Edvardas Čiuldė. Šaukštas medaus ir bačka deguto

Visą žemės rutulį kelis kartus apskriejo žinia, kad lietuviai baigiantis pavasariui suaukojo daugiau nei 5 milijonus eurų garsiojo kovinio drono „Bayraktar“ pirkimui, užsimoję įteikti tokią neeilinę dovaną už laisvę besikaunančiai Ukrainai. Nuostabu yra dar ir tai, kad buvo planuojama rinkti pinigus bepiločio lėktuvo įsigijimui tris savaites, tačiau reikiama suma į sąskaitą sutekėjo per tris dienas.

Ryšium su šia istorija Lietuvos vardas vėl sušmėžavo įtakingiausių pasaulio dienraščių antraštėse ir respektabiliausių TV žinių pranešimuose.

Šios triumfališką susidomėjimą sukėlusios akcijos užmanytojas yra žurnalistas, rašytojas ir visuomenė veikėjas Andrius Tapinas ir jo TV „Laisvė“. Taigi neatsitiktinai spaudos pranešimų antraštės bent Lietuvoje, kur gerai žinoma, kas yra A.Tapinas, skelbė, kad 5 ar beveik 6 milijonus eurų, skirtų kovojančiai Ukrainai, surinko Andrius Tapinas. Savo ruožtu žurnalistas Tapinas, neprisiimdamas visos garbė sau, jau suspėjo papasakoti ne vieną iš pirmo žvilgsnio tarsi ir graudžią, be drauge ūpą pakeliančią istoriją apie tai, kad pinigus šiai Ukrainą paremiančiai akcijai aukojo taip pat babytės ir anūkai.

Kas be ko, A.Tapinas, be kitų savo talentų, yra dar ir puikus organizatorius, sugebantis išjudinti, uždegti ir sutelkti žmones geriems darbams. Tai matėme ne vieną kartą. Drauge negaliu atsikratyti įspūdžio, kad jau ne pirmą kartą jo pilietinėmis iniciatyvomis išjudinami dirvonai pakraščiuose yra apkrečiami piktžolėmis, o visuomeninės vaišėse išstatyti pyragai kartais būna stipriai karstelėję. Taip ir šįkart, nušviestas rampų, žinomas žurnalistas nepraleido progos išjudinti žmonių nuomones prezidento Gitano Nausėdos niekinimo linkme dėl to, jog anas neva nesudalyvavo TV laidoje, raginančioje aukoti pinigus kovinio drono „Bayraktar“ pirkimui.

Toli gražu nesu prisiekęs prezidento G. Nausėdos gerbėjas, tačiau negaliu atmesti ir to, kad LR prezidentas stovi atokiau nuo pažangizmo lozungų užkurto lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės naikinimo vajaus, nesitapatina su „laiko dvasia“, kuri mūsų atveju kartais jau tampa visiškai panaši, – nesutirštinus spalvų, – į naujosios konfigūracijos stribų entuziazmo kuriamą parazitinę ataugą.

Kaip atrodo, būtent dėl tokio tipo „nedalyvavimo“ jis susilaukia nešvankaus puolimo, niekinimo, dergimo. Kita vertus, tai, kad G.Nausėda savo ruožtu nesudalyvavo A.Tapino TV laidoje taip pat yra pridėtinę vertę kuriantis laimingas atsitiktinumas, leidžiantis pinigų rinkimo Ukrainos kovai akciją atpažinti kaip spontaniškumo stebuklą, kaip gelminį pilietiškumo, tautiškumo, liaudiškumo pasireiškimą, įvykusį be parodomojo politikų tarpininkavimo. Neabejojo, kad savo ruožtu G.Nausėda pluša Ukrainos paramos frontuose savo kompetencijos ribose negailėdamas jėgų.

Kartais sakoma, kad prezidentas G.Nausėda nesugebėjo peržengti savo ambicijų, nepakviesdamas kai kurių žurnalistų į iškilmes Prezidentūroje arba štai pats neatvykęs į TV laidą, pakviestas A. Tapino.

Kaip nuostabu, staiga išaiškėjo, kad prezidentas tikrai nesiveržia bendrauti su tais visuomenė nuomonės formuotojais, kurie jį paprasčiausiai dergia, žemina, ar ne? Tačiau nereikia apsimesti, visi gerai suprantame, kad išryškėjusi priešstata nė iš tolo neturi nieko bendro su kritiniu prezidento veiksmų vertinimu, nuomonių išsiskyrimu pliuralistinėje visuomenėje, o yra forsuoto niekinimo kampanija, peržengiantis visas ribas nešvankus užpuolimas, kiaulių choro žviegimas. O jeigu prezidentas išties atlapotų duris ir širdį net ir naujosios konfigūracijos nešvankumo trubadūrams, ar jie išdrįstų atlaikyti žvilgsnių akistatą, neįsistatę kiaulės akis, a?

Kartas nuo karto A.Tapiną ištinka priepuoliai, kai jis pradeda matuotis G.Nausėdos kepurę, įrodinėdamas, kad jis anojo vietoje viską padarytų kitaip, t. y. daug geriau. Paprastai tokiais atvejais kažkur šalia pasigirsta A. Tapino bendražygio Arūno Valinsko balselis, skelbiantis nuomonę, kad G.Nausėda yra bekiaušis prezidentas.

Žinia, dėl G.Nausėdos dar gali būti ir kitokių nuomonių, kai drauge Lietuvoje jau niekam nėra jokia paslaptis, kad A.Valinsko pusapvalumai yra užbambę neišsivystimo stadijoje tiek apačioje, tiek viršuje. Viskas prie ko prisiliečia A.Valinskas tampa kiču, todėl jam drąsiai būtų galima įteikti auksinę kičo šimtmečio kavalieriau žvaigždę.

Neatsakingai sutirštinčiau spalvas, šiuos mūsų herojus pavadindamas tiesiog kiaulėmis. Greičiau jie yra žmonės, sergantys karvizmo liga. Žinia, karvės gali būti daugiau ar mažiau pieningos, tačiau visų jų uodegos yra šūdinos.

XXX

kiekvieną
pavasarį
taip
daros
kad
laksto
iš naujo
nukirstagalvis
padaras
skleisdamas
paniką
……………………

daugtaškio
skleidžiasi
pumpurai
markstos
iškart
prabudusi
žvaira
azijietė
gėlė
ir
dyksta
visur
nei
skustuvas
aštri
žolė
naujo
karvių
baleto
reikmėm

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
123.

per daug dėmesio trrim itartiniem asmenim.

Kas domisi

Rusijos agresijos prieš Ukrainą eigą ir žiūri proukrainietišką telekanalą „Nastojaščeje vremia”, kiek tai įmanoma, objektyviai nušviečiantį karą, be abejo, matė „bėgančią eilutę”, informuojančią, kad dronų gamintojas nutarė 1 droną „Bayraktar” padovanoti Ukrainos armijai, Ukrainai. Nėra abejonės, kad čia eina kalba apie tą patį droną, kurį taip sumaniai „įsisavino” Tapinas su kompanija. Nei Lietuva, nei tuo labiau Tapinas jau nebeminimi. Galima spėlioti, kad žaibiškai surinkti beveik 6 milijonai eurų – baltos kumelės sapnas. Kas gali paneigti, kad visa istorija su dronu, kurio dar niekas nematė, kurio dar niekas nepagamino ir dar nežinia, ar kada pagamins, nėra tokia pat piarinė, kvailiams skirta propagandistinė akcija, kaip sovietiniais laikais tankas „Boriec za svobodu tovarišč lenin”. Jeigu paaiškėtų, kad ukrainiečių nelaimė tampa kažkieno reklama politiniais… Skaityti daugiau »

Kaunas

autoriui norisi palinkėti eiti paskui rusų laivą.

Vilnius

tamstai patarciau prasikrapstyt smegenis,kazkas negero su texto suvokimu,matyt.Ar reik sukramtyt..,silpnaproti..

Al.

Mūsų bolševikinis jaunimas lygiai taip aršiai dergs ukrainiečius kai jie nepriims sodomijos propagandos.

aukotojai turėtų būti pagerbti -

paviešinti. Ar nepasimatytų sorošo, švabo pavardės, taip galingai remiančios tapinuką, kurio jau a.a. tėvą Laimoną Tapiną kažkas skelbia Lietuvos žurnalistikos tėvu… Nuo absurdo prie absurdo. O juk velionis dėstė TARYBINĖS ŽURNALISTIKOS ISTORIJĄ (?). Vienu ypu nubraukiama visa Nepriklausomos Lietuvos žurnalistų plejada, tarybinio laikotarpio būrys ryškiausių žurnalistų dar iki velionio įstojimo VU. ,,Kietas” tas Andriukas – per visus frontus sugebantis trimituoti save pasigarbinančias naujienas…Koks kitas žingsnis – per Ukrajiną į LR prezidentūrą? Neišdegs – nepilnamečių balsų nepakaks.

Prašalietis

Tik Čiuldės ir kitų Rasos galtvėje esančioje įstaigoje gyvenančių „intelektualų tiek apačioje, tiek viršuje neužbambusiose neišsivystymo stadijose” galvose „visą žemės rutulį kelis kartus apskrieja žinios” skelbiamos nepakartojamame lansberginiame durnių laive. Šiandieninio „daug talentų, organizacinių sugebėjimų turinčio” šoumeno ir klouno Tapino organizuotame Bayraktaro dovanojimo šou neabejingam žiūrovui Čiuldei pritrūko šou dalyvavusių prie valdžios lovio besistumdančių veikėjų. Įdomu ką patartų Čiuldei kvalifikacijos nepraradęs sanitaras į Čiuldės straipsnelyje vietiniams runkeliams „intelektualinį kto neskačet tot maskal”skirtą: „Neatsakingai sutirštinčiau spalvas, šiuos mūsų herojus pavadindamas tiesiog kiaulėmis. Greičiau jie yra žmonės, sergantys karvizmo liga. Žinia, karvės gali būti daugiau ar mažiau pieningos, tačiau visų jų uodegos yra šūdinos.”

eksperimentas

jūs tikri, kad surinko tuos 5 milijonus? tai paimkit pilną A4 popieriaus dėžę ir panešėkit viena ranka kaip jis Čmilytei. taip ir su tais milijonais.

Garis Tabachas

Ситуация Которую Не Хотят Знать. Кормить Фантазиями За Чужой Счёт, Легче Чем Правдой Гари Юрий Табах

https://www.youtube.com/watch?v=AlX_TgRlZLg&ab_channel=GaryГариYuriTabachТабах

Jieti,

ar tu koki komenta gali parasyt ne jieciu kalba,o lietuviu..Tavo logikos,gramatikos klaidos kazkokios..keliancios baime..Sugebejimai tikrai nezmoniski..Jietiski,anomalus.

Kis

kiekvienas gyvena kaip pats supranta,Ruskevicius mylisi profesionaliai,Valinskas su Tapinu meldziasi savam dievukui,prasmirusiams oziui,nes gauna nauda.Tokie tinkami patarnaujanciam personalui.Toks tokiu gyvenimas,be reikalo gyvunelius uzgaulioji,teisybe tik del karves,kuri pastoviai vaiksto su apsikta uodega.Na o Lietuvai tik vieno pritruko-Tapina isrinkti prezidenta,butu istorinis ivykis;ozys ir oziukas.

Pabaiga

apie karves,nuostabei taikli.

Tapinas prezidentas?

taigi dar nakotiku nelegalizavo,o jau tokios nesamones sklando.

yel“l“ow submarine

šitiek šūdo malimo dėl kažkokių menkystų ir padugnių – tiek dėl narcizinės nukrušos, tiek dėl to pridurkėlio tapkino :))) – ar tas čiūdikas čiuldė daugiau neturi ką veikti ? :))) – beje, tų su3,14stų bairachtarų naikinimo tempai šizoukropijoje nesikeičia – 0,9 – 1,1 štukos per parą :))) – šizolitchūanijos “nupirktas“ bairachtaras, be abejo , jei jis iš viso buvo, jau garantuotai paverstas antrinėm žaliavom 🙂 – kraupina tik šizolitchūanijos veršių debilumas, pranokstantis net zoologinių kanopinių vidurkį : negana to, kad tie kretinai moka už pindosų karą dvidešimties procentų infliacija, tai dar jiems užtenka “protelio“ sudalyvauti visokių tapininių išmatų lochatronuose :))) – panašu, amazonijos aborigenai jau gali jaustis evoliucijos avangardu :)))))))

zdarov,lavondeme,

cia kazkaip pataikei,ale gi pamirsai pabuciuot kacapiskon plaukuotojon..Nors ir galus atidavinejancion,ale da dujas leidziancion.Nors,nebeilgam.vODKE JAU SALA..

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top