Eimutis Bagdonas. Jei vakcinos tikrai saugios ir veiksmingos, kodėl taip vengiama skaidrumo? Mintys „Transparency International“ tyrimo paraštėse

„Vakcinų klinikiniams bandymams trūksta skaidrumo“, „ne mažesnį nerimą kelia ir vyriausybių pastangos slėpti esmines sudarytų sutarčių dėl vakcinų tiekimo sąlygas“, – tokias išvadas dar šių metų kovo 25 dieną savo pranešime žiniasklaidai paskelbė Transparency International organizacija, kartu su Toronto universitetu (Kanada) atlikusi išsamią 12 pagrindinių vakcinų (tarp jų – ir Pfizer/BioNTech, Moderna bei AstraZeneka) klinikinių bandymų duomenų ir beveik 200 vakcinų tiekimo sutarčių, pasirašytų iki 2021 m. kovo mėn. su įvairiomis vyriausybėmis, studiją.

Visuotinai sutariama: būtent klinikinių bandymų skaidrumas yra vienintelis būdas stebėti vakcinų saugumą bei efektyvumą ir tuo pačiu pagrindinė apsauga nuo tendencingų išvadų ar manipuliavimo duomenimis. Nepaisant to, kaip parodė Transparency International organizacijos Global Health programos kartu su Toronto universitetu atliktas tyrimas, būtent skaidrumo labiausiai ir trūko kuriant vakcinas nuo Covid-19. Keletas išties iškalbingų faktų: iš viso buvo atskleista tik 45 proc. vakcinų bandymų rezultatų ir tik 12 proc. visų tyrimų protokolų buvo publikuota, net 88 proc. registruotų bandymų protokolų viešai neprieinami nei žiniasklaidai, nei akademinėms bendruomenėms.

Toks skaidrumo trūkumas ir didžiulės finansinės injekcijos vakcinas kūrusioms kompanijoms tapo prielaida selektyviam rezultatų skelbimui ir manipuliacijoms duomenimis. „Viešai prieinamų duomenų trūkumas sukuria erdvę klaidinančioms ir potencialiai pavojingoms pusiau tiesoms, dezinformacijai bei sąmokslo teorijoms, o tai savo ruožtu prisideda ir prie dvejonių dėl vakcinų“, – dar šių metų pavasarį perspėjo tyrimą inicijavusios Global Health programos vadovas Jonathanas Cushingas.

Tyrimas taip pat parodė, jog skaidrumo trūksta ir vyriausybių su vakcinų tiekėjais pasirašytoms sutartims: žiniasklaidoje buvo publikuoti tik 7 proc. iš 183 sutarčių ir tik viena sutartis buvo išviešinta be jokio redagavimo. Daugelis svarbių sutarčių sąlygų buvo tiesiog nuslėptos, pavyzdžiui, kiek iš viso buvo sumokėta už vakcinas, kiek kainavo viena dozė ir pan.

„Atsižvelgiant į milžiniškas viešųjų pinigų sumas, investuotas į mokslinius tyrimus visame pasaulyje, piliečiai turi teisę žinoti viską apie vakcinas, kurias finansuoti padėjo ir jų mokesčiai. Kadangi neseniai atliktos apklausos parodė, jos trečdalis pasaulio gyventojų – 1,3 milijardo žmonių – nenori skiepytis nuo koronaviruso, skaidrumas yra gyvybiškai svarbus pasitikėjimui įgyti“, – pabrėžė J. Cushingas.

Praėjęs pusmetis parodė: Global Health programos vadovas buvo daugiau negu teisus. Pasitvirtino ir kita J. Cushingo tuomet išsakyta pastaba apie tai, kad būtent toks vyriausybių elgesys kelia rimtų abejonių ne tik dėl to, ar buvo tinkamai reaguota į COVID-19 protrūkį, bet ir dėl to, kiek ir kuo bus pagrįsti jų priimami sprendimai, kuriais neva bus siekiama suvaldyti vis naujus visuomenės sveikatai kylančius iššūkius.

Visą Transparency International organizacijos Global Health programos kartu su Toronto universitetu atliktą tyrimą skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Jules

O ko Jūs norit, kai „Corona Conspiracy and Aggression”(Supplement A) en Marche”? Negirdėjote iš kur Prancūzija atšaukė ambasadorius? Gal Kapsukės absolventai Lietuvos vardu skelbs karą Prancūzijai, nežinot?

Kis

Gerbiami pilieciai,(oficialiai :)))))Jeigu tiek paskiepyta ir sitiek serganciu,kad bus uzverstos ligonines,reikia suprasti,kad sios vakcinos neveiksmingos,nes palike 30% nesiskiepijusiu,vargiai sugebetu ustvindyti ligonines,o gal lovu nebeliko?Si bezdzioniu vyriausybe tai pilnai gali pridaryti.Juokas kartais nugali baime,nes kai Valatka pasisodina „gerbiama”imunologa nupaisyta kaip bezdionike ir pradeda „protinga „disputa ,taip ir noris suspardyti is ankstyvo ryto telika,bet priesnosi ruduo,o ten purvas,vejas ir salciai.Sianakt +8C.,tad laikas nuo laiko tenkaisijungti PBK

Reitingai su bi nej

Neigiamas I. Šimonytės vertinimas prasčiausias nuo 2008-2012 m. finansų krizės laikų Ministrės pirmininkės I. Šimonytės blogiausi iki šiol stebėti vertinimai buvo 2011 m. gruodžio mėnesį (tada ją 28 proc. vertino palankiai ir 61 proc. nepalankiai), o šių metų vasaros pabaigoje apklausti gyventojai šią politikę įvertino dar prasčiau (26 proc. palankiai ir 67 proc. nepalankiai). Palankiausiai I. Šimonytė buvo vertinama 2016 m. lapkritį, kai daugiau nei pusė (53 proc. ) apklaustų gyventojų ją vertino palankiai ir trys iš dešimties (29 proc. ) nepalankiai.

Al.

Kam ,,tikintiems mokslu” skaidrumas ir faktai ? Pasaulinei komunofašistinei revoliucijai reikia ne mąstymo, o tik gyvuliško paklusnumo.

Labai daug klausimų

dėl vakar Šiauliuose mirusios jaunos mokytojos.Jei jis sirgo covidu,jos nebuvo galima skiepyti.Ar ji gavo gydytojo konsultaciją prieš skiepą?Tai yra didžioji skiepų rizika.Kodėl gydytojai vengia patikrinti,bijo atsakomybės už žalą?

Jules

Šimonytė tikisi išsaugoti JAV dėmesį regionui po naujo aljanso susikūrimo. Tik paskutinė kvailė gali taip galvoti su visa Kapsuke in corpore. Šitos pseudo politikierės veda mus katastrofon. Kapsukėje nėra rimto geopolitikos mokslo, kaip ir istorijos mokslo – ten sulindę padlaižiai ir zubrylos, egoistai ir išverstaskūriai, pasirengę bet kam stipresniam parsiduoti už geras babkes. Lietuvoje labai stipriai įsitaisiusi visose srityse anti-Lietuva, vadinasi, ir anti-Europa. Lietuvos rinkėjų galvose Babilonas. Kas žiūrėjo filmą Babilonas-Berlynas, manau, turėtų tai suprasti. Kovidistų ir dirbtinių virusų pagalba jie nori mus sutrinti į pelenus, į dulkes, bet ne dabar – dar teks palaukti, bet planas toks. Nesuprantu, kodėl lietuviams taip patinka zubrylos ir išverstaskūriai(išdavikai), keičiantys partijas, pažiūras ir pažadus kaip pirštines? Priesaikos ir duoto žodžio laikymasis tokiems beverčiai.… Skaityti daugiau »

Štai

svetainėje „thelancet.com” rašoma apie palaikomąją trečią skiepą, dar tik svarstoma kam ji gali būti reikalinga ir kam netikslinga ja skiepyti,o pas mus Lietuvėlėje jau kai kam suleista trečioji dozė.Dar kalbama, kad net gali būti ir kito gamintojo.Tai ar galima pasitikėti tokiais mūsiškiais „specais”?

Žodžio laisvė...

Sukta – ne drūta. Visos apgaulės vyksta slaptai. Senai žinoma tiesa.

Pirma buvo ŽODIS?

Ir tik po to veiksmas?
Vadinasi, nuo ŽODŽIO priklauso, kas toliau vyks! – Nuo teisingai pasirinkto žodžio.
Pabandykime išmesti iš burnos visas „vakcinas, vakcinuoti(-s)”, pakeiskime juos SKIEPU, SKIEPIJIMU, SKIEPYTI(-S)!

ah.ą

nesąmonė cit „Jei vakcinos….” , nes nėra vakcinos. Geicas jau investavo i antivirusines tabletes :https://www.youtube.com/watch?v=CFi_m0cu6dY&feature=emb_rel_pause
Tai kas vyko ir vyksta – tai C19 reklama gazdinimu, marmalų ir antivirusinių tablečių vartojimo efektyvumui pakelti, nes baimė efektą sustiprina iki 30 kartų – šiuo marmalų ir antivirusinių vaistų vartojimas pakeltas gazdinimu.
Kiek anūkiniai sumokėjo už žydų kompanijai už GP/ spaudimo priemonę vartoti?

ir medikai abejoja

Vienas Lietuvos medikas, išgirdęs senyvos pacientės pasisakymą, kad jei reikės, ji gali pasiskiepyti ir 3 doze, nustebo: – O kam??? Jis atkreipė dėmesį, koks žymus skaičius Lietuvos gyventojų jau paskiepytas, kiek daug jau persirgusių, o koronavirusas vis tiek plinta. Išvada – paprasčiausiai dar nėra veiksmingų vakcinų.

XXR

Dar viena dozė kreivų interpretacijų ir pseudotiesos. Ar nesuprantant, kad taip tik didinate entropiją ir gaZdinate kvailius.

Sorosas Muravjovui

-Tai neveltui įkūriau ir finansuoju Transparency 🙂

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top