Elektros rinkos liberalizacija – įteisintas žmonių apiplėšimo įrankis!

Vasario 6 d. TV3 laidoje apie elektros rinkos liberalizacijos grimasas žurnalistai pakalbino ir mane.
Gaila, kad tik tokį trumpą epizodą iš interviu su manimi įtraukė į laidą, bet ačiū ir už tai.

Akcentavau, kad Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pirmininko Renato Pociaus veiksmai padėjo nepriklausomiems elektros tiekėjams (NET) didinti kainas, kad Lietuvos politikai visiškai ignoruoja kitus elektros liberalizacijos modelius – kaip antai Estijos, kuri įteisina universalią elektros tiekimo paslaugą ir ją gali rinktis VISI vartotojai.

Dar paminėjau, kad elektros rinkos liberalizacijos architektais turėtų susidomėti teisėsauga, bet tai jau nepakliuvo į laidą…
Apmaudu, kad p. Pocius taip ir nepripažino, jog visi liberalizacijos absurdai yra Lietuvos politikų kūryba, ir jų naudojimo nereikalauja ES direktyva.

Gal vieną kartą baikite klaidinti vartotojus p. Pociau slėpdamas politikų klaidas o gal net piktybinį, nusikalstamą jų veikimą ir galų gale pradėkite ginti vartotojų interesus?!

Laidoje p. Pocius, p. Koryzna, ministras D. Kreivys bandė įtikinti žiūrovus, kad liberalizacija yra gėris. Ministras neįžvelgė jokių padarytų klaidų!!!

Bet pasvarstykime, kokią pridėtinę vertę sukuria NET?

Pirmiausia valstybė visus aukcionus pramoniniams saulės ir vėjo jėgainių parkams privalo rengti pagal mažiausią vystytojo pasiūlytą ilgo laikotarpio elektros supirkimo kainą (ji gali būti nuo 4,5 iki 6 cnt/kWh). Tada visa pigios gamybos nauda, paliekant protingą pelną vystytojams, per CfD mechanizmą keliaus vartotojams, o NET negalės naudotis tiesioginiais sandoriais su tais gamintojais ir pasakoti pasakas, kaip jie mažina kainas vartotojams.

Kitas žingsnis būtų leisti visuomeniniam tiekėjui (VT) kaip ir NET naudoti draudimo įrankius, kurie apsaugo nuo staigių elektros kainų svyravimų biržoje.

Ir galiausia turi būti leista vartotojams laisvai migruoti iš NET į VT.

Po šių žingsnių visi aiškiai pamatytų, kad svarstymai apie NET ir visos liberalizacijos naudą yra pasakos, panašios į tas kuriomis politikai maitino mus apie pensijų fondus.

NET yra tik tarpininkas, o visa jo pridėtinė vertė susiveda į efektyvesnį ir patogesnį paslaugos administravimą. Nėra čia dėl ko konkuruoti. Todėl negalime leisti, kad NET su savo ilgo laikotarpio fiksuotos kainos sutartimis plėštų vartotojus.

Pateikiu nuorodą į laidą TV3 ir nuoroda į partijos Nacionalinis susivienijimas leidinį, kuriame yra labai koncentruotai išdėstyti mano pasiūlymai apie tai kaip skubiai reikia keisti liberalizavimo modelį.

Pokalbį galima klausyti paspaudus nuorodą: https://play.tv3.lt/Ghost%202/karstai-su-tv3lt,serial-2837804/3-sezonas-serija-21,episode-5165070

Nacionalinio susivienijimo leidinys: https://susivienijimas.lt/wp-content/uploads/2023/01/NS_laikrastis_22.12.19.pdf

Galimai politinė reklama

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ne ne

ėjimas į auksinį milijardą

Pamastymas

NS neturi jegos,tai ir geriausi siulymai prasmenga i niekur.Cia ir yra NS esme.Pradanginti protingus zmones.

stasys

kuo gi blogas tos rinkos segmento liberalizavimas .? Kas nutinka kai valstybė pradeda kištis į tuos procesus mes jau žinome . Na prisiminkime jau pamiršta Ekonomistas Romas Lazutka: II pensijų pakopa jau žlugus str. Blogis ne liberalizavimas o tas procesas kuriuo bandoma tai įgyvendinti . Jei gerai pamasčius tie liberalizavimu pjaustomi vartotoju pančiai gali sukurti kai ka labai gražaus Lietuvoje . Pasitikėjima.

Žodžio laisvė

Taupykite elektrą, tuomet ir pinigėlis liks skalsesnis elektros vartotojo kišenėje. Baikit ginčus,o pradėkit įgyvendint sąžiningos rinkos priemones.

sedziu garantiniam

as nesirinksiu nepriklausomo ir tegu uzsipisa isgamos.

stasys

sveikinu Tamsta , jus to Prašaliečio ‘durniu laivo’ keleivis .:) ožys ilgai žiūrėjo į naujus vartus užsispyręs kol ėmė nudvėsė . Moralas : žemė sukasi o su ja ir tie kurie ant jos stovi . , nori jie to ar ne , kai apsisuks galva atsisėskite kad nepargriūtumėte .

Icikas

Čia ne įteisintas plėšimas, o kriminalas.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top