Eglė Mirončikienė. Apie Saviečių tragediją. Šou turi tęstis

Garsaus publicisto Rimvydo Valatkos straipsnis apie Saviečių tragediją turėtų būti privalomas visiems visuomenės mokslų studentams. Tai klaidingos argumentacijos, manipuliacijos, demagogijos pavyzdys, vertas ypatingo dėmesio, gal net mokslinio darbo. Kiekvienas žodis – lyg blizgantis aukso pakaitalas, kuriuo mikliapirštis plunksnos meistras gali išvilioti neatidaus skaitytojo pritarimą. Pateikęs vaizdingus klausimus „užkapstymui“, žurnalistas tarsi išmurkdo primityvius priešininkus ir atveria akis kiekvienam bent kiek abejojančiam jo teisumu. Bet ar iš tiesų?

Štai pirmas klausimas. „Kaip tokį kaimyną įsivaizduojate Norvegijoje? Ką, turėdamas tokios „unikalios“ informacijos, kaip Rimas iš Saviečių, būtų daręs norvegas Axelis iš kokio Lerdalio kaimo? Ar ir jis būtų laukęs „Aftenposten“ reporterio, kad tai gražiai papasakotų?“

Iš tiesų, mums sunku, o gal net neįmanoma įsivaizduoti Norvegijoje kaimyną, tyliai stebintį, kaip girtas vyras muša žmoną, atiminėja iš jos pašalpą, gąsdina ir badu marina vaikus. Paprastas norvegas Akselis iš kokio Lerdalio kaimo tikriausiai tuojau pat praneštų policijai, vaiko teisių apsaugos tarnybai ar seniūnui. Bet ne todėl, kad yra daug jautresnis, sąmoningesnis, teisingesnis.

Jis padarytų tai todėl, kad net neabejoja, jog iš areštinės sugrįžęs girtuoklis Markusas nesuknežins jam nosies ir liks už tai nenubaustas. Jis žino, kad pagalba atvyks laiku ir pakvaišęs smurtautojas nesuspės jo sudeginti automobilyje. Jis yra tikras, kad net pačiu blogiausiu atveju jo šeima nenuskurs, gaus pakankamą paramą, o žmona, dirbdama vietos fabrikėlyje, turės galimybę išmaitinti vaikus.

Kadangi Lerdalio kaime vietinėje parduotuvėje alkoholio nenusipirksi (alkoholis Norvegijoje parduodamas specializuotose parduotuvėse), gerajam kaimynui Akseliui priklausomybė tokiems gėrimams negresia, savo žmonos jis nemuš, pašalpos nepragers ir vaikų neskandins.

Antrasis klausimas turėtų pakirsti prigimtinės šeimos šalininkus. „Tiems, kam per keturiasdešimt ir kuriems vertybė yra „tradicinė“ šeima, geriau jį praleisti. Kaip manote, kur į šulinį sumestiems kūdikiams ir dviem per stebuklą gyviems likusiems jų broliams būtų buvę augti saugiau – juos įsivaikinusių gėjų šeimoje ar purvinoje lūšnoje Saviečių kaimo budelio, kuris, kaimynės Dalios teigimu, „gėrė, kaip ir visi, – tada, kai turėjo pinigų“?“

Net ir Seimo nariai supranta, kad Saviečių kaimo budelio vaikams geriausia būti kuo toliau nuo tokio tėvo. Jie turi augti šalia savo motinos, jei ji normali, greta artimų žmonių, draugiškų kaimynų. Vaikai turi būti globojami atsakingų socialinių darbuotojų ir paslaugių savivaldybės tarnautojų.

Net ir tiems, kurie nėra girdėję apie Marko Regneruso tyrimus, nekyla abejonių, kad jei motina ar giminaičiai vaikais pasirūpinti negali, geriausia jiems būtų augti normalioje pilnoje šeimoje. Ten jie išmoktų motiniškos meilės, rūpesčio, tėviškos globos, atsakomybės. Geriau paprastoje trobelėje, darbščioje ir padorioje šeimoje nei ištaiginguose namuose su karjeros aukštumose pražuvusiais globėjais. Geriau normalioje pasiturinčioje šeimoje nei modernioje vienalyčių ar belyčių, bet turtingų tėvų bendrijoje, gyvenančioje tik jai pačiai priimtiną gyvenimą ir skiepijančiai tik jai pačiai svarbias vertybes.

Nejaugi vienalytėse porose nėra smurto, priklausomybių, moralinių degradų? Tokio išsilavinimo ir intelekto žmogui neatleistina daryti apibendrinimus, remiantis siaura asmenine patirtimi.

Trečiasis klausimas turėtų įtikinti bet kokį „litovcą“, kad baisesnio už jį patį nėra. „Kaip manote, ar tūkstantis sirų ir irakiečių krikščionių bei musulmonų pabėgėlių gali dar ką nors baisesnio už tai, ką padarė A.Bružaitė ir Aurelijus iš Saviečių, atnešti į Lietuvą?“

Mes jau matome, ką gali padaryti tūkstančiai pabėgėlių, atbėgėlių, atėjūnų ar perėjūnų. Dauguma jų jau rizikavo tiek savo, tiek vaikų gyvybe vardan geresnio ir saugesnio gyvenimo, t.y. sukėlė realią grėsmę savo vaikų sveikatai ir gyvybei, o kai kurie net juos prarado drumstuose Egėjo jūros vandenyse. Negalime jų nei kaltinti, nei teisinti – nebuvome jų vietoje. Gyvename čia ir matome, kaip kasdien dešimtimis mūsų piliečiai skęsta krištolo skaidrumo degtinėje, gražiai nuspalvintose trauktinėse ir putojančiose alaus bangose. Pragertos sveikatos, beglobiai vaikai, keliuose sužeisti ir užmušti žmonės…

Viso pasaulio kanalai netiražuos šito kraupaus reginio, užsienio žiniasklaida net nepastebės Saviečių tragedijos, dėl šulinyje nuskandintų vaikų virš alkoholio gamintojų, platintojų ir jų rėmėjų nepakils bombonešiai. Žodžio virtuozai įsigudrins dėl visko apkaltinti šiaudadūšius kaimynus, vaikų seksualizacijos priešininkus ir net prigimtinės šeimos šalininkus. Puiki proga visiems lietuviams ir vėl prilipinti žydšaudžių etiketę ir užsimoti moraliniu bumerangu.

Į akis drėbtas „Mea culpa, mea maxima culpa“ privers pasijusti kaltais ir išsiplakti už tai, kad esame tokie baisūs, atsilikę ir kvaili. Ir nieko daugiau nedaryti – jokių draudimų, apribojimų, suvaržymų. Tegul sprogsta žiniasklaida nuo kvaišalų reklamos, liejasi alaus ir vyno upės, tvinsta degtinės ežerai, trykšta šampano fontanai. Šou turi tęstis. Skęstančių gelbėjimas yra pačių skęstančių reikalas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Putėsis

Ne, ne, ne! Madam, Jūs klaikiai klystate!
Skęstančiųjų gelbėjimas yra mūsų, gelbėtojų reikalas.
Tiksliau mano, Gelbėtojo, na ir aplink mane susibūrusios komandos išskirtinė priedermė. Jūs tik atiduokite savo balsus man ir pamatysite kaip jus išgelbėsiu. Tikrai. Tikrai, tikrai. Nemeluoju. Aš net pats tuo tikiu. Moku tikėti pagal Stanislavskio sistemą. Profesionaliai. Įtikinamai. Todėl show jums pažadu gerą. Bus!

okupacijos ir ateizmo pasekmė

srebiam rusiškos okupacijos ir komunistinio ateizmo vaisius.
kai vienintelė vertybė – tai vodka.

Labai

nuoširdžios mintys.

rakštis

Taip ,pagal valatką mes kvailiai,nes nesutinkame ,kad brangiausią lietuviui turtą revizuotų pagal sverimtaučius.Mes tokie kvaili,kad net nežinome kokio alfabeto mums reikia ar lietuviškų vietovardžių.

Ryt'as

Vaikiukus mes matome , jie paskandinti šulinyje ir jau palaidoti.Labai gaila. Bet ar ne keista , kad tūkstančiai nuolat mirksta valatkos ir co pilamose srutose , vaikšto šalia mūsų . Ir jų skleidžiamą smarvę fiziškai ne visada pajusi… Įtariu , kad nupirktos „vandens patrankos” bus užpildytos ne vandeniu.

zzz

Dėl visko kalta valdžia, pradedant nuo aukščiausiųjų, nes žmonės nusivylę ir dėl to, kad žino kuo baigsis jų pastangos, nieks nereaguos taip, kad padėtis keistųsi, smarkiai nukentės patys žmonės, kurie bandytų atkreipti dėmesį į blogybes. Dėl to, kad sistema supuvusi, jai sutvarkyti reikia ne pinigų. Reikia,kad Aukščiausiame lygmenyje atsirastų nors viena sąžininga,
mylinti žmones ąsmenybė, nenusileidžianti jokiam spaudimui.

Šokoladka

Valatka – elitinis klapčiukas. Ko di iš jo tikėtis…

tetravaal

seimo išgamos genderistės, pasinaudodamos šia tragedija, vėl prastūminės visokias estrelas ir stambulo konvencijas.

sutinku su kiekvienu žodžiu

Puiku, Egle. Reikėtų ištransliuoti šitą straipsnį kaip įmanoma plačiau. Gal kažkam iš įtakingųjų net ir sąžinės likučiai sukrebždėtų. Nors vienam!

> Putėsis

Juozapinis negali nečiulbėti. Tik kaip visuomet, ne laiku ir nevietoje. Bet kaip neadekvatui – užskaitysim, tai normalu.

Nesuvokiu,

kas verčia tokiais tempais degraduoti mūsų spaudą? Į delfį neinu beveik niekada, tik dabar pasižiūrėjau į minėtą Valatkos str. Šalia jo įdėta „labai svarbi”, pažangi, žmogaus teises propaguojanti ir verta didelio dėmesio žinia su nuotrauka: „Lesbietės merginos pirmą kartą liečia penį”.
Atsipalaiduokit jūs vienąkart nuo rusiškos okupacijos ir komunistinio ateizmo! Taip, tai baisūs dalykai ir galbūt dar kelios kartos jaus jų padarinius. Bet kokiu mastu žmones sužalos tokie delfiai ir jiems tarnaujantys valatkos, vargu ar įmanoma nusakyti.

Pikc

Na, ką vemia visokios valatkos, jau seniai nesidomiu – ten tiesiog žemo lygio smegenų plovimui skirta liberast-tolerastinė propaganda, ir tiek. Vis dėlto, bijau, kad yra tokių, kurie ne tik domisi, bet ir tais vėmalais tiki – čia pritariu „Nesuvokiu” komentarui.
Beje, dėl autorės sakinio „Nejaugi vienalytėse porose nėra smurto, priklausomybių, moralinių degradų?” ne visai sutikčiau, nes. manyčiau, lytinis iškrypimas iš esmės ir yra moralinė degradacija.

to nesuvokiu

Ir ne tik.2015 metų paskutiniais mėn buvo įdėta merginos nuotrauka,kažkokios,
ir straipsnis pavadinimu, labai tiksliai gal dabar gal jo nesuformuluosiu,esmė: „10 priežąsčių kodėl verta santy-kiauti su š-u-nimi”.Nužmoginamas,nuvertinamas žmogus??????Ar to nemato seimo nariai,daug dėl ko „susirūpinę”?.Nuotraukos valstybės pasisakančių žmonių ir netolies kaip daryti „or-ali-nį sek-s-ą?Ar gerbia valstybės vadovai save,jei tokie dalykai dedami?.Ar tokia spauda rodo pagarbą valstybei,žmogui,valstybės vadovams?.Kodėl visokia tokia…..nededama į porno atskirus žurnalus su N atatinkamu ženklu o,paleidžiama su vieša kasdienine informacija?Kodėl to nereikalauja”susirūpinę”seimo nariai,galimai negina viešo intereso,Tautos,vaikų nuo moralinio ,dvasinio galimo naikinimo?

to Piks

tai prastai,kad nesidomite.Tautos moralinis naikinimas vyksta, o tautinių jėgų nuomonės tuo klausimu nėra.Nėra tautinių jėgų,pasitelkus seimo narius, ,signatarus apgynimo moralinio,vertybinio Tautos pamato.Be pamato namas sugriųva.Taip ir Lietuva:nuskurdinta,nugirdyta,ištvirkinta nyksta.
Tamsta sakote nesidomite tuo vyksmu?

pataisymas to Piks

sugriūva.

rupūs miltai

kokia puiki autorė. Kur Tiesos ją slėpė iki šiolei?

argi

ne valatkiniai tipai ir auklėjo tautą visus tuos 25 metus? Ką jis gero yra nuveikęs?

>14.15

Aš irgi tą patį galvoju. Manau, visi supranta, kad valstybę turi valdyti sveiki žmonės, antraip jie nesugebės (arba nenorės) atkreipti dėmesio ten, kur labiausiai reikia. Šit lrytas įsidėjo tą žmogaus parodiją, beždžionės metų simbolį A. Landau (įdedu nuorodą, bet šlykštu žiūrėti – http://tv.lrytas.lt/?id=14520773121451171263&utm_source=lrIndex&utm_medium=lrIndexMid&utm_campaign=lrIndex) šalia to nelaimėlio vaikžudžio. Pagalvojau, ir vienas, ir kitas panašūs – tarsi pats velnias būtų apsigyvenęs jų sielose. Vaikžudį visi smerkia – tas visiemas aišku, fizinės gyvybės negalima atimti. Bet kad nevalia žudyti žmogaus dvasios, nevalia demonstruoti to, kas gali sukelti neapykantą (Lietuvai, žmonėms, pačiam gyvenimui) ir pasibjaurėjimą arba sužadinti norą iškrypėlį pamėgdžioti ar sukelti kitas nepageidaujamas emocijas – į tai niekas nekreipia dėmesio!

Pikc

-> „to Piks”: aš sakiau, kad, cituoju – nesidomiu „ką vemia visokios valatkos”. Tai nereiškia, kad man tas pats, kas vyksta. Palyginimui: man ne tas pats, jei kaimynų šuo tuštinasi mano kieme – bet tai nereiškia, kad turiu gilintis į šuns išmatų turinį. Tikiuosi, paaiškinau. O tautinių jėgų nuomonė šiuo ir kitu klausimu yra – tik ji, kaip čia pasakius, „nepraeina cenzūros”, todėl „oficialiais” kanalais jos ir nesigirdi. 😉

to>>> Pikc

Turit signatarą,kuris gali daryti spaudos konferencijas seimo konferencijų salėje?
Lašas po lašo akmenį tašo signataras Z.Vaišvila.Jis ir įrodo,kad kai nori tai ir gali.
Ką galima pagirti tai A.Čekutį už gerus interviu „Respublikoje”.

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top