Ekspertas priblokštas teroro išpuolių paprastumo

tv3.lt

Terorizmo ekspertas ir buvęs Šveicarijos spec. pajėgų pareigūnas Jean-Paulas Rouilleras interviu „Le Temps“ pripažino, kad Briuselio teroro išpuoliuose jį pribloškė „jų paprastumas“.

„Aš nedrįsčiau, kaip kiti, teigti apie aukštą pasirengimo lygį. Priešingai. Imkime nors ir Salaho Abdeslamo aplinką: tarp jo artimiausiųjų buvo vos vienas sprogmenų specialistas, gebantis pagaminti mirtininko diržą. Tuomet užteko tik pasirinkti vietą, kurioje būtų pakankamai žmonių ir nelabai aukštas saugumo lygis – į oro uosto pastatą, pavyzdžiui, lengva patekti, – ir jūs gaunate tai, kas nutiko Briuselyje“, – pažymėjo J.-P. Rouilleras.

Be to, panašūs teroro išpuoliai nereikalauja didelių išlaidų. „Tam, kad surengtum tokį teroro išpuolį, reikia vos kelių tūkstančių eurų ginklams ir gerai priedangai. Todėl susekti juos yra ypač sunku“, – pareiškė ekspertas.

Jo manymu, teroro išpuoliai galėjo buvo S. Abdeslamo arešto pasekmė, tačiau kol kas dar ankstoka daryti išvadas. Tačiau jis nemano, kad Briuselis buvo pasirinktas būtent todėl, kad čia yra Europos Sąjungos sostinė.

Pasakodamas apie galimus naujus teroro išpuolius jis teigė, kad „jie gali įvykti bet kur ir bet kada“. „Mes susidūrėme su eiliniu įvykiu Europoje per pastaruosius du metus. Negalima sakyti, kad pavojus buvo neįvertintas. Belgai to laukė, tačiau pati šių teroro išpuolių prigimtis, jų planavimo lengvumas aiškiai demonstruoja, kad neįmanoma visko kontroliuoti. Padidintas saugumo lygis Briuselio oro uoste po areštų, susijusių su „Islamo valstybe“, nebūtinai būtų sumažinęs teroro išpuolių galimybes“, – pažymėjo ekspertas.

tv3.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top