Edvardas Čiuldė. Triušio ola

Kaip dauguma iš mūsų tikriausiai esame girdėję, Hitleris didžiąją karo dalį pratūnojo bunkeryje, kuris net oficialiai buvo vadinamas Vilko irštva. Apskritai dauguma Hitlerio būstinių buvo siejamos su vilko ( wolf) pavadinimu dėl etimologinio žaismo vokiečių kalboje su vardu Adolfas. Kas nežino, kad anas mėgo, kaip dažnai būna tarp bepročių, pompastiškus simbolinius gestus.

Tačiau neatsitiktinai praeitą kartą tą bunkerį, kur šiandien pasislėpęs tupi Putinas, pavadinome Triušio ola. Tikrai neatsitiktinai…

O kaip kitaip, jeigu ne triušiu, būtų galima pavadinti iniciatorių, užsimojusį atkurti labiausiai nutriušusią iš kada nors buvusių imperijų.

Žinia, actekų imperijoje kartas nuo karto dievams buvo aukojami žmonės, jų vidaus organus sušeriant gyvuliams, o vertingesnes paaukoto kūno dalis po ritualinio sudžiovinimo atiduodant suvalgyti svarbiems asmenims. Tačiau sovietijos imperija pačius žmonės pavertė gyvuliais, neatsitiktinai jai prigijo kodinis Gyvulių ūkio pavadinimas. Iš tiesų, žmonių gyvenimas čia buvo nususintas iki nežmogiško lygio, taigi tik triušis gali manyti, kad tais laikais žolė buvo žalesnė.

Mes vis puikiai žinome pasakojimą apie tai, kaip iš kiemsargio šunėko buvo pabandytą sumeistrauti atropoidinę būtybę, tokį Šarikovą. Tačiau tikrai nepalyginamai lengviau yra įsivaizduoti kitą atvejį, kai, triušiui pastoviai leidžiant į žandukus botuliną, mūsų akyse išdygsta kažkas panašaus į Putiną…

Kas be ko, šių eilučių autorius taip pat nėra didelis gražuolis, tačiau jis (bandysiu pateisinti pats save), kaip ir dauguma iš mūsų, bent nesudangsto išgalvotais pretekstais ir nesislapsto olose. Savo ruožtu kitaip nei didžiausiu mūsų laikų bailiu triušiu nesigauna pavadinti personažo, kuris dreba užsimūrijęs bunkeryje ir panikos pagautas grasina pasauliui termobranduoliniais ginklais.

Taigi, apibendrinat galima būtų pasakyti ir taip, kad šiandieninė Rusija meldžiasi sužvėrėjusio triušio ikonai, o toks žlugimo įvaizdinimas per mutantą triušį yra labiau adekvati tikrai dalykų padėčiai emblema nei ikonografinis nukaršusio dvigalvio erelio vaizdinys.

Pokario turgus

ant prekystalio stūkso krūvos įvairiausių visokiausių rūšių
užverstas turgus metodiškai arba greičiau gracingai išdarytos skerdienos
——————————————
paukščiai be plunksnų, erelis be abiejų nukapotų galvų ir pentinų iš kailiukų išvilktas tįso numestas triušis
užkrautos sunkiai velkasi ten nusiplūkusios europos prekyvietės dienos

jau nebemirsi kely ten kaip šviesoforas raudonosios triušio akys
nors sapnuojasi jam iš inercijos dar rusų imperijos lankos žaliosios
aplink šmirinėja paslaugūs naujausios formacijos vagys
į baltą chalatą rankas nusivalo karų veteranas nuskelto per pusę veido žaliūkas

nemąžtą taip pat ir daržovių krūvos kur senė budriai vėl snaudžia
(užmigus laiką pro sapną užsilikęs „migas“ gali išvogti)
perka atgijus miestietė ten ne tik žarnas bet ir česnakus
ant lentos tarp granatų išdidžiai ritinėjas svogūnas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pAbaigoj literaturinis bandymas idomus,

turgaus balaganas su nudienos simboliais migais ir t.t.,ypac str.apoteozinis triusio be kailio simbolis..stengesi zmogus,reik pagirt.Matosi,kad rasymas autoriui yra l.svarbus,tiesiog busena,tai ir palinkekim sekmes.Sikart isvenge stiliaus sunkumo,bet radosi kazkoks minties pritempimas prie ivaizdzio,o ne atvirksciai.

Prašalietis

Tik lansberginiame durnių laive gali užgimti”intelektualas” pakrikštytas actekiška pavarde Čiuldė, kuris „žino kaip actekai gyveno” actekų imperijoje, nes ten, pasitaikius progai, jis pats pabuvojo. Tik „intelektualas” Čiuldė sugeba šiandienina „slava ukraini” laikotarpiu, taip „moksliškai ir įtikinamai” neišsivaikščiojusiems lansberginio durnių laivo puskvailiams ir idiotams sudeda likusius „taškus ant i” Putino-Putlerio atžvilgiu. Prie jau kitų „intelektualų” apibrėžtų Putlerio „bėdų” kaip jo sirgimas mažiausiai trimis vėžiais, nežemišku išprotėjimu… Čiuldė, kuriam, kaip rašo komentuojantis „rašymo būsenų žinovas”, „tiesiog būdamas rašymo būsenoje” nustatė „taikliai kaip „pirštu į šikn..”vietą, kur pasislėpęs ant kiaušinių tupi Putinas..” Tą vietą pavadino Triušio ola… ir dar kažkur prie Triušio olos buvo ir Šarikas… Ten kur buvo Putinas, Čiuldė savo „actekine akimi” matė ir triušį, kuriam į žandukus leido butuliną. Pasekoje,… Skaityti daugiau »

Prasalieciui

A nebusi is tu asabu burio,kur sika ir tapsnoja..Tau pabudus ir uzmiegant akyse kyla didingas SUDO gamybos procesas.Diena si gamini skanauji,nagrineji,uostai,siaip paknibineji,vienzo,visas tavo gyvenimas yra sio patiekalo gurmaniskas skanavimas.Tinka ir skenavimas…Geriau jau eitum pro sali.Pats ar esi bent ka sukures..,kazi kazi.

Prašalietis

Prasalieciui 2022-03-19 8:26
Tamstai turiu pranešti, kad tokiu Lietuvai „atsakingu slava ukraini laikotarpiu” taip neatsakingai skleisti „nepadorias” užuominas į pacituotas visų laikų Lietuvos ir Europos didžiausio patrioto, sugriovusio be JAV su visu NATO pagalbos Tarybų Sąjungą su visu Varšuvos paktu, parnešusio visiem, tame tarpe ir actekui Čiuldei laisvę,nepriklausomybę…, tautos patriarcho, kuris yra nei mažiau nei daugiau nuo 1990 metų: V.Lansbergis yra Lietuva, Lietuva yra V.Lansbergis „tautiškai filosofinio, programinio, patriotiško, antikomunistinio, anti Putiniško…” kūrinio „Santykis yra viskas” citatą gali tik užsimaskavęs po „slava ukraini” visiškas „vatinka apsirengęs, triušio ušankę užsimaukšlinęs, amerikos indėno mokasiniais apautas, vietinis būžys vaidinantis koloradą”… Taip kad tikram patriotiniam persiauklėjimui marš skaityti ir išmokti nors ką mintinai iš V.Lamsbergio filosofiškai patriotinių traktatų „Santykis yra viskas”, „Bulšitas Šūdmala”…

Siame portale esama daug didingu butybiu

..viena nepaliaujamai puola niekingi vatnykai,cia kaip ta dvaro ponia skruzdes,niekaip uzmigt negal,kencia visi.Kitas visiems zada kulipka i kakta.Gerai,kad ne i pakausi masiskai.Treciam visas pasaulis pavirtes i viena dideli suuda,kuriuo anas neatsigardziuoja.Ketvirtas nenurimsta be LDK zemiu,duok jam zemes ir baigta..Tulas Algirdas neatsidziaugia zmoniu zutimis,namu netekimu.Vienzo,kas i si portala pakliuva,kaip uzburtam siaubiaku miske,gyvas nebeiseis,TEGU NET NEGALVOJA.

PASOL JIECIUI

matyt neisdildoma ispudi padares lenzburgo veikalas tamstai nebeduos gyvent siam sviete.Nebegalesi nei valgyt,nei miegot.Anei savo gaminio gamint,liaudy eufemistiskai vadinamu a a.Tai ne be pagrindo ir manai,kad minetas asmuo turi tokia griaunama galia.Tave iveike vienu plunksnos brukstelejimu.Jau,manding,nebeatsiciuxinsi..O gaila,kiek dar galetum konvejeriu paleist pasaulin savo gaminiu,ivairiu spalvu,atspalviu,net vaivorykstiniu,jei pastenetum ilgeliau.Tik ar kam ju reikia..

tik tiek

Šįsyk – į dešimtuką.

Kis

pamenate ,kai buvo svajojama,kad tik nebutu karo?Karo nera,o padetis yra-kodel,dar bus karas?

PASOL JECIUI

P.S.Jei tau rasymo busenos savoka kelia juoka,tai man tavoji nuolatinio sikimo busena kelia pasibjaurejima tamsta.Tu jau gimei sikdamas..

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top