Ekspertai.eu darbas duoda pirmuosius vaisius: oscilokokcinas „nuo gripo“ išimamas iš rinkos!

Net nejauku pagalvoti, kodėl buvusio Etinių farmacijos kompanijų asociacijos direktoriaus G. Barcio vadovaujama VVKT taip ilgai leido žmonėms gydytis nuo gripo preparatu, kuris tam netinka.

Ekspertai.eu tyrimas apie brangiai kainuojantį cukrų, kuriuo Lietuvos žmonėms buvo siūloma gydytis nuo gripo, jau duoda vaisių. Po šį pirmadienį paskelbto ekspertai.eu straipsnio, kuriame pateikėme įrodymą, kad Lietuvos vaistinėse „homeopatinis“ preparatas „Oscillococcinum“ pardavinėjamas su melaginga informacija, esą jis gydo „nuo gripo“, buvusio Etinių farmacijos kompanijų asociacijos direktoriaus Gintauto Barcio vadovaujama Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) pagaliau atsibudo.

Šiandien VVKT tinklalapyje pasirodė pranešimas pavadinimu „Oscillococcinum su netikslia informacija išimamas iš rinkos“:

„Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos uždraudė prekiauti homeopatiniu vaistiniu preparatu Oscillococcinum, kurio pakuotėje pateikiama netiksli informacija esą šis vaistas skirtas gripo gydymui. Rinkoje liks tik tos Oscillococcinum pakuotės, kuriose nurodyta, kad šis preparatas skirtas tik virusinių peršalimo ligų simptomams lengvinti.

Toks ženklinimas atitinka rinkodaros teisės atnaujinimo metu patvirtintą informaciją, kad „Homeopatinis vaistinis preparatas skirtas virusinių peršalimo ligų simptomams lengvinti, o ši indikacija pagrįsta tik homeopatijos principais. Jei ligos eiga sunkesnė, jos gydymui reikia naudoti kliniškai patikrintas priemones“.

Sprendimas atšaukti ankstesnes Oscillococcinum pakuotes su neteisinga informacija buvo priimtas atsižvelgiant į Vaistų registracijos tarybos pateiktą nuomonę, kad, paskelbus gripo epidemiją daugumoje Lietuvos savivaldybių, padidėjo gripui gydyti skirtų vaistinių preparatų poreikis, o rinkoje esant dviejų rūšių homeopatinio vaistinio preparato Oscillococcinum pakuočių, pacientai gali būti klaidinami. Todėl kyla grėsmė, kad preparatas bus naudojamas neteisingai. Sergant gripu ir vartojant tik homeopatinį vaistinį preparatą, gali būti pavėluotai kreiptasi į gydytoją ir kilti komplikacijos.“

Taigi, tautos išmintyje, jog lašas po lašo galų gale pratašo, esama tiesos grūdo. Nemalonu ir baisu galvoti apie priežastis, dėl kurių G. Barcio vadovaujama VVKT taip ilgai delsė, kol uždraudė prekiauti preparatu su melaginga informacija, – juk visą tą laiką daugybė žmonių pirko šį produktą sau, savo vaikams ir net kūdikiams (pakuotės lapelyje yra nurodymai, kaip šį „vaistą“ duoti patiems mažiausiesiems), manydami, kad jis gydo nuo gripo.

Ekspertai.eu tikisi, kad draudimas prekiauti oscilokokcinu „nuo gripo“ – tik pirmasis mūsų publikacijų serijos rezultatas. Apie šią istoriją jaučiamės pasakę dar ne viską, tad tęsinys rengiamas.

Ankstesnes publikacijas rasite čia:

Korupcija tūno SAM ir VVKT

G. Barcio atvesdinimas korupciniu tuneliu

G. Barcio korupcinio „tunelio“ į VVKT įteisinimo darbai

Kaip buvęs farmacininkų direktorius vaistų kainas „mažino“

Karalius nuogas, arba ačiū G. Barciui už kilogramą cukraus po 3000–4000 litų

Antienos valgytojai rizikuoja savo sveikata. Taip pat, kaip „Lietuvos ryto“ skaitytojai

G. Barcys – farmacininkų asociacijos vadas ir jų valstybinis kontrolierius viename asmenyje?

Lietuvoje siaučiant gripui, ekspertai.eu dar kartą klausia G. Barcio apie cukrų, parduodamą kaip vaistai

VVKT – rimčiausia VSD konkurentė

VVKT patvirtino, kad oscilokokcinas nuo gripo netinka!

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top