delfi.lt
„O Dangau! Dabar jau gender žvaigždutė klijuojama prie Dievo ir Jėzaus!“ – stebėjosi pernai didžiausias Vokietijos laikraštis „Bild“, kai, artėjant Kalėdoms, įsiplieskė diskusijos dėl gender ideologiją atitinkančios „Dievo“ ir „Jėzaus“ rašybos.
Nuo to laiko panašios diskusijos po krikščioniškų institucijų skliautais netyla, drauge sparčiai tuštėjant Vokietijos bažnyčioms. Tikintieji tūkstančiais palieka bažnyčią, pasibodėję joje įsigalinčia kairuoliška dvasia. Ir tai nekelia nuostabos – juk gender kalbos šalininkai nusitaikė ne tik į senąsias giesmes, bet ir į liturginius tekstus ir netgi į svarbiausiąją krikščionių maldą „Tėve mūsų“.
Vokietijoje jau ne pirmi metai vyksta atkakli kova dėl gender požiūriu korektiškos kalbos, svarstant, kokiu būdu šalia vyriškos ir moteriškos giminės kalbine raiška būtų galima įtraukti ir netradicinės lytinės orientacijos asmenis.
Pastaruoju metu tokiai, į tradicinius dviejų lyčių rėmus netelpančiai, orientacijai pažymėti dažniausiai prikabinama „gender žvaigždutė“, – ji įterpiama tarp vyriškos ir moteriškos giminės galūnių. Daugiskaitoje pagal tokį politiškai korektišką žymėjimą rašoma „Politiker*Innen“, „Pastor*Innen“.
Kairioji gender ideologija stebėtinai sparčiai smelkiasi ir į bažnyčių bei krikščioniškų organizacijų kalbą. Čia aiškiai pirmauja į visokias „pažangas“ ir reformas linkę protestantai, tačiau ir katalikai stengiasi neatsilikti.
Pasiryžo „sugrąžinti Dievui įvairovę“
Dar praėjusį rudenį „Katalikų studentų jaunimas“ (KSJ) startavo kampaniją, kuria siekta pakeisti patriarchalinį Dievo įvaizdį: „nuo baudžiančio, seno balto vyro su barzda link Dievo*įvairovės (Gott*viellfalt)“. „Dievo“ rašymas su gender žvaigždute (Gott*), katalikiško jaunimo supratimu, turėtų padėti „pakylėti Dievą virš lytiškumo lygmens“.
„Daugelis vyresnio amžiaus žmonių nemano, kad tai gerai“, – dienraščio BILD paklaustas, kaip į tai reaguoja tikintieji, sakė KSJ federalinis vadovas Ozanas Ardicoglu. Vis dėlto „kitokiam Dievo įvaizdžiui“, pasak jo, netrūksta ir pritarimo – tiek iš jaunų, tiek ir iš senų pusės. O žvaigždė esanti „įvairovės simbolis“.
Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.