EP reakcija į „Rojaus popierius“: raudona kortelė padedantiems slėpti mokesčius

Supažindiname su Europos Parlamento išplatintu pranešimu spaudai, kuriame, sprendžiant iš pavadinimo, turėtų atsispindėti parlamentarų reakcijos į tai, kas nuo pat pradžių buvo pavadinta skandalu. Aštrių įvertinimų netrūko ir europarlamentarų kalbose, konkrečių pasiūlymų nuskambėjo kur kas mažiau. Belieka tik stebėtu, ar tokia „reakcija“ gali nors kiek paveikti šalių narių vyriausybes, spręskite patys.

Reaguodami į „Rojaus popierių“ skandalą europarlamentarai ragina ES šalių vyriausybes aktyviau kovoti su mokesčių vengimu ir slėpimu, skelbiama Europos Parlamento svetainėje.

„Rojaus popieriais“ praminti dokumentai – tai 13,4 mln. įvairių laiškų, bylų, išrašų, susitarimų ir kitų finansinių dokumentų, nutekintų iš Bermuduose įsikūrusios teisinių paslaugų bendrovės „Appleby“.

Pasinaudodamas šiais dokumentais Tarptautinis žurnalistų tyrėjų konsorciumas atskleidė faktų apie tai, kaip turtingi asmenys ir tarptautinės bendrovės slepia savo pajamas ir siekia susimažinti mokesčių naštą.

Lapkričio 14 dieną europarlamentarai diskutavo apie „Rojaus popierių“ poveikį ES kovai su mokesčių slėpimu.

„Tikiuosi, kad šis nutekinimas atvėrė akis toms valstybėms narėms, kurios dar nesuprato problemos masto“, – pabrėžė Petr Ježek (Liberalai ir demokratai, Čekija).

„Kur žiūri nacionalinės mokesčių institucijos, jei apie tai sužinome iš žurnalistų tyrėjų?“ – klausė Bernd Lucke (Konservatoriai ir reformistai, Vokietija).

„Šis nutekinimas pateikia vertingos informacijos politikos formuotojams ir sprendimų priėmėjams, – pažymėjo ES Tarybos vardu kalbėjęs Matti Maasikas. – Piliečiai iš mūsų tikisi teisingesnės sistemos.“

„Jau senokai žinome, kad tarptautinės bendrovės ir turtingi mokesčių mokėtojai bei bankai darbuojasi ranka rankon, kad įvairių rūšių pajamos nebūtų matomos viešai, – kalbėjo ES mokesčių politikos komisaras Pierre Moscovici. – Jei tai legalu, kaip kai kurie teigia, tuomet turime su šio Parlamento pagalba pakeisti įstatymus.“

Barbaros Kappel („Tautų ir laisvių Europa“, Austrija) nuomone, ES per pastaruosius metus padarė reikšmingą pažangą kovoje su mokesčių vengimu. „Jau egzistuoja nemažai kovos su mokesčių vengimu priemonių ir man atrodo, kad tarp „Rojaus popieriuose“ minimų asmenų nerasime nei vieno europiečio, išskyrus britus“, – kalbėjo ji.

„Platus naudojimasis mokesčių sistemos spragomis ir apgalvotas ar neapgalvotas specialių mokestinių režimų kūrimas kenkia mūsų ekonomikai ir konkurencingumui, didina nelygybę ir dėl to žmonės praranda pasitikėjimą“, – teigė Luděk Niedermayer (Europos liaudies partija, Čekija).

„Mokesčių vengimas ne tik kenkia mūsų viešajam sektoriui, bet ir demokratijai“, – kalbėjo Philippe Lamberts (Žalieji, Belgija).

Gianni Pittella (Socialistai ir demokratai, Italija) ragino bausti mokesčių slėpimo tarpininkus. „Atsakingos institucijos turėtų sustabdyti arba panaikinti licencijas tų finansinių institucijų ir patarėjų, kurie padeda organizuoti mokesčių vengimo schemas“, – pažymėjo jis.

Jam pritarė ir Miguel Urbán Crespo (Vieningieji kairieji, Ispanija): „Kol to nepadarysime, neįveiksime mokesčių slėpimo ir vengimo.“

„Jei uždrausite žmonėms laikyti pinigus – daugeliu atvejų teisėtas investicijas – Didžiosios Britanijos Mergelių Salose ir Bahamuose, tuomet taip pat uždrauskite bemuitę prekybą cigaretėmis“, – teigė Nigel Farage („Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“, JK).

P.S. Daugiau apie Europos Parlamento vykdomus ir vykdytus tyrimus dėl mokesčių vengimo bei apie siūlymus, kaip su tuo kovoti, sužinosite iš specialaus dosjė „Pokyčiai pelno apmokestinimo srityje“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top