ES planuoja nuo 2030 m. nusavinti namų savininkus, kad „išgelbėtų klimatą“

2021 m. ES pristatė plataus užmojo programą, skirtą klimatui gelbėti. Ji pavadinta „Fit for 55“, o tai reiškia, kad iki 2030 m. energijos suvartojimas turės būti sumažintas bent 55 proc. Manoma, kad drakoniškos priemonės, turinčios įtakos visoms gyvenimo sritims, padės. Tačiau dauguma žmonių tikriausiai nukentės nuo priemonių, dėl kurių būstas taps brangesnis ar net neįmanomas. Dėl to, kad padidės nuomos mokestis, tai de facto prilygs būsto savininkų ekspropriacijai.

2021 m. pranešime spaudai aprašoma priemonių taikymo sritis. 2.2 punkte matome, kad priemonės „Fit for 55“ bus taikomos pramonės, transporto, pastatų ir energetikos srityse.

Prekybos apyvartiniais taršos leidimais taikymas pastatų sektoriuje turėtų padėti į rinką tiekti švaresnį šildymo kurą, sutrumpinti investicijų į renovaciją atsipirkimo laiką ir pagreitinti esamų pastatų šildymo ir vėsinimo kuro keitimą. …

Todėl Komisija siūlo nuo 2026 m. taikyti prekybos apyvartiniais taršos leidimais sistemą kelių transporto ir pastatų sektoriuose.“

Europos Vadovų Tarybos svetainėje galima rasti daugiau paaiškinimų apie programą „Fit for 55“:

Europos klimato kaitos akte teisiškai įpareigojama siekti ES klimato kaitos tikslo – iki 2030 m. sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį ES bent 55 proc.“

KAS PSIKEIS?

Nauji pastatai:

Nauji pastatai, kuriuose turi būti neišmetama teršalų:

– nuo 2028 m. – nauji viešosioms įstaigoms priklausantys pastatai.
– nuo 2030 m. – visi nauji pastatai.

Nuo 2030 m. visiems naujiems pastatams bus privalomi energinio naudingumo sertifikatai.
Esami pastatai:

Negyvenamieji pastatai:

Valstybės narės turės nustatyti minimalius energinio naudingumo tikslus, t. y. didžiausią energijos kiekį, kurį pastatai gali sunaudoti vienam m2 per metus (remiantis visu pastatų fondu 2020 m. sausio mėn.). Nacionaliniam pastatų fondui, viršijančiam šias ribas, bus nustatytos dvi ribos: 15 % ir 25 %.

– iki 2030 m. visi negyvenamieji pastatai turi neviršyti 15 % ribos.
– iki 2034 m. visi negyvenamieji pastatai turi neviršyti 25 % ribos.

Gyvenamieji pastatai:

Vidutinis pirminės energijos suvartojimas visuose gyvenamuosiuose pastatuose turi būti ne mažesnis kaip

– iki 2033 m. pasiekti bent D energinio naudingumo klasės lygį.
– iki 2040 m. – bent jau tiek, kiek kiekviena šalis nustatė, kad iki 2050 m. būtų pasiektas nulinės taršos pastatų fondas.

Nuo 2050 m. visi esami pastatai turėtų būti pertvarkyti į nulinės taršos pastatus.

Pasibaigė svajonė turėti savo keturias sienas?

Savininkų asociacija „Haus & Grund“ griežtai kritikavo planuojamą direktyvą, teigdama, kad tai reikštų milijonų pastatų Europoje pabaigą. Asociacijos skaičiavimais, Vokietijoje yra apie tris milijonus namų, kurie gali būti nebenaudojami dviem etapais nuo 2030 m. ir 2033 m., kaip pranešė „Spiegel Wirtschaft“. „Daugeliui F ir G energinės klasės pastatų renovacija nebus išeitis“, – sakė „Haus-&Grund“ prezidentas Kai Warnecke. „Daugeliui privačių namų savininkų dėl ES baigiasi svajonė turėti nuosavas keturias sienas.“

Žinoma, tai vėl palies skurdesnius gyventojų sluoksnius, kaip nutiko su „Corona“ priemonėmis, CO2 kainodara, sankcijomis Rusijai ar energijos rinkų reguliavimo panaikinimu.

Taip ES tiksliai laikosi Pasaulio ekonomikos forumo 0,01 tūkstančio turtingųjų gairių: „Jums nieko daugiau nepriklausys ir jūs būsite laimingi“. Tačiau šiuo atveju taikoma tik pirmoji dalis.

Priverstinis esamų būstų atnaujinimas neišvengiamai didins nuomos kainas. Amatininkai uždirbs pinigų iš renovacijos ir bus sukurta naujų darbo vietų, tačiau liūto dalis atiteks didelėms korporacijoms, gaminančioms medžiagas, kurios bus naudojamos renovacijai.

Seniausių namų renovacija turėtų būti pradėta praktiškai nedelsiant. Kol kas dar leidžiama G energinio naudingumo klasė, iki 2030 m. turi būti pasiekta F energinio naudingumo klasė, o vėliausiai iki 2033 m. – net E energinio naudingumo klasė. Tai susiję su milijonais namų, kurių daugelio nebus galima atnaujinti žingsnis po žingsnio. Didelei daliai senų namų iki 2050 m. nebus įmanoma pasiekti nulinės taršos tikslo, todėl vėliausiai nuo 2040 m. juose nebebus galima gyventi; Vokietijoje iki 2033 m. tai jau palies 3 mln. namų.

Esmė ta, kad tai prilygsta didelio masto ekspropriacijai – būtent to siekia WEF ir milijardieriai bei oligarchai, kurie naudojasi WEF kaip viešųjų ryšių mašina. Dėl šios priežasties žemės nuosavybė taip pat bus koncentruota.

Visa tai reiškia turto ir nuosavybės perskirstymą iš apačios į viršų. „Fit for 55“ turi tiek pat mažai bendro su klimatu, kiek „Corona“ priemonės turi bendro su sveikata.

sapereaude.lt

4.3 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Al.

Sunaudotos energijos kiekis ir teršalų išmetimo kiekis yra skirtingi dalykai. Šildant namą elektra, teršalų nėra. Kita vertus, verdant pietus ar iš tualeto teršalų vistiek bus. Man atrodo, straipsnio rašytojas nėra šios srities žinovas.

Pamastymas

…i kokius tersalus,silumines varzas ar da kokia nesamone tu cia ziuri ir ieskai logikos,naivuoli.Esme,isvyt tave is namu ir padaryt priklausoma nuo kazko..korporacijos ar da kokio velnio.Ale,tikekimes ,kad pati ES pasikeis ar,greiciausiai,nusidubasins.Kas tada bus,nezinia,kils xaosas ar da kas..

stasys

Tai tik gairės kuriu norėtu kai kas laikytis , vienoki gyvenimas ima ir pasišaipo iš tokiu politiku . Vokietija atnaujino kai kuriu anglimi kūrenamų elektriniu darbą ir atšaukė seniau Merkel pritarta AE Vokietijoje uždarymo projektus. Aš ne prieš tokius projektus , bet jiems reikalingos išimtys . Lietuva jau senai turėjo išspręsti lauko tualetu problema gyv. sektoriuje , kokia situacija yra šiandiena ? , juokas pro ašaras taip pasakysiu .

Diedas

Vasia, kas do daiktas „gyv.sektorius”???
Su kuo susietas, su gyvuliais, gyvatėm, gyvanašlėm ar panašiai????
Ir kas ten per problema?

lin

ka reiskia nebebus galima gyventi? Nusisnekat.

s.m.

ilgai miegate, gerbiamoji. Pabusti bus skausminga.

Skaitytojas

Su švabšūdžiais reikia kovoti. Nes kitaip jie mums sušers savo svirplius.

Pamastymas

…leiskit mandagiai pasiteirauti…kas ir kaip kovos su baisiaisiais svabsudziais,a…Su pispasiais irgi sukovojot,a…..Leisiu sau nesuabejoti,kad prakilnusis tamista irgi turit vergiskaji pispasi,anjia….,’kovotojau’….Taip kad esi svirplius apsilaizydamas.Reiks,ir rupuuuzes su majonezu ciaumosi.

Jėga

0 emisija, tai reiškia, kad turi užtekto to, ką pribezdi.

Diedas

Kažin, ar šitas kuris išvertė straipsnį pats supranta kas parašyta???
Ir aplamai ar moka lietuviškai???
Vien pavadinimas nesuvokiamas.

JP Reacts

Greta Thunberg’s Fake Arrest EXPOSED!
https://www.youtube.com/watch?v=2FdAP3K5ddc&ab_channel=JPReacts

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top