Edvardas Čiuldė. Pabandykime nepiktai pakalbėti apie Lietuvoje įvykusį pučą (III)

I dalis ČIA; II dalis ČIA

Ponios Ingridos Šimonytės paniekinamai iškošti žodžiai, kad kitą kartą galėsite išsirinkti kitus, nagi tuos, kurie jums tinka, o dabar neva pakentėkite arba kitų gudročių tarškėjimas apie tai, kad žmonės išsirenka tokią valdžią, kokios yra verti, o po to nėra ko pernelyg purkštauti, iš esmė remiasi ta pačia minties nuostata, kad šalies gyventojų populiacija pilietine visuomene tampa labai trumpai, t. y. kelioms valandoms per rinkimus, o po to vėl pavirsta bežade minia, panašiai kaip pasakos karalaitė, išaušus naujai dienai, vėl atvirsta varle.

Štai dabar pats laikas būtų užduoti sau klausimą – ar teisėtai išrinkta valdžia visados išlieka teisėta, legitimi?

Hitlerio, kuris teisėtų rinkimų būdu pateko į valdžią, o po to kraštutinai neteisėtomis priemonėmis nuvedė šalį į katastrofą, pavyzdį čia praleiskime kaip pernelyg dramatišką ir netinkantį mums, dabar įsipareigojusiems kalbėti nepiktai ir vengiant spalvų sutirštinimo. Tačiau net ir atsiribojant nuo kraštutinių pavyzdžių nesunku įsivaizduoti, kad teisėtai išrinkta valdžia gali prarasti legitimumą su didžiausių trenksmu, jeigu savo fantasmagorinių tikslų įgyvendinimo ji siekia pažeisdama pamatinius konstitucijos karkaso principus, tarkime, tokiu būdu palikdama valstybę be sveikų pamatų ant lakaus smėlio. Štai taip besielgianti valdžia turėtų būti kuo greičiau atpažįstama kaip praradusi legitimumą valdžia, stabdant tokios valdžios veiklą visomis kiek įmanoma teisėtomis priemonėmis.

Kažkas panašaus atsitiko Lietuvoje, ar ne? Jau ne pirmą kartą bandau įtikinta savo gentainius, kad naujosios valdančiosios koalicijos susiformavimas netelpa į įprastą valdžių pasikeitimo ritmiką, kai valdžių kaitos karuselėje konstitucinis valdymo tipas išlieka nepakitęs, įsivaizduokime, valdžia perduodama kaip estafetės lazdelė, dalyviai keičiasi, bet visi risnoja tuo pačiu ratu – dabartinio momento savitumą žymi tai, kad naujosios formacijos valdančioji koalicija užsimojo iš esmė pakeisti valstybės paradigmą, jeigu norite, apversti konstitucinę dėlionę aukštyn kojomis, sukeisti dangų su žeme vietomis.

Kita vertus, to, kaip atrodo, pavadinti revoliucija neišeina, nes tikrieji apkeitimo tikslai nėra deklaruojami, tokį neįteisintą perversmą valstybėje, kai naktinio pučo metu buvo nuspręsta nepastebimai pakeisti pagrindinius šalies politinės ir teisinės raidos orientyrus, užleidžiant miglas ant laukų, labiau tiktų pavadinti pseudorevoliucija, paskatinančia patologinių procesų suvešėjimą.

dabartinė valdžia veikia pagal atvirkščiai proporcingą oficialiajai, paraleliai išsakytą neoficialią doktriną, skelbiančia, kad lietuvių tautos tapatybės puoselėjimas ir tautinė kultūra yra pažangos stabdis,

LR Konstitucijos principų principas yra tiksliai apipavidalinta Valstybės idėja, jau Konstitucijos Preambulėje skelbiant, kad Lietuvos valstybę sukūrė lietuvių tauta, taip genetiškai apibrėžiant ir tautos kaip suvereno statusą. Tokia yra oficiali konstitucinė doktrina. Tačiau dabartinė valdžia veikia pagal atvirkščiai proporcingą oficialiajai, paraleliai išsakytą neoficialią doktriną, skelbiančia, kad lietuvių tautos tapatybės puoselėjimas ir tautinė kultūra yra pažangos stabdis, tokiu būdu mobilizuojant visą savo nešvankumą pradėtoje kovoje prieš lietuvybę, pateisinant išpuolius prieš lietuvių kalbą ir liguistą alergiją tautinio sąmoningumo daigams.

Kaip tai galėjo įvykti, kad nepriklausomoje Lietuvoje teisėtai išrinkta valdžia savo antilietuvišku nusiteikimu jau kartais pranoksta net okupacinių valdžių, visomis išgalėmis kovojusių prieš tautos idėją, pagiežingumą, kodėl atsitiko taip, kaip negalėjo būti iš principo?

Tikriausiai truputėlį nustebinsiu skaitytoją, išsakydamas savo požiūrį, kad tokia padėtis susiklostė ne tiek dėl objektyvių, kiek dėl subjektyvių veiksnių, toli gražu nėra tiek dėsninga kaip galėtų kažkam pasirodyti išeiga, kiek atsitiktinumo padarinys.

Tarkime, ES vykstantys procesai ir vadinamojo pažangizmo ideologija yra palankus idėjų sumaišties įsitvirtinimui kontekstinis reiškinys, tačiau valdžios karas prieš lietuvybę nepriklausomoje Lietuvoje prasidėjo ne vykdant dievų direktyvas ar sekant geležiniais istorijos dėsniais, bet greičiausiai dėl tos atsitiktinės aplinkybių konsteliacijos, jog į aukščiausius valdžios postus pateko žmonės, kurie galimai jau šeimose buvo išmokyti nekęsti lietuviškos dvasios.

Net jeigu nėra galimybės visas nesėkmes numatyti iš anksto, dabar vis tik būtų pats laikas susirūpinti dėl to, jog bent tokie pučistai galiausiai susilauktų ne tik politinės, bet ir teisinės atsakomybės. Toli nesižvalgant, užteks prisiminti, jog ES lėšų, skirtų gyvybiškai svarbiam lietuvių kalbos suskaitmeninimo reikalui, piktybiškas iššvaistymas mažai reikšmingiems tikslams, neabejotinai yra vertintinas kaip kriminalinis nusikaltimas.

Žengiant šaligatviu pro Vilniaus akademinį dramos teatrą dėmesį atkreipia ir maloniai nuteikia, žadindama neaiškius kūrybinius lūkesčius, išsikišusi iš fasado trijų mūzų skulptūrinė kompozicija, tačiau nieko gero mums nežada virš Valstybės teatro dar tebekabantis trijų furijų vaiduoklis, kartais vadinamas triummoteratu…

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Paul Casimir

Šeimose nebuvo jie išmokyti nekęsti lietuvybės, nebent gerawalė kokia nors iš pseudolenkiškos aplinkos. Tiesiog išauklėti bestuburiais šiuo atžvilgiu. Ir tada jau chunveibinais nesunkiai paverčiami. Arba mankurtais kaip aprašoma toje knygoje Aitmatovo.

blue yellow zov marinie

..nei sikmonkei,nei dobrawolskai vaikystej smegenu nespaude avies puslem….o vat lenkiska seimynine aplinka butent ir nuleme…..turim visiskas piktybines prietrankas….durnas ir nuodingas.

edvardas

Kaip atrodo bent man, mes tikriausiai dar nepakankamai kreipiame dėmesį į tą faktą, kad nepriklausomybės idėja per sovietmečio kataklizmas buvo pernešta ir išsaugota šeimose. Kita vertus, kaip kitaip, neapsiribojant korektiškomis banalybėmis, būtų galima paaiškinti Šimonytės, Čmilytės, Armonaitės zoologinės neapykantos lietuvybei faktą, jeigu ne kaip pridaiginto skiepo šeimose suvešėjimą, begant metais? To paprasčiausiais ideologiniais svyravimais nepaaiškinsi, tai kažkoks užkratas krujuje.
Mokslininkai, nepripažįstantys krecionistinio pasaulio aiškinimo, sako, kad gyvybė ėmė atsirado dėl neįtikėtino aplinkybių sutapimo, kurio tikimybė buvo lygi beveik nuliui, nieko panašaus neįsivaizduoju, kad dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių pasaulis galėtų staiga išnykti, tačiau tai, kad minėtosios dyvos pasirodė vienu metu toje pačioje vietoje tikriausai yra neįtikėtinas sutapimas, lemiantis katastrofiškas pasekmes Lietuvai.

blue yellow zov marinie

…nea,tokiu atsitiktinumu nebuna/nebent ta vieninteli karta,kai svietas tveresi/…tu asabu susiburimas yra kaip puckos tanku kaupimasis prie Ukrainos sienos pries kara.Taip ir cia.Juolab,kad ju /leftistu lansbergistu/ veikimas ir spaudimas visais frontais vis stipreja..

Paul Casimir

Dėkui už atsiliepimą. Gali ir taip būti, tačiau nedrįsčiau apibendrinimo daryt tokio. Reiktų kiekvieną atvejį tirti (pvz., PIŠo ar Armonaitės) – neturiu jokių žinių apie anti-lietuviškų elementų buvimą jų ankstesnėse aplinkose. Tačiau žinau daug atvejų kai puikiuose šeimose auklėtos atžalos nukrypo į tariamos pažangos paraštes, nes pirminė gera socialinė aplinka sudarė galimybes patekti į tokią tariamai pažangią aplinką – ir jaunos smegenėlės išplautos buvo. Jokios neapykantos civilizacijai šeimose ir apskritai vaikystėje ir paauglystėje, tačiau stuburo pamatinio neišugdymas sudaro sąlygas armonaitėms tapti ormonautėmis ir pan.

Al.

Šitas tariamas sutapimas aiškesnis matant tokius sutapimus daugelyje Vakarų (ir ne tik) šalių vienu metu.

edvardas

Velnias slypi detalėse, o tiesa – niuansuose. Lietuviškas koloritas turi savo specifiką, nesakykite, čia viskas nusidažo truputėlį kita spalva…

blue yellow zov marinie

….ohoho,is tamistos tokio sofistinio niekalo nesitikejau….kad taip pasakytu koks uzkalnis,nenustebciau….apkeiskit abu zodzius vietomis…nieks nepasikeis…..tuscias oro virpinimas,nebent uzpildyt turiniu,bet vis viena but sofistiniai tauskalai…..

Al.

Ir kokios tos detalės? Kad turinys tarybinis, o forma internacionalinė ?Ar kad mūsų kolaborantai tarnauja Švabui, Kremliui ir Varšuvai vienu metu ?

Paul Casimir

Nelabai žino kam tarnauja, nerūpi. Esmė prieš ką čia ir dabar – pagal užduotį. Varšuvoje, Budapešte, Prahoje – tokių pačių Legionai, taikosi į vietinius nacionalinius (=tautinius) taikinius. Kaip mūsų gerawalė, kuri visą priešbukalaurinį gyvenimą iš Centriuko grantinių lėšų gyveno. Teko nelaimė pažinti. Šimašinių raudona aplinka.

edvardas

Kaip atrodo bent man, vienas iš tokių niuansų yra tai, kad leftizmas apskritai yra pabrėžtinai abejingas tautiniam užsiangažavimui, o Lietuvoje po pažangizmo vėliava telkiasi neabejingi šiam klausimui, o – priešingai – skelbiantys lietuvybei karą veikėjai. Siekiant suteikti kūną ir kraują tokiam antilietuviškam nusiteikimui, čia neretai gilinamos prievarta andai sulenkinto Vilniaus reminiscencijos, pučiamas mito burbulas apie pasaulinę lietuvių kaltę ir skolą žydams ( gi lietuviai sukėlė II-ąjį pasaulinį karą ir už sako nepakeliamą skolą privalo perleisti Lietuvą žydams kaip atsarginę teritoriją išrinktajai tautai visuotinio atšilimo akistatoje – čia šaržuoju), ir, kas ypatingai šlykštu ir niekinga, bandoma supriešinti Lietuvos ir kovojančios Ukrainos simbolius.

blue yellow zov marinie

..atzangizma ir ukine,politine kenkejiska veikla lemia tauteles moralinis nuosmukis,pilietiskumo nususimas….jau po tokiu zodziu…galesit issirinkt kitus…..turetu kilt masinis maistas ir tos triumviratiskos valdziukes nelikt ne kvapo…..taciau……durniu ir baznycioj musa…tai ir neverta nei stebetis,nei verkslent del visokiu sunybiu ir nieksysciu.Patys kalti.

keistas konservatorių nukrypimas

Tauta savo durnumą pademonstravo 1992 metais grąžindama valdžion komunistus i r nuo tada VISI politikai negerbia tautos. Ir tie kas nori jai gero, ir te kurie siekia valdžios savanaudiškais tikslais. Dabartinė valdžia siekia švietėjiškų tikslų, tačiau reikia sutikti, be jokio reikalo erzindama žmones antilietuviška ir prolenkiška arogancija. Tai jau lipimas ant išmėginto grėblio.

blue yellow zov marinie

..susipainiojai pamastyme..visi buvo ir yra.. komunistai,issiverte i neomarksistus…apie kokius svietejiskus tikslus kalbi,apskritai nesuprantama….jei anys ir laipioja ant greblio,tai jiems neskauda,visi guzai tenka tautelei,kuri seniai gavo galvos trauma ir anic nieko nebesupranta ir net skausmo nebejaucia….tik mekena….meees geeeri,beee,neskriauskit musu…..

sako mūsų tautai vieta Afrikoje

Jei tautelė tokia, kaip sakai tai reikia ją arba gydyti (šviesti) , arba numoti ranka. Ir nekreipti dėmesio ką su ja išdarinėja neomarksistai

blue yellow zov marinie

…antras variantas realesnis.Jei patys neissigydys,jokie svietimai nepades.O issigydyt gales,kai visai nebepakenciama bus buti.Taigi,kuo blogiau,tuo geriau.

pirmyn į afriką

Na , dabartinė valdžia pasirinko švietimą. Pagal savo ar europinį supratimą, bet švietimą. Ne afrikinį.

Al.

Jie pasirinko švietimą Iljičiaus lempute. Europiniu – šiuo atveju, komunofašistiniu – jos variantu.

blue yellow zov marinie

…taip,zydruoju.Dar jis ypatingas tuo,kad visi mokytojai issilakste,mokyklos uzsidare……mylosti prosim…i lenzbergienes ugdymo istaigeles uz milijoooooona…

aukščiau nosis

žmonės, gyvuliai ir visi gyvi padarai dauginasi ne dėl to kad būtų teisingai auklėjami. Gal užtenka pūsti marksizmo baubą?

blue yellow zov marinie

…patsai marksizmo ispazintojas,berods..

Al.

Teisingai, nereikia gąsdinti žmonių marksizmu. Tiesiog, sunėrę rankas už nugaros, ramiai sueikit į jums paruoštą narvą. Nieko neturėsit ir būsit laimingi (tie, kas išliks po žmonijos mažinimo).

Žaltė

Gerb, autoriau, Jūs teisingai pastebėjote, kad lietuviška dvasia (jausena) išugdoma šeimose. Kadangi mūsų valstybės aukščiausius postus užima personos, kurios neturi ne tik lietuviškos jausenos, bet ir „lietuviškų genų“ arba jų labai mažai turi. Interviu Lenkijos naujienų portalui wp.pl: I. Šimonytė apie savo šaknis. „… senelių namuose kalbėta tik lenkiškai“. Senelių namuose buvusi didelė lenkiškų knygų biblioteka, močiutė dirbo lenkiškoje mokykloje, Šimonytės mama taip pat mokėsi toje mokykloje. Paklausta Šimonytė apie tai, kaip reaguotų jos močiutė į pavardžių rašybos pokyčius, atsakė: „Galvoju, jeigu ji dabar gyventų, būtų labai patenkinta, kad gegužę įsigaliojo įstatymas, kuris keičia tvarką ir leidžia naudoti originalią vardų ir pavardžių rašybą“.

blue yellow zov marinie

…to tak,pany,oczsewyscie….

Paul Casimir

Šaltinis pirminis apie PIŠą? Labai dažnai tą girdžiu, ir niekad negaunu nuorodos kai paprašau. Visi drąsūs anonimiškai. O PIŠas šneka ir žvengia be akcento lenkiško.

Paul Casimir

Aišku, dėkui. Neskaitau jokių lietuviškų oficiozų jau daug metų, pastaraisiais metais pagaunu tik mikio mauzo nuorodas čia įdomiausiomis temomis į ėlėrtė – o šitos ans neteikė, nes ne ėlėrtė ✍️

Paul Casimir

PS Eduardas, rašydamas straipsnelį ir darydamas tokias prielaidas, galėjo tokią nuorodą irgi duot – tai kažkiek pagrįstų jo mintis. Nors mano galva tai nieko neįrodo.

28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top