Ignas Vėgėlė yra (sukčius bei) Lietuvos priešas. – Kai apsišaukėliai seimagyviai pakeitė konstitucijos 47 straipsnį, p_r_i_e_š_t_a_r_a_u_j_a_n_t konstitucijos 153 str nuostatai, užsieniečiai neturėjo bei neturi teisės įsigyti žemių, bet 2013 metų pabaigoje Lietuvos pardavėjas Ignas Vėgėlė labai d_u_r_n_a_i kalbėjo štai ką:  „… vis tiek, užsieniečiai turi teisę įsigyti žemę, lygiais pagrindais, kaip ir nacionaliniai subjektai” (Ignas Vėgėlė) Va čia nuo 15:00 https://www.youtube.com/watch?v=8-AHRccWJDA – Netiesa, Ignai Vėgėle, „Lietuvos respublikos konstitucijos 47 straipsnis Žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.” – 2003 sausio 23-iosios aferistų bendrininkui Ignui Vėgėlei dera pati didžiausia bausmė – tremtis iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu. Ignai Vėgėle, ant kelių, bjaurybe. ______________________________________________ Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

1996 birželio 20, 2003 sausio 23, apsišaukėliai seimagyviai banditai antikonstituciniu būdu keitė 47 straipsnį svetimšalių naudai (du kartus ir tuometiniai prezidentai skelbė pakeitimus) nepaisydami konstitucijos (2 str, 4 str, 3 str, 9 str, 6 str, o taip pat) 153 straipsnio nuostatos, kuriame parašyta:
“153 straipsnis
Kai ši Lietuvos Respublikos Konstitucija bus priimta referendumu, Lietuvos Respublikos Seimas iki 1993 metų spalio 25 dienos 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma gali pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas, kurios yra 47, 55, 56 straipsniuose, …”.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Štai visas 1996 birželio 20-osios aferistų bei Lietuvos priešų sąrašas. Balsavo už 47 straipsnio pakeitimą ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Vilija Aleknaitė Abramikienė 2 Leonas Alesionka 3 Nijolė Ambrazaitytė 4 Laima Liucija Andrikienė 5 Vytenis Povilas Andriukaitis 6 Jonas Algirdas Antanaitis 7 Vytautas Arbačiauskas 8 Vytautas Astrauskas 9 Arvydas Bajoras 10 Juozas Gediminas Baranauskas 11 Julius Beinortas 12 Aleksandras Bendinskas 13 Juozas Bernatonis 14 Egidijus Bičkauskas 15 Romualdas Ignas Bloškys 16 Kazys Bobelis 17 Vytautas Bogušis 18 Vanda Briedienė 19 Vytautas Jurgis Bubnys 20 Antanas Būdvytis 21 Virgilijus Vladislovas Bulovas 22 Vladas Butėnas 23 Medardas Čobotas 24 Rimantas Jonas Dagys 25 Kęstutis Dirgėla 26 Juozas Dringelis 27 Vytautas Einoris 28… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Štai visas 2003 sausio 23-iosios aferistų bei Lietuvos priešų sąrašas. Nedalyvavo balsavime (nesipriešino) ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Babravičius Gintautas  2 Bobelis Kazys  3 Čekuolis Jonas  4 Glaveckas Kęstutis  5 Gražulis Petras  6 Kirkilas Gediminas  7 Klišonis Audrius  8 Klumbys Egidijus  9 Lydeka Arminas  10 Matulevičius Algimantas  11 Melianas Artūras  12 Sakalas Aloyzas  13 Steiblienė Nijolė  14 Steponavičius Gintaras  15 Šukys Raimondas  16 Vagnorius Gediminas  17 Vazbys Artūras  Susilaikė (nesipriešino) ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Karbauskis Ramūnas  2 Matulevičius Juozas  3 Mincevič Gabriel Jan  4 Tomaševski Valdemar  Balsavo už 47 straipsnio pakeitimą ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Andriukaitis Vytenis Povilas  2 Babonienė Ona 3 Balčytis Zigmantas  4 Barakauskas Dailis Alfonsas 5 Baravykas Vydas 6 Bastys Mindaugas 7 Baura… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Vėgėlė yra Lietuvos pardavėjas, o Nausėda – tiesiog, nereikalingas Lietuvai komunistas. Artėja rinkimai, bet dar nesimato Lietuvos prezidento titulo verto.

Dzeikas

Sutinku su tamstos vertinimu.
Taciau esant tokiem rinkimams be pasirinkimo, arba isgamu samdytinis, arba banku kondomas reikia laikytis politikos „duskite abu”.
Toks pat kaip dilema ukrainieciams karinio maisto ir perversmo Rusijoje akivaizdoje, ka palaikyti ar salyginai civilizuota Putina ar naci – idealista Prigozina.Maras abiems.

Idiotų idiotas

Ir būtent vietinės žaliosios elektros energijos generacija artimiausioje ateityje padės mums išvengti naujų energijos kainų šuolių, pabrėžė prezidentas G. Nausėda.

„Paskelbtų būsimo jūros vėjo parko aukcionų rezultatai parodys, ar pajėgsime iki 2030 m. savarankiškai apsirūpinti vietine elektros energija“, – sakė šalies vadovas.

Paul Casimir

PS Idiotų idiotas yra ne tik parašęs tas eilutes, bet ir pasakęs tai žodžiu. Asilų asilas

Paulius

tai gal idiotas ne dėl tų eilučių pasakymo, o dėl to, kad tokius patarėjus pasirinko? o šiaip šitas ideologinis kliedesys labai plačiai išplitęs. Nemažiau nei šviesaus rytojaus neišvengiamybės ideologema

Paul Casimir

Idiotas kaip toks. Priežastinis ryšys būna nebūtinai tiesioginis, jis grandininis. Atsakomybė ir kaltė visvien Idiotų idioto, ne pasirinkto sraigtelio. Čia kaip PIŠas, teisinantis Novicką – atseit anas nekaltas dėl to, kad jam reikia įgyvendinti žaliojo komunizmo doktriną. Nususi politinė sistema įtraukia tik nususėlius kaip paminėti ar koks nors gentwiliukas.

Dzeikas

Sutinku. Idiotas nes Lietuvos energetinis saugumas tiekimu ir naudojamu zaliavu ivairoveje.
O statyti vejo jegaines MISKINGAME KRASTE – tas pat Islandijoje kukuruzus auginti.

blue yellow zov marinie

..pono Nieko pliurpsniai kazkodel manes nesudomino visiskai.Nebent atsiliepimai….juokai vieni,kai valstybes lavonas plesomas hienu,grifu,varnu,sakalu ir siaip,dzyku..

Ehrmantraut

krepšinio terminais kalbant jis „tuščias”, atkalbėjo savo poterius ir tiek iš jo naudos.

IP 88.118.83.153

Kalbomis gerovės nesukursi, o veikla yra priešinga deklaruojamiems tikslams, žmonės ne akli – mato ir supranta kas vyksta. 
Sukėlė audrą stiklinėje su tarybų narių čekiais, paskyrė priešlaikinių rinkimų datą ir… šnipštas. Premjerė stanikus nuo krūtinės plėšėsi – atsistatydinsiu, tikrovėje net apsivogusių ministrų neišvijo.  
O Prezidentas postringauja apie „Politinės atsakomybės stygių“.   

Žodžio laisvė

Kai buvo keliamas triukšmas dėl kotleto,o va kai tauta tikėjosi sulaukti tvirto žodžio dėl sveikatos, užsienio, teisingumo, aplinkos,žemės ūkio ir kitų ,prezidentas liko kurčias. Jam savi marškiniai ,pasirodo,arčiau kūno.

Žodžio laisvė

O mokyklų naikinimas ar nepražudys galutinai visos Lietuvos ???

Daugiau Lenkijos Lietuvoje?

Gal gerb. straipsnio autorius neskaitė „…Dabar G. Nausėda sako sulaukęs Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos skambučio su labai įdomiu pasiūlymu. „Kalbame apie glaudesnį bendradarbiavimą saugumo karinėje srityje. Daugiau Lenkijos Lietuvoje būtų vienas iš strateginių tikslų….” -delfi.lt/news/daily/lithuania/nauja-intriga-del-lietuvos-gynybos-nauseda-pranesa-apie-signalus-is-lenkijos.d?id=93569015

Paul Casimir

Girdite varpo gausmą, tačiau nesuprantate iš kur gausmas sklinda. Dar kitaip – pasiklydot tarp trijų pušaičių. NATO atžvilgiu nėra jokių neaiškumų – tai fizinis saugumas, nereiks Magadano kasyklose aukso rūdos kast. Tas pats ir su Lenkijos karine parama.

Paul Casimir

Koks durnius (C) paminusavo? Retas idiotas turėtų būt.

blue yellow zov marinie

…zinok,cia tokiu daug..

baisu, pederastų nereklamavo !

mums, pedofilams komunistams, pederastams kgbistams toks prezidentas nereikalingas !
rinksim patikimą, kgb patikrintą ir stumiamą kažkokią žuvį – ar tai karosą, ar tai ryklį ar tai ungurį ar tai vėgėlę į prezidentus.
VOT !!!

GOJUS

Vot ir ne, mes leftistinės žertvos rinksime patikimą kolaborantę draugę Grybauskaitę.

Paul Casimir

Labas, durniau! (C)

American Liberty Report

Šią savaitę Džordžijos šiaurinės apygardos federalinis apygardos teismas atskleidė 96 puslapių ataskaitą, vadinamą Haldermano ataskaita, kurioje atskleidžiami rimti ir galbūt tyčiniai valstijos balsavimo aparatų pažeidžiamumai. Džordžija naudoja elektroninius balsavimo aparatus iš Dominion Voting Systems. Dominion padavė į teismą „Fox News“ dėl beveik milijardo dolerių ir greičiausiai dėl šios priežasties Tuckeris Carlsonas praėjusį mėnesį buvo atleistas iš tinklo. Mičigano universiteto kompiuterių mokslo ir inžinerijos profesorius J. Haldermanas ir saugumo tyrinėtojas bei Auburno universiteto docentas Drew Sringall parengė šią ataskaitą ir atrado daug nerimą keliančių „Dominion Voting Systems“ „ImageCast X“ sistemos spragų, kurias galima LENGVAI išnaudoti. Šį atradimą iki šios savaitės nuslėpė kraštutinių kairiųjų teisėja Amy Totenberg. Ataskaita patvirtino ne tik faktą, kad balsai, įvesti į Dominion mašinas, gali būti pakeisti, bet… Skaityti daugiau »

Andreas Wailzer (Life Site News)

„BlackRock“ darbuotojas pripažino, kad bendrovė ir kitos didelės korporacijos „kontroliuoja prezidento piniginę“, ir pareiškė, kad Rusijos ir Ukrainos karas yra „naudingas verslui“.  „BlackRock“ verbuotoją Serge’ą Varlay slapta įrašė moteris, dirbanti „O’Keefe Media Group“, per kelis „pasimatymus“. Slapta įrašytame įraše , kurį birželio 20 dieną paskelbė žurnalistas Jamesas O’Keefe’as, Varlay sako, kad iš tikro vadovauja ne šalies prezidentas, o tas, kuris „ valdo prezidento piniginę“.  „Ir kas tai?” – paklausė žurnalistas.  „Draudimo fondai, BlackRock, bankai. Šie vyrai valdo pasaulį. Visos šios finansinės institucijos perka politikus. Taip, jūs galite nusipirkti savo kandidatus. Šie vaikinai velniškai pigūs. Už10 tūkst. Galit nusipirkti senatorių. Nesvarbu, kas laimės. Šiuo metu jie yra mano kišenėje.“  Ar BlackRock tai daro? – paklausė slaptoji žurnalistė.  ,,Visi tai daro.“ „BlackRock“ yra žinoma kaip „įmonė, kuriai priklauso pasaulis“, nes… Skaityti daugiau »

38
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top