ES patvirtino 1,5 mlrd. eurų vertės klimato programą, pagal kurią bus priverstinai uždaryta iki 3000 Nyderlandų ūkių

Dramatiškas maisto gamybos mažinimas Nyderlanduose turės didelį poveikį pasauliniam maisto tiekimui, įskaitant ir įperkamos mėsos tiekimą.

Gegužės 3 d. patvirtinusi 1,5 mlrd. eurų vertės schemą Nyderlandų ūkininkų išpirkoms, ES išreiškė ketinimą priverstinai uždaryti iki 3 000 Nyderlandų ūkių.

Nyderlandų vyriausybei su ES parama teikiamos lėšos skirtos Nyderlandų ūkiams iš jų savininkų įsigyti. Atsižvelgiant į Europos žaliojo susitarimo tikslus, šiuo žingsniu siekiama sumažinti bendrą mėsai auginamų gyvulių skaičių ir taip sumažinti išmetamų azoto junginių kiekį.

Nepaisant, kad kovo mėn. vykusiuose rinkimuose Nyderlandų ūkininkų piliečių partiją (BBB) lydėjusios sėkmės ir jų turimos daugumos Senate, parlamentą vis dar kontroliuoja Pasaulio ekonomikos forumo favoritas Markas Rutė (Mark Rutte).

Tačiau dabartinė Politico apklausa rodo, kad jie turi rekordinį 32 proc. palaikymą – 12 procentinių punktų daugiau nei Rutės partija. Tai aiškus ženklas, kad Nyderlanduose vyriausybė vykdo žmonių valiai prieštaraujančią politiką.

Jūs negalėsite valgyti pinigų

ES patvirtintos priemonės, kurių ėmėsi Nyderlandų vyriausybė, primena desperatišką siekį susigrąžinti paramą labai nepopuliariai politikai.

Po kelis mėnesius trukusių protestų Nyderlanduose ir Belgijoje paaiškėjo, kad Rutės režimas griebėsi bandymo papirkti.

Gegužės 2 d. paskelbtoje Europos Komisijos ataskaitoje teigiama:

„Pagal 500 mln. eurų LBV schemą pagalba bus teikiama kaip tiesioginės dotacijos, kuriomis bus kompensuojama iki 100 proc. ūkininkų, nusprendusių uždaryti savo pieninių galvijų, kiaulių ir paukščių auginimo ūkius, patiriamų nuostolių“.

Likusi 975 mln. eurų suma skirta daugiausiai mėsos produkcijos gaminantiems ūkininkams, kuriems bus pasiūlyta daugiau nei jų verslo vertė, kad jie visam laikui nutrauktų ūkininkavimą.

„Dėl gamybos pajėgumų praradimo pagal schemą LBV plius atitinkami ūkininkai galės gauti iki 120 proc. ūkio vertės kompensaciją.

Pagal šias schemas paramos gavėjai garantuoja, kad jų gamybos pajėgumų uždarymas yra galutinis ir negrįžtamas ir kad jie nepradės tokios pačios gyvulininkystės veiklos kitur Nyderlanduose arba ES“.

Spraga rinkoje

Šiuo metu Nyderlandai yra antroji pagal dydį maisto produktų eksportuotoja pasaulyje. Žemės ūkio sektoriuje didžiąją dalį sudaro vienai šeimai priklausantys ūkiai.

Kaip gegužės 3 d. pranešė Euronews:

Beveik 1,5 mlrd. eurų bus panaudota kompensacijoms ūkininkams, kurie savanoriškai uždaro šalia gamtos rezervatų esančius ūkius. Tikimasi, kad apie 3 000 ūkių atitiks reikalavimus.

Nyderlandų valdančioji koalicija siekia iki 2030 m. 50 proc. sumažinti teršalų, daugiausia azoto oksido ir amoniako, išmetamą kiekį visoje šalyje.

Dramatiškas maisto gamybos mažinimas Nyderlanduose turės rimtą poveikį pasauliniam maisto tiekimui, įskaitant mėsos už prieinamą kainą tiekimą. Tačiau Nyderlandų ūkininkų padėtis yra tokia sunki, kad kai kurie mano, jog ES priemonės gali būti sėkmingos ten, kur nepadėjo įtikinėjimai ir jėga.

Kuriamas skurdas

ES įkvėpta schema skelbiama kaip aplinkosaugos priemonė. Tačiau nesename Nyderlandų Europos Parlamento nario Roberto Roso (Robert Roos) interviu teigiama, kad yra kur kas tamsesnė darbotvarkė, dėl kurios Nyderlandų ūkininkai yra kreipiami į susinaikinimą. Rosas neseniai kalbėjo Nacionalinio konservatizmo konferencijoje Briuselyje (Belgija), ragindamas konservatorius krizės metu bendradarbiauti.

Gegužės 16 d. Remix News portalui Rosas paaiškino, kodėl baiminasi, kad daugeliui ūkininkų gali kilti pagunda imti pinigus ir sprukti.

„Jei esate beviltiškoje padėtyje ir nebežinote, ką daryti, metai iš metų susiduriate su nežinomybe, tada vyriausybė atsigręžia ir sako: „Gerai, mes turime jums išeitį, turime pinigų, kurių galime jums duoti“.

Manau, kad taip pasielgs daugelis ūkių, ir tai yra nelaimė, nes jie yra antri pagal apimtį maisto gamintojai pasaulyje po JAV“.

Rooso pastabos išsakytos po to, kai buvo pranešta apie eilės Nyderlandų ūkininkų savižudybes. Be to, jis tvirtina, kad ši schema yra „ekologiška“ tik pavadinimu, o tikrasis jos tikslas – užgrobti vertingą žemę plėtrai.

„Mes jau matėme tai, ir tai ne gandas, o faktas. Jie nusipirko ūkininko žemę ir joje pastatė laikinus namus imigrantams. Tai įvyko prieš metus, ir tai net ne gandas.

Deja, jei tai būtumėte pasakęs prieš dvejus metus, jums būtų atsakyta, kad esate sąmokslo teoretikas, tačiau dabar tai tiesiog faktas. Ir manau, kad, žinoma, jie nori turėti žemės ir nori statyti daugiau namų. Todėl ir azoto klausimu, kuris yra tikrai beprotiškas, jie pasinaudojo“.

Rosas teigia, kad didžiuliai žemės ūkio paskirties žemės plotai yra skirti vyriausybės ir įmonių finansuojamai plėtrai, o nauji teisės aktai reiškia, kad Olandijos piliečiams bus draudžiama ką nors statyti sau patiems. Nuo 1990-ųjų gyventojų skaičius išaugo nuo 15 iki 18 milijonų, todėl ES atvirų sienų politika sukuria didžiulę paklausą viskam, įskaitant maistą ir būstą.

„Tačiau dabar rengiamasi priimti ES Gamtos atkūrimo įstatymą. Jei šis įstatymas bus priimtas, visa mūsų šalis (Nyderlandai) naujai plėtrai bus užrakinta.

Mes nebegalėsime statyti namų, nebegalėsime statyti net vėjo turbinų, o tai, mano požiūriu, yra gerai. Tačiau apskritai mūsų šalis bus uždaryta“.

Rosas teigia, kad visas pasakojimas paremtas melu. Režimas ne tik skatina maisto tiekimo žlugimą, bet ir siekia supirkti ir konfiskuoti žemę, kad galėtų apgyvendinti sparčiai didėjančią populiaciją.

„Žinoma, tai veidmainiška, ir jie apsimeta. Bet tai taip pat yra tas atvejis, kai faktai nesvarbūs.

Tai ne apie argumentus, tai apie ideologiją“.

Rosas pastebi, kad diskusijos kontroliuojamos įžeidžiančiais žodžiais, todėl sąžiningas faktų paminėjimas tampa neįmanomas.

„Jei sakote, kad mums reikės daugiau energijos, nes turėsime daugiau žmonių, kad atsinaujinančiųjų išteklių energija gali nepasiteisinti taip, kaip manoma, tuomet esate klimato neigėjas. Jei sakote, kad turime sustabdyti nelegalią imigraciją, tai vėlgi esate rasistas“.

Jei parodysite, kad maisto tiekimo grandinės nutraukimas bus katastrofiškas ir dar labiau apsunkintas neribotos imigracijos, būsite sąmokslo teoretikas. Laimei, olandai duoda atkirtį.

Visuotinė kova

Galiausiai, kaip pernai įspėjo neseniai į katalikybę atsivertusi Eva Vlaardingerbroek, Džonas Keris (John Kerry) nori priverstinai uždaryti ūkius JAV.

Po to, kai Baideno (Joe Biden) administracijos „klimato caras“ kreipėsi į AIM viršūnių susitikimą klimato klausimais, kuris vyko Vašingtone gegužės 8-10 d., jis kalbėjo:

„Daugelis žmonių nežino, kad žemės ūkis išmeta apie 33 proc. visų pasaulyje išmetamų teršalų.

Negalime pasiekti nulinių išmetimų, negalėsime atlikti šio darbo, jei žemės ūkis nebus pagrindinė sprendimo dalis. Taigi visi suprantame šios misijos gilumą“.

Jis pažymėjo, kad maži ūkiai yra reikšmingi azoto junginių išskyrėjai, ir pasisakė už tai, kad JAV federalinė vyriausybė, imituodama ES planuojamus veiksmus, imtųsi priemonių ūkininkų atžvilgiu. Tačiau Kerio planuojami veiksmai prieš JAV ūkininkus neliko be reakcijos.

Keris buvo apkaltintas, kad „imasi veiksmų, kurie gali pakenkti JAV ekonominei būklei, ir kelia grėsmę Kongreso autoritetui“, teigiama naujausiame Fox News pranešime.

Grėsmė paprastų žmonių pragyvenimo šaltiniams dabar yra ir vietinė, ir pasaulinė problema. Kaip ir kova prieš ją.

Šaltinis: lifesitenews.com

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
46 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
46
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top