Erika Drungytė: Einu ginti teisingumo ir tarnauti žmonėms

Lietuvos sąrašo remiama „Drąsos kelio“ kandidatė į Seimą Raseinių apygardoje

Esu humanitarinių mokslų daktarė, poetė, vertėja. Auginu 3 vaikus. Politika nėra tikslas. Kritinėje situacijoje politika yra galimybė pakovoti dėl savo valstybės ir jos žmonių. Tik dėl to ryžtuosi kandidatuoti į Seimą ir dirbti Lietuvos labui.

Svarbiausias ir pagrindinis mano siekis – teisingumas. Nes teisingumas yra valstybės pamatas. Bekompromisė teisėtvarkos reforma yra svarbiausias uždavinys. Žmonės emigruoja ne tik dėl ekonominių sunkumų – jų teisės ir orumas pažeidinėjami kiekvieną dieną įvairiose institucijose, jų – Lietuvos piliečių – negina jų pačių valstybė. Dėl politinės korupcijos valstybės gyvenimas tapo neskaidrus ir apraizgytas juodų sandorių tinklu.
Jokia nusikalstama veika negali būti pateisinta dėl socialinio statuso – vogti negali nei kultūros atstovas, nei valdininkas, nei politikas. Neturi likti senaties termino nusikaltėliams, kurie gabių advokatų dėka išvengia atsakomybės ir vėliau net pretenduoja užimti aukštas pareigas. Sieksiu, kad būtų atnaujintas liustracijos procesas ir okupantų slaptosioms tarnyboms dirbę asmenys negalėtų dalyvauti valstybės valdyme.

Stengsiuosi, kad savivaldos rinkimai būtų tiesioginiai – ir seniūnų, ir merų. Žmonės turi gyventi tikros savivaldos sąlygomis, kad netaptų partijų ir save valdovais laikančių merų įkaitais.

Drauge su visomis gyvybę ir vaiką gerbiančiomis moterimis sieksiu tikros vaikų apsaugos, valstybės garantijų visoms šeimoms, auginančioms vaikus. Drauge su įvairiomis bendruomenėmis ir visuomeniniais judėjimais sieksiu, kad Lietuvoje sumažėtų, o ateityje neliktų vaikų namų.

Mėginsiu atgaivinti ir įgyvendinti tautinės mokyklos idėją. Būtina nutraukti visas neapgalvotas prievartines „švietimo reformas“, mokytojo specialybė vėl turi tapti prestižine, o mokymas ir ugdymas – savarankiškos, kūrybingos ir išprususios asmenybės pagrindu. Vaikas nėra „krepšelis“.

Sieksiu, kad nebūtų naikinamos mokyklos, bibliotekos ir kiti kultūros židiniai regionuose. Mokyklų ir kultūros įstaigų naikinimas yra nusikaltimas.

Tikiu, kad padorių žmonių komanda Seime gali Lietuvos būklę pakeisti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top