Eglės Kusaitės „terorizmo byloje“ prokurorai radikaliai pakeitė poziciją

Generalinė prokuratūra, anksčiau prašiusi teismo už galimą tarptautinės teroristų grupuotės organizavimą skirti Lietuvos pilietei Eglei Kusaitei 10 metų įkalinimo bausmę, staiga radikaliai pakeitė savo poziciją. Šiandien, lapkričio 26-ąją, vykusiame Lietuvos apeliacinio teismo posėdyje valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Artūras Urbelis prašė Eglei Kusaitei jau tik lygtinės bausmės – skirti dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.

Taigi Generalinės prokuratūros, VSD ir jam paslaugios žiniasklaidos ilgai kurtas, daug Lietuvos biudžeto lėšų kainavęs „pirmosios tarptautinės lietuvių teroristės“ mitas subliuško – veik metus kalinta, Rusijos FSB pareigūnų Vilniuje tardyta baisioji „teroristė“ pasirodė nesanti visuomenei pavojinga ir nuo jos izoliuotina.

Teisėjų kolegija, susidedanti iš jai pirmininkaujančio Lino Šiukštos, Lino Žukausko ir Laimos Garnelienės, šios dienos posėdyje pradėjo klausytis baigiamųjų kalbų. Daugiau nei valandą trukusioje kalboje prokuroras siūlė E. Kusaitei skirti subendrintą dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, į kurią būtų įskaitytas ir suėmimo laikas, bet bausmės vykdymą prašė atidėti dvejiems metams. Taip pat prokuroras A.Urbelis ragino pirmajai „lietuvių teroristei“ skirti 12 mėnesių namų areštą, pagal kurį ji nuo 24 iki 6 valandos privalės būti namuose, bei konfiskuoti „nusikalstamos veikos priemones“ ir priteisti per 880 litų. Glumindamas teismo posėdžio stebėtojus prokuroras patarė teismui atsižvelgti į E.Kusaitės „padaryto nusikaltimo pavojingumą, laipsnį, aplinkybes“ ir į tai, kad „terorizmas nepateisinamas, byla sukėlė platų atgarsį visuomenėje“.

Eglės Kusaitės bylą nagrinėjusio teismo darbą tradiciškai stebėjo gausus piliečių būrys, kuriame buvo ir žinomi sovietmečio disidentai sesuo Nijolė Sadūnaitė ir monsinjoras Alfonsas Svarinskas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top