EP siūlo „Islamo valstybės“ veiksmus pripažinti genocidu

LRT.lt

Vadinamosios „Islamo valstybės“ (IS) elgesys su religinėmis mažumomis turi būti pripažintas genocidu, o jį vykdantys asmenys – griežtai nubausti. Tai sakoma rezoliucijoje, kurią ketvirtadienį priėmė Europos Parlamentas (EP).

Kaip rašome pranešime spaudai, europarlamentarai griežtai smerkia grupuotę IS ir jos „pasibaisėtinus“ žmogaus teisių pažeidimus, kuriais ji siekia išnaikinti vietos religines ir tautines mažumas, taip pat jų religijos ir kultūros paveldą. Pagal Romos statutą, tokie veiksmai prilygintini nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams, o Jungtinės Tautos juos taip pat turėtų pripažinti genocidu, pažymima rezoliucijoje. „Asmenys, vykdę genocidą, nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus, negali likti nenubausti“, – pabrėžia europarlamentarai.

Parlamentas ragina visas ES valstybes „aktyviai kovoti su radikalėjimu“ ir teisiškai užkirsti kelią jų piliečiams prisijungti prie IS, o asmenis, prisijungusius prie minėtos grupuotės ar kurstančius paramą jai internetu, kuo greičiau patraukti baudžiamojon atsakomybėn. EP taip pat primena, kad Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba yra uždraudusi teikti bet kokią pagalbą IS ir kitoms teroristinėms organizacijoms, visų pirma ginklais ir finansais, įskaitant neteisėtą prekybą nafta. Jei kurios nors valstybės nesilaikys šio draudimo ir taip pažeis tarptautinę teisę, kitos JT narės „turės teisinę pareigą įgyvendinti JT Saugumo Tarybos rezoliuciją imdamosi veiksmų“, pažymi europarlamentarai.

Europarlamentarai ragina tarptautinę bendruomenę „pagal tarptautinę teisę užtikrinti apsaugą ir teikti pagalbą, įskaitant karinę“, visiems, į kuriuos nusitaikė IS ir kitos Artimuosiuose Rytuose veikiančios teroristinės organizacijos, pavyzdžiui, tautinėms ir religinėms mažumoms. Jie taip pat siūlo paskirti ES specialųjį atstovą religijos ir tikėjimo laisvės klausimais.

lrt.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top